Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Antonelo Juliano Roberto Juca - nova ikona Juga

Статус
Затворена за писање одговора.

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
За све оно што пружа у дресу Партизана, а посебно овим последњим гестом који је показао играјући дерби са сломљеном руком, овај човек заслужује посебну тему!

Мало је примера таквог пожртвовања, а када тако нешто још уради странац...шта више рећи?

Светли пример за све будуће генерације, Жука је већ сада себе сврстао у легенде Партизана и иконе Југа.

Овде можете да напишете ваше мишљење о њему и његовом гесту и не скрнавите тему говорећи о било чему другом, значи желимо да ова тема буде једна права позитива, као пример за све будуће "гробарске" нараштаје!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Brazilski „pancer“, nemačka „karioka“, igračina...i ljudina!
pixelcrn.gif

233_0.jpg

Iako su fudbaleri Partizana, svi do jednog (!), pokazali u derbiju maksimalnu sportsku agresiju, požrtvovanje i poštovanje prema crno-belom dresu i grbu kojeg na tom dresu nose, jedan od njih je zaslužio naš poseban naklon...

U originalu ispisano: Antonelo Juliano Roberto – Juca!
Ili ti na srpskom: Antonelo Žulijano Roberto – Žuka!

Kakav je to samo dobitak za naš klub...
Kakav je to samo pun pogodak onih koji su ga prošlog leta doveli u Humsku...

Brazilac koji na terenu svih 90 minuta „rilja“ poput tenka (na nemačkom se za tenk kaže „Panzer“), ali i Brazilac koji istovremeno i ume i zna da igra fudbal, koji se po tome nimalo ne razlikuje od drugih brazilskih virtouza koje u fudbalskom žargonu tako često nazivamo „kariokama“...

„Jug“ mu je u nedelju klicao, „jug“ ga je u nedelju slavio, „jug“ ga je u subotu definitivno „proizveo“ u svoju novu crno-belu ikonu! A odigrao je tek nekih 30-ak takmičarskih utakmica za Partizan, ne više do ovog momenta.

Ne pamtimo da je u skorijoj prošlosti iko tako brzo, poput njega, uspeo u takvoj i tolikoj meri da fascinira i opčini one koji vole Partizan, one koji iz vikenda u vikend, iz utakmice u utakmicu, kliču svom Partizanu, koji ga bodre i koji drhte nad njegovom sudbinom na terenu.

Žuka je u subotu postigao u derbiju gol za Partizan, gol koji će možda ispasti i presudan kada se krajem maja budu svodili računi prvenstvene trke 2007/08. Međutim, nije Žuka zbog tog gola postao tako omiljen, niti bi danas bio manje omiljen da je taj gol on „samo“ pripremio, ili da recimo kod tog gola uopšte nije učestvovao u akciji! Ne, opčinjenost svih nas njime (Žukom) nema veze sa tim golom, već isključivo sa nečim što je Žuka u derbiju „samo“ po trideseti put ponovio otkad igra u Partizanovom dresu...

Pred derbi je imao problema čak i da navuče dres Partizana na sebe! Tesni su nekako ti novi dresovi, takav im je taj njihov moderni dizajn, još kad je šaka i podlaktica (u njegovom slučaju desna) mnogo „gabaritnija“ nego obično, još kad ta podlaktica tako prokleto i puno boli...

Jedan lekar mu je par dana pre utakmice savetovao da operiše ruku. A on će lekaru:

„Nema šanse, derbi je u subotu!“

Drugi lekar mu reče da nema baš preke potrebe za operacijom, da je dovoljno, makar u prvo vreme, i samo dobro zaštititi ruku ali da je ipak ogroman rizik igrati sa takvom rukom, da je bolje da ne igra. A on će:

„Nema šanse, derbi je u subotu!“

Klupski lekar Partizana (Dr. Sead Malićević) mu je, kao čovek koji istina radi u Partizanu ali koji je pre svega lekar i čija profesija jednostavno zahteva krajnju iskrenost prema pacijentu, takođe najdobronamernije preporučio da je za njega bolje da ne igra. A on će:

„Nema šanse, derbi je u subotu!“

Trener Jokanović je čuo od njega da on hoće da igra, pitao je ga da li i može. A on će:

„Šefe, ja i hoću i mogu – a i derbi je u subotu!“

I onda je čovek takav „ranjen“, bukvalno imobilisan, obukao s mukom naš crno-beli dres (tesni su ti novi dresovi, tog modernog dizajna...), izašao na travu našeg stadiona zajedno sa 10 svojih saigrača i „ginuo“ za Partizan tih 90 i „kusur“ minuta rizikujući najstrašnije svoje zdravlje i svoju daljnju karijeru!

(Ja baš znam o čemu pričam...Moj danas pokojni otac je zbog slične povrede ruke, druge zaredom, morao krajem 60-ih godina prošlog veka da prestane sa aktivnim igranjem fudbala...)

U tih 90 i „kusur“ minuta derbija je Antonelo Žulijano Roberto – Žuka uklizavao u duelima jedno „X“ puta protivniku u noge, padao ko zna koliko puta na travu, dizao se isto toliko puta na noge... Negde sredinom drugog poluvremena je „stigao“ i da hvata „makazice“ u protivničkom šesnaestercu... A znate li vi koliko se jedan gipki i okretni fudbaler (kakav je on, njegovo veličanstvo Žuka!) izdigne u vazduh kada hvata „makazice“? Znate li vi kojom silinom telo pada na zemlju, sa kojim ubrzanjem to čini ako pada sa visine od 2-2,5 metra?

