Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Analiza jesenjeg dela sezone 2009/2010.

Статус
Затворена за писање одговора.

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Kao i svaki put na kraju godine, imate priliku da iznesete svoje misljenje o igrama Partizana u domacoj ligi i Evropi. Tema je otvorena, pa mozete da krenete. Nemoj samo da pravimo licitaciju sa imenima i cirkus.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Prvi deo sezone na kraju ispade da uospte nije los. Bilo je dobrih, ali i losih stvari. Usli smo u sezonu sa mnogo optimizma, samouvereni. I mi navijaci, i igraci, i uprava, pogotovo u Evropi, svi su najavljivali siguran ulazak u LS i to nam se svima obilo o glavu. "Spusteni smo na zemlju", a to je realnost trenutna, ne samo nasa, vec celog naseg klupskog fudbala. Protiv nejakog Rila je sve bilo kao iz bajke, a onda doje taj APOEL (ljudi pokazali ove sezone da su stvarno odlicna ekipa i svaka im cast, nema sta)... Kada smo ispali iz kvalifikacija za LS, tu su i krenuli prvi problemi. Kiksuli smo prva tri gostovanja, imali smo dugo dosta problema u igri, sve se nekako srusilo. Sva nadanja i ocekivanja. Prolaz u Ligu Evrope je popravio stanje i raspolozenje svih, ali rezultati u Evropi su pokazali gde smo, osim ove lepe pobede nakraju protiv Sahtjora. Smenjen je Jokan, Grobari su dogli glas, "dosao" je Plavi... Kasnije smo se podigli u prvenstvu i poceli da igramo kako se ocekuje, madao pet smo uprskali kiksom u Pozarevcu na kraju. Sve u svemu, sareno. I to bas sareno. Nismo prvi, i ako smo ocekivali. Cigani beze tri boda, nije mnogo, ali od cetiri remija, bar dva nisu nikako smela da se desi. Sta je, tu je. Ima vremena da se sve ispravi. I dalje mislim da smo ove polusezone imali najbolji tim, ubedljivo. To smo i pokazali u derbiju. Imali smo partije od ocaja do sjaja. Od mucenja do rutine. Mora to bolje, ali finis sezone je bio dobar zaista. Igrali smo bolje, rezultati su dosli, evo pobedili smop i Sahtjor, mozda se neko i nije nadao puno, samo taj Pozarevac nije trebao da se desi.

Bilo je puno bure u klubu, neslaganje mnogih, grcanje uprave i to sve treba da se smeni. Nisu oni dorasli Partizanu! Sve se to prenosi na teren, na igrace, na trenere. Uvek su pod pritiskom, tako da je ispalo i dobro, sta se sve desavalo. Uprava da se smeni, ja podrzavam Savu, pa cemo videti oko toga. Svi se nadamo boljem. Sama igra Partizana mora da se podigne na visi nivo, neki igraci ne zasluzuje dres koji nose, nekima svaka cast. Od ovog prelaznog roka i posle predsednickih izbora sve moze biti bolje. Propast transfera Lajica i mnoge duge stvari pokazuju da ova uprava, ponavljam opet, momentalno treba da ode! Novi ljudi ce reci svoje, ucini ti, nadam se, prave poteze. Savo kako kaze ima budzet do juna, imamo sponzore, ljude oko sebe koji ce ga podrzati u planovima, strance, igrace koje bi doveo i sve to. Podrzavam ga 100% i verujem da ce on promeniti puno stvari na bolje.

Sto se tice igrackog kadra, treba se pojedinicnima zahvaliti (ne bih o imenima ovoga puta), neki ce se i prodati sigurno, ne znam kakav ce status Stevanovica biti. Ja sam i da ga oistave da zavrsi zapoceto, ali necu ni zaliti ako ode, da se razumemo. Moramo i da dovedemo igrace na pojedinim mestima. Desnog beka pod obavezno, stopera, vezistu, krilo i spica. Imamo momke i u Teleoptika, ima interesantnih igraca u u nasoj ligi, ali glupo je sada o tome pricati. Prvo da dodje Savo, pa sve ostalo.

Bilo je sareno, ali nadam se, iskreno, duploj kruni i mnogo boljem funkcionisanju kluba i da se priblizimo mi toj Evropi... Nadam se i da nece sudije da kradu vise za cigane...

Napred Partizan!
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Треба бити искрен и признати да је ова полусезона лоше одрађена. Надали смо се (оправдано) Лиги Шампиона, добацили до ове Лиге Европе где смо последњи у групи, лоше.

Са једне стране, домаћи куп ми је потпуно безначајно такмичење, а са друге стране, таман посла да смо испали од било које екипе са којом смо играли, све су то другоразредне домаће екипе.

Што се тиче домаћег првенства, друго место, са заостатком од три бода сматрам неуспехом. Бити други у оваквој лиги може да буде успех за неке индијанце, за Партизан не.

И овога пута се показало колико нам значе неки играчи. Треба све учинити да Диара, Мореира, Љајић, Фејса ........ остану. Уколико продамо било ког од тих, врло битних играча, у наставак сезоне идемо много слабији. Показало се да су, до сада, довођени много лошији играчи од оних што смо продавали.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
Očekivali smo da ćemo zbog novog sistema kvalifikacija i našeg položaja na uefinoj rang listi, lagano da se prošetamo do kvalifikacija, nismo u tome uspeli zbog toga što smo naletile na više nego solidni APOEL, ekipa kojoj je malo falilo da bude treća u svojoj grupi, a pri tom se niti jednom nije obrukala, čak je uspela usred Londona da izvuče 2-2, ali bilo prošlo, ne ponovilo se.
Ušli smo u novoformirano takmičenje LIGA UEFA, preko nejakih slovaka, da njih nismo prošli smatrao bi jesenji deo veoma neuspešan, ali eto momci su kada je bilo najteže smogli snage i pobedili u gostima. U grupnom delu smo svi očekivali pobede kod kuće, ali su nam oni nesrećnim okolnostima i greškama naše odbrane ispadale iz nogu, definitvno smo popravili utisak sinoćnom utakmicom i konačno nemoram više da slušam i čitam jebene novinare koji potenciraju kako je to 62589 utakmica Partizana bez pobede, a niko ne spominje da je jedini Partizan od domaćih timova odigrao 62678 utakmica u tom takmičenju.

Što se domaćeg kupa tiče, najnormalnija stvar je da naš tim dođe do 1/2 finala, tako da tu nema ništa naročito da se napominje, sem da se zahvali Srđi što nismo doživeli blamiranje protiv slanobaraca.

