Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Evroliga će uvek biti najjače takmičenje u Evropi. Uvek ću voleti da je Partizan tamo jer mu je tamo mesto. ALI: EL nije više "elitno takmičenje" i zapravo, nije takmičenje. A upravo je to cilj najvećih klubova bio. Prvo, prozoveš se elitom a onda kada si elita, nije od presudnog značaja ko će da pobedi a ko izgubi. Elita su i pobednik i pobeđeni. Drugo, postoji ta A licenca koja ti omogućava i da se uopšte više nigde ne takmičiš. Igraš košarku, košarke radi. Dakle, ne ispadaš iz elite nikada, šta god da se desi. Nema takmičenja.

Kada učešće u EL ne moraš da osvojiš kroz domaće prvenstvo ili EC, kada možeš ispasti iz domaćeg prvenstva a opet igrati EL - Nemaš nikakav takmičarski pritisak i rizik. Igraš kao na treningu! Zašto to iko gleda? Zato što se navijači ponose što su im klubovi deo elite, a oni čiji to klubovi nisu, žele da to postanu. A najveći klubovi su propagandisanjem "elite" omogućili sebi status a da ne moraju ulagati kao nekad.

Ajde i ta A licenca, ali se otišlo i korak dalje - Sada takmičenje nije bitno ni onim klubovima koji imaju para (ad-hoc), u jednoj sezoni jer mogu kupiti poziv. Dakle, ni njima nije takmičarski važno, ne moraju da se kvalifikuju za EL. Sa druge strane EC ovakav kakav je, nema nikakvu svrhu.

FIBA bi zajedno sa košarkaškim federacijama morala da krene od 0 i da se okrene amaterskoj košarci. Da profesionalni klubovi i ne igraju domaće/regionalne lige. Oni su davno FIBA okrenuli leđa. Svi su okrenuti ka EL. Zato FIBA da pravi domaće amaterske lige i razvija mlade koji će vrebati priliku da se prodaju kada odrastu.

Treba da se igra EL1 i EL2, EL3... itd (ovo što je danas EC). Unutar EL ukinuti A licencu a da svake godine iz EL1 ispadne 2 kluba u EL2, a da iz EL2 uđu dva tima u EL1 i tako redom. Pošto profi timovi ne bi igrali domaće lige i kupove, ne bi se igrači iscrpljivali a TAKMIČENJE bi povećavalo ulog jer bi i najbolji morali da se bore a opet svako u okviru svoje kategorije.

Potpuno bi se internacionalizovala Evropska košarka. Za "nultu sezonu" bih napravio jasno određene kriterijume npr: Broj osvojenih EL do sada, broj osvojenih domaćih prvenstava, kupova... Prosek titula zadnjih 10 godina, broj igrača izvezenih u NBA... Svaki od ovih kriterijuma bi nosio bodove (koeficijente). U toj "nultoj sezoni" bi se svi tekmičili a u tome je draž. Ne bih pravio uopšte ključ po državama. Ako EL jedne sezone treba da igraju samo Španci i Turci (npr.), onda neka tako i bude. Ako pak kurava panterska treba da igra EL9 neka igra. Vrlo brzo bi se iskristalisalo u kojoj je ligi evrolige neka od zemalja i to po broju klubova koji daje za tu ligu.
 
Последња измена:

