Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.057
Reaction score
18.217
Kad bi smrdljivi katalonski ciganin fasovao virus svima bi svanulo! Govno 24/7 samo na pare misli! Šta da igramo nakon 2 meseca bez treninga? Proglašavaj pobednika pa da se raziilazimo do sledeće sezone... Kristalno je jasno ko je ove godine bio najbolji, i to by far...
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.067
Reaction score
36.040
Mlatili praznu slamu, ništa rešili nisu. Niko ne zna hoće li ovo sranje trajati još 3 ili 33 meseca, a da će se završiti brzo neće.

Najveći problem je što je sezona prekinuta u punom jeku i što timovi neće biti u istoj poziciji u kojoj su bili pre početka epidemije.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.511
Reaction score
13.067
Локација
Yaoundé
Ne znam da li je paralela na mestu... Kontinentalna hokejaška liga KHL prekinula je takmičenje i to u trenutku kada je tek trebalo da usledi polufinale po konferencijama Zapad i Istok, odnosno kada je u igri ostalo još osam timova. U zvaničnom saopštenju KHL stoji da će o konačnom poretku biti odlučeno na predstojećem sastanku Borda direktora...


... a ne kako su objavili neki domaći mediji koji tvrde da šampiona neće biti...


Inače, malo sam se zanimao, pa pogledao celokupni učinak ekipa koje su ušle u plej-of Evrokupa, dakle ne samo Top16 faza. Ako nisam debelo pogrešio, lista izgleda ovako:

1. Partizan 12/4 (+116)
2. Virtus 12/4 (+86)
3. Venecija 12/4 (+36)
4. Unikaha 11/5 (+81)
5. Monako 10/6 (+82)
6. Promiteas 10/6 (+77)
7. UNIKS 9/7 (+6)
8. Tofaš 9/7 (-4)

Sa Virtusom imamo 2/0 (99:81, 84:82), sa Venecijom 1:1 (66:63, 69:83), dok oni međusobno nisu igrali u okviru EK...

Ne zanosim se da će biti bilo kakve odluke u našu korist, naprotiv, bio bih vrlo iznenađen da se to dogodi, ali ostaje činjenica da kako god okrenemo, Partizan ima najbolji učinak u Evrokupu.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
806
Reaction score
3.803
I kosarkaska VTB liga je danas otkazana. Takodje, tek treba da se odlucio o poretku. Za sada Himki je prvi, CSKA drugi.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
806
Reaction score
3.803
Update: VTB dakle otkazana plus doneta odluka sa nece biti sampiona za sezonu 19/20.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
To samo nama moze da ide u prilog. Jedna nada vise da mozemo do pozivnice jer ako se ne nastavi nemoguce da se nece gledati trenutni poredak... a VTB ostaje bez prvaka, plus Zenit koji je dobio pozivnicu nije se proslavio tako da... Ali uvek se setim na kraju koje je govno na celu Evrolige i splasne mi nada.