Jelen super liga je po meni odigrana odlično, pobeđene su sve ekipe iz vrha, večitog rivala smo gazili na gostujućem terenu, jedini kiks smatram utakmicu sa Čukaričkim.
Što se titule tiče, ako oni preko puta mogu da pobede 13 od 14 utakmica koje su presotale, neka slobodno budu prvi!
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.131
Reaction score
17.814
Локација
U Kinšasi
Moje misljenje je da su nam bekovi ocajni i da nam hitno trebaju oba beka. Sto se tice veznog reda, klupa nam je takodje losa.

Fejsa, Ljajic i Moreira su dobri, ostali kako im dune. To se vidi i po cinjenici, da kad god je neko ispao iz tima zbog povrede ili kartona, zamena je uvek zacementirala mesto u timu. Tako se ispostavilo da su u kontinuitetu sansu dobijali Knezevic na desnom beku, Jovanovic Marko poslednjih par utakmica, B Jovanovic, Radosavljevic, Brana Ilic. Tesko da bi se to desilo da su Gavrancic, Petrovic, Tomic, Stevanovic, Bozovic igrali kako treba. Generalno, vise od pola tima je igralo bezobrazno slabo i ocekujem da se na prolece to nekako sredi.

Mislim da se definitivno treba zahvaliti Gavrancicu, Vujovicu i Radosavljevicu na saradnji, jer nisu pruzili nikakav doprinos. Ima tu jos kandidata, ali necu da ulazim dublje.

Sto se tice prelaznog roka, ne znam sta da ocekujem. Nadam se samo da nikom nece na pamet pasti da proda Moreiru, Ljajica i Fejsu. Takodje, bilo bi mi zao da ode Dijara, on je sjajan spic i tesko cemo naci nekog da ga zameni.

Stevanoviceva filozofija se ogleda u tome da zavede red i disciplinu na terenu, sto pozdravljam. Takodje, ono sto je karakteristicno za njega, kao i za ljude sa kojima je do sada saradjivao na klupi reprezentacije i Partizana, je kukavicka igra protiv timova koji imaju bar malo bolju reputaciju od nas. E sad, cisto sumnjam da se ta bezmudost moze necim drugim nadomestiti.
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Ja ne znam kako smo samo mi mislili da posle 0 boda u evropa ligi mozemo za samo nekoliko meseca da igramo ligu sampiona,a da pritom nisu dovedena adekvatna pojacanja? Sto se tice nase lige,po meni je rezultat sasvim zadovoljavajuci.E sad sto cigani namestaju utakmice pa ne moze niko ni bod da im skine osim njihovog Binica(u svadji sa Lukicem).Ja sam zadovoljan.Nadam se da ce i u drugom delu biti isto i da ce neko stati na put ciganskom namestanju utakmica.A ako hocemo u eropu a da se ne brukamo ,sredina terena mora da bude uigrana.Znaci Morerira,Ljajic ,Fejsa i jos jedan dobar igrac da se dovede. Desni bek mora da dodje i jedan kvalitetan igrac koji igra levom nogom u sredini.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.062
Reaction score
8.348
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Dok ne stignu nesto bolje analize OD Je-ne-a i pre svega Ace evo da kazem ja neko svoje vidjenje.
O stanju u klubu ne zelim da pricam jer je sve vec receno i pricano x puta i tu nema niceg novog. Sto se tice igara i naseg bodovnog salda tu realno gledano nema mnogo zamerki. Jedini propusti su nam mozda nereseni dueli protvi raspalih timova koji ce sigurno ispasti iz lige. X u Subotici po meni nikako ne moze da se svrsta u kiks. AKo pogledamo igru Spartaka tokom sezone uvericemo se u ovo sto sam rekao. Druga stvar je nasa igra i cinjenica da je bilo dosadno na svim nasim utakmicama i da su nam se cesto i svih 11 igraca setali na terenu i ne pomerali se po 50 minuta!
Igracki kadar vidim da svi nesto sad napadaju, kao i lose odradjen prelazni rok i sl... Razumem da ljudi traze uvek neko opradvanje pa je tako bilo i mnogo optuzbi na toj osnovi. Ipet se necu sloziti sa time a razlozi su jednostavni. Setimo se naseg entuzijazma tamo u julu. Svi smo bili napaljeni i ocekivali ulazak u ls a itekako smo bili zadovolni prelaznim rokom jer smo smatrali da su dovedeni iskusni Krstajic i Kleo koji su bili nase uzdanice. Veliki problem se javio vec samim pocetkom sezone i shvatanjem da mnogi igraci od kojih se ocekivalo da budu nosioci igre nece to biti ni priblizno. Tu pre svega mislim na Djordjevica, Tomica, Ljajica, Patrovica.... Niko ne moze da krivi nasu upravu i rad Tomica sto su oni odigrali katasrofalno ovaj period od 6 meseci. Jednostavno Tomic I Ljajic su prolecni deo proslog prvenstva prosto eksplodirali pa je bilo i logicno da tako nastave i u novoj sezoni. Niko nije mogao ni da sanja da ce Ljajic i Petrovic poceti da igraju tek ovih zadnjih mesec dana a da Tomic nece moci da se sastavi sa loptom i da ce svima da nam kida zivce svojim setanjem po terenu. O Djordjevicu ne znam sta da kazem. Neko ko nam je bio stub odbrane i neko u koga smo se kleli ne moze da veze dva dobra meca a primili smo dowsta golova na njegovim greskama. STvarno ne znam sta mu je... Znaci, uprava se uzdala u svoje igrace koje je vec imala i koji su trebali da nivo svoje igre i igre citavog tima generalno podignu na visi nivo. Ja na tome nemam zamerki i to je sa njihove strane odradjeno dobro. Probali su nesto kao Vujosevic u basketu. UZ par iskusnih doveli i par mladih i to je to. NIko u basketu nece krenuti da pljuje Duleta sto je dao sansu mladima koji su igrali dobro prosle sezone a ove znatno slabije(primer Veselog) jedino sto nam KK ima rezultate pa svi preko toga prelaze.