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Moralni gmizavac je izjavio da ako se ne nastavi EL, da se ona ponistava i da limenke igraju reset sezonu.
Sramotno je ponistiti sve sto smo uradili do sada, a uradili smo mnogo. Nadam se da ce Trinki ostati i napravoti jos jacu ekipu i trpati muda u usta limenkama i da im nikakve natprirodne pojave nece pomoci.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
A kada su to ciganska goveda bila prva a nisu igrala EL? Ja se secam da je Igokea bila prva pa "nije imala uslove" da bi goveda igrala...
Nema nikakvog rezona da mi ove godine ne igramo EL i igracemo je!!!
Jedino sto me plasi je da li cemo postati stabilni evroligas i u narednim sezonama...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ma kenja govno samo tako. On misli verovatno ono kad su bili prvi u regularnom delu pa ih Buducnost posle izjebala u plej-ofu a govnari su na mufte prolazili mali milon puta i onda im sve bilo u redu... Govna bre nevidjena, nema vecih govana od njih. Da su oni u situaciji u kojoj smo mi vec bi odavno urgirali uz velikodusnu pomoc ove nazovi drzave da bude sve po njihovim zeljama... ovako sad kenjaju te da se igra prvo i samo na terenu, pa sad im vise odgovara da se sve ponisti ali oni opet da igraju EL... ma govna smrdljiva. Dobice kurac !!!
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Msm totalna je nebuloza ponistiti nesto u sta su ulagane pare, trud i znoj. Moralni gmizavac je opasna fufa i to svi znamo, jer nacin na koji on opstaje je neverovatan. Definitivno najodvratnija licnost u istoriji covecanstva. Samo mi je zao sto mu Dule nije prisao onomad kod Olje kao Dzajic svojevremeno.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Последња измена:

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.632
Reaction score
4.659
Interesantno je kako na listi najiritantnijih ljudi koje sam sreo u zivotu u top 10 svoja mesta cvrsto drze coki, lebranko lazic, cacanin decembarski, surbatovic i kormoran.
Ima nesto ispod tog dela Topcidera, masovna grobnica neka, podzemna reka velicine Misisipija, mozda su keltski druidi zrtvovali pogresnu osobu pogresnom bogu pa navukli losu karmu, ko ce ga znati..
Da ne budem u off-u, ni sam nisam siguran da li coki blefira sa ovim bolesnim cinizmom ili zna nesto sto mi ne znamo, ja ipak imam neki osecaj da nije sbe tako crno, i da cemo ipak dobro proci na kraju ove cudne partije.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Ne vidim svrhu, da radimo na povratak stranih igraca, ako se sezona ne bude nastavljala, nema potrebe momke mrcvariti...
Svakako ostaje gorki ukus, igrali smo fantasticno, a i Arena bi krcala bar 7-8x do kraja sezone...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Pa to i jeste ono nešto zamršeno: Zašto bi dovodio igrača iz USA ako se sezona neće nastaviti? Moguće su sledeće varijante: a) Sezona se nastavlja u nekom skraćenom Fxy u EC, EL pa samim tim i u ABA; b) Sezona se ne nastavlja, registruje se zatečeno stanje (za nas idealno) a zatim kroz mesec dana počinje NOVA SEZONA (ne zaboravimo prognozu za povratak "COVID-19" u oktobru) pa bi bilo logično novu sezonu početi ranije i u oktobru imati "pauzu" pa nastavak posle 2 meseca); v) Sezona se poništava i igra ponovo uz proširenja i nove pozive u EL usled "situacije".

U slučaju a) treba izboriti EL na terenu bilo kroz EC, bilo kroz ABA uz veliki hendikep nemanja publike na koju se računalo i to baš ono takmičarski u oba takmičenja. Nije nemoguće da i bez publike izdominiramo al da budem oprezan, biće zajebano i EL će biti vrlo neizvesna za sledeću godinu... Ali realno, dok se igra ima nade. Ostala je ekipa na okupu i možemo mi to.

Varijanta b) je po meni najpovoljnija i najsigurnija za zdravlje svih. Najpoštenije za Partizan ali i najmanje verovatno da će se desiti.

Poslednja v) varijanta je takođe totalni idiotizam i prosto ne verujem da je to moguće za poverovati. Ako se to dogodi, mislim da dobijamo poziv za EL 100% jer prosto ne vidim mogućnost da mi ne igramo EL sledeće godine (ove godine), osim eventualno u varijanti a)...

