Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.848
Reaction score
7.577
Ogroman bi kriminal, kradja i lakrdija bila, tim koji je gazio sve redom u Aba i Evrokupu izvisi za Evroligu?
Ne znam govna kako bi opravdali ovakvu kradju?Ali poznavajuci bartomeua smrada nista me nece iznenaditi...
Ako se sezona ne nastavi u junu, a ima realno sanse za to, ne vidim svrhu da se igra u septembru...
Lakse bi mi pao poraz na parketu, nego li za zelenim stolom...
 

Швабо

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
170
Reaction score
761
Локација
Добој, Република Српска
Не зна се у којој варијанти за зеленим столом ћемо боље проћи, да ли по питању окончања АБА гдје су нам главне кадије Бокан и Човић или у ЕК гдје наш искрени пријатељ Ђорди све одлучује! Мртва трка ко више поштује правилнике и правду, а тек нас што обожавају!
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.350
Reaction score
6.581
Локација
Tamo gde si ti!
Abu neće niko da igra sem cigana i Budućnosti.
Svi sem ta dva kluba sj za to da se liga proširi za dva mesta, Partizan se proglasi šampionom. Zatraži se od Đorđija da Partizan kao šampion igra EL, a da se još jedno mesto dodeli ABA kao specijalna pozivnica.

Cigani preko Zenita, Himikija i Valensije lobiraju da sledeću EL igraju timovi koji su igrali ove godine.
 

Perava

Početnik
Учлањен(а)
19.09.2019
Порука
23
Reaction score
72
Локација
Valjevo
Mogu li to izlobirati?
Abu neće niko da igra sem cigana i Budućnosti.
Svi sem ta dva kluba sj za to da se liga proširi za dva mesta, Partizan se proglasi šampionom. Zatraži se od Đorđija da Partizan kao šampion igra EL, a da se još jedno mesto dodeli ABA kao specijalna pozivnica.

Cigani preko Zenita, Himikija i Valensije lobiraju da sledeću EL igraju timovi koji su igrali ove godine.

Mogu li to izlobirati, igraju na kartu timova koji sl sezone neće igrati EL pa love u mutnom.
 

Perava

Početnik
Учлањен(а)
19.09.2019
Порука
23
Reaction score
72
Локација
Valjevo
Kakve su prpozicije što se tiče glasanja, mogu li ostali nadgledati režimlije? I stati um na put već jednom?
 

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Neće ni oni(pre svega Ćoki) da igraju ABA,već tom pričom kupuju sebi vreme da izrovare ovo što je navedeno u poslednjoj rečenici.

Posle ABA može da odluči šta god hoće,zato se i često furaju priče čekamo prvo šta će EL da kaže.

Ono što je dobro da niko od pomenutih klubova nema pravo glasa na bordu,a ovi timovi sa A licencom će valjda osmisliti neko rešenje,da li kroz završetak sezone ili ne ,nebitno je.

Zahtev EL da se održi F8 EK u Beogradu kao i što je pre moguće skupština ABA je po meni neki trenutni prioritet KKP-a.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ne znam šta bih vam rekao drugari ali takmičenja se ređaju po dva kriterijuma: 1. Težini osvojivosti (kvalitetu u odnosu na najkvalitetnije u datom sportu) i 2. Šta neko takmičenje donosi u kvalitativnom pomeranju jednog kluba.

Svako takmičenje koje NIJE najkvalitetnije ili ne vodi ka mogućnosti plasmana u najkvalitetnije takmičenje nije bitno takmičenje osim da bi zajebavao kolegu na poslu ili komšiju, drugara iz škole (ili oni tebe) i sl. ABA je interesantna do plasmana među 4 jer se na taj način ekipa (bilo koja) može plasirati u EC, koji dalje vodi ka EL koja je najkvalitetnije takmičenje u Evropi.

Nemojte previše napadati kolege sa crnim i zloslutnim mislima. Reč je o strahu da se zarađeno na terenu može izgubiti za zelenim stolom. A koliko se ja razumem u "zeleni sto" Partizanu nikada nije bio naklonjen. U tom svetlu mogu da razumem sve koji mrače i pišu ono što se nikome od nas ne dopada (pa ni njima samima) a reagujemo burno baš zato što nam se čini verovatnijim da se upravo crni scenario ostvari nego da sve bude kako bi moralo biti - Partizan osvajač EC i osvajač ABA!

