Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Kakva sveopšta histerija, ne znam sa čime bih ovo stanje i atmosferu na forumu uporedio.. Kao da su nas odvalili 30 razlike, a ne da je ovo bila utakmica koju smo lako mogli da dobijemo.. Sudije su ih pogurale, bez njih sigurno ne bi izgubili, ali bez obzira na to, da smo pogađali slobodna i defanzivni skok gradili malo bolje, ovo bi lagano dobili.

Vjerovatno je tajming ovog poraza loš, s aspekta atmosfere navijača koja je prevashodno prouzrokovana stanjem u FK. Tjera se čovjek koji je vodio prvu utakmicu i to protiv tima koji nije za potcijeniti. Ide se iz krajnosti u krajnost..

Što se igrača tiče, Mika ništa specijalno nije pokazao, u napadu nije bolji od Mozlija, a u odbrani je slabiji. Nahvališe svi Tomasa, ali ono što sam ja vidio je odlična igra u napadu, ali mnogo defanzivnih propusta i nemarnosti ala Nikola Jokić. Dangubić za malo vremena na parketu solidan u odbrani, u napadu sam se naježio kada sam vidio njegov šut i doskok.

Biće ovo bolje, imali smo ovakvih utakmica pod Trinkijerijem (FMP, Budućnost gdje smo vodili po 10 razlike u 3/4 pa gubili). Rano je još za bilo kakve procjene, dugo se nije igralo, treneru je prva utakmica i sve što nam ne treba je ta negativna atmosfera.
 

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Molim samo Grobarsku " strucnu" javnost da ostane dosledna sebi a to je da posle prve utakmice uvek sve zna
Da smo sinoc pobedili za Scepanovica bi bilo : novi Dule, novi Zeljko, osvajamo sve, recikliramo, najbolja stvar koja mogla da se desi klubu posle odlaska talijana, kult licnosti pod obavezno.....itd
Obzirom da smo izgubli : neznalica, pocetnik, novi Pera, kako je on uopste dosao na klupu, botcina, nesto najgore sto moglo da se desi klubu, dosao da unisti klub.......itd
Ljudi igrali smo izubili smo, igracemo pobedicemo!!! Od odlaska Duleta imali smo : Peru, Dzikica, Mutu, Canka, Talijana sad Scepa ..Dule je otisao u septembru 2015 za 5 sezona 5 trenera .Treba nam kontinuitet i trenera.
Puna podrska Scepanovicu !!!
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.724
Reaction score
29.465
Локација
Beograd
Prethodnih xxx postova, svi slični, nemojte pljuvati, nemojte pljuvati...pa nije ,,pljuvačina,, ako kažeš nešto što je istina...

Mika je sinoć bio očajan i zaista nije morao baš on da bude na terenu kada se utakmica odlučivala pred kraj...
Trifa je bio solidan, ali je tamo najmlađi igrač i valjda je pametnije bilo da neko iskusniji od njega pokuša da reši ovo u našu korist.

Da su Mika i Trifa pogodili i da smo dobili utakmicu, Šćepa bi bio u pravu što im je dao šansu da ,,overe,, Huventud, ali - izgubili smo - i logično je da je Šćepa pogrešio - ne šutira i ne skače on, ali je mogao da pošalje na parket nekoga sigurnijeg od Mike i Trife.

Zaista smo dobro izgledali sinoć u većem delu utakmice, zato nam i jeste žao što smo ispustili bodove kada je samo mirno trebalo privesti utakmicu kraju...
Podrška nekome ne znači da nemaš svoje mišljenje i da ne možeš ,,podržanom,, da kažeš da greši!
Skupo se plaćaju greške u Evropi...

Kad sam video Miku kako se ,,batrga,, na terenu pri kraju utakmice koju mi gubimo, odmah sam se setio Stanojevića, Šamroka, i njegove tadašnje odluke da je bolje da brani Radiša nego Stojke...
Samo, na sreću, Šćepa ima prilike da se ispravlja i vadi...

Poraz u gostima, poen razlike, ništa strašno...nego, kažem...svima nam stade ta ,,knedla u grlu,, jer je ovo sinoć već bilo skoro pa dobijeno...
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Ово више постаје мучно за читати. Почело је на фк теми а сад се овде наставља. За песимизам "реалних Гробара" и генералисање после битке потребно је увести неку врсту казнених поена. Да смо јуче добили 15 разлике, као што смо могли, било би "Идемо, Владо је нови Жоц!" и "Спаваш ли мирно, Тринкијери Андреа?!" А овако, гле клинца, дрвље и камење по тренеру и играчима. Е па нећемо тако. Ко хоће само да пљуне нека нађе неки травњак или лавабо, а не овде. Сезона је тек почела, момци били на паузи 6 месеци, играју прву такмичарску утакмицу, имају новог тренера и подршка им је потребнија него икад. А овде се и пре меча писало да губимо па се после, као из запете пушке, кренуло рафално. Ако ће се тако наставити, онда нека дође лепо трећи пик другог таласа короне, прекидај све и крај.