I po naravno opet mom misljenju kljuc svega toga lezi u nasoj igri i takitici tima. Ne moze mladi igrac da toliko, ne stagnira, vec nazaduje za samo 6 meseci sam od sebe. Igra nam je tako postavljana da je njima bilo dovoljno da nekim minimalnim zalaganjem dodju do nekog rezultata i posle kukavickom igrom cuvaju to. Upravo tako nesto ubija u pojam napadacki orisjentisane igrace, mlade, poletne, zeljne igranja i jurenja ka protivnickom golu. To sa nasim trenerima nisu mogli da imaju, u stvari sa ovim drugim. Motivacija je bila ravna nuli. Ubijena je svaka zelja da se gine na terenu, zahvaljujuci zaista nevidjeno defanzivnoj filozifiji fudbala u kojoj se branis sa 10 igraca!!! Pa kako onda da ocekujemo od Tomica i Ljajica kao nasih krila i Stevanovica i Brezancica a kasnije i LOmica da igraju dobro, brzo, prodorno, efikasno, da rade ono sto je im je zadatak-namestaju i daju golove?? Kako kada su oni vecim delom utakmice na nasoj polovini igrajuci izmedju sebe i sa nasom odbranom neke pasove od kojih ti pripadne muka??! NIkad do sada se nisam ovako osecao sto se tice nase igre i nikada mi nie bilo teze da gledam Partizan. Ne znam sta mi je bilo mucnije, da li da navijam da vodimo na poluvremenu pa da u drugom igramo bez zelje da odemo na protivnicku polovinu i branimo se protiv nekih timova koji nam u svojoj istoriji nisu ni bod uzeli ili da bude x na poluvremenu pa da se jos vise mucimo u drugom i kao nesto pokusavamo i napadamo?!

Bilo nam je lose sa Jokanom. Trazili smo da ode, nije nam se svidjala igra ali ljudi vratite nam ga molim vas, sve mu je oprosteno. Iako se ni meni nije svidjalo kako smo igrali nikad ga nisam pljuvao vec samo u par navrata kritikovao i tacno je da sam zeleo da ode ali... ko je od nas mogao da ocekuje da cemo dobiti ovog sto nam sad sedi na klupi. KO je mogao da sanja da ce nam se igra ovako raspasti i da ce jedini bljesak ovog trenera pored nevijdeno mnogo taktickih gresaka biti samo to sto je ostavio Klea protiv cigana a ne Diaru. Iako mu se i ta odluka kosi sa logikom da sa igracem manje drzis sporijeg igraca koji spusta lopte a pri tome nema kome da ih spusti...nego dobro eto tu je imao srece i ubo ga je!Ufff.... ne mogu vise da nabrajam pocecu opet da se nerviram, reci cu jos samo kratko i jasno: SPasi Partizan i mars kod cigana!
 
Последња измена:

dinustef

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
637
Reaction score
0
Локација
Banatsko Novo Selo
Nisam, u poslednje vreme, puno pisao po forumu, ali sam ga pratio neprestano.
Ajd da kazem i ja koju o protekloj polusezoni:

Evropa:

- Sve je pocelo jako fino, naleteli smo na one amatere iz Velsa, nakantali ih i svi smo se popalili da cemo se prosetati do LS. Ruku na srce, ovaj novi format kvalifikacija, nam je sirom otovrio vrata, ali...
Posle Rila, dostao Apoel sa Kipra. Svi (vecina) smo se smejali i ironicno pricali da treba da "osvetimo" komsinicu. I onda hladan tus. Ispadanje iz Lige Sampiona i na neki nacin, jedan deo sezone je potpuno propao. Uspeli smo nekako da udjemo u Ligu Evrope, ali tamo smo se iz utakmice u utakmicu brukali sve vise i vise. Jedino se za poslednje dve moze reci, da su ih momci odradili pristojno.

Bilans u Evropi: 5 pobeda, 1 neresena, 6 poraza. Ocena 3-.

Domace prvenstvo i kup:

- Jako je tesko definisati, kako smo odigrali ovu sezonu u domacem sampionatu. Dali smo najvise golova, ali zbog ovakvog (ne)kvaliteta lige, to ne mora nista da znaci. Odbrana nam je problem, to je jasno. Za ovako dobar tim, stvarno je nedopustivo primati takve golove. Neko ko ne prati Partizan, rekao bi: "Pa primili ste samo 10 golova u 15 utakmica, to je odlican bilans, sta hocete vise?" Problem je samo u tome, sto vecina (citaj: 99%) protivnika, kad igra protiv nas ima za cilj samo da sacuva svoj gol. Nacin na koji smo primili neke golove je vise nego tuzan.
- Promenili smo trenera, otisao je Jokan, zamenio ga je pomocnik Stevanovic, ali kvalitet igre se nije osetno popravio. I dalje gnjavimo loptu na sredini terena, pokusavamo tvrdoglavo kroz sredinu, iako verujem da bi igra preko krila donela, mnogo bolju igru i golove. Imamo dva napadaca koja su odlicna u skok igri (Kleo i Wash).
Bilans koji smo postigli i broj osvojenih bodova, ni malo nije los. Medjum lose je to, sto smo ispustili bodove, protiv 2 (verovatno) najgore ekipe u ligi. To je jednostavno nedopustivo.
Najsvetliji trenutak ovog dela prvenstva ukljucujuci i evropu i domaci deo, je sigurno derbi protiv Zvezde. Da se ne lazemo, nismo mi odigrali neku neverovatno kvalitetnu utakmicu, ali se osetila zelja, zar, agresivnost, kojih u drugim utakmicama nije bilo. Rezultat toga je i pobeda u rupi od 1:2, iako smo celo poluvreme igrali sa igracem manje. Slag na tortu je postavio Kleo, cime je pozdravio svoje dojucerasnje saigrace. Na kraju smo zavrsili drugi sa 3 boda zaostatka za komsinicom. Prednost nije nedostizna, ali protup "manjim" utakmicama, mora biti mnogo, mnogo ozbiljniji! Bodovi se ne smeju vise ispustati!
- Sto se tice kupa, mora se istaci da smo odigrali 3 lose utakmice, ali zahvaljujuci kvalitetu protivnika izvukli smo se i pobedili sve tri i izborili plasman u polufinale gde cekamo Vosu.

