Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Прелазни рок, лето 2019. (Радио Милева)

Статус
Затворена за писање одговора.

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Apalolutno se slazem brate @bonaventura .
Moje misljenje se razlikuje u domenu godina igraca u kojima treba da predju u prvi tim.
Mislim da je 16 godina prerano, ali i i ti momci moraju biti okruzeni strucnim licima i trebalo bi da imaji savrsene uslove za sazrevanje i razvoj.
Nazalost, sumnjam da nasa uprava ima bilo kakvu strategiju u ovom segentu.


Konkretno do tancina znam pricu oko Save Petrova. Decko je nas, sa tribine bukvalno! Ubedise ga cale brat i komsije Partizanovci da ne ode u Dortmund nego da prihvati ugovor sa Partizanom uz “garantovanu” minutazu, od koje nije video nista. Eno ga u Belgiji sad, i pati za Partizanom, i nije jedini, mnogo nase dece (Birmancevic, Bogosavac, Kokir... ) pate za Partizanom jer ga vole! Da znam da ga neko voli kao ja, ispadanje iz lige bi istrpeo, to je bar moje neko razmisljanje i osecanje.
 
  • Like
Reactions: MiM

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
757
Reaction score
1.816
Meni deluje da je Savo zeleo da napravi dobar tim, ali da mu iz uprave slazu pricu da dok se ne prodaju Rikardo, Pavlovic, Markovic da nema para i da se dovode samo igraci bez obestecenja i na pozajmice, a sa druge strane otezu sa prodajom navodno da bi se dobile vece pare i tako do kraja kvalifik. LE, pa ako ispadnemo to je to sto se tice pojacanja, a ako udjemo u LE vec imamo tim. Izgleda mi da je cilj da se samo uzmu sto vece pare a da se ako moze ne ulozi nista. Samo se plasim da neko ne naredjuje da nesmemo imati dobar tim tj. slabiji od ciganke, da slucajno nebi dobili neki derbi, a titula, dali neko iz uprave razmislja na tu temu?
Voleo bih da me osecaj vara i da se u klubu ovaj prelazni rok radi planski a sve naravno drzi u tajnosti i da o tome dobijemo dokaz kroz sezonu ulaskom u grupe LE, pobedama u vecini derbija i titulom na kraju prvenstva.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.409
Локација
Beograd
Samo da skrenem pažnju kakvu vam novinari serviraju sliku: evo, recimo, u tom navedenom tekstu Mozzartsporta doslovce piše: ,,Nikola Nović, napadač koji je tresao mreže prošle sezone u dresu Teleoptika, otišao je iz Partizana i potpisao za Metalac.,,
E sad, kad kažeš ,,tresao je mreže,, to može da znači prilično puta je davao golove (znači neki golgeter ubica golmana), ali, matematički, i pravopisno rečeno to je - više od jednom, znači može biti dva gola, može biti do beskonačnosti...
A koliko je to puta Nović ,,tresao mreže,,?
Na sajtu Prve lige Srbije, stoji ovako:
https://www.prvaliga.rs/sezone/2018-19/team/3-prva-liga-srbije-2018-19/25-teleoptik
09 Nović Nikola, bio u prvoj postavi 22 puta, ušao u igru 6 puta, izašao iz igre 15 puta, ukupno pogodaka tri, i sva tri je postigao iz igre...
Da li je to neki veliki učinak za špica da se pojavi na terenu ukupno na 28 utakmica i da postigne 3 gola?
Da li to zaslužuje taj novinarski stilski opis - ,,tresao je mreže,,?
Ili novinari uvek vole da malo ,,naduvaju stvar,,...

A vidite i ovo:
Špicevi uvek MNOGO zavise od ostatka ekipe, osobito od veznjaka ili krila koji će da im doture ili nabace pravu loptu u pravom trenutku...
Dešava se, naravno, da špic i sam izbori neku lopti i zakrkači je u mrežu (kao što je to Rikardo zveknuo Zvezdani na derbiju), ali to ipak nije tako čest slučaj...očekujući da dobar, pa i najbolji, špic tako stalno SAM uzima lopte i daje golove je suludo!
Dakle, kao što sam već više puta ponovio, nisu samo špicevi Teleoptika krivi što češće nisu ,,tresli mreže,, nego je to i posledica ,,tananog,, veznog reda koji je u PLS jako teško uspevao da ostvari neku dužu dominaciju na terenu...


