Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Apel klubu da uvede i prodaju hot dogova i krilaca, ipak smo kao gospoda dosli da gledamo omiljeni klub
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Shvati da postoje i stariji ili ljudi sa zdravstvenim problemima kojima je vrlo teško da prestoje celu utakmicu, ali i dalje vole Partizan i žele da budu sa njim ,,uživo,,...

I pre nego što neko kaže, koji će k. onda na utakmici ako ne mogu da stoje, nek sačeka prvo da dođe u njihov višedecenijski navijački ,,staž,, praćenja Partizana, pa neka onda to kaže...jer, neko od utakmica Partizana odustane posle 5 ili 10 godina, neko posle više od toga, a neko nikad...
I ako može malo poštovanja za te što nisu odustali nikad, pa makar ne mogli da stoje onoliko dugo koliko to mlađi i jači od njih mogu...

A hale i stadioni su prilično veliki, pa uvek ima mesta za one koji bi da stoje da se grupišu negde gde ne smetaju onima koji ne mogu da stoje...
I ponekad je u pitanju samo metar da se neko pomeri, ili par redova niže...

Ali...neko je kulturan da to i uradi, a neko voli da se kurči naročito nad onima koji nisu u stanju (ili neće) da ga pretuku...
 

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
271
Reaction score
782
Локација
Vojvodina
Komšija @Simpatizeru,lično ništa ne bi imao protiv ni dobar pasulj da omaram tamo negde u Areni.
Ima nas koji mnogo ranije krećemo iz unutrašnjosti,i ne vidim ništa loše u tome.Naravno,kad se uđe u samu halu srce,grlo i dlanovi :šal
Kad smo već domaćini u tako fensi objektu,zašto da se to i ne iskoristi na maksimalan način,a u svemu tome može i klub da dodatno prihoduje nočana sredstva.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Oko tog stajanja...
Ma najbolje da svi koji dodju na stadion ili halu, da prestoje celu utakmicu, po sistemu ceo stadion/hala je kop.
Imas na stadionu celu tribinu, u hali sektor, pa stoj do mile volje. Ostali zele da sede, i sta je tu problem? Dosao sam sa decom, malom, i samo mi fali da ih svo vreme drzim na ramenima i da razmisljam da li ce da mi se izgube u masi.
Kad sam bio klinac isao sam na jug, u kop pionira, stajao i navijao. Neke stvari dolaze sa godinama, ili ih jednostavno prerastes, ali da ja u 40+ godina skacem i pevam sa klincima u kopu, jbg, ne ide. Sve u svoje vreme.
Dakle, hoces da stojis, ok, imas deo stadiona ili hale gde je to normalno. Ali tamo gde ljudi sede i gledaju tekmu, platili su svoju kartu i skuplje zbog toga, poslednje sto im treba je da neki pavijan izigrava ultrasa.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.408
Reaction score
4.553
Jedno zapažanje oko tog stajanja sa namerom da neko prenese organizatoru... bio sam u središnjem sektoru na nivou 400. Na tribinama nivoa 400 nije bilo ni jednog jedinog redara. Ljudi su se gurali u taj središnji sektor iako su imali karte za ko zna gde (pretpostavljam za sektore iza koševa jer su bili poluprazni), bilo je svađa oko sedišta, a prolazi i stepenište bili su krcati. Ljudi koji su imali svoje sedište nisu mogli normalno ni da stoje, a kamoli da sede. Bezveze...
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.132
Локација
U pizdi materini
Što se tiče stajanja pobednici su oni koji kupe ulaznice za druge sektore naravno jeftinije pa onda dođu i nabiju se u moj i svojim bogougodnim telesima blokiraju pogled na teren i onda ja umesto teren gledam u njihova leđa a da pri tome protiv Mornara i sličnih ne možeš da ih vidiš nige u hali. I nisu oni ludi jer ovo je takav sistem lud sam ja što plaćam sezonsku za dobar sektor umesto da kupim najjeftiniju i nacrtam se gde hoću u hali jer smo mi Grobari jelte avangarda nama niko ne može da odredi gde će da sedimo ( stojimo ) u hali.

Hoćemo Arenu, hoćemo komfor, a bogami hoćemo i 15k za sezonsku i onda ja ne mogu da dobijem ono što sam za moje uslove papreno platio jer limarčinu i ostale savršeno boli racku da se ispoštuje prodato.

Nisam ni ja lud baš toliko sledeći put drugačije, biram utakmice, idem na one koje mi odgovaraju kupim kartu i stanem gde hoću molim lepo.
 