Bilans u prvenstvu: 11 pobeda, 4 neresene, 0 poraza + 3 pobede u kupu, skor koji uopste nije los, ali ipak nedovoljno dobar da bi bili zadovoljni u potpunosti. Ocena 4

Suma sumarum:

-Ovogodisnji Partizan nije mnogo odudarao od Partizana iz predhodnih sezona - Lose partije u Evropi, mlake partije u prvenstvu, ali uz dosta bodova, jedino sto se je promenjeno, i to na gore, je stanje u klubu. Finansijska situacija se pogorsala zbog raznih nepredvidjenih faktora. Medjuljudski odnosi su takodje dobrano naruseni. Slede izbori za predsednika kluba. Izbor izmedju Milosevica i Djurica. Po meni, nema dileme ko bi trebalo da bude izabran na celo FK Partizan, medjutim sanse da Savo pobedi su minimalne.

Nadajmo se uspesnom prolecu i jos jednoj odbrani duple krune!

Srecno Partizane!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Došli smo do kraja jesenjeg dela prvenstva. Očekivanja su bila velika, ali rezultati na kraju polusezone ne mogu da nas zadovolje. Mnogo priče, a malo rada rekao bih. Letos kada smo se okupili cilj je bio LŠ. Navijači su sa pravom govorili o najprestižnijem takmičenju, prodato je preko 7000 pretplatnih karata i činilo se da Partizan kreće na jedan ozbiljan evropski put.Okosnica tima iz prošle sezone je sačuvana donekle. Ipak otišli su Juca i Stevanovic, dok njihove uslovno rečeno zamene nisu odgovorile zadatku. Dolaskom Krstajića Klea i Jovanovića prelazni rok je bio završen, ispostaviće se kasnije neuspešno jer nije doveden još jedan vezni igrač, koji bi mogao da pomogne Moreiri u kreiranju igre Partizana. I onda se desio APOEL. Dvomeč koji je odredio sudbinu jednog tima, ali i sudbinu uprave kluba, ciji vrhunac gledamo ovih dana. U najblažu ruku potcenili smo protivnika bez ikakvog razloga i to nam se žestoko vratilo.Bio je to strašan udarac za klub i navijače koji su do tada već imali svoje snove o Ligi Šampiona i igranju sa najboljim evropskim klubovima. Taj poraz je pocepao kasnije jedinstvo kluba, reflektujući dve totalno zavađene strane, sa jedne su bili ljudi iz "ekonomskog dela", a sa druge ljudi iz "sportskog dela" uprave.

Navijači su naravno najviše ispaštali. Na kraju leta odlazi i Obradović i to za manju sumu nego što je bilo predviđeno. Nekako smo uspeli da eleminišemo Slovake jedva uz dosta lošu igru i nazirao se kraj trenera Jokanovića. Ostao je bez podrške sa Juga, ali i bez podrške u okviru UO i sam je uvideo svoje greške i povukao se sa mesta trenera.Gospodski kao sto je i došao,bez ikakvih komentara i protezanja priče po medijima. Jokan je ostao upamćen kao JEDINI trener u istoriji Partizana koji je odbranio duplu krunu. Takođe bio je i penicilin za cigane i to se neće zaboraviti. Umesto njega, nekako tiho je došao Plavi Stevanović. Iako je Lotar Mateus već bio viđen na mestu trenera, Plavi je preuzeo kormilo crno belog broda kroz uzburkano more i na kraju ga ipak uspešno doveo do obale za remont na polusezoni. Iako mnogo osporavan , Plavi je krajnje pošteno odradio polusezonu.Bez podrške uprave , sa nekim igračima koji su unosili nemir u svlačionici uspeo je da održi korak sa ciganima i u ključnom meču cele jeseni održao predavanje ciganima u rupi. Ipak neki nerešeni mečevi su nas koštali da danas imamo minus 3 boda u odnosu na najvećeg rivala. A gol Klea je ispisao neku novu istoriju. Treća uzastopna pobeda u rupi. gde nekada nismo decenijama umeli da slavimo.Ali danas neki novi momci ne znaju šta je Bari , Tokio i ostale istorijske podatke.Znaju da igraju srcem, pa nekada i da udare cigana što je neshvatljivo, ali je na kraju bilo i odlučujuće.

Remiji sa Čukaričkim Spartakom Javorom i Radnikom su za svaku kritiku i to se na proleće ne sme dešavati, ako hoćemo i treću uzastopnu titulu. U kupu smo došli dosta teško do polufinala, gde igramo sa Vojvodinom na našem stadionu. Liga Evrope je bolna rana bila sve do sinoć i predivne pobede protiv moćnog Šahtjora. Neke utakmice smo nesrećno izgubili, realno mogli smo još neki bod da uzmemo pre svega protiv Tuluza i Briža.Ovako ipak 3 boda i prekinuta serija od 12 mečeva bez pobede u Evropi, kad računamo ligaški deo takmičenja.

Igračima ipak na kraju čestitke. Bili su sa trenerom ostavljeni sami sebi, pa šta urade.Jedino su imali podršku navijača i kad nije išlo dobro mi smo bili tu da ih podržimo. Sada sledi remont , neki igrači će sigurno otići. Neki novi, nadajmo se i bolji će doći. Ne bi trebalo zaboraviti da je Teleoptik jako uspešan u Prvoj ligi i da odatle već kucaju na vrata prvog tima Šćepović,Milojević Karišik Brković Miljković i drugi. Uz pravi rad na terenu mogli bi da postanu odlični igrači. Za mene lično najveće razočarenje jeseni je Tomić , ali i kapiten Đorđević koji je neke utakmice igrao kao početnik. Kleo je ušao u istoriju onim makazicama protiv Rila i golom protiv cigana,se već isplatio.Diarra je bio na visini zadatka, odbrana na čelu sa Krletom solidna, a utisak je sinoć a i u derbiju i protiv Tuluza ostavio Marko Jovanović. Taj momak mora da igra u 11 obavezno. Uz Krleta da stiče iskustvo za kasnije, jer ima talenat,ali i Grobarsko srce. Trudio se i mali Stevanović,ali još mora da uči. Moreira je imao krizu , ali i kad slabije igra opet je najbolji na terenu.Brana Ilić je eksplodirao u prvom delu prvenstva, ali kasnije ga je povreda sprečila da odigra bolje.Ljajicev transfer je za priču koji svi več znamo,ali mali je pokazao da s pravom nosi Saletovu "22".Ako bi imali sreće da odigra makar još godinu dana i da ostavi trag u Partizanu.Raća Petrović je postao reprezentativac, imao krizu, ali krizu najbolje leči klupa. Danas je to onaj stari Raća koji izgara na terenu, ali i postiže golove. I sada dolazimo do najboljeg igrača Partizana. Ljubo Fejsa , momak koji je stigao sa orelom najskupljeg pojačanja Partizana u Evropi. Dugo je lutao igrao loše, da bi ove polusezone prosto eksplodirao. Ubedljivo najbolji ove sezone,konstantan bez padova u igri, Fejsa je dokazao da je igrač za Partizan,ali i reprezentaciju. Teško se uklopio, ali kad je krenulo ne ume da stane. Bravo Ljubo samo tako nastavi.

