ПАРТИЗАН - Пролетер 4:0, играч утакмице

ПАРТИЗАН - Пролетер 4:0, играч утакмице

• Немања Милетић

Votes: 0 0,0%
  • Бојан Остојић

• Маки Бањак

• Александар Шћекић

• Total voters
    60
  • Poll closed .

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
3.128
Glasao za:

1. Lazar Markovic (napokon kakav treba biti svaku utakmicu, angazovan, prisutan u gradjenju akcija i postizanju golova. Gol + 2 asistencije i najbolji danas)

2. Sasa Zdjelar (borbeno, besprekomisan, pokusavao sutevima i zasluzio gol danas)

3. Bibras Natho (majstorija iz slobodnjaka)

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
327
Локација
Beograd
Markovic, Natho i Zdjelar.

Natho standardno dobar, kao i Zdjelar, dok me je Markovic pozitivno iznenadio. Drugo poluvreme je izgledalo mnogo bolje. Da li zbog gola, promena u timu, pada koncentracije ili kondicije Proletera, ali je definitivno drugo poluvreme bilo bolje.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.653
Локација
Beograd
Као и свака ,,демократија,, тако ни ова ,,нова,, са другачијим (измењеним) системом гласања - опет није идеално решење...

Оно кад је било да гласаш само за једног играча, испада да не можеш да гласаш за још некога, ко је исто био прилично добар па онда то није било фер...али... ни ово са три иста гласа није праведно, јер од та три играча ипак је можда један много бољи од остале двојице, итд...уосталом, тешко да баш на свакој утакмици по три играча заслужују по 1 глас...увек је неко бољи, неко исти, неко гори...

Знам да не постоји та техничка могућност, али да постоји, ја бих нпр. за данас (као на Евровизији где има тих ,,поинтс,, илти ,,пуан,, у разним цифрама) Маркецу дао...лупам...12 поена...јер ми је убедљиво најбољи...онда Натху 10 поена јер је први ,,откључао браву,, бункера...и Здјелару 8 поена, јер је одиграо колико је одиграо у истом ритму и напред и назад, одузимао, делио, дао гол...

Разумете? Дакле, да се у цифрама и бројкама ипак ,,одреди,, ко ми је најбољи, ко ми је ,,Татко,, а ко ми је солидан...'ајде, не мора баш 12, 10, 8 поена, али да је бар 3,2,1...
...илити да буде нешто слично као на изборима женске лепоте, па је само једна мис, једна је прва пратиља, а једна је друга пратиља, не могу све три имати ,,титулу,, исте вредности...е, а кад то све што рекох, пробамо да применимо на овај наш фудбалски избор, онда испада...Шта?

1.Уопште нисам сигуран шта се дешава ако ,,кликнем,, само једног играча - да ли ће добити ,,три бода,, или само један?
2.Шта ће бити ако ,,кликнем,, два играча, да ли ће сваки добити по ,,бод и по,,?
3.А ако ,,кликнем,, тројицу, претпостављам да ће сваки добити по ,,бод,,...

Пробао сам да видим како ,,тече,, гласање (односно ,,бодовање,,) пре него ја ,,кликнем,, али...то не може...тако да гласам само за Лазара Марковића, јер ми је данас био убедљиво (и врло изненађујуће!) најбољи...

Опет кажем, понекад није било фер гласати само за једног (као раније) јер је било још добрих, али ни ,,избор,, да се гласа за три фудбалера није идеалан, осим ако не можеш да их ,,категоришеш,, ко ту добија ,,златну медаљу,, ко ,,сребрну,, ко ,,бронзану,,...
Знате...од случаја до случаја...некад има три фудбалера истог квалитета игре, некад има само један, некад ниједан...шта га знам...

Ја сам мало компликован човек који увек свуда тражи смисао и логику, а ви одлучите како год...мој смисао и моја логика, обично нису смисао или логика већине...
Мада, ко каже да је већина увек и у свему у праву? : )

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.653
Локација
Beograd
Evo, sad sam brojao, ima 25 glasača (iliti ,,klika,, mišem) za Markeca i on zato ima 25 glasova...

Znači, po meni je ovakav način glasanja ipak nepravedan, jer neko kao ,,treći,, igrač utakmice, na neki način, može da dobije maltene isti broj glasova kao i onaj ko je igrač utakmice, nije logično, nije fer...

Nebitno za današnju utakmicu (ovo je ionako bilo samo probno glasanje), ali, npr. da je meni danas samo Markec bio dobar ili najbolji (ili na nekoj sledećoj utakmici to mi bude npr. Suma : ) ja maksimum mogu da mu dam samo 1 glas...iako uopšte neću da glasam za neke druge igrače...

Ali kolege kao, hajde da uzmem primer od danas, npr. kolega StrikeFront, koji npr. misli da su tri igrača zaslužila isto vrednovanje on svakome daje po jedan glas...

