Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ABA-liga 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Hajde da otvorim ovaj topik jer se danas baš "zatalasalo" na ovu temu, zbog dešavanja iz Barselone i odluka vezanih za Evroligu 2013/14, a koje direktno imaju veze sa nastupajućom sezonom u ABA-ligi.

14 UČESNIKA ABA-LIGE 2012/13:

1. Partizan
2. Radnički Kragujevac
3. fmpczbgdiva

4. Cedevita
5. Cibona
6. Split
7. Zadar

8. Olimpija
9. Krka

10. Široki
11. Igokea

12. Budućnost

13. MZT

14. Solnok
Žestok krkljanac je u najavi jer se samo preko ove lige dolazi do Evrolige 2013/14.
1. i 2. idu direktno u Evroligu.
3. ide u kvalifikacije.

Žreb parova za ABA-ligu 2012/13 se održava u utorak 10. jula u Zagrebu.

A sad da vidim malo vredne urednike kako gomilu postova sa "KK Partizan 2011/12" prebacuju ovamo. :D
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Žreb parova za ABA-ligu 2012/13 se održava u utorak 10. jula u Zagrebu.
Prvi put u istoriji će ovaj žreb za novu sezonu ABA lige biti jednako važan kao i onaj koji se žreba par dana ranije za Euroligu... Doduše, ovde već sada znamo ko su nam protivnici, ali je raspored utakmica itekako važan!

Bilo bi super da u prvom delu sezone (dok će nam fokus biti na Euroligi i pokušaju da se izbori Top 16) na žrebu dobijemo jedno domaćinstvo više, a da istovremeno većina tih domaćih utakmica bude protiv ekipa predodređenih za donji dom tabele.

Idilična situacija bi pak bila kada bi nam se poklopilo da u nekom tumbanju rasporeda dobijemo osam domaćih utakmica u prvom delu sezone (kao što se poklopilo Širokom pretprošle sezone) pa da nam u goste (nije bitno kojim redom) dolaze FMP, MZT, Igokea, Široki, Split, Zadar, Krka i Solnok, tj. ekipe koje u Pionir mogu da dođu turistički i ništa više!

Jbg, znam da je ova "idilična" varijanta domaćinstava malo verovatna, ali bio bih (pre)zadovoljan i sa pet-šest od ovih osam gore nabrojanih jer bismo na taj način mogli da koliko-toliko damo oduška pripremama za utakmice u ABA ligi i ustremimo se na (nikad važniji) plasman u Top 16, a u drugom delu sezone kad bog d’o ispunimo cilj u EL i prebacimo u potpunosti fokus na ABA ligu ostala bi nam domaćinstva protiv glavnih konkurenata i uslovno rečeno laganija gostovanja na kojima bismo morali da uštinemo što je moguće više pobeda i na taj način ostvarimo primarni cilj naredne sezone, tj. prvo mesto u regularnom delu ABA lige (samim tim i siguran plasman u EL u sezoni 2013/2014).
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Са правом поставља сва ова питања.
Еј бре па ова лига представља директне квалификације за евролигу а још увек нико не зна где ће се играти Ф4 нити на основу чега ће се одредити домаћин!
Не постоје никакви критеријуми за одређивање домаћинства, смрдљиво сидро може да додели Ф4 било коме.
Не сумњам да ће урадити све што је у њиховој моћи да мало "закувају" и да нам онемогуће играње Ф4 у Београду, јеби га глупо је да Партизан стално буде шампион...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Jel ne mrzi nekoga da mi kaze na osnovu cega ce se sledece godine tacno racunati ko ce ici direktno u Evroligu i ko ce u kvalifikacije za nju (ili da mi kaze gde je to vec objasnjeno ako jeste)? A ako to jos uradi a da se ne iskenja po meni jer je to vec neko objasnio bilo bi super...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Prv i drugi iz ABA lige direktno, a treći u kvalifikacije.

Imaš na temi ABA liga 202/2013 detaljnije razmotreno :wink:
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Tacnije, sampion ABA lige direktno i jos jedan najbolji po plasmanu regularne lige.

Primer, ako je sampion ABA lige bio cetvrti na tabeli, onda ide prvi na tabeli regularne lige direktno uz tog sampiona a drugi na toj tabeli regularne lige bi isao u kvalifikacije.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Taj format je potpuno bez veze.... a šta se dešava ako je prvi iz reg.dela i prvak? Ko onda ide direktno? Drugi iz reg.dela ili finalista?
 

Dr.Hofmann

Guest
U ovom tvom scenariu ide drugi iz regularnog dela!
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Primarni ciljevi našeg kluba u narednoj sezoni su prvo mesto na kraju regularnog dela ABA lige i eventualni plasman u TOP 16 EL... Sve ostalo je manje bitno!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Taj format je potpuno bez veze.... a šta se dešava ako je prvi iz reg.dela i prvak? Ko onda ide direktno? Drugi iz reg.dela ili finalista?

Pa u tom slucaju bi trebalo da ide direktno drugi iz regularnog dela.

Znaci, kad se bude igrao f4 samo prvak ima prolaz direktno u Evroligu, finalista nema nista od tog finala ako izgubi. I najbolji po plasmanu u regularnom delu.

Jeste bezveze ali je tako. Valjda da se ne bi obezvredio taj plasman regularnog dela su ovako i napravili.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Znači mi lepo da budemo prvi u regularnom delu i da je osvojimo, a ostali nek' se poređaju kako im je volja :wink:
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Primarni ciljevi našeg kluba u narednoj sezoni su prvo mesto na kraju regularnog dela ABA lige i eventualni plasman u TOP 16 EL... Sve ostalo je manje bitno!