Plavi Stevanović je na kraju opravdao svoj angažman u Partizanu.Primetno je da znatno bolje i disciplinovanije igramo nego pre, trebalo je vremena da se to uigra,a sada kada se prođu pripreme i uz prava pojačanja Partizan može opet do duple krune.U svakom trenutku je isticao tim i kolektiv i na tome mu čestitam.Imao je problema sa raznih strana, podmetanja i omalovažavanja, sve je izdržao i sa punim pravom se nalazi na klupi Partizana. Plavi samo napred.

Sledi skupština, neka se i to završi pa ko god pobedio,da Partizan krene tamo gde je stao. Da se tim pojača ,neki igrači će sigurno otići, samo se nadam da ce Partizan iz svega izaći jači nego što je bio.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Svega je bilo...

Čitava polusezona FK Partizan mogla bi se sažeti u jednu rečenicu: u julu smo snivali snove o Ligi šampiona a u decembru smo bili srećni što smo ostvarili utešnu pobedu kao poslednjeplasirani tim grupe J Lige UEFA. To dovoljno govori kroz šta je sve prošao Partizan u ovih 6 meseci.

Počelo je spektakularno, dolaskom Klea iz tabora najvećeg rivala, C. zvezde, i Krstajića, povratnika iz Bundes lige. Uz još nekoliko domaćih pojačanja, očekivali smo siguran plasman u LŠ, naročito zbog lakšeg sistema kvalifikacija. Kada smo još u dva meča savladali amatere iz Rila sa ukupnih 12-0, već smo sebe svrstavali u neku od grupa Lige šampiona. Na našu žalost, pokazalo se da smo miljama daleko od evropske elite. Eliminisao nas je kiparski Apoel. I danas, većina nas smatra da Apoel nema bolji sastav od Partizana, ali je činjenica da su se Kiprani pokazali kao ozbiljniji i taktički zreliji tim. "Suvi kvalitet" nije dovoljan sam po sebi, to je samo jedan od preduslova za uspeh. Nešto je i u viziji trenera, skladu i harmoniji ekipe...

Ta utakmica je odredila dalji tok sezone. Uprava se podelila na dva dela, na one koji su smatrali da je Jokanović glavni krivac za neuspeh, i na one, mlađe snage, koji nisu bili zadovoljni radom predsednika kluba smatrajući da je UO kluba samo čekao na kiks kako bi potegao pitanje trenera. Uprkos prolasku u utešno evropsko takmičenje - Ligu UEFA, posle pobede u Žilini od 2-0, Jokanović je pod pritiskom uprave i dela navijača morao da napusti Partizan a šef struke postaje dotadašnji pomoćnik, Goran Stevanović. Tada dolazi do iznošenja "prljavog veša" pa tako saznajemo da je Bata Mirković još u kvalifikacijama za LŠ pred revanš sa Rilom podneo ostavku, a isto to je uradio i Gordan Petrić u jednoj tv emisiji?! Pometnja u upravi se direktno odražava na teren pa se neuspesi ređaju i u prvenstvu. Remi sa do tada najslabijim timom lige, Čukaričkim, remi u Ivanjici, pa u Subotici, uz nonšalantan pristup utakmicama, koštali su nas gubitka prvog mesta na koje je zaseo naš najveći rival. I u Ligi Evrope se ređao poraz za porazom. Evidentan je bio napredak u igri u nekim utakmicama, ali kiksevi u odbrambenoj fazi igre su nas skupo stajali, pa smo ređali sve same neuspehe - Tuluz, Briž, Šahtjor. Jedino u Kupu Srbije nije bilo kikseva, ali su nam još u sećanju teške pobede u Jagodini i na Slanoj bari.


Što se tiče domaće lige, na stranu sumnjive utakmice Crvene zvezde, razlog zašto je komšijski apsolutno limitirani tim prvi na tabeli leži pre svega u nama, a tek posle u volšebno "kvalitetnim" partijama crveno-bele ekipe i sudijskoj pomoći koju su oni ove jeseni imali u izobilju (a kada nisu?). Da su igrači Partizana u svaku utakmicu ulazili kao u derbi - agresivno i motivisano od prvog minuta, ne bi nam se desili kiksevi protiv Spartaka, Javora, Čukaričkog i Mladog radnika.

Ipak, Stevanović uspeva da koliko-toliko stabilizuje ekipu, bar na domaćoj sceni, i ulazi se u seriju pobeda. Kvalitet prikazanih partija raste, a sve je krunisano odličnim izdanjem u komšijskoj kotlini - na terenu C. zvezde, kada smo pokazali komšijama da je njihova "dominacija" najobičniji balon od sapunice. Bila je to, ipak, dominacija "crno-belih" nad Zvezdom i pobeda sa igračem manje, uz sjajan gol Klea za konačih 2-1. Ali Partizan ne bi bio Partizan kada posle toga ne bi prosuo ono što je teškom mukom zaradio - remi u Požarevcu je ostavio gorak ukus na kraju sezone, uz 3 boda zaostatka.

Šta su razlozi rezultatskih neuspeha u Evropi i drugog mesta u Superligi? Pre svega, razlozi leže u upravi kluba, kako u "finansijskom" tako i u "sportskom" delu. Ako klub nije stabilan, sve se to odražava na terenu. Uzalud dobri igrači i ambicije, ako sve to ne prati harmonija unutar kluba i dobra logistika. To Partizan nije imao i često smo mi navijači imali osećaj da su Stevanović i igrači prepušteni sami sebi.

Dobar deo krivice leži i u pogrešnoj proceni i spavanju na lovorikama dve "duple krune", mislilo se da samo treba da pomislimo na Ligu šampiona pa da automatski uđemo u nju. Ipak, kada u jednom klubu imate klupske čelnike i prve saradnike koji sa različitih tribina posmatraju utakmice svog kluba, kao krvni neprijatelji, tu sreće nema.

Na sve se nadovezao totalni krah "posla veka" pod nazivom "Ljajić u Mančester Junajtedu". Pokazalo se da to nije bio posao veka, već laž veka. Javnosti su predočene informacije kako je Ljajić već završio posao sa engleskim gigantom, a niko iz uprave Partizana nije otkrio da je u ugovoru postojala opcija da Mančester može u bilo koje vreme da odustane od Ljajića. Što je i uradio...