E, tako ispada da on u praksi ima tri puta više glasačkih mogućnosti od mene, jer ja glasao jednom za najboljeg, a on glasao tri puta za najboljeg (tj. za tri najbolja)...
Naravno, nije ovo za neku polemiku sa pomenutim kolegom, uzeo sam ga samo kao primer, uostalom i on sam reče u svom postu da mu je Lazar danas bio najbolji, a Sašu i Bibrasa je stavio na mesta 2 i 3...

A meni stvarno onda nema neke velike logike u tome da neko ko je nekome najbolji dobije samo 1 njegov glas, dakle potpuno isto kao i neko ko je tom istom glasaču drugi ili tek treći...?!

O.k. znam da će to sve posle kolega Vojvoda Putnik da matematički ,,obradi,, i da iz svog tog našeg glasanja ,,izvuče,, neke bodove za listu i tabelu, al' opet...nekako mi ovo ,,pravilo,, 1,1 i 1 bod za tri ,,najbolja,, k'o pravilo FSS-a o tome da moraju da igraju dva klinca u timu, ne zato što su najbolji, nego zato što su klinci...mi ovde na neki način najviše ,,nagrađujemo,, tog ,,trećeg,, na utakmici, a najviše kažnjavamo onog ,,prvog,, jer - obojica ,vrede, jedan glas...isto kao i ,,drugi,, na utakmici...

Kao neka ,,uranilovka,, kako se to nekada davno (u socijalizmu) zvalo (svi dobijaju isto, bez obzira na sopstveni kvalitet ili ,,obim rada,, koji obavljaju ili ne obavljaju)...

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
3.128
Cekajte ljudi, eto vidi se tabela glasanja i da Lazar trenutno vodi sa 31 glasom, iza njega su Natho sa 17 i Zdjelar sa 15 glsova...

I kad se zatvori glasanje za tu odredjenu utakmicu, sabere se sve i onda ovo pitanje?

Zar ne moze to da se napravi tako da se po utakmici dodeli npr. za onog koji je imao najvise glasova /5 poena/, drugoplasirani /3 poena/ i treceplasrani /1 poen/ kad se vide svi ukupni glasovi nakon zatvaranja glasanja... i tako sve od utakmice do utakmice pa da se pravi konacna tabela na osnovu tih poena?

Ja sam otprilike to tako shvatio... zato sam i naveo 1, 2 i 3... po ucinku.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
6.073
Ovim glasanjem izgleda slutimo sezonu u kojoj ce nam biti tesko da se odlucimo za samo jednog najboljeg igraca utakmice :ziveli

Glas ide: 1-Markovic, 2-Tatko, 3-Zdjelar

Inace, (iako je malo komplikovano) i ja mislim da nije lose ubaciti poene ali sa malom razlikom kao npr: 3 za prvo mesto 2,5 za drugo i 2 za trece...mada ne znam da li je moguce organizovati to jer ne pisu bas svi obrazlozenje zasto su za nekoga glasali tj. kako su ih poredjali..... mozda neka odvojena anketa i slicno (sto je opet komplikovano)

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.653
Локација
Beograd
Ja sam otprilike to tako shvatio... zato sam i naveo 1, 2 i 3... po ucinku.
Pa to i jeste otprilike tako kao što si ti shvatio, i za današnju utakmicu ionako se otprilike većina slaže da je Markec bio najbolji, i tu nema spora...

Nego te pitam, ako si mislio da je po tebi danas Markec najbolji, Zdjelar drugi, Natho treći, zar ti je logično to što si svakome dao isto, odnosno svakome po 1 svoj glas? Svi su od tebe faktički dobilli isto, iako ti je jedan od njih ipak bio najbolji, zar ne?

Zar nije logičnije da od tebe ili svakog od nas najbolji dobije nešto više od drugog, a drugi nešto više od trećeg - inače, u čemu je onda razlika između najboljeg igrača na utakmici, i onoga ko je bio tek treći, pa nije valjda svejedno biti prvi ili treći u nečemu?

Ne mislim ja na završetak glasanja kada će Vojvoda Putnik to sve da sabere i podeli poene igračima, to je sve o.k.

- nego mislim na glasanje svakoga od nas pojedinačno, da opet pomenem primer ,,Evrovizije,, znaš kako ide ono njihovo glasanje, javlja se npr. (navodim teorijski ne realni primer) predstavnik Švedske koji kaže kako je glasao njihov žiri, i onda ,,deli,, - ovima ovoliko poena, ovima onoliko, i tako sve redom ,,do vrha,, pa kaže, npr. trećem 8 poena, drugom 10 poena, i - ,,fajnli,, 12 poena Srbiji i Mariji Šerifović za pesmu ,,Molitva,,!

