Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.288
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ima tu jos jedna komponenta, ona najbitnija tvorcima EL. Profit. Sportski argumenti tu imaju slabu snagu.

Generalno gledano, Bartolomeu i uprave bogatih klubova su za nastavak. Prava od prenosa u ovom sportskom procjepu mogu da se naplate mozda i skuplje jer su ljudi pozeljeli da gledaju svoje klubove.
Ko zna, mozda puste i redukovane ulaznice uz obavezne maske.

Ono sto je najmanje bitno je stav unije igraca. Oni ce svakako morati slusati klub ili biti u opasnosti da ostanu bez dijela ugovora.
Vjerovatno ce i skratiti format da ipak bude gotovo do jula.

Isto tako, ne treba potcjenjivati ni ogroman ego tih velikih klubova. Ako bude i promil sanse, oni ce se boriti za trofej sto je opet motivisano nekim sportskim porivima.
A ganferski predstavnici su stvarno smjesni :) lebranko i paljevinac. Jasno mi je da su po logici stvari poslali kapitena i bivseg reprezentativca, ali to govori najvise o njihovom klubu. tj. cokijevom klubom, oni ga nemaju i ako zele, moraju ga osnovati :)
Samo što je to sve jedna velika komedija jer klubovi treba da prave pare a ne da ih fizički unose, to je poenta komercijalnog sporta. Zato su smejurije one ruske zajebancije koje se pojave s koferom i igraju. Da postoji ozbiljna priča s ozbiljnim tv pravima, ulaznicama, prodajnim materijalima, raspodelom tv prava i slično. Tu onda najbitniji parametar postaje tržište, gde verujem da Partizan ne bi zaostajao i pored slabije platežne moći građana.
Ali njihov jedini trenutni parametar je ko kolko kesa u koferu donese ili prebije neke dugove organizacijom f4 ili čega god u areni.
A jedini plan za izlaz iz te situacije je idiotski plan da popularizuju basket u engleskoj.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.249
Reaction score
3.703
Mislim da je poprilično izvesno da će Virtus menjati Valensiju, ako je istina da Gazprom ulazi kao generalni sponzor, pa Zenit ostaje. Što automatski eliminiše princip preslikavanja ekipa iz ove sezone u narednu. Ono što bi mogli da nam uvale kao vrlo podli qratz je da kažu, ok, ABA liga ima jedno mesto, pa se vi dogovorite ko će. Onda bi nam sledilo rvanje u blatu, a bojim se da je rival tu mnogo ozbiljniji, posebno što su kako kaže Šuntavić u najboljoj formi.
 

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Ljudi a ko je to odredio da ako sutra EL odluci da ne nastavi sezona da ce se automatski pristupiti odlucivanju koji ce klubovi igrati u narednoj sezoni
Sutra opusteno moze da bude odluceno da se ne nastavi sezona a o ucescu klubova u narednoj sezoni bude odlucivano u nekom narednom terminu
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.728
Coravi se vec usrao, evo ga kako kuka zeli da sazna da li su u planovima Evrolige ili ne:D
A, jedan kolega napisao lepo da se Partizan ponasa gospodski sve vreme, kako uprava, tako i igraci, ali za Partizan i ne moze da navija svako, vec gospoda ljudi, koji se istinski razumeju u kosarku...
Nadam se da ce ovih dana pravda biti zadovoljena i da ce se u crno belu Arenu istorija pisati od jesen.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.931
Локација
Академија
Имамо најбољу екипу у ЕК, најбољег тренера, највећу халу, највећу посећеност, имамо традицију, културу кошарке, препознатљивост у целој Европи, десетине играча и тренера који су писали и још увек пишу историју овог спорта у Европи. Два пута смо добили Виртус ове сезоне и ако они добију предност испред нас онда стварно нека се терају сви у три лепе, и Ђорди и Човић и Руси и Турци и сви ови са а лиценцом.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.748
Reaction score
19.232
Локација
Nickname
za Partizan i ne moze da navija svako, vec gospoda ljudi, koji se instinski razumeju u kosarku...

I ljudi sa živcima od čelika. Samo kad se setim prošlog leta, jedini na moru ostajem u apartmanu dva dana za redom i osvežavam forum da saznam da li mi ili Zenit. Odem na plažu samo u 6 ujutru i budem do 7. Čekam kad će informacija, a u centru pažnje alboy i još neko vs čini mi se matke i par njih. Svaki po 20 postova, nigde konačne odluke već 2 dana a napolju 40°C :D
Usput kako godina odmiče, prvo poraz od Mančestera u Bg, onda kiks Stojkovića i 2:2 sa AZ. Pa bednih 0:0 sa kurvom. S vremena na vreme volim sebe da počastim i nostalgijom, pa tako pustim Augsburg, prečku Lazovića protiv Bešiktaša, Čildresa, Smita, Ludogorec, Fener 2:2...
Evo dugo sam se u košarci samo radovao, moram početi da spremam živce za debilne odluke EL i saopštenja ćoravog idiota u danima pred nama.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.913
Reaction score
26.535
Ciganski smrad i gmizavac insistira od EL da fmp sazna pre same odluke da li je u planovima EL ili ne. Pa naravno, da bi znali kako da se postave za ABA ligu jer EL nece doneti sutra odluku koje ekipe ce igrati sledece sezone ako se odluci da se prekine sezona. Tek nakon toga sledi lobiranje. Koje su to pice sa dva lica. Msm da mi moramo ostati smirwni kao i do sada, smatram da je ostoja ispravno postupio u medijima, kao i nasi igraci, za razliku od komsija iz predgradja. Jos jednom smo se poneli kao gospoda. Koliko god nam se svideo Ostoja ili ne, njegova odmerenost i smirenost u intervjuima mi pokazuje da zna da odgovori igrama coravog poltrona. Ako se budu menjale ekipe, a mi ne budemo u EL, smatram to velikim skandalom i treba bezati od takvog mesta. Medjutim, nadam se da EL nije bas toliko otisla u k...

