Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Марко Сретовић

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.572
Локација
Tamo gde si ti!
Уз помоћ нашег члана ККП договорен је интервју са хокејашем Партизана Марком Сретовићем.

Ваша питања шаљите мени на ПМ
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.572
Локација
Tamo gde si ti!

1. Kako funkcionise ekipa s obzirom na veliki broj stranaca,kako se oni snalaze u Beogradu i kako im je u Partizanu?

Nazalost nas hokej nije toliko razivijen da mozemo ozbiljnu ekipu da sastavimo samo od kadra domacih igraca, tako da su stranci preka potreba,ako zelimo da ciljamo visoko. Stranci su se veoma dobro uklopili,ima jedan ruski, tri kanadska, cetiri slovacka i jedan ceski igrac u ekipi i stvarno funkcioniu oni i mi sa njima kao celina. Oni su prezadovoljni Partizanom, mislim da ih najvise motivise publika sa poslednjih par utakmica, nisu jos takvu atmosferu do sada.
Beograd kao Beograd, dobar nocni zivot, devojke, to je jedan od razloga zasto se stranci opredeljuju da dodju u Srbiju (ipak kod nas nije hokej na visokim granama).
Sve u svemu mislim da su stranci ove godine dobri i igraci i osobe i da su dali celinu Partizanu i sansu da se borimo za titulu u Slo hokej ligi.

2. Kakvo je tvoje mišljenje o strancima u reprezentaciji i da li oni guše naše talente ili doprinose popularizaciji hokeja u Srbiji i time ujedno direktno pomažu u stvarnju novih talenata?

Nadovezacu se na prvo pitanje, stranci su neophodni za bilo koji uspeh i klubskog i nazalost reprezentativnog hokeja. Daju dodatni elan ekipi i mladji momci mogu da dosta nauce uz njih i treningom s' nijma da napreduju dosta. Mislim da su nam preko potrebni u reprezentaciji jer popunjavaju praznine i nedostatak igraca, jer hokej nije kod nas napredovao u tolikoj meri da imamo dosta igraca da se napravi kvalitetna reprezentacija.

3. Najlepši gol u karijeri?

Uh,stvarno tesko pitanje.
Iskreno bilo je stvarno dosta lepih golova, ali ako bi morao da izdvojim jedan onda mi je narocito drag gol u finalu protiv Zvezde, pre 5 godina (to je inace bila nasa prva sezona kada smo posle dugog niza godina vratili titulu u Partizan) u prvoj finalnoj utakmici kada smo dobili 5-4 na produzetke.

4. Koliko i da li uopšte od hokeja može da se živi?

Iskreno u Srbiji ne, sada su teska vremena za hokejase u mnogo boljim hokejaskim zemljama, i kod nas se sve svodi na pojedince koji finansiraju hokej zarad licnog zadovoljstva i ljubavi prema sportu. Nas bar u Srbiji drzi ljubav prema sportu(naravno placeni smo mi,ali ipak nije to sto nas drzi u ovom sportu vec ponavljam se ljubav prema ovom sportu).

5. Da li sebe za nekoliko sezona vidiš u nekom timu iz vrha Evrope ili su ti planovi vezani isključivo za Partizan?

Iskreno ne znam (znam da sebe sigurno ne vidim u nekom top timu iz Evrope,jer ipak mislim da nemam toliki kvalitet), ceo zivot sam u Partizanu jos od "malih nogu",jednom sam bio primoran da menjam klub zarad nekih okolnosti, ali ipak volim Partizan i iskreno mislim da svoj maksimum mogu samo u Partizanu da ostvarim.

6. Da nisi hokejaš bio bi ...

Hmm,iskreno nisam razmisljao o tome, hokejom sam poceo da se bavim kada sam imao tri godine, i od tada samo o hokeju mislim. Sigurno bih se bavio nekim sportom da nisam otisao na hokej, mozda kosarka ili fudbal.