Последња измена:

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
271
Reaction score
782
Локација
Vojvodina
@tribiani Apsolutno vrlo sličan problem je bio u sektoru 401 Jug, za koji sam prvih dana od puštanja karata u prodaju obezbedio sebi i drugarima lepa mesta.Nigde u mojoj blizini koliko god me vid ne služi idealno (godine već čine svoje) nisam video redare koji bi trebali svakako da se nalaze bar u nekom minimalnom broju.Bilo je i u našem sektoru gledalaca koji definitivno nisu imali karte za mesta na koja su pokušavali da se smeste.Solomonsko rešenje je bilo da je gomila njih stajala po sredini,odnosno na stepeništu i onim kao malim galerijama između sektora.Na taj način su definitivno smanjili užitak i pogled na teren velikoj većini ljudi iza sebe.I onda skoro da dođeš u situaciju da se sa budalama pošibaš zbog gluposti i bezobrazluka.Pored mene je bio mlađi bračni par sa dve devojčice,cenim 4 i 6 godina,koji su posle vrlo kratkog vremena ustali sa svojih mesta i otišli jer nisu mogli dobro da prate dešavanja na samom terenu.Da li su napustili Arenu ili su otišli tamo na bokove iza koševa ne znam,ali ljudi definitivno nisu iskoristili svoje pravo i odgledali na miru utakmicu sa svojih numerisanih sedišta.
Nekolicina vas pokušava da progura ideju,da šta ima veze ko gde sedi,ali ja ipak smatram da bar kad se igra u Areni to može da se ispoštuje.
Hala Pionir je neka sasvim druga priča.
Još jedan apel da se već na narednoj utakmici redari upozore na te probleme i reaguju za šta su plaćeni,a ne da gledaoci sami rešavaju tu problematiku.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.528
Reaction score
3.655
Локација
Beograd
Meni je to stajanje u redu. To nikom nije smetalo ranije ali sad kad je skupa sezonska jbg smeta. Mozda i ima logike.

Meni smeta sto se moze desiti da dodjes na svoje mesto a tamo neki indijanac sedi jel mu se moze i nece da ustane. Iz tog razloga se ponasam kao i ranije i dolazim poprilicno pre pocetka da bih ugrabio svoje mesto. Zvuci uvrnuto zaista.

Moraju da se postave redari na svakom ulazu i da traze na uvid da li je karta za taj sektor. Kad kazem ulaz mislim na one unutrasnje odakle se ide na stepenice.

Kad moram da se pozalim na komoditet, do pocetka utakmice sam sedeo u jakni jer je bilo nesnosno hladno. Da li je moguce da se ne pazi na te stvari ili stedi struja?
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.132
Локација
U pizdi materini
^ Neka uvedu stajaca mesta i onda ok. Ja sam svoje mesto platio i hocu da ga koristim, desi se da prepesacim boga dok stignem do arene, kome se stoji neka ide u kop stolice su za sedenje.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Dosao sam sa decom, malom, i samo mi fali da ih svo vreme drzim na ramenima i da razmisljam da li ce da mi se izgube u masi.
Partizan - Steaua, pun zapad kao kutija sibica, drzao klinca celu utakmicu na rukama iako sam mu kupio kartu da ima gde da sedne.
Posle golova Babovica i radojicinog malog leteo je u vazduh 2m, vracali su mi ga kao na koncertu :buhaha
 