Šta god da bude, mislim da svi to znaju sem šire javnosti. U svakom slučaju okupljanje ekipe nije nelogično.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Idiotizam je potpuni da se fudbal nastavi, a basket ne.
Sad ce vecina reci pa basket je u zatvorenom prostoru, ok ali zajednicko je sto kontakata ima i u fudbalu i u kosarci.
Druga stvar "bice covica-19" i na jeseni, ali kao i sad sto je bilo, izmisljenog od stranu politicara i opet ce zatvoriti i unazaditi ljude, ekonomiju itd.
Sve vise ekipa je pocelo da trenira, kako tako, tako da ako se vrate stranci do kraja meseca, ne bi trebalo da bude problem da se takmicenje nastavi, sto se mene tice po prvobitni kalendar ako je i te kako moguce...
Cak i pored ove pauze, ekipa mi deluje fokusirana i spremna da izdominira u oba takmicenja.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Velika je steta ako se ne bude igrao EK u bilo kom formatu. Dajte nam barem sansu da se izborimo za tu EL.

Za ABA ne zalim uopste, mnogi zaboravljaju da ABA nema garantovano mjesto u El nego bi trebala da dobije pozivnicu, a sa Jordijem nista nije sigurno.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.351
Reaction score
6.402
Локација
Novi Sad
Prirodne katastrofe, globalne epidemije, bolesti i ostale propasti za normalnog čoveka, mogu samo i isključivo korist da donesu znamo vec kome.. Vidjeno sto puta.
Tako da, svakom svoje.. Proći će sve, i dive i čove i predgradja i brnave, a mi ostajemo, makar sa onim u srcu i secanju sto ne moze da oseti neko ko dovodi konjusare i nosi torte sa brojem 1..

Neka nama nas, ne nadajmo se ničemu jer sve vec imamo, samo se setite.
Uzivajte.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
O ovome izgleda niko nije ni razmišljao...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
"...tu je i izgubljeni prihod od utakmica ABA lige. Neka je tu Partizanov i Zvezdin prosek 3.500 gledalaca..."
:buhaha :buhaha :buhaha Samo kad imamo isti prosek... Čak i da je to zajednički prosek računajući i Partizan i ono što oni zovu "Zvezda", takav prosek je besmisleno računati jer svako ima svoj gubitak a ne zajednički. Pritom će njihov da nadoknadi država a Partizan će "kroz institucije u recesiju"...

"Kad je beogradska Štark arena puna, ona domaćinu donese prihod od stotinjak hiljada evra po utakmici. Uzmimo da je prosek ipak oko dve trećine Arene, bar u Evroligi i Evrokupu, što znači gubitak od oko 75.000 evra"
Autor nije uzeo u obzir i mogućnost da Partizan igra EL u nadolazećoj sezoni. Ovaj prosek u "Evroligi i Evrokupu" važi samo kada FMP igra EL a Partizan EC, u obrnutom slučaju kada Partizan igra EL (a to će da se desi) ARENA JE PUNA 101% a ne 2/3 pri čemu je i ovde besmisleno uzimati računicu zajedničkog proseka posete za Partizan i ono što autor zove "Zvezda" jer zajedničko mi nemamo ništa...

Drugim rečima Partizanov gubitak je daleko veći od FMP-a zato što: a) Niko osim KKP-a ga neće nadoknaditi; b) imamo rekordnu posetu u EL (ne pamtim ni jednu utakmicu EL koja je odigrana u Areni a da nije bila ispunjena do poslednjeg mesta i to do mere da su ljudi i napolju stajali na platou (mislim da ćemo uskoro prodavati i karte za plato ispred Arene :D ) v) Godinama imamo rekordnu posetu u ABA ligi.