To što malo bolje sagledam stvari i realnije procenim situaciju u datom momentu, ne znači da sam pesimista i "realni grobar"... Samo ti etiketiraj grobarcino.. Bolje kanalisi bes tamo na ostoju i podanike..

Na kraju krajeva napisao sam i da mislim da sigurno prolazimo grupu. I sada nakon ocekivanog poraza mislim da ce ovo biti dobro, samo malo da se utegne.

Nakon 4 kola imaćemo 2/2, nakon toga cemo vec biti u drugoj brzini i lagano proci grupu sa pozicije 2, 3 npr.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.684
Reaction score
22.971
Локација
Академија
Не знам што се осећаш прозваним, нисам те цитирао нити сам мислио на тебе конкретно. Прочитај остале постове и видећеш да их је било доста у том смислу написаних.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Sve ok, svima je krivivo i tesko kad se ovako izgubi ali shvatimo da su ljudi razlicitim misljenja i da nisu svi eksperti... neko ima manji fitilj, ali ajde da ne merimo ljubav i podrsku ovde na osnovu procene da li cemo izgubiti ili pobediti...
 

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Dangubic i S.Jankovic..... Nikad od njih igraci.... Nikola Jankovic i dalje nije naucio da izbaci loptu kad je udvojen ispod kosa nego suta neke frljoke, Mika kriminalan, deluje kao apsolutni amater na terenu, sudije presudile i neshvatljiv faul Jaramaza na najboljem izvodjacu slobodnih, idemo dalje
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.062
Reaction score
14.235
Локација
Kipar
Los osecaj sto smo izgubili dobijenu utakmicu na najgori moguci nacin, na jednu loptu, je prisutan i dan posle.
Ja sam inace utisak da gubimo imao i na 10 razlike za nas. Prvi put na, cini mi se, +13 za nas i nerezonskog suta na pocetku napada za 3 Mekintajera. Uprkos tome on je najvece pojacanje, svestran igrac, cini se i bolji od voldena.
Sto se tice tima, usudio bih se da kazem da nije losiji od proslogodisnjeg tako da se sa Scepinim napretkom(i dalje mi se cini da ovaj poraz ide na njegovu dusu) nadamo dobrim rezultatima ako se bude igrala kosarka do kraja sezone. Podrska timu i treneru do kraja,bez obzira na rezultate, kao sto se od Grobara uvek ocekuje.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Bez ijedne takmičarske utakmice, otišli smo u zemlju gde se kalio (ne)sportski ciganluk, na megdan favoritu iz naše grupe. Samo optimisti su očekivali pobedu, da se ne lažemo. Mi smo na kraju tu pobedu prosuli, što govori o nama mnogo više nego što se ovde piše.
Da je suđenje bilo sportsko, dobili bismo bez problema. Da smo smireno odigrali poslednja 2,3 napada, dobili bismo tesno. Da su izvršene neke "logične" izmene (plej koji je stvarno jak na lopti, smiren i probojan, u tandemu sa Gordićem mora da igra neizvesnu završnicu, odnosno centar koji ne paniči), verovatno bismo održali plus na našoj strani i priveli utakmicu kraju kako to rade iskusne ekipe.
Činjenica je da, ako izuzmemo suđenje, rezultat ide treneru na dušu. Ali, iznositi viđenja kako ovo ništa ne valja i slično, nema apsolutno nikakav osnov. Naprotiv. Druga i treća četvrtina su bile košarkaška poezija, što se mene tiče, i ne vidim razlog da ne proširimo tu poeziju na još po koju strofu, odnosno na celu utakmicu.
Stvarno bih čestitao momcima, svaka im čast na prikazanom. Čim se malo redovi povežu, uigraju akcije i iskristališu pozicije, odnosno vođe na terenu, bićemo znatno bolji.
Parni valjak će da melje!

P. S. Predložio bih da se primeni glasanje kao na FK temi, jer verujem da ćemo na svakoj utakmici biti na slatkim mukama kojoj trojici dati glas.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Jedino dobro u svemu je sto je tema ponovo aktivna. Do pre utakmice jedva nekoliko upisa, a cele pripreme ako je bilo 5 komentara(3 puta vise bilo u podforumu evropska kosarka).

