Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.556
Reaction score
11.033
Već smo pisali o ovome, ne o tome da li je pravilan izgovor nego da je idiotski glumiti turčina i izgovarati njihova imena sa naglaskom kada to ne radi ni za jedna druga.
Kad bude pravilno izgovarao Mekintajer nek se zajebava i s ovim budalaštinama.
Bukvalno ne akcentuje ni jednog igrača sem turskih, čist egzibicionizam i pri tom naporan.
Propustio sam nekako to pisanje o tome, pa ne znam. Ali mislim da si me pogresno shvatio.
Ne trudi se covek da naglasi niti je to stvar akcenta, tako je ime/prezime coveku. Mekintajer se u principu preziva tako, kontam da moras da slomis jezik da bi pravilno akcentovao sto niko ne radi, pa ni Srdjan, ali se na kraju krajeva izgovara njegovo prezime kao Mekintajer sto nije pogresno, samo je akcenat los.

U ovom slucaju sa turskim igracima nije akcenat u pitanju, imali smo sinoc na terenu coveka koji se zove Yıldızlı i coveka koji se zove Akyazili. Iako na prvi pogled deluje da se izgovara Jildizli i Akjazili, kod ovog drugog je to ispravno, kod prvog nije, covek se preziva Jldzl. To su dva razlicita slova, stavi na gugl translejtu turski i cuj kako se izgovara to "ı" i probaj da izgovoris ime bilo kog turskog kosarkasa sa tim slovima u prezimenu, videces da zvuci kako ti kazes idiotski, ali ne moze drugacije, covek se prosto ne zove Jildizli. Znaci Srdjan ne pokusava da se pravi pametan i akcentuje nesto na silu lomeci jezik, nego prosto mora da slomi jezik jer bi u suprotnom promasio prezime coveku. Nije da mi je bitno sto ce mu promasiti prezime, svejedno je, ali nekako mi bezveze da mu se zamera sto tacno govori prezimena igraca.
Meni je bar uzivanje slusati njega, vrhunski komentator!

Da ne odem u totalni off, od Partizanovih igraca najvise gresimo kod Mozlija, izgovaramo previse suvo to Mozli, a mislim da nikako ne moze tako od Mosley.

Primera ima bas puno. Ali opet pricamo o velikom delu ljudi koji godinama nisu naucili da se Slavko preziva Vranes, a ne Vranjes. Ima i onih koji jos pisu Ilijev... Tako da si delimicno i u pravu.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.249
Reaction score
3.703
Meni je Srdjan gotivan, ali slozicu se da je glupiranje ovo sto radi sa turskim igračima. Postoji nešto što se zove transkripcija. On nije čak ni Jldzl govorio, bar ga ja tako nisam razumeo, nego sa sve onim prigusenim, nosnim I ili nečim što liči Ü. Ö I Ü ne postoje u srpskom. Druga varijanta je da sva imena govori u skladu sa originalnim jezikom i glasovima koji ne postoje u srpskom. Što znači francusko r za Francuze, šuškavo mekano s za Spance, mekano č za Italijane, drugačije r kod Amera. E sad zamisli na šta bi to ličilo.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.253
Reaction score
18.154
Локација
Kej Republika
Propustio sam nekako to pisanje o tome, pa ne znam. Ali mislim da si me pogresno shvatio.
Ne trudi se covek da naglasi niti je to stvar akcenta, tako je ime/prezime coveku. Mekintajer se u principu preziva tako, kontam da moras da slomis jezik da bi pravilno akcentovao sto niko ne radi, pa ni Srdjan, ali se na kraju krajeva izgovara njegovo prezime kao Mekintajer sto nije pogresno, samo je akcenat los.

U ovom slucaju sa turskim igracima nije akcenat u pitanju, imali smo sinoc na terenu coveka koji se zove Yıldızlı i coveka koji se zove Akyazili. Iako na prvi pogled deluje da se izgovara Jildizli i Akjazili, kod ovog drugog je to ispravno, kod prvog nije, covek se preziva Jldzl. To su dva razlicita slova, stavi na gugl translejtu turski i cuj kako se izgovara to "ı" i probaj da izgovoris ime bilo kog turskog kosarkasa sa tim slovima u prezimenu, videces da zvuci kako ti kazes idiotski, ali ne moze drugacije, covek se prosto ne zove Jildizli. Znaci Srdjan ne pokusava da se pravi pametan i akcentuje nesto na silu lomeci jezik, nego prosto mora da slomi jezik jer bi u suprotnom promasio prezime coveku. Nije da mi je bitno sto ce mu promasiti prezime, svejedno je, ali nekako mi bezveze da mu se zamera sto tacno govori prezimena igraca.
Meni je bar uzivanje slusati njega, vrhunski komentator!

Da ne odem u totalni off, od Partizanovih igraca najvise gresimo kod Mozlija, izgovaramo previse suvo to Mozli, a mislim da nikako ne moze tako od Mosley.

Primera ima bas puno. Ali opet pricamo o velikom delu ljudi koji godinama nisu naucili da se Slavko preziva Vranes, a ne Vranjes. Ima i onih koji jos pisu Ilijev... Tako da si delimicno i u pravu.
Odmah se setim ludog Milojka Pantica i njegovog izgovora reprezentativaca Francuske. Onako lud i pod gasom je komediju pravio.
Srdjan je super komentator, ali ovde malo preteruje.
Naravno, moje misljenje, jer mom uhu ne prija ovo zaplitanje jezikom.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Pokojni Dusko Korac je neposredno uoci raspada SFRJ tamo neke 1990.godine na Trecem kanalu prenosio mec Bajerna u Bundesligi.Prvo poluvreme je izgovarao pojedina prezimena , onako kao Nemci govore, npr. Rojta , Kola, Augentala, da bi to promenio u 2.poluvremenu, sa nasim izgovorom sa er na kraju.Pomalo uvredjeno je rekao, nesto u fazonu bilo je primedbi na moj izgovor a dobro ako nekom smeta, izgovaracu kako se vama svidja.Neko se izgleda telefonski zalio u poluvremenu.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.823
Reaction score
9.778
Parapsihopatologija :D
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Koliko antitalentovan moras da budes pa da sa 15 godina treniranja i miliona šuteva i polaganja, i dalje mašiš čiste zicere.

Da imam telo kao T-Rob davao bih po 20poena bez ijednog kosarkaskog treninga.

Bravo za prolaz, obzirom da bi se od 3 naša pleja sastavio 1 solidan, ništa preteran.

Da se Jare što pre vrati u ono što je bio... i da nam se dovede 4ka kad već bar dve 5ice nemamo.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.177
Reaction score
36.628
Sada kreće "veselo". Do kraja januara 9 utakmica, od toga 8 gostujemo. Na muci se poznaju junaci.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Genralno da, ali kapiram da je navise to izrazeno u kosarci, ta razlika kad vec nema publike. Svakako moras da se prilagodjavas na obruce u dvorani sto zna da bude mnogo zajebano zato se i rade treninzi i suterski treninzi. Naravno ne kazem ja da je to ogromna razlika ali ume da bude dosta dosta uocljiva. Svakako, jebes to idemo na pobede, a i isti nam rac kad smo izgubili sve sto je smelo da se izgubi ove godine :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top