7. U poslednje vreme hokejaški klub ima značajnu podršku sa tribina od strane Grobara, da li ista prija i kako se na ledu oseća karnevalska, a kako pozorišna atmosfera?

Bas sam komentarisao sa saigracima pred utakmicu: 'ako dodju "Grobari" nema sanse da izgubimo'. Stvarno prija da kada ono za cega treniramo i odricemo se, bude prihvaceno i voljeno od strane navijaca, dobija smisao ceo taj trud i iskreno srce je puno cak i posle poraza ako pevamo nakon završetka utakmice sa navijacima koji ti pruze podrsku iako si bio losiji, stvarno to je jedan od razloga zasto je sport sjajan.

8. Koje sportove pratiš i da li uživo bodriš kolege iz crno bele familije?

Naravno da pratim, Partizanovac sam ceo zivot i samo za Partizan navijam od kad znam za sport. Volim da pogledam kosarku, šta ti momci rade to je stvarno neverovatno. Vaterpolo takođe pratim pošto i ti momci igraju srcem i iz ljubavi, a ne zbog nekih drugih motiva i to je glavni razlog zasto ne pratim toliko fudbal. Uzivo sam pratio samo kosarku, Pionir jednostavno treba doziveti, a pratim onoliko koliko mi obaveze dozvoljavaju.

9. Da li su igraci i uprava kluba svesni koliko su doprineli popularizaciji hokeja dosadašnjim uspesima?

Mislim da da. Posle toliko godina direktan prenos na rts 2 i tolika posecenost i paznja medijska nikada nije bila prisutna u hokeju. Stvarno hvala i upravi i svima sto su doprineli svako na svoj nacin da i hokej kod nas bude malo popularizovan.

10. Posle 20 godina jedan domaći tim je prenošen na nacionalnoj televiziji, da li bi voleo da to ubuduće bude redovna pojava?

Naravno, vise je nego lepo kada te prati dosta ljudi preko TV-a i kada sretnes nekoga na ulici koga ne znas, a vidi da nosis Partizanovu hokejasku kapu pa ti se javi na ulici da ti cestita.

11. Zasto i kako baš hokej?

Rodjak mi je trenirao hokej, odveo me je jednom na klizanje, stao sam na led i od njega se ne razdavajm do dana danasnjeg.

12. Šta stranci iz tima misle o Grobarima?

Stranci su bas euforicni, mislim da nikada nisu doziveli takvo navijanje, ipak retko ko ima takve navijace, znaju sve Partizanove pesme i stalno pevaju pre i posle utakmica. Stvarno su vise nego zadovoljni sto su u Partizanu ove godine, imamo i podrsku od Grobara i u Sloveniji, njih desetak nas je pratilo na svim utakmicama koje smo igrali tamo. To je za strance veoma veliki podstrek i da su zavoleli Partizan bas zbog Grobara.

13. S obzirom na to da Partizan već ima kvalitet, kolike su šanse da ćemo ući u EBEL ligu?

EBEL liga ne zavisi samo od kvaliteta, vec i od novca i to u vecoj meri nego kvaliteta, ali sa mnogo novca dolazi i jos veci kvalitet. Iskreno nije nerealno razmisljati o EBEL-u u narednim godinama, ali opet to zavisi samo ako se stvore uslovi, sponzori i velika podrska barem grada Beograda ako ne i drzave.

14. Da li je istinita anegdota o Miši Tumbasu koji je tokom jedne utakmice na osoben način članovima njegove familije na tribini objašnjavao oduševljenje Sretovićevom igrom i kako je familija reagovala?

Iskreno ne znam, nisam cuo za tu anegdotu. Znam Misu dugo dugo, uvek mi se javi i pita kako mama,porodica.:) Misa je nas verni navijac, mi ga stvarno postujemo i cenimo jer nas je pratio i kada je hokej bio ne razvijen. Zna on i da sedne pored mojih i da prica s njima i o hokeju i o nekim drugim stvarima.