Konkretno do tancina znam pricu oko Save Petrova. Decko je nas, sa tribine bukvalno! Ubedise ga cale brat i komsije Partizanovci da ne ode u Dortmund nego da prihvati ugovor sa Partizanom uz “garantovanu” minutazu, od koje nije video nista. Eno ga u Belgiji sad, i pati za Partizanom, i nije jedini, mnogo nase dece (Birmancevic, Bogosavac, Kokir... ) pate za Partizanom jer ga vole! Da znam da ga neko voli kao ja, ispadanje iz lige bi istrpeo, to je bar moje neko razmisljanje i osecanje.

Ispadanje Teleoptika i Partizanovih ,,klinaca,, iz lige nije bio neki smak sveta, za fudbalere je najnezgodniji taj prelazak iz juniorskog u seniorski fudbal, dok je neko ,,car,, na terenu u svojim, mlađim, kategorijama, kad dođe među odrasle muškarce, odjednom počne da gubi loptu, gubi utakmice, dobija batine...
Neko to sve preživi, istrpi, očvrsne, okali se - i postane pravi fudbaler.
Većina ne.

Nemam ništa protiv da Partizan trpi i čeka nekoga - ako ima stvarno nekih osnovanih razloga za to.
S druge strane, Partizanu rezultat treba odmah i logično je da ,,merka,, rešenje koje više ,,miriše,, na tako nešto...
Sadik po nekim performansama izgleda brži i skočniji od Novića, po dosadašnjoj karijeri, takođe...
Šta je logično za Partizan, da uzme Sadika, ili da je recimo umesto toga dao Noviću šansu, verujući da će on odjednom da ,,eksplodira,, i umesto 3 gola, u nastupajućoj sezoni da jedno 23?
Pa, jbg, nekako ipak logičnije da fudbaler Rome dobije prednost nad fudbalerom Teleoptika, ali ko će da više ,,eksplodira,, i bude ,,veća bomba,, to se ,,zbraja,, na kraju sezone...

Znam da nekoga ,,zlatna kočija,, ,,preskoči,, i ne stane da taj uđe u nju, neko nema sreće, neko doživi nepravdu, ali takav je život, sport, karijera...
ko kaže da je sve bajno i sjajno i pravično i pravedno? Nije.

Ali ekstra klasa se vidi. Mijatović, Ćirić, Ilić, Mitrović - pa ko bi se njih odrekao i raskidao ugovor?
Ovi što su i tako i tako, šta da im radim, kako im se zadesi...
Svi žele da igraju u Partizanu i mere se sa slabijim pojedincima Partizana, misleći da su bolji od njih, ali, jbg, nemoj ti da se meriš sa takvima, meri se sa Moreirom, Žukom, Leonardom, Rikardom, budi BOLJI od njih, pa ćeš da igraš u Partizanu, tu onda neće biti sumnje...

p.s.
Dok sam pisao, objavljena su još dva posta koja bih da prokomentarišem...
Evo, stekao sam utisak da Birma, recimo, misli da je bolji i korisniji igrač od Sume i da bi bilo bolje i za Partizan i za njega da se on obreo na Suminom mestu...
Da li je tako ili nije, ali, kažem, evo teren, evo lopta, POKAŽI. Pa u bilo kom da si dresu i klubu.

Što se tiče Đerleka, zaista NEMAM utisak da je talentovaniji od nekih koje ,,puštamo,,...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Kad seik potpise ispisnicu, onda na scenu stupa golub pismonosa.Pod uslovom da ne zaluta, eto papira za Brezancica kod gmazure na stolu krajem jula.Za to vreme varijanta B je Urosevic.
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Nije sve ovo toliko loše kao što (nekima s foruma) izgleda. Najbitnija stvar za predstojecu sezonu su ove pripreme, i ako se one odrade jako i ozbiljno, bice to dobro da se jurimo s gancima. Nadam se samo da ce ubosti s ova 2 stranca koje planiraju da nam dovedu.