Ovde sada imamo grupicu momaka koji su duboko razocarani od odlaska Trinkijerija i ne mogu da se otmem utisku da vise navijaju da su u pravu, nego sto navijaju za Partizan trenutno.

Realnost je da sam sredinom 3-e cetvrtine spustio vilicu kako smo izgledali dominantno, svi radili dobre stvari. Posle ovaj potop desi se ponekada svim ekipama ne samo nama. Ako se bude ponavljalo onda realno imamo problem.


Trece provlaci se teza da je ova ekipa Huventuda smesna , a igrace sigurno pley of Endese, ubedljivo najbolje lige u Evropi. Plus i pre prvenstva ljudi igrali zavrsnicu spanske lige, pa onda neki mini turnir sa sve jakim ekipama, a mi sa Slogom iz Kv i Borcem. Treba nam vremena da se naviknemo na visi nivo , treninzi su jedno, a ove utakmice sasvim drugo.

Ubedjen sam da , ako ne budemo imali nekih finansijskih problema tokom sezone, daleko cemo dogurati svuda uz malo srece.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.396
Reaction score
4.603
Локација
Zemun
Cestitam na jubilarnom postu kolega! I nije napisan samo da bi lupio recku, Bravo!:clap
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Shvatio sam da sam stvarno glup, uopšte ne kapiram da li je Šćepanović zabrljao ili su sudije pojele govna - jeste, može da se kaže malo je neiskusan, kao, ali sudije jesu pojele govna, i to je prelomilo... Normalno je da u svakoj utakmici imaš pad, sinoć je KKP imao par takvih trenutaka ali bez time-outa uspevao da se povadi; sem jednom ili dva puta kada je Vlado tražio time-out.
Vidi se da je ekipa stegnuta, vidi se i Šćepanovićev rukopis, bar ja "tripujem".
Više nego pozitivna partija, i onako, baš u stilu partizanskom, juriš i smrt na kraju...
Biće ovo duga sezona, ali, nadam se, dobra!
 

Jsd Partizan 1945

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
75
Reaction score
52
Локација
hram
Sudije su u finisu bile na strani Huventuda,mi smo pre finisa dosli od +15 do +3 .Ne znam na osnovu cega iko tvrdi,da mi dobii da nije bilo nekoliko problematicnih suijskih odluka u poslednjim minutima ? Vidljivo je bilo da nismo u stanju da prelomimo a kad smo usli u egal da dobijemo bilo kako.Ako bi imali do kraja obavezu prema istini,3,4 situacije do poslednje cetvrtine sudijske odluke su bile na nasoj strani .
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Prvi put sam ranije ugasio neku utakmicu, kad je Gordić u poslednjim sekundama dao njima loptu u ruke pa faul. Au kurac, baš sam odlepio! Čekam KK da me oraspoloži posle teškog perioda u FK ali me je baš razjebao ovaj poraz.

S obzirom da je ovo bila prva zvanična utakmica pod Šćepanovićem ne mogu da se previše ljutim na njega, naročito što je prerano došao na mesto na kojem je. Ali opet moram da kažem da je imao nelogične poteze sinoć. Koliko god mi je u prvom poluvremenu, čak i kad smo gubili, delovao staloženo i mirno, na kraju je i on odlepio, naročito posle jedno loše odbrane Gordića. Znači nije mutavac, kako neki misle. Ima žara u njemu i nadam se da će biti od njega trener kakav dolikuje Partizanu. Prvo pa poraz, nikad nije dobro, ali opet ima dosta pozitivnih stvari koje sam siguran da će izvući iz ovog gostovanja.
Opet, nisam trener, gledam sa mnogo žara ovu igru, pa moram da napišem ono što je meni čudno bilo. Ne mislim da je Mika promašaj, video sam solidnih stvari kod njega. Dobro, volim uvek da dam šansu strancu, pogotovo igraču kojeg nisam ranije gledao. Može da pomogne ali trener treba da vidi kad i kako. Tako da mislim da je imao neke minute na kojima nije smeo da bude na terenu. Mosley je uradio prošle sezone mnogo više nego što se očekivalo, što je verovatno do trenera, ali je sinoć morao dobiti više minuta u trenutku kad nismo mogli ništa da pokupimo. Sama njegova pojava znači pod košem a oni su se i šetali kroz reket plus su svaku ničiju loptu pokupili. Neću previše upirati prstom u sudije ali je istina da su neke stvari prećutali, konkretno faul nad Mikom pred kraju i onaj poslednji koš Trifunovića, moralo se svirati 2+1. Gordić je 4 vezana napada sjebao, Codi je morao biti na kraju na parketu, što zbog sigurnosti na lopti (nije maher za pleja ali je solidno čuva) što zbog skoka. Imao je par skokova baš bitnih, sad vidim da je i bio drugi skakač ekipe. Paige nije upotrebljen kako je Trinkijeri radio prošle godine sa njim, ali opet je došao do nekih poena ali više vremena je nevidljiv bio jer se nisu radile akcije za njega kao ranije. Opet kažem, prva je utakmica, ne mislim da Vlado nije video greške, što svoje što od pojedinaca. Thomas lud kao i obično ali je top spreman. Nadam se da Trifa nije zaradio povredu, baš bi šteta bila. Niko ništa ne javlja za njega pa se nadam najboljem. Svi su igrali u nekom blagom grču ali dovoljno velikom da neke jednostavne stvari ne idu, da ziceri ne budu realizovani. Nikolu Jankovića volim, ne znam zašto, često radio mnoge dobre stvari za ekipu za razliku od Stefana koji kao iz kreveta da izađe na teren. Kao da ga neko tera da igra i uvek, ali uvek sjebe nešto. Odbrana mu je katastrofa.