15. Koliko je teška oprema hokejaša u kojoj izlaze na led?

Oprema nije toliko teska koliko svi misle, ili barem nama nije teska. Ima oko 7-10 kg kada je suva, ali nekako smo navikli pa nam ne predstavlja nikakav problem dok smo na ledu.

16. Zašto broj 7?

Broj 7 nosim jos od pionira i prirastao mi je uz srce. Mi hokejasi smo sujetni i tesko menjamo navike vezane za hokej, a kako kazu ono sto valja ne treba menjati.

17. Da li prati Nhl i za koga navija?

Pratim, naravno. Fan sam Detroit-a i Pitsburg-a, trenutno najlepsi hokej igraju i moji omiljeni hokejasi su bas u tim timovima.

18. Publika voli tuče na ledu, a ti?

Hokej je agresivan sport, nema oprastanja, sve se pamti i vraca. Imao sam naravno tuca na ledu, ali trenutni stav IIHF-a "zero tolerance" ne dozvoljava tuce i strogo se kaznjava i kaznom utakmice. Treba staviti ekipu ispred sebe i ako treba pretrpeti udarac pa vratiti na neki drugi "dozvoljeni" nacin .Opet ponavljam tuca je sastavni deo hokeja tako da ako je rezultat vec resen i nema za sta da se cuvam naravno da sam spreman da "ukrstim pesnice" s' sa protivnikom.

19. Omiljena Grobarska pesma i zašto baš ona?

Volim ga k`o oka dva
molim se svaki dan za njega
Za slavni klub svima znan
BEOGRADSKI PARTIZAN!

Ova pesma mi je prirasla za srce, ali pevati je sa Grobarima je iskustvo za pamcenje.
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Bravo Tuljoa. Svaka cast Marku Sretovicu.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Samo dva komenatra na intervju? Pih, pa dosta pitanje se slalo, ocekivao sam bolju reakciju kod vas i vise komentara, sada kada je intervju postavljen i gotov :) Marko Sretovic je odlican momak, odmah je prihvatio da napravimo intervju za nas forum i svima se zahvaljuje, jer na ovaj nacin cemo jos vise popularizovati hokej kao sport.

tuljoa je dosao na ideju da radimo intervjue sa nasim sportistima, sto je stvarno super i ja mu jos jednom cestitam na ideji. :clap Vi ste slali pitanja, najbolja su odabrana, a ja sam sredio i odradio sve sa Markom. Ovo je samo prvi u nizu, nadamo se. Na isti nacin cemo nastaviti i dalje.

Marko, da ti se zahvalim i ovde, posto znam da ces ovo citati :wink:
 

Nepozvan

Početnik
Учлањен(а)
12.10.2006
Порука
102
Reaction score
5
Svaka cast na dobro odradjenom poslu svima koji su ucestvovali!

Odlican intervju,nadam se da ce Marko i ostali njegovi saigraci imati jos povoda da ih daju! ;)
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.587
Reaction score
3.343
Локација
JNA
Svaka cast i Marku i ekipi sa foruma..drago mi je da su moja dva pitanja postavljena...:D
 

Maler

Disident
Учлањен(а)
17.08.2007
Порука
1.666
Reaction score
138
Локација
Višegrad
Svaka cast za intervju :clap

Steta sto sam zakasnio da postavim pitanje.


Eh kad bi ti stranci prosetali do pionira i pogledali uzivo Partizan.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Iako ne znam bas ovog lika a i hokej mi nije nesto najbliza oblast poznavanja ipak sam poslao 2 pitanja jer je odlicno ucestvovati u svemu ovome i svaka cast ljudima koji su se setili da ovako nesto odrade i iscimali se zbog toga! Treba ceniti tudji rad zarad svih nas ovde!
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Hokej - no comment! Al' da pohvalim mladjanog Tukija nakon sto je uradio prvu korisnu stvar za ovaj forum :D
 