Osnovna pitanja su:

1. Da li ABA šampion ide u EL?
2. Kako će završiti EL ove godine? (nama važno zbog Valensije)
3. Kako završava EC?

ABA sigurno NEĆE uraditi NIŠTA što ne uradi EL, posebno ako ABA vodi u EL neće se ništa uraditi mimo EL (što je samo u tom slučaju i ok). Takmičenje koje služi kao "kvalifikaciono" za EL treba (ili bar ima smisla) da sačeka da se vidi po kom principu će se završiti EL, odnosno kako će se završiti EC do kojeg ABA sigurno vodi). Ako ćemo istini za volju, ABA i postoji (još uvek) na pritisku EL. Setite se samo onih pretnji Partizanu da neće igrati EL ako se ne priključi ABA.

Mislim da Đordija boli tuki ko će da igra. Možda bi radije uzeo nas jer smo takmičarski bolji u EL i imamo brend. Pripadamo EL i to je to. Ali ima tu raznih pritisaka u novcu izraženih.

Ali šta onda EL čeka? I ne znam zašto se Virtus petlja kada je njima garantovan WC (osim ako se ja varam?). Za koji Q je njima potreban EC onda? I da se razumemo. Partizanu pripada domaćinstvo svega što se eventualno bude igralo. ALI veoma se lako može pronaći razlog ga se odigra u ITA.

Prvo, I
TA je zemlja najviše postradala od KOVID 19 i bilo bi "solidarno" da se ljudima tamo "pruži satisfakcija" :angry-smiley-002: To bi im bila "uvertira" pred ulazak u EL koji im je svakako garantovan. Ako se "nas rešavaju", eto im lošeg ali ipak osnova za tako nešto. Drugo, bila jednom jedna sezona, odigrana većim delom... Bilo bi krajnje OČIGLEDNO NEMORALNO da se tako nešto uradi jer ko bi Partizanu nadoknadio mogući profit u slučaju domaćinstva!? Ko bi ostalim domaćinima nadoknadio? I koliko? Mi ovde nepravedno izostavljamo i ostale učesnike EC-a koji bi možda izbacili Virtus pa možda i naš Partizan (što je malo verovatno) u daljem (redovnom) takmičenju.

Da stvar bude luđa, piče transferi. Pročitah da Milutinov ide u CSKA. Ako se sezona nastavi, on neće moći da igra za OLY ali ni za CSKA u EL. To svakako ne menja stvar za CSKA ali ovi grčki cigani igraju bez Milutinova. Dobro, istini za volju ne znači da do ovog transfera ne bi svakako došlo čak i u slučaju da je sezona tekla redovno.... Ali ralno, cenim da se ovo ne bi dogodilo. I uzeh ovo samo kao čisti primer. Poenta je da ekipe neće biti iste.

EVROLIGA je ključ svih rešenja pa i onih u ABA ligi. Živo me zanima kako će ovo da se završi ali jedno znam. Ako bude smak sveta i neki ljudi prežive pa odu na MARS ili u PM, u istoriji (njihovoj) će se znati za KK PARTIZAN. Ako se vratim na prvu rečenicu ovog dugačkog posta, moram pomenuti i NBA ligu kojoj je PARTIZAN dao najveći broj igrača sa prostora Evrope! Nema niko drugi do naš PARTIZAN. Osvojili smo EL na FILMSKI NAČIN koji nikada niko neće moći da ponovi! Iznedrili smo NAJTROFEJNIJEG trenera u Evropi kojeg dugo neće niko stići. Naši navijači su oborili rekord u poseti utakmica EL i mogu svi da nam puše! Sutra da se sve raspadne PARTIZAN ostaje večno živ sve dok košarka živi makar i na drugoj planeti i u bilo kom obliku a ostali neka se poređaju kako im je volja!!!
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Evroliga prati korake Nba lige, sta uradi Nba to ce uraditi i El, a samim tim i Ek i nasa aba liga.

Evo sta je rekao izvrsni direktor El, vise puta su ponovili da ce aba imati zagarantovanu pozivnicu ali znamo koliko njihova rec vredi... Odgovor na tvoje prvo pitanje. Intervju radjen 17.3.2020.

Pravila licenciranja Evrolige za sezonu 2020/2021. uključuju tri specijalne pozivnice, a jedna od njih rezervisana je kao prioritet za prvaka ABA lige. Ako šampion ABA lige nije Partizan, a Partizan bude šampion ili vicešampion Evrokupa i tako se direktno plasira u Evroligu za 2020/2021, postoji mogućnost da sledeće sezone dve ekipe iz Jadranske lige učestvuju u Evroligi”, rekao je Skot za Sport Klub.