Sto se odbrane tiče, ima vas dosta skeptičnih, ali ja mislim da nema razloga za brigu. Sa njima smo poprilicno pogodili, tacnije sa dvojicom od njih, siguran sam.

Brežančić - iskusan, prodoran, dobra lijeva noga, solidan centaršut. Borben. Grobar.

Vujačić - vjerovatno standardan u prvih 11. Iz Crne Gore sam, mnogo puta sam ga gledao uzivo. U duelu jak ko crna zemlja, u skoku superioran. Zna da bude vrlo opasan u protivnickom sesnaestercu, dao je nekoliko golova glavom. Mana mu je što ga ne krasi brzina.

Ova druga dvojica ce vjerujem biti zakucani za klupu. Pešukića sam takodje gledao uzivo, mislim da nije kalibar za Partizan, dok mi Dinga iz pogledanih klipova, statistike, kao i fizickom konstitucijom za jednog štopera nimalo ne uliva povjerenje.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
odlicno se radi ja mislim... Mozemo reci cak i vrhunski. Ceracemo se sa ciganima jer smo doveli igrace koji prave razliku, Brezancic (koji jos nije dosao) i neprelazni Vujacic. Cekamo dva potencijalna pojacanja koja ce izlomiti ali nazalost nece proci pripreme dok sa druge strane cigani su dosta slabiji, ostavise ceo tim tj glavne igrace, prezasicene seljake zamenili stoperom i desnim bekom(Gajic), doveli Canasa (koji je brutalan igrac) i sicusnog Tomanea koji je potencijalni reprezentativac jedne Portugalije. I pritom njima svi prodjose pripreme. Vrhunski radimo
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.367
Reaction score
3.081
Локација
Tamo gde su Grobari
O Sumi mi je pričao drug sa posla, inače Gvinejac. Čim smo ga doveli rekao je da smo pogrešnog Gvinejca doveli, misleći da je po njemu Keita mnogo bolji igrač. Da, taj isti Keita, završi u Liverpulu.
O Sumi je pričao da je bio profesionalni žongler u Gvineji i da je izvodio program žongliranje na poluvremenima utakmica reprezentacije. Inače je igrao futsal a ne fudbal, dok ga nije neka menadžerska kombinacija odvela u Južnu Afriku.
Slično mišljenju većini nas sa foruma, o Sumi isto mišljenje vlada i u rodnoj Gvineji. Prevara od igrača!

Daj bože da se varam, na dobro našeg Partizana, ali ne verujem Sumi ni kad slatko nosi.

Ako je ovo tačno onda svaka čast Sumi...
Odigrati onako u Slovanu kao žongler nije mala stvar! Meni je da ponovi isto u ping pong ligi...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
odlicno se radi ja mislim... Mozemo reci cak i vrhunski. Ceracemo se sa ciganima jer smo doveli igrace koji prave razliku, Brezancic (koji jos nije dosao) i neprelazni Vujacic. Cekamo dva potencijalna pojacanja koja ce izlomiti ali nazalost nece proci pripreme dok sa druge strane cigani su dosta slabiji, ostavise ceo tim tj glavne igrace, prezasicene seljake zamenili stoperom i desnim bekom(Gajic), doveli Canasa (koji je brutalan igrac) i sicusnog Tomanea koji je potencijalni reprezentativac jedne Portugalije. I pritom njima svi prodjose pripreme. Vrhunski radimo

Ja razumem da smo svi besni zbog dve katastrofalne sezone i brodoloma koji je krenuo zna se od koga, ali malo kočnice nije na odmet.

Zašto porediš nas sa droljom iz Mateje Kežmana? Šta kad ga ista popuši od Suduve i zakopa sezonu.

Slažem se sa @Kanda90 da je odbrana zatvorena. Međutim, osim ako ne zadržimo sve iz veze, plus Rikarda, nama su preko potrebna pojačana na deficitarnim pozicijama.

Večeras je prava provera, očekujem jači i bolji Partizan :pfc:
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Odbrana zatvorena bez desnog beka da valja.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Petre,
A šta je Ćelavi plus Pešukić. Ti bi da gomilamo, po tri na svakoj?
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Odbrana nam je bila zatvorena u svakoj sezoni koju ja pamtim. Uvijek smo imali po dva igraca na svakoj poziciji.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top