Znači kad glasaš, ako (,,evrovizijsk,,i) glasaš za više njih a ne samo za jednog (kao što se glasa na predsedničkim izborima), e onda imaš i ,,rangiranje,, vrednosti od poslednjeg (najslabijem) ka prvom (najboljem) što mu dođe i logično, a kad nas (na Forumu i glasanju) je sad situacija, kao kad bi onaj navedni ,,primer,, rekao, evo, javljamo se iz Švedske, ovako smo glasali i dajemo poene, ovako i ovako, i onda, treći taj i taj, 8 poena, drugi taj i taj, 8 poena, i prva - Marija Šerifović, pesma ,,Molitva,, i - 8 poena za Srbiju!
Pa, čekaj, prvi, drugi, treći, dobiše po isto poena, zašto je onda taj prvi (po nečijem mišljenju) uopšte prvi, ako dobija isto poena k'o i treći?

U slučaju našeg glasanja na Forumu ne dajemo mi, glasači, poene, ali, dajemo glasove...ali dođe mu na slično...
Znam da sam opširan i dosadan (ali i logičan : ) i neću vas više gnjaviti oko ovoga, kakva god pravila da budu, nije to najbitnije...

Osim ako me neko nešto pita, onda ću da odgovorim...

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
3.128
Ma ok, nista nije problem...

Naravno da nije logicno da svako dobije po 1 poen i da tu treba postojati razlika kad se glasa.

Slazem se sa tobom u tom delu da treba da se zna ko je najbolji i da se jasno to vidi po poenima u dodeljivanju glasa... i ako moze da se ubaci ta opcija koju ti predlazes da idu tako glasovi - onda u redu. Ali to je pitanje za ljude koji rade na tome.

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.622
Da bi se smanjila muka može se probati i sa 2 moguća glasa.
Objektivno se npr većina usaglasi oko jednog, kada je očigledno, dok se oko drugog uglavnom razlikuju mišljenja, neko glasa za asistenta, neko za pokretača akcije, neko za odbranu jer je čistila sve i nije dala preokret/izjednačenje, neko za nekog klinca zbog truda, srca, muda...
Tako dobiješ prvog koji je stvarno bio najbolji, drugog i trećeg kao razliku u razmišljanju i pogledu na utakmicu, te im daš 5-3-2.
Ja bih samo uveo banove od mesec dana za skrnavljenje ankete, imate tviter i debelog vuletića za zajebanciju

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.653
Локација
Beograd
neću vas više gnjaviti oko ovoga
Pas rek'o, pas porek'o... :icon-rolleyes:

Kakav god sistem glasanja da ste u mogućnosti da primenite, opet će on na kraju pokazati neki prilično objektivni rezultat, ali i svakako da nijedan sistem ne može biti u potpunosti idealan, tako da ne morate da se opterećujete našim željama i prohtevima. Što se mene tiče ako i ostane da glasamo samo za jednog, najboljeg, tj. igrača utakmice, meni je i to dobro.

A ako može da se uspostavi i neki drugačiji sistem glasanja,
gde ćemo moći da glasamo za više igrača, ni to mi neće smetati, ali voleo bih da taj sistem ima neku svoju čvrstu logiku i matematiku...

Evo, recimo, gledam kako smo juče glasali i taj ,,sistem 1 klik - 1 glas,, dao je razultat da je prvi Lazar sa 92,3%, drugi je Natho sa 44,2%, treći Zdjelar sa 42,3%...i većina nas se u potpunosti slaže da je Markec bio stvarno ubedljivo najbolji, a da su Tatko i Saša ,,tu negde,, ali svakako iza Markeca...

Međutim, ako saberemo te procente glasova koje su dobila sva tri igrača, ispada da smo na to ,,potrošili,, već 178,8% glasova (Lazar92,3%+Natho44,2%+Zdjelar42,3%=Sva trojica178,8%), što je matematički nemoguće jer jedno ,,celo,, može da ima najviše 100% nečega... : ) dakle, matematički ništa što je ,,celo,, ne može da ima npr. ukupno 178,8% svojih ,,delića,, a kamoli i više od toga...

Jer, da smo sabrali i sve one ostale procente ,,glasovanja,, ispalo bi da ih imamo i još više od tih 178,8...što će reći, neka ,,suština,, utisak, ko je najbolji na utakmici se jasno pokazala, ali je ,,matematika,, otišla ,,van okvira,, realnosti, pa bi to moralo da se nekako popravi...
Mis'im, ozbiljan smo forum, ima ovde pametnih ljudi iz raznih oblasti, pa treba ,,ispeglati,, i logičke i matematičke stvari da zadrže neki ozbiljan nivo...

Verujte mi, radite ozbiljan, opširan i težak posao na održavanju ovog foruma, i ako nešto predlažem ili kažem, nije zato da bih vas dodatno opterećivao, umarao ili kinjio, nego zarad nekog opšteg izgleda i smisla foruma, radi podizanja njegovog kvaliteta, ili bar nespuštanja kvaliteta koji je već uspostavljen...2+2 uvek mora biti četiri, jedno ,,celo,, uvek mora imati 100% nečega...itd...

A još sam ja zapravo loš matematičar i uvek me više interesuje neka suština nego sve ostalo, al' jednostavno...neki detalji ipak moraju da se ,,peglaju,, baš zato da ne ,,prljaju,, neku suštinu ili istinu, logiku, itd...