Sto se tice Evrokupa, po dosadasnjem plasmanu nama po svim pravilima pripada domacinstvo i veliko krsenje regularnosti bi se desilo u slucaju f8 u Italiji. Kakvi kurac predlozi Virtusa, Ostoja ne zajebavaj se. Stvari su vrlo jasne, ako se kojim slucajem ova sezona bude ipak nastavila. Mogu da postoje dva scenarija: 1) format takmicenja po kojem se igralo godinama unazad
2) F8 u Beogradu

Tacka, nema rasprave na tu temu, pa ova druga solucija bi nam itekako stetila. Na jednu utakmicu moze svako svakog da dobije...

Ali kao sto sam u prethodnom postu pisao ne bi bilo posteno da se sezona nastavi. Najpostenije bi bilo suspendovati svako takmicenje i plasman odrediti po trenutnom ucinku. Mada kad bi gledali El ekipe njima to ne igra puno, kad veliki deo njih ima licencu.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
ЕЛ и НБА немају никакве везе. ЕЛ је приватна лига једног човека и биће како он одлучи. Ако неко може да утиче његову одлуку то су водећи евролигаши који поседују А лиценцу.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
A sto se pravis pametan? Naravno da nisu sistemski povezani niti sam aludirao na to. Djordi pokusava da napravi nba za siromasne, od zatvaranja lige do sto vise utakmica u toku sezone i sve to kopira. Cim je nba stopirala i el je ucinila isto. Budi siguran ako se nba bude nastavila, Djordji ce isto to ucinitii povuci takav potez.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Нисам рекао да су системски повезани. У Америци има много више заражених него у Европи, тамо су чак и неки играчи заражени, ЕЛ се завршава фајнал-фором а НБА дугим плејофом и много је лакше накнадно решити ЕЛ него НБА. У ЕЛ су скро све екипе међусобно одиграле по два меча, што отвара опцију да се подвуче црта и одигра фајнал-фор и тако заврши сезона. Да би се европска такмичења наставила морају све земље да отворе границе, да се успостави авио саобраћај, да се створе условим за тренинге и надокнади изгубљена такмичарска форма. То су све ствари које немају везе са НБА. ЕЛ ће одлучивати и о судбини ЕК. Сами клубови из ЕК неће имати велику моћ одлучивања јер нико од њих нема А лиценцу као најбољи тимови ЕЛ.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
810
Reaction score
3.818
Ne znam sta nosi naredni period, mozda se stvari drasticno poboljsaju ili ne daj Boze pogorsaju, ali trenutno deluje da i cak da se organizuje F4/F8 ciji bi "domacin" bio najbolje plasirani klub, to bi se igralo bez prisustva navijaca, tako da je pitanje da li bi i kakva to bila prednost.

Mislim da su manifestacije sa velikim brojem ljudi bukvalno ono poslednje, poslednje, poslednje sto ce se dozvoliti vremenom...

Neki iole normalan zivot ce profuncionisati naravno, ali sa nekim stvarima se nece rizikovati duze vreme...
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.412
Reaction score
4.585
Virtus izduvao sa svojim predlgom... Vlada Italije donela odluku da se sva sportska takmičenja u Italii igraju bez publike najmanje do januara 2021.
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Pa i NBA ako se nastavi bice bez publike.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.117
Ljudi, nema publike nigdje jos jedan duzi period. Ni publike ni svadbi, ni vasara, ni predizbornih skupova...

Oni nikako da se pomire sa tim da je sezona gotova, samo bezveze odugovlace.

Normalno takmicenje sa putovanjima, gostovanjima nema sanse da se igra.
Ova suluda ideja da smjeste sve ekipe u karantin da igraju lopte dok ne izlude takodje nije izvodljiva. Igraci su rastrkani po citavom svijetu, treba im mjesec dana dana ih skupe u jedan grad, da tu provedu 15 dana u izolaciji, da treniraju mjesec dana i onda da igraju mjesec, dva. Znaci treba svi da budu u tom karantinu tri mjeseca. I ne samo oni, nego i sudije, tv ekipe, hotelski radnici... Dovoljno je da jedna osoba oboli i sve se opet prekida.

Da se svi zajedno sutiramo u dupe ako sledeca sezona pocne na vrijeme i u koliko-toliko normalnim uslovima.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top