GORAN-BL

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
750
Reaction score
2.694
Локација
Banja Luka
Ima li negdje na netu da se pogleda cijela utakmica,tražio sam i samo su ubačeni sažeci od par minuta
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.549
Reaction score
10.838
U parteru posebno smeta kad ljudi stoje, a svi jure tamo do ograde ne bi li napravili bolju sliku ili imali bolji pregled. Ranije je nas par koji sedimo blizu jedni drugima ustajalo i sklanjalo ljude, skoro pa bukvalno, jer nema druge nego biti bezobrazan prema nekom ko se ponasa bahato. Sad na Virtusu je imalo dovoljno redara i imali su volje da sklanjaju ljude, tako da nije ista situacija u svim sektorima. Svi mi ustajemo u zavisnosti od situacije na terenu kroz celu utakmicu, ne vidim sto bi neko imao potrebu da stoji celo vreme.
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
Da me ne shvatite pogrešno, nemam ja ništa protiv sedenja, uvek razmišljam o onima iza mene i ustanem samo kada ispred mene stoje. Posebno treba voditi računa na ovo što je Goran rekao da ima starijih posetilaca koji nisu u mogućnosti da stoje celu utakmicu.. Samo mi nije jasno zašto ljudi ustaju za vreme propratnog sadržaja, ako vec sede celu tekmu (na ovome je bio akcenat mog posta).. A kad smo se već dohvatili priče oko kopa i dela gde se stoji, moje skromno mišljenje je da bi bilo korisno otvoriti temu o dešavanjima na tribini, frakcijama, itd. Bila je jedna tema gde se povela rasprava u ovom smeru u delu navijači ali vidim da je zaključana zbog nekih drugih razloga. Mislim da to ne bi trebalo da bude tabu tema i da je korisno da i oni koje to ne zanima imaju makar osnovne info šta se dogadja. Evo na primer, da mi drugar nije pred Virtus objasnio šta se izdešavalo ja bih verovatno zaplakao od sreće misleći da su se pomirili i to u jednom onakvom trenutku.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.393
Reaction score
4.584
Локација
Zemun
"Otrovasmo" skoro sve KKP teme sedenjem/stajanjem. Slazem se da je problem mnogima koji ne mogu da stoje, takodje je jasno, da ako neko plati mesto, dobije ono sto je platio. Ali ne vidim da ima potrebe da se ispisuje toliko broj strana o ovome, na vise tema...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Shvati da postoje i stariji ili ljudi sa zdravstvenim problemima kojima je vrlo teško da prestoje celu utakmicu, ali i dalje vole Partizan i žele da budu sa njim ,,uživo,,..
Upravo tako. Kada je utakmica full dobra, ljudi počinju da stoje već od 3/4. Koristim štake i ne mogu da stojim. Ljudi oko mene skontaju situaciju i bude im žao da ne vidim a došao sam već. Međutim, ne mogu ni oni da sednu jer neko ispred njih stoji. Svima kažem da se opuste i navijaju, da ne razmišljaju o tome. Sednem, podignem glavu i nekada pola tekme odgledam na monitoru koji visi na krovu dvorane. JBG nije isto kao gledanje uživo ali je doživljaj biti u dvorani + TV prenos sa monitora bolji nego, pojačan TV kod kuće.

U dvorani si ipak deo događaja i osećaš atmosferu jače i autentično. Već planiram da uzmem sezonsku i sledeće sezone i štekam pare kako bih mogao da uzmem što bolje mesto po mogućnosti da šipka (ona plava) bude tačno ispred mene. Onda mogu kolena da naslonim na donju a nalaktim se na gornju i onda mogu nekih 5 minuta tako da odstojim i pogledam meč. Lično bih voleo da se sedi, ali mi je jasno da je košarka tako dinamičan sport da ni sam ne mogu a da ne "skočim" kada je "gusto", čak ni kada sam kući pred TV-om.

Čak je dolazilo do situacija da ljudi oko mene na pauzi za time-out silaze par redova niže da mi pronađu neko mesto sa kojeg se vidi bolje.
 

PFCT

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
204
Reaction score
663
Ali najace je kad se ljudi sprdaju i spomnju kokice/hotdogove i sl..
Eto Ameri su ludi a mi smo pametni..
Ne znam sto bi smetalo da ima barem dva velika fast-food standa, da imamo fanshop normalan od barem 100m2..
Naravno da je sve u vlasnistvu kluba i da klub zaradjuje..
Dalje, neko spomenu i slazem sa da je bilo hladno u dvorani, dok se nije napunila..
Dodao bih i ostave za jakne, jer kad puna je dvorana ili sjedis u jakni ili na njoj..
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
@Marko98
Naravno, to se i podrazumeva da dobijemo sve utakmice kući i da uzmemo barem jedan brejk. Mislim da ćemo imati "lakše" gostovanje u Istanbulu nego u Trentu.

Trento večeras gostuje ekipi Pistoje.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.175
Reaction score
6.919
Локација
NbG
Sve ste rekli o utakmici, suterskoj "klinici", atmosferi... Svaka cast za ceo tim, strucni stab, posvetu Saletu, kao i njegove reci i emocije. Mimo toga, mene ni posle 4 dana ne popusta nadimak za "genijalca" koji mi se javio tokom utakmice prateci njegovu igru i smejem se sam sa sobom. Bio sam slobodan da mu dodam slovo H u prezimenu i bas mu lezi- Hteodosic. Hteo je on, lomio se, patio sto ne ide al ne ide, ne ide :D Samo tako nastavi Hteodosicu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top