:clap Tacno tako,mi moramo ici na 1.mesto jadranske lige pa ako i zeznemo stvar pa budemo drugi, pomiricemo se sa tim nekako zbog plasmana u Evroligu...domace prvenstvo je ovim potezom nacisto izgubili znacaj. Vazno je naravno biti sampion Srbije ali moramo biti svesni da Partizan ogroman novac od celokupnog budzeta obezbedjuje igranjem u Areni top 16 faze...
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.557
Reaction score
919
sta se mora mora se.
realno smo sigurno medj te tri ekipe,e sad da bi bili 1. i bez straha cekali finis sezone treba junacki da zapnemo. najveci konkurenti su nam hrvati tj cibona i cedevita. nezahvalno je pricati sad pred sezonu dok se jos niko nije pojacao,ali mi smo nase najvece pojacanje vec dobili tako da mislim da smo glavni favoriti za to prvo mesto. u drugu grupu bi smestio olimpiju,buducnost,ove iz predgradja i iz kga. mozda neko i iznenadi al mislim da nema prevelike sanse ni za kvalifikacije.
da odradimo ovaj prelazni rok da valja,pa da ne mislimo puno
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Mala ispravka.MZT je ustvari KK Skopje.MZT je bio sponzor nekoliko godina(osamdesetih),pa ga svi zovu jos uvek(i navijaci) tako ,ali ime kluba je KK Skopje-KK MZT Skopje Aerodrom.Otpriike ko sto mi jos u nazivu imamo JSD...
Nadam se da ce za godinu-dve MZT Skopje dokazati da mu je mesto u ABA Ligi,da ce uspeti da udje u onaj Evrokup(tako se valjda zove) i da ce vremenom u ovu ligu uci i Rabotnicki.Oba kluba imaju dovoljno navijaca za ABA Ligu,bez sumnje bi imali 7-8.000 pretplatnih karata.
Prijatno ce te se iznenaditi kvalitetom MZT Skopja,a najvise posetom na utakmicama.Od starta garantujem da ce najveca poseta biti bas u Skopju.Nadam se i organizaciji F4.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Pa što da se ne nadaš organizaciji F4... samo iskeširajte Lorbeku i nije problem... ne moraju ni da znaju da igraju košarku...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
MZT nije igrao ozbiljnu ligu dosad, tako da je teško predvideti kako će se snaći u ABA ligi, mogu biti iznenađenje i u pozitivnom, a i u negativnom smislu.

Dule zna da nam svađa sa SIDRO nije u interesu i zato je neki dan bocnuo čelnike lige taman koliko treba.

Poštena bi bila ta varijanta da se prvoplasiranom na kraju regularnog dela ponudi organizacija F4, pa ako nije u stanju da organizuje, onda ponuda ide prvom sledećem na tabeli... Mada još poštenije (obzirom na novopoečeni značaj same lige) bi bilo da se vrati sistem takmičenja iz sezone 2006/2007, tj. da četiri prvoplasirana tima na kraju regularnog dela lige igraju Playoff i da se na taj način dobije novi šampion!

E sad pitanje je da li će čelnici SIDRO-a uzeti to u razmatranje ili će tražiti neku svoju priču i lokaciju... Mada, realno ako bi se dotični držali svojeg stava da F4 regionalne lige mora biti na visokom novou, samim tim i organizovan u većim halama, onda posle Ljubljane i Zagreba, logično bi bilo da se krug vrati u Beograd, jer od većih hala u regionu postoje još samo "Zetra" u Sarajevu, "Krešimir Ćosić" u Zadru i "Spaladium" u Splitu.

Pošto Bosna ne igra ABA ligu, a iskreno (kako sada stoje stvari) nisam ubeđen da Zadar i Split u prvoj povratničkoj sezoni mogu da pucaju na sam vrh, te samim tim deluje i logično da ti gradovi neće želeti domaćinstvo F4 bez svojih timova na njemu, onda ostaju opet Beograd, Zagreb i Ljubljana.

Nama je najbitnije da izgaramo do daske i osvojimo prvo mesto na kraju regularnog dela ABA lige, a onda nas savršeno ne interesuje gde će biti F4 (može i u Poljskoj, a i na poljančetu).
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

ZilePfc

Početnik
Учлањен(а)
12.12.2011
Порука
21
Reaction score
3
Локација
NBG Blokovi
Ja jednostavno ne mogu da verujem da vece ekipe iz ABA lige tako lako prihvataju igranje po sistemu Liga pa F4.Kao sto Je-Ne-A pise vec neko vreme ova liga je postala izuzetno vazna i ne mogu da verujem da su svi prihvatili da im jedna utakmica odlucuje o sudbini cele sledece sezone.Ok je to biti Prvi na kraju ligaskog dela,ali isto tako moze da se desi i da neko bude drugi samo zbog losijeg medjusobnog skora.Zatim krece F4,a treca ekipa lagano moze da prodje u finale pa da zatim i osvoji F4.
Znam da sam malo udavio,ali meni nije to toliko neverovatan rasplet i zato ne mogu da shvatim kako svi olako prihvataju igranje nokaut utakmica u kojima je realno sve moguce,a svi znamo da ce samo ozbiljne ekipe igrati F4.
Zelim Playoff u zavrsnici ABA lige!!!:D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top