EDIT: OK neka Himki ide ali ovaj put ne verujem da ce Rusi do pozivnice... CSKA i Himki i to je to.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.067
Reaction score
36.040
CSKA ima A licencu, Himki je dobio na osnovu plasmana, iako mu nije upisana titula. To je to što se Rusa tiče.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Ako ove sezone ne osvojimo ABA, necemo je ni u narednih 5 godina...
Ne stize se tako lako do pol pozicije u Aba, a da se ne lazemo u zadnje vreme ta pol pozicija je znacila i trofej.
Nama su se ove sezone slozile kockice, ko zna kad ce opet, druga stvar igranje u Evroligu, onakav raspored, to bi nam predstavljalo veliki problem kao sto su i gurbeti ovu sezonu kiksali u Zadru, Novom Mestu itd.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
pa i po meni je najpravednije da ABA liga ostane bez sampiona, ali mi kao prvi da sledece godine idemo EL..
Титула у женској АБА је додељена првопласираном тиму (Будућности). Било би логично да се исти принцип примени и за мушку лигу али се то вероватно неће десити. Остало је једно коло да се одигра а ми бисмо били први и после евентуалног пораза у том колу. Да је до прекида дошло у новембру па да разумем да пониште али поништавање у овом тренутку нема логике. Да су пантери или Будућност на првом месту одлука би већ била донета. Рекли би нешто типа "ако до почетка маја не буде услова за наставак сезоне, титулу ће добити првопласорани тим." ЕЛ сигурно неће прихватити два тима из АБА у следећој сезони. За титулу у АБА ме заболе, и тако их имамо доста. Криво ми је само што нисмо стигли на терену да освојимо ЕК. Титула у европском такмичењу, прва после 1992. Једини европски великан на ек-Ју простору.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.357
Reaction score
5.070
Локација
Beograd
Oni su gubili jer nisu imali krštenog trenera cele sezone i loše su selektirali ekipu, a ne zbog rasporeda. Mogu da se igraju oba takmičenja ako imaš tim od 15 igrača i podeliš minutažu između njih. Verujem da ako ostane Trinkijeri i ako budemo imali malo jači budzet sledeće godine, uz nekoliko pravih pojačanja i malo sreće, možemo da osvojimo sva takmičenja i prođemo u top8 el. Druge ekipe u aba ligi neće biti ništa bolje sledeće sezone, a cigani neće imati budzet kao ove godine ako ispuše za el.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.067
Reaction score
36.040
Ako ove sezone ne osvojimo ABA, necemo je ni u narednih 5 godina...
Ne stize se tako lako do pol pozicije u Aba, a da se ne lazemo u zadnje vreme ta pol pozicija je znacila i trofej.
Nama su se ove sezone slozile kockice, ko zna kad ce opet, druga stvar igranje u Evroligu, onakav raspored, to bi nam predstavljalo veliki problem kao sto su i gurbeti ovu sezonu kiksali u Zadru, Novom Mestu itd.

Ako mi budemo igrali EL dogodine kao predstavnik EC, u ABA možemo biti i poslednji, postaje nebitna.

Pokazalo se i ove sezone da ekipa iz EC ima više želje da igra EL do kraja od polovine rekreativnih učesnika.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.511
Reaction score
13.067
Локација
Yaoundé
U VTB ligi odluka je prepuštena klubovima, u Litvaniji i Belgiji odluku je doneo tamošnji savez...

ABA i WABA su organizaciono potpuno razdvojene, jedino (manje-više) zajedničko im je region iz kojeg dolaze timovi. Ako sam dobro shvatio, u VTB je kao jedan od glavnih argumenata za donošenje takve odluke bio taj da nisu svi timovi odigrali isti broj utakmica, što u ABA nije slučaj, mada se u praksi sve verovatno svelo na međusobnu suprotstavljenost klubova...

Partizan je 1999. kao trećeplasirani u YUBA, ali i kao učesnik tadašnje Evrolige (prethodne 1998. bio i na F4) ostao je, odlukom KSJ, na tom trećem mestu i bez Evrolige naredne godine. Ove godine čujemo da ''sve treba da se poništi'', ''da su propozicije takve da se mora igrati plej-of'' i ne znam šta sve još ne...

U glavi i ABA 2013/14. kada smo i mi i ganci ispali u polufinalu, a posle odustajanja prvaka i finalista prednost i prohodnost u EL dobio - prvoplasirani... iako je takva odluka usledila posle finala plej-ofa KSL u kojem smo imali onu legendarnu utakmicu 3 na 5 (mislim da nikada nisam bio ponosniji nakon nekog poraza), a onda Bogdanovog brisanja patosa kurvom...

Onda su mogli boljeplasirani u izmenjenim okolnostima, a sada?...
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.575
Mi smo imali, a zapravo jos uvek imamo priliku da sami sebi "kupimo" mesto u Evroligu, cak sto vise mislim da bi lakse izasli na kraj u Evrokupu, nego li u smrdljivu ABA ligu u kome je corava go*no i predsednik i komesar i sve.

Druga stvar, mi jesmo zasluzili Evroligu za dosadasnje partije, ali ja nesto ne verujem Bartomeu-u, mi cak i kad smo bili na F4, sledece sezone licencu je uzeo Prokom, a ne Partizan.

Ako se steknu uslovi, ima da zakljucamo i Evrokup i ABA, ako ne, posteno je da nam pripadne mesto u EL, iako bi sladje bilo da do toga dodjemo preko Evrokupa i da budemo jedini predstavnik sa "Jadrana" u Evroligu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top