Kad se na to nadovežu priče koje traju godinu dana o "nekoliko jakih stranih sponzora" koji samo što nisu ušli u Partizan, kao i totalna konfuzija u izjavama čelnika oko novca koji pripada Banatu na ime transfera Tošića, zatim i višemesečna saga oko prodaje Ivana Obradovića, dobijamo primer kako ne treba da se vodi jedan ozbiljan klub u 21. veku.

Igrači? "Čelična odbrana" je zakazala kada je bilo najmanje potrebno. Ipak, Krstajić je skoro celu sezonu odigrao na zavidnom nivou a neretko bio i strelac. Treba svakako istaći Ljubomira Fejsu koji je bio ubedljivo najbolji igrač Partizana u ovoj polusezoni. Momak koji je prešao put od nipodaštavanja do aplauza, i sve to ćutke, svojim radom i zalaganjem. Većina ostalih igrača su igrali po sistemu toplo-hladno, mada su mnoge od njih sprečile povrede da pruže bolje partije. Kleo je pokazao zašto je doveden, Moreira neubedljiv u prvom delu polusezone ali kako je vreme odmicalo sve bolji i bolji. Ne treba zaboraviti kroz kakve je sve lične probleme i tragedije prošao ovaj igrač, ali je uvek bio i ostao veliki profesionalac, koji je i smrt svoje majke stavio u drugi plan pored interesa Partizana. Ljajić sasvim sazreo u drugom delu sezone i utisak je da ga neuspeh transfera na Ostrvo nije poremetio. Diarra je opet pokazao zašto je "ubica cigana", Brana Ilić sjajan na početku sezone a Petrović i Tomić tek krajem jeseni pokazali kako bi trebali da igraju. Sve u svemu, igrački kvaliteti nisu sporni, bar za domaću ligu, ali je problem što je bilo previše "crnih rupa" u našoj igri. Apatija, refleksija događaja u klubu, neuspeh u Evropi i ko zna šta još...

Čekaju nas izbori u klubu i svi jedva čekamo odgovor na pitanje kojim putem će krenuti Partizan. Putem stabilizacije ili daljeg stagniranja. Mnogo je stvari koje trebaju da se reše kako bismo dobili jak Partizan - vlasnička transformacija, totalna profesionalizacija u radu, jači marketing...

Ili ćemo tim putem, ili ćemo opet stranputicom prodaje mladih kao osnovnog prihoda i života od danas do sutra, stranputicom lažnih transfera i klupskih podela.

Takmičarski, ako se očuva ovaj sastav (bez prodaje najboljih igrača) imamo sasvim realne šanse za titulu. Za evropske uspehe potrebna nam je i evropska organizacija.

Da li je aktuelna uprava bilo koga ubedila da može bolje od ovoga što sada pokazuje i da li je "opozicioni" kandidat - bivši as, zaista vesnik promena i boljeg Partizana, to niko ne zna. Moj lični stav, bez nametanja mišljenja bilo kome, je - ovi su pokazali koliko (ne)umeju, red je na druge.

mn0w1t.jpg


Do nekog boljeg Partizana, novih izbora i novih radosti i tuga, čitamo se tamo negde s proleća...ostajte zdravi i nemojte se svađati oko izborne kampanje. Jer, svi smo mi jedna porodica. Grudvanje sa igračima posle Šahtjora je pokazalo da smo, ovakvi kakvi smo - i dobri i loši, složni i zavađeni, ipak jedinstveni pod ovim parčetom neba. A sunce...ogrejaće i obasjaće valjda jednom i iznad Humske ulice. Ako i ne ogreje, to što volimo Partizan dovoljno nam je samo po sebi da budemo srećni, uprkos svom mazohizmu i prokletstvu koje svaka, pa i ova, ljubav donosi...
 
Последња измена од уредника:

Cerberus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.11.2008
Порука
1.027
Reaction score
56
Necu da duzim, moji prethodnici su dali celu hronologiju.

Moj utisak cele jesenje polusezone je onaj jedan stih Ramba Amadeusa: "Pod kojim uglom letis u nebesa, pod tim te ceka hladna Trebjesa".

Krenuli smo u novu sezonu kurcevito, arogantno, prepotentno. Krenulo je od vrha kluba, hijerarhijski se spustalo ka igracima. To sto smo takvi bili i mi, navijaci, ipak je u ovoj prici manje vazno, jer mi to mozemo, nama je to dozvoljeno, ali oni kojima je posao da budu hladne glave, pali su na tom ispitu. Svi su pizdeli sto se o Rilu govorilo kao "kelnerima i portirima", to je bilo "potcenjivanje protivnika". Kada nas je Apoel izbacio, krenulo se s pricom "Prevario nas je onaj Ril". Jebiga... Svaka skola se placa.

Sve sto se kasnije izdesavalo, bilo je posledica Apoela. Istina, odnosi u upravi su zakuvavani godinu dana i onda je sve puklo kao vulkan kada smo ispali, kada su se srusili snovi o LS, kada smo ostali bez para kojima smo se nadali. Kada je trebalo da se ispostave racuni, kao pijani gosti u kafani, krenuli su da se hvataju za revere. A, kada mi je u aprilu jedan jako dobro upuceni covek u zbivanja u PFC, na neki moj komentar o raspadanju komsija rekao "Pusti to, brate, isto to i nas ceka, mnogo brze nego sto ljudi misle. Odnosi u klubu su ocajni", priznajem, nisam mu verovao, mislio sam da crnjaci.

Necu da uzburkavam duhove, ali mislim da smo promenom trenera dobili, da smo dobro prosli. I to ce se tek videti u narednih pola godine.

U Evropi smo se opet izbrukali. Sama cinjenica koliko se radujem pobedi nad Sahtjorom je jednako i lepa i tuzna. Ali, makar nismo zavrsili sa nulom, pa neka to bude neki zalog za buducnost.

Na domacoj sceni, ne krivim nikog sto smo drugi. Prosto, uradili smo koliko je bilo do nas. Da je bilo pravde i fer-pleja, tako nepoznatog pojma "stubu srpstva", oni bi za nama kaskali vec sad 6-7 bodova i druga bi se pesma pevala. Imamo bilans koji je sasvim dobar za nase uslove, tesko da bi i Manchester u postenoj igri imao bilans kao cigani. Ali, dobro, sve smo videli u jami ko je ko u ovoj zemlji i da je tabela, sto bi rekao Jesa, lazna.