Sentinel

Grobarčina
Учлањен(а)
07.11.2009
Порука
1.310
Reaction score
28
Локација
Prestonica
Intervju je dobar,napravljen je u pravom trenutku da isprati povećano interesovanje za naš hokejaški klub...Verujem da je ovo prvi put da većina Grobara čita intervju sa nekim hokejašem Partizana... Bilo bi lepo da postane tradicija onakvo naše navijanje i brojnost kao protiv Triglava...Neka i hokejaši postanu Stoka koja nabija bez milosti...
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Sve pohvale za intervju KKP-u i Tuljoi.Odlicna ideja,nadam se da ce zaziveti.Pozdrav i Marku i zelim mu puno srece u daljoj karijeri.
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Sad sam pročitao intervju i mogu samo da kažem: Da nam je još ovakvih igrača u FK... Čovek skroman i svestan svojih mogućnosti, možda se čak i malo potcenjuje samo da ne ispadne prepotentan. I još grobar do koske.

Jednom sam samo bio na hokeju, ali probaću da ubuduće dolazim što češće.

Primedba: Mogli ste staviti Markovu sliku, kladim se da 90% foruma ne zna kako izgleda, ja sam morao da potražim sliku.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Sretovic je dao intervju za forum, Mondo je "bez pitanja" preneo to, to mi malo "bode oci", ali sa druge stvare, ovo je dokaz da je intervju uspeo, da je prihvacen 100%, cim ga je Mondo preneo. Ovo ce imati visestruki efekat i za hokej i za samog igraca. Uradili smo veliku stvar, moze da se kaze. Dokazacemo da mozemo jos vise i jos bolje... :)
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nema veze što je Mondo preneo. Pa i mi prenosimo vesti sa njihovog pa i drugih sajtova. Bitno je da svi sajtovi, pa i naš, uvek stave izvor. Moramo da se međusobno pomažemo, inače ko bi stigao sve da intervjuiše i ispiše reportaže sa svih utamica i dešavanja.

Interesovanje za hokej je sve veće i veće, i nadam se da će uskoro Pionir uvek biti pun.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Sretovic je dao intervju za forum, Mondo je "bez pitanja" preneo to, to mi malo "bode oci", ali sa druge stvare, ovo je dokaz da je intervju uspeo, da je prihvacen 100%, cim ga je Mondo preneo. Ovo ce imati visestruki efekat i za hokej i za samog igraca. Uradili smo veliku stvar, moze da se kaze. Dokazacemo da mozemo jos vise i jos bolje... :)

Не требају никога да питају ако наведу извор. А ако не наведу, као што су умели пре да раде, онда је то друга прича. Поента мог поста је била да је то знак да је интервју успео, а то је твоја заслуга највише... :ziveli
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Sretovic je dao intervju za forum, Mondo je "bez pitanja" preneo to, to mi malo "bode oci", ali sa druge stvare, ovo je dokaz da je intervju uspeo, da je prihvacen 100%, cim ga je Mondo preneo. Ovo ce imati visestruki efekat i za hokej i za samog igraca. Uradili smo veliku stvar, moze da se kaze. Dokazacemo da mozemo jos vise i jos bolje... :)
Ko se to nama uobrazio?:D
Salu na stranu,lepo sto je bar neko preneo ovaj intervju. Jos jedan dokaz da se ovaj forum prati i da je cenjen kod novinara.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Marko Sretović



Ime i prezime: Marko Sretović
Broj na dresu: 7
Datum i mesto rođenja: 10.08.1987, Beograd
Visina: 181cm
Težina: 87kg
Pozicija: Krilo
Štap: Desni
Karijera: HK Partizan do 2008, HK Vojvodina 2008-2009, HK Partizan od 2009.
Reprezentacija: U18 (2003-2005), U20 (2003-2007), Team Serbia (2006-2009).


Ovo sam trebao i ranije da postavim. Podaci o Marku Sretovica, sa zvanicnog sajta HK Partizan.
 
Top