Nadam se da ovaj autor nije pokušao stvoriti priču o nerentabilnosti EL koju ćemo vrlo brzo popiti i onda biti još i srećni što istu igra kurva panterska a ne naš Partizan. Svako ko pokuša tu priču da nam podvali nek pojede govno. Partizan je EL, a EL nije ništa bez PARTIZANA!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
Prijatelju, niko ne spori to što ti kažeš, ja sam samo htela da pitam zašto niko ne pominje igranje pred praznom halom, eventualno, cele naredne sezone, a uz to i gubitak u finansijskom smislu, osim takmičarskog i emotivnog, što je nama presudno, bar meni jeste, a to ko ima veću posetu i u kom takmičenju, znamo i mi i svi ostali, nije to poenta ovog teksta...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ma ništa se ne jedi, nije bilo upućeno tebi nego njima - Novinarima koji će sada da prave računice i dokazuju kako EL nije isplativo igrati... A nešto se plašim da se ne zapati sve to i kao službeno mišljenje kluba.... Ti si OK samo si prenela info :šal
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Ako je tacno ovo sto pise u tekstu (a ima gomilu gluposti) da za svaku utakmicu u punoj areni u Evroligi zarada je 100.000 evra, onda se za 17 utakmica zaradi 1.700.000 evra + eventualne 2 u 1/4 finalu = 1.900.000 evra + zarada od utakmice u ABA ligi i KLSu to ide na oko 2.500.000 evra.
Za toliki novac otprilike bicemo uskraceni (ako ovo lupetanje u tekstu je tacno).

Sad vezano za ovu sezonu, plasi me situacija u Rusiji. Dnevno oboli 10.000+ ljudi od ovog virusa i ne ide ispod toga. Svuda u Evropi se koliko-toliko smiruje situacija (ako ne fingiraju brojke), cak i u Italiji i Spaniji, a u Rusiji tek sada im stize ono najteze.
CSKA je u vrhu Evrolige, Himki je u borbi za plej-of, Zenit nece nigde, a Uniks treba da igra protiv nas u Evrokupu.
Nazalost, sve mi lici na to da poniste sezonu.
Sto je u redu za Evroligu/Evrokup, jer sitem takmicenja je takav da je skoro nemoguce doneti odluku o eventualnim sampionima.
Tacno, mi i Efes smo favoriti za trofeje u ta dva takmicenja, imali smo ubedljivo najbolji skor.
Posle skoro 30 godina bili bi u prilici za osvajanje Evropskog trofeja, ali budimo posteni i kazemo da je ovo kao rezultat vise sile protiv koje se ne moze. Kako svima, tako i nama...

Ali u ABA ligi ne vidim apsolutno nijedan razlog da poniste sezonu nakon sto je odigrano 99% utakmica.
Sviraj kraj, daj nama titulu i neka kmece ko mu se kmece, nece prestati u tome, ali ko ga jebe!:picka-ciganska:

Ono sto me cini spokojnim jeste da mi po 2 osnova imamo pravo da dobijemo WC za Evroligu: najbolji skor u ABA ligi i u Evrokupu!

Finansije... pa jebem li ga, valjda imamo lovu cim smo imali ovoliko jak tim ove sezone?!:confused-smiley-013:

Ako se desi da poniste ovu sezonu, a u sledecoj mi ne igramo Evroligu, sledece sto cu od te lige gledati je sahrana Djordija Bartomeua, ako bude bilo prenosa. :angry-smiley-002:
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.845
Reaction score
7.575
Druze ako poniste sezonu, a ne bi bilo ni realno ni posteno, verovatno ce se iste ekipe takmiciti i sledecu sezonu u Evroligu.
Taj Zenit mozda bude glavni sponzor Evrolige, Asvel,Bayern imaju garantovano mesto, verovatno jos neki klub, pickousti bi da kupi mezimici mesto, tako da mi smo svakako osteceni, a bez igre na parketu necemo dobiti poziv, svi to dobro znamo da se ne lazemo.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
A čak i da dobijemo poziv (kojim čudom) ili završimo u EL po plasmanu u regularnom delu EC-a , ako FMP :angry-smiley-002: dobiju takođe opstanak u EL jer se sezona poništava, onda je nama slaba vajda. Oni i dalje imaju više para + EL + prednost odabira igrača. Mi možemo ekonomski koliko-toliko parirati ili ako ne tako, ono bar imati prednost u odabiru igrača, samo kada igramo JAČE takmičenje od njih. Nama bi prednost EL bila koliko-toliko neki garant da će se bolji igrači opredeljivati za Partizan iako ima manje para. Tada je nama EL tas na vagi! JBG moraćemo ihsastaviti sa zemljom sledeće sezone koja će biti jednako jaka i presudna koliko je bila i ova.

Dobićemo mi ovu bitku, samo polako!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top