Ne znam, sinoć sam se mnogo iznervirao ali danas već mislim da će ovo biti jedna lepa ekipica i da će sve biti dobro. Da li je to dobro i dovoljno za najveće stvari ne znam, jer na mnogo toga ne možemo da utičemo. To je do Ostoje.
 

carigrad92

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
2
Reaction score
6
Локација
gde god ti da igras..
Екипа у очигледном грчу док нисмо преузели вођство. Нећу коментарисати понаособ играче осим Кодија, којим сам пријатно изненађен, јер сам мислио да тешко може да буде на Волденовом нивоу из прошле сезоне. Међутим, има га на оба краја терена, са тим да има бољи преглед терена. Проблем код привођења крају оваквих утакмица ће постојати све док ова освежена екипа не добије свог лидера. Рекао бих да је пораз микс тога, Кинезовог неискуства да затвори и судијског критеријума.

Јбг, штета за пораз, ал' што се каже: терај даље!
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.738
Reaction score
12.785
Локација
Nedodjija
Pre da napise ovaj post President, malo smo pricali i uglavnom se slazemo za sve stvari koje je napisao..

I to sto sam juce napisao da je ovo trenerov poraz, ne treba da uzimamo previse pri srcu, prosto je, malu iskusniji trener bi ono sinoc priveo lagano kraju i ne bi dozvolio da nam onako promakne pobeda. To sto je napisano da je njegov poraz, ne znaci da ga ja pljujem i da imam nesto protiv njega, vec smatram da je mogo da ucini nesto da sinoc slavimo u Spaniji.

kao primer mogu da navedem pocetak utakmice kada smo gubili 9 razlike, ali jasno se videlo da Scepa drzi konce i da polako stizemo to, dok se na kraju iako smo imali prednost od 10 razlike, videla se panika u igracima i znalo se da idemo u neizvesnu zavrsnicu. Smatram da je trener morao to nekako da presece i da sve resimo u nasu korist. Na veliku zalost nije i otisli smo porazeni iz Spanije.

Lako mozemo da se setimo i proslogodisnjeg otvaranja EC, umalo i tada nismo ispustili skoro sigurnu pobedu, malo nas je sreca pogledala, malo nas je i trener pogurao.. sada nit je sreca bila na nasoj strani, nit je trener nosio prave odluke pri kraju utakmice.

Scepi zelim puno srece, ali bice ovo vraski tezak poso, pod velikim pritiskom ce biti prvih 3-4 meseci i mora taj period da izgura bas dobro kako bi imao podrsku vecinske publike.

Prosla su vremena kada smo znali da pocetak sezone se pusta niz vodu, kako bi na kraju bili najbolji, nema vise tog poverenja i vernosti, vecinska publika zbog nenormalne atmosfere svaki poraz smatra kao neuspeh i stvara nenormalan pritisak.
 

Nelson

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2014
Порука
604
Reaction score
1.227
Локација
BL
Osnovna razlika ove sezone u odnosu na prethodnu je ta sto prethodne sezone gledam utakmicu i kako god da se razvija ubedjen sam da na kraju dobijamo, ove sezone gledam utakmicu (prvu doduse) i na 15 razlike za nas ubedjen sam da cemo prosuti sve to i izgubiti.
To se zove autosugestija. Manje gledaj ove sezone, najebaćemo
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top