Sve u svemu, po nekim info, za prolece ce se sigurno traziti desni bek, vrlo moguce i levi, dvojica bocnih veznih (Ljajic vrlo verovatno ipak ide) i spic, ako ode Diara. Ako tu ne omanemo (ne moraju da budu neke superzvezde), mi cemo se setati kroz prolece.

I na kraju, sta god da bude na Skupstini, ne menjajte forum, na pravom ste mestu! :D:

P.S. Bas sam skratio post. Hahaha.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Samo cu kratko reci,scenario za film,zovite Spilberga da snimi nasu polusezonu,a i na kraju ce svakako biti materijala u izobilju za snimanje nastavka,bez obzira na ishod!:D
 

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
192
Локација
Dole ispod
Dobro je kako je moglo biti.
Dakle sad se samo okrecemo ka domacem prvenstvu i kupu,kup manje vise,nije konstantno igran ima vremena za te utakmice,prvenstvo nam je glavni cilj,da osvojimo 3 put za redom.
Zadovoljan sa prvim delom sezone i pored naivno izgubljenih par bodova,bice bolje.
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Na domacoj sceni, ne krivim nikog sto smo drugi. Prosto, uradili smo koliko je bilo do nas. Da je bilo pravde i fer-pleja, tako nepoznatog pojma "stubu srpstva", oni bi za nama kaskali vec sad 6-7 bodova i druga bi se pesma pevala. Imamo bilans koji je sasvim dobar za nase uslove, tesko da bi i Manchester u postenoj igri imao bilans kao cigani. Ali, dobro, sve smo videli u jami ko je ko u ovoj zemlji i da je tabela, sto bi rekao Jesa, lazna.

Ovo ti je najbolje.Vise se realno nije moglo.Uz ovako zatvaranje rupasha na bar 50 % utakmica sa timovima sa kojima su potpuno egal u kvalitetu,uz raznorazne "greske" sudija i smjesne penale i cinjenicu da se u derbiju odlicno vidjelo ko je ko ista je sta,ovaj bodovni bilans je optimalan.Valjda samo u ovoj zemlji i u ovoj ligi tim koji ima 3 boda prednosti pred jos 15 kola proglasavaju prvakom vec svi mediji jer su poznata "njegova proleca".da nije tragicno,mislim da bih se cak i nasmejao..
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Moj utisak je da je polusezona bila losa. Na pocetku sezone su postavljeni javno ciljevi : ulazak u ligu sampiona i odbrana domacih trofeja. Ulazak u ligu sampiona nije ostvaren, u prvenstvu smo za sada drugi sa tri boda manje od prvog, u kupu smo dosli do polufinala. Tokom sezone FK Partizan je ostao bez trenera, koji je ocigledno jako perspektivan strucnjak, sa sjajnim rezultatima u vidu dve duple krune za dve sezone. U skladu sa svojim vrhunskim ljudskim osobinama, prihvatio je krivicu za neuspeh u evropskom takmicenju, i tako preuzeo odgovornost za neostvarene a najavljene rezultate. Rezultatski neuspesi su probudili klupsku opoziciju, koja sada na krilima politicke podobnosti, pokusava da preuzme upravljanje klubom, sto je nova destabilizacija ionako zaljuljanog partizanovog broda. Nadam se da ce od Nove godine doci i do upravljacke i do strucne stabilizacije koja ce dovesti do odbrane trofeja i novog pohoda u kvalifikacije lige sampiona.
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Због наших очекивања са почетка сезоне, ову јесену полусезону би смо назвали неуспешном. Али победили смо у Лиги Европе ( прошле године нисмо ), јесмо други на табели ал смо освојили више бодова него прошле године, победили смо цигане на маракани....
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jako turbulentna polusezona, najturbulentnija po meni u poslednjih ne znam ni ja koliko godina. I još nije završena. Zbog izbora u ponedeljak. A pitanje je da li će u ponedeljak uveče zaista moći da padne zavesa na ovu polusezonu. Makar kad je upravljački nivo kluba u pitanju. Nisam siguran.

EVROPA: "Omča" našem timu je stavljena iznutra, iz samog kluba. Bilo je to onog dana kada je predsednik Đurić obećao Ligu šampiona. Za tom lakomislenom izjavom su se poneli svi ostali - počev od drugih ljudi na značajnim pozicijama u klubu, pa sve do navijača. Ja ću vam sad odati jednu, hajde, nazovimo je tajnom: Jedan čovek iz kluba koji je večito "bljuvao" na račun našeg bivšeg trenera Jokanovića, koji je uvek "kevćao" na njega, koji iz njemu poznatih razloga nikada nije propuštao priliku da ga "olajava" (čak i onda kada smo pod Jokanovićem pružali najbolje partije - istina više u našoj ligi i kupu nego li u Evropi) - e, upravo taj je na početku kvalifikacija počeo da se javlja sa izrekama tipa "Ma šta ti je, mi 100% ulazimo u Ligu šampiona, to pitanje se uopšte ne postavlja". Tad sam se zamislio, i to duboko...A to je bilo, čini mi se sa ove distance, da li neporedno pre ili neposredno nakon revanša protiv Rila u Beogradu...
Pred put na Kipar se sjebao Krle, na poslednjem treningu. Neverovatan peh. Ispostavilo se da nam se povredio igrač koji nam je možda bio najpotrebniji od svih za tu utakmicu...S obzirom kakva smo 2 gola tamo primili...Palo je u vodu i dosta dobrih prvih 45 minuta u Nikoziji u kojima nam Kiprani nisu ni šutnuli na gol, a mi imali 2-3 jako dobre prilike za gol...U revanšu brzo stigosmo do 1:0, život sam u tom trenutku smeo da dam da prolazimo, ali...Ekipa se protiv Žiline, u revanšu, vratila u velikom stilu. Ušli smo u LE što je bio fantastičan uspeh nakon beogradskih 1:1, ali...sve je već unutar kluba bilo i previše zatrovano...Napravljena je po meni jedna ogromna greška smenom Jokanovića tada i u tom trenutku. Ekipa je volela Jokana, poštovala ga je, htela je da nastavi sa njim kao sa šefom. Tu je klub morao pokazati malo više "sluha"...Umesto što je "oslušnuo" navijače...I to naravno ne sve navijače...Što se LE tiče, slično je sve bilo kao i prošle sezone. U prvom meču smo protiv Tuluza propustili onu pravu, inicijalnu šansu za nešto više. Slično kao protiv Sampdorije prethodne jeseni. Potom smo deklasirani u Donjecku i samo uz neverovatno srećan splet okolnosti smo se vratili kući samo sa 1:4. Protiv Briža smo debilno izgubili u Beogradu, a u Brižu nas nije ni bilo na terenu. Protiv Tuluza u Francuskoj je to već ličilo na nešto, ali je to bila samo neka mala naznaka nekog boljeg izdanja. Pobeda protiv Šahtjora je nešto veliko i značajno, bez obzira što takmičarski ništa nije značilo. Pobedili smo zvaničnog branioca trofeja, dobro smo odigrali i to mora da raduje sve nas.