Mozda coki ubica i lopov nije jos krenuo da lobira za mutirane, ali ti lobiras ovde za limara samo tako. :clap
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Slutim da ce EL odluciti da se takmicenje nece nastaviti a takodje ni EK se nece nastaviti. Status Asvela i Albe mi je zagonetka. Pozivnicu za sledecu sezonu dobija opet Zenit(jer ima love), novi ucesnik je Virtus (kako je bilo najavljeno jos prije pocetka ove sezone), Valensija bi ostala tu i za sledecu sezonu(nace spanski cigan rjesenje za to)

Posto mnogi smatraju da ce ABA liga dobiti pozivnicu kada zvanicno zavrsi takmicenje, ona nikako da se oglasi sta planira sa sezonom i zasto ceka prvo odluku a vjerovatno i uputstva od EL. Ako ponistenje sezone bude vodilo cigane u EL ponovo, nemam dileme u to da ce se ponistiti. Ako Jordi kaze (a malo je vjerovatno) da uspjeh u prosloj sezoni ne moze biti odlucujuci faktor za dobijanje pozivnice za takmicenje sledece godine, onda ce se ABA igrati makar to bila jedina liga koja ce se nastaviti u Evropi, samo kako bi cigani pokusali da se uvuku opet gdje im nije mjesto.

Prateci kosarku godinama unazad, i desavanja ven terena vezana za evro takmicenja, nije mi bilo tesko da uvidim kao ni vama drage kolege da Jordi prije ili kasnije stjera kurac nekome, pogotovo to moze da uradi klubovima sa Balkana kao npr nama kad je dao licencu raspalom Prokomu. Mozda je vrijeme da to sutra uradi ciganima i da ih sutne iz EL time sto zanemari ABA ligu i njenu odluku, i pozivnicu jednostavno dodjeli nama sa punim legitimitetom slozicemo se, kao najboljoj ekipi u EK i ABA ligi u ovom trenutku. Time bi rjesio problem EK-a i ABA lige, tj jednom pozivnicom bi zatvorio oba takmicenja i napravio mjesto za Valensiju koja je pazi slucajnosti spanski klub.

Stacu ovdje, da se nebi previse zanio u kalkulacije... :D
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Pravda bi bila da Gazprom ugura Zenit u EL preko ledja cigana iz predgradja.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Stavljati pravdu i spanskog cigana u istu recenicu je isto kao stavljati kosarku i srBske cigane u istu recenicu.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.257
Reaction score
18.183
Локација
Kej Republika
Ja nisam optimista uopšte.

Kroz čitavu istoriju nista van parketa dobili nismo. One vrednosti koje nas klub moze da ponudi su najveće moguće, ali "samo" sa te sportske i viteške strane.
Milion puta do sada se pokazalo da onome koji odlučuje puca kurac za sport. Kinta i garancije koje kakvih mufljuza. To se ceni, nažalost.
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.058
Reaction score
18.220
Ama ljudi, kako bre van parketa? Ko je više od nas ove godine na parketu zaslužio EL? Zenit? Asvel? Onaj Virtus što smo se ispišali po njemu? Fabrika fekalnih proizvoda?

Ako dobijemo Wild Card to bi bilo sve samo ne "van parketa".
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Kad je Prokom mogao da dobije licencu umjesto nas, ne bi me iznenadilo da je ove godine dobije neki bogati tim koji je već ispao iz Evrokupa.
 

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Teško da će se znati svi učesnici EL i EK dok sve nacionalne lige ne sviraju kraj na ovaj ili onaj način,tako je i do sada bilo.

EK se najvećim delom popunjava kroz domaća takmičenja i dok ne bude sve završeno mislim da nije realno da se izađe zvanično sa učesnicima oba takmičenja.

Priča sa istim timovima ne pije vodu,jer pre svih EL nije takmičenje iz koga se direktno ispada,pa da ti sačuvaš ekipe kada se ništa ne zna oko poslednjih pozicija.

Ono što je Partizanu neki prioritet ...ako nisi u stanju na bordu ABA lige da dobiješ većinu klubova da se prizna trenutno stanje na tabeli,onda je trebalo videti sa ostalim timovima iz EK da se napravi neki konsenzus da se odigra završnica tog takmičenja,imao bi priliku da na terenu obezbediš EL i da ni od koga sa strane ne zavisiš i naravno šansu za novi evropski trofej,a i ovom bi makar malo olakšao prilikom odabira timova za EL sezonu 2020/21.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Nema ništa od nastavka... Kakav crni konsenzus sa klubovima EC-a, oni su zapravo deo EL i ne odlučuju ništa. Najnormalnije bi bilo da se verifikuje trenutno stanje u svim takmičenjima. Ali ajde da vidimo...
 

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Ok ništa onda da se uzdamo u Đordija ,kao i borbu kroz institucije.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.678
Reaction score
22.931
Локација
Академија
Састанак представника ЕЛ тимова са А лиценцом почео у 11. Очекује се да Бартомеу одлуку саопшти током поподнева. Мислим да ће се изјаснити само о наставку ЕЛ али не и о ЕК и ономе што нас највише интересује. Ако се настави ЕЛ сигурно ће се наставити и ЕК, с обзиром да је у њему остало мање утакмица за одигравање. Битно за нас је то у ком граду ће се играти завршница ЕЛ јер ако то буде Београд, онда ће ЕК сигурно бити у другој држави. Само Београд и Љубљана су истакли своје кандидатуре.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top