SUĐENJE U EVROPI: I ove polusezone se pokazalo koliko nam je očajan tretman u Evropi. Sjebali su nas na Kipru (nesviran penal na Dijari i očigledan faul pre 1. gola Kiprana), sjebali su nas protiv Žiline u Beogradu (nesviran klasični penal na Kleu...ustvari sviran pa poništen!), ni protiv Tuluza u Beogradu nam nisu dobro sudili...Ono što je za mene frapantno je koliko čak i raspali cigani imaju bolji tretman u Evropi (kad je suđenje u pitanju) nego mi...setite se kako im je sudio onaj protiv Tbilisija u Beogradu... Mi jednostavno kao klub nemamo u Evropi snagu da nas se respektuje, da se tri puta razmisli pre nego što nam se od strane nekog sudije ne napakosti...To je tako nažalost.

PRVENSTVO: Bodovno smo bili poravnati sa ciganima (posle 3. kola, kad su oni remizirali u Kruševcu) i...10-ak dana nakon odlaska Jokanovića smo dozvolili sebi luksuz da izgubimo ogromna 2 boda na B. Brdu. Sa pobedom bi se vratili na 1. mesto na tabeli i sve bi u nastavku izgledalo drugačije, u to sam siguran. Nakon toga smo pobedili par puta (izdvajam pobedu nad Vojvodinom koju smo igrački odvalili), remizirali u Subotici (što ipak ne može da ode u isti koš kao remi na B. Brdu jer je Spartak TIMČINA za onaj raspali Čukarički) i cigani odoše na +4. Ono sa čim sam prijatno iznenađen je da je taj bodovni zaostatak potom ostao sve do derbija. Zaređali smo sa serijom pobeda, bilo je tu i "ovakvih" i "onakvih" igara, ali...pobeđivalo se, a to je u prvenstvu najvažnije. Derbi u rupi je svakako naš najsvetliji trenutak u ovoj polusezoni. Odigrali smo muški, junački. A onda smo sebi dozvolili novi luksuz - izgubili smo 2 boda opet od "indijanaca", od ovih iz Požarevca koji su uz Čukarički sigurno najlošija ekipa u celoj ligi. Sam bilans na kraju (11-4-0) je odličan, tu spora nema. Ali kad zaostaješ 3 boda za ciganima (koje sam "prepoznao", čiju sam prljavštinu provalio još tamo negde posle 4-5. kola...a pojedinci me tada označili "paranoičnim bolesnikom"...pa su se sad svi u to uverili), onda ti jednostavno dođe da ispizdiš zbog 4 boda prosuta protiv dve najgore ekipe u ligi...Proleće će biti još "prljavije" sa ciganske strane, u to budite uvereni. Imam opravdanu bojazan da ćemo u jednom od tri prva gostovanja koja nas čekaju (Čačak, Kula i Novi Sad) prosuti neki bod što bi bilo katastrofalno kad već zaostajemo 3 boda. Da smo makar u tom usranom Požarevcu pobedili...Cigani naproleće nema gde da izgube nijedan jedini bod do derbija...Osim možda na Banjici, protiv Rada. To nam je jedina šansa. Dočekamo li derbi kod nas sa 3 ili manje bodova zaostatka - sve je u našim rukama. Dođe li do derbija, a da cigani ne daj Bože imaju 4 ili više bodova prednosti u tom trenutku - gotovo je, izugubismo titulu...

KUP: Ovde nema šta puno da se priča. Izbegli smo za dlaku blamažu u novosadskoj Slanoj Bari. Spasao nas je Srđa. Pobeda protiv Inđije je bila rutinska, dok je pobeda u Jagodini (neposredno pred derbi) već bila rezultat dosta angažovanja i dobrog igračkog nastupa ekipe.

Da rezimiram:

- Ukoliko Đurić u ponedeljak dobije novi mandat za predsednika, nisam veliki optimista. Sigurno ćemo ostati bez 2-3 (a možda i više) važna igrača. Nema se para i tim prodajama će se doći do para, makar da se zakrpe one najveće rupe. Ali će se to sigurno negativno odraziti na ekipu.
- Ukoliko Sava dođe za predsednika, tu sam već puno više optimista jer će doći značajna lova u klub, već ovih dana. U tom slučaju čisto sumnjam da će biti velikih pomeranja u ekipi. Možda jedino ode Ljaja (ali ne za sumu manju od 8-9 miliona!), kao i što će eventualno doći do "smene" Dijara - Kežman. A očekujem u tom slučaju i da nam dođu par igrača iz naše lige. Ima par interesantnih, imali bi i para za njihovu kupovinu...
 
Последња измена:

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
Ma nije mi namera da se igram menadzera,samo sam dao celokupnu analizu tima i transfera.Nadam se da nece biti ban za ovo,ipak mi je DRUGA poruka!neka admini izbrisu ako je sranje.Jbg stvarno mi nije bila namera!
:napred Partizan
 

Stefan Zemun

Početnik
Учлањен(а)
04.03.2009
Порука
196
Reaction score
5
Локација
PARTIZAN IZNAD LOKAL PATRIOTA....NUSKNVP
Iskreno kako su nasi crno-beli poceli sezonu mislio sa, da necemo biti ni cetvrti na tabeli........Najbolji potez u prosloj sezoni je bila to sto su otpustili Jokanovica.Ali su zato pogresili zato sto su postavili Stevanovica za trenera coveka koji nije vodio nijedan klub u svojoj karijeri vec je bio pomocni trener.Umesto da su doveli trenera koji ima iskustva i sjajan je trener oni su se odlucili na nizerazrednog trenera......Sramota,..............
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top