Pa šta je onda čudno u konstataciji da je Žuka danas postao IDOL „JUGA“ i da će to ostati sve vreme – ne samo dok igra u Partizanovom dresu već i posle, kada jednog dana ne bude više u našim redovima? Ništa tu nije čudno. „Jug“ voli borce za „Partizanovu stvar“, „jug“ posebno ceni i poštuje one koji „ginu“ za Partizan i takvima je suđeno da budu voljeni od strane svih onih koji vole Partizan!

Nijedan fudbalski tim na svetu ne čine isključivo oni koji fudbalu pristupaju i koji se fudbalom bave tako kako to čini Roberto Žulijano Antonelo – Žuka. Ne, jednostavno je nemoguće da svi po „default“-u (čitaj – po rođenju) imaju identične karakterne crte. Nije to slučaj naravno ni u današnjem Partizanu. Svaki igrač je individua, tj. priča za sebe.

Ali se ja ipak pitam: Zašto su onda u subotnjem derbiju nekako SVI IGRAČI PARTIZANA bili maksimalno „napaljeni“, zašto su neki od njih „kidali“ na terenu još puno više nego što smo to ranije navikli da gledamo od njih?

Pitam se i istovremeno odgovaram sam sebi (i svima vama koji sami ne naslućujete odgovor): Zato što su igrali u timu sa ROBERTOM ŽULIJANOM ANTONELOM – ŽUKOM!

Živ i zdrav nam bio još puno leta i da te gledamo u našem dresu što je moguće duže – IGRAČINO I LJUDINO JEDNA!
Vlada Ćujić www.partizan.co.yu



Sta reci posle ovoga :clap :clap
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Набеђене звезде и манекени, који се кратко задржавају у Хумској, могли би много да науче из примера Жуке. Он је сјајно прихваћен од самог почетка а поверење је вишеструко оправдао... Такав пример посвећености мора да буде идеал коме сви првотимци Партизана требају да теже...
Жу-ка! Жу-ка! Жу-ка!
 

kikisp

Početnik
Учлањен(а)
04.03.2007
Порука
95
Reaction score
0
Локација
u diznilendu
svaka zuki cast decko je stvarno car a eto vam jos jedan razlog zasto su brazilci najbolji fudbaleri zato sto igraju fudbal iz srca a ne ko nemci i englezi zbog kesa
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Добар је, нема шта.

Добро је имати таквог играча, ни остали не могу равнодушно да гледају. Прави је покретач тима.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Sve sto kazem o ovom coveku je malo_Od mene samo LJUDINO.

p.s. U drugom broju Izaberi Partizan izasao je intervju sa Zukom,kao da su predosetili ko ce da bude glavni.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Mogli bi i poneki navijači nešto da nauče od Žuke, kad je izjavio da nikad ne bi mogao da nosi crvenu boju zbog navijača. Sećate li se kad su upravo navijači ispljuvali Rukavinu kad je došao da potpiše sporazum u crvenom duksu, a posle vidimo maltene iste navijače na tribini u crvenim majicama, šorcevima, trenerkama ... Momci gledajte i učite!!!!
 

graha

Grobar
Учлањен(а)
13.09.2007
Порука
707
Reaction score
21
Treba fino coveku ponuditi dozivotni ugovor,ostani i igraj kod nas do kraja karijere brate.Bio bih najsrecniji kad bi se to desilo_Odlican fudbaler ali pre svega dobra licnost
 

Puntigamer

Grobar
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
827
Reaction score
47
Локација
Humska 1,soba broj 5
Zuka je inace moj najnajomiljeniji igrac......mislim da je zasluzio da bude vodja ove ekipe.....manekeni i limitirani igraci treba da se ugledaju na njega kako se igra za Partizan i kako se nosi sveti dres.....pobedom srusi zidove


PS: Tacno se vidi kako kidise na mandove,respekt za Zuku....SVI KO ZUKA
 

stojkov_11

Grobar
Учлањен(а)
12.02.2008
Порука
278
Reaction score
0
Локација
Macedonia not FYROM
Odlican fudbaler a i veliki covek vidi se da covek ima svoj stav.Ako volim Partizan onda ga volim i poginucu za njega......
Videlo se da ima veliku zelju za nadigravanje za dokazivanje ovo je samo malo od njegovog repertoara(barem tako mi se cini,jos nije pokazao onaj sut, ali u gol)..........

...................................................

Је ли ово тема о Жуки или није? И зар ово није јасно?

Овде можете да напишете ваше мишљење о њему и његовом гесту и не скрнавите тему говорећи о било чему другом
WebCrew edit
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Svi znamo da je Juca veliki borac i profesionalac, ali da li ste primetili kako svako njegovo dodavanje ima smisao? On prakticno iz drugog plana kreira igru.
 

djolePFC

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
58
Reaction score
0
Локација
Juzna Tribina
Shta reci... Veliki igrach, josh veci chovek! Svaka chast majstore, samo napred!
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.102
Reaction score
3.895
Локација
Београд
A siguran sam da je trenutno najbolji igrac u Srbiji. (sto nije bas tesko, ali ipak)
Juca je najveci CAR!
 
Последња измена од уредника:

ЖИВОРАД

Доброћудни костур
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
3.015
Reaction score
632
АЦО свака част:clapсваким даном ме све више одушевљаваш,а сад поготово...Жука је заслужио своју тему!
Прокоментарисао сам још у току дербија...:"Овај човек је луд...са имобилисаном руком трчи и скаче боље него остали играчи оба тима заједно!"

једноставно,човек је показао колико срце има,показало се колико је одан клубу,и што је најбитније,да зна да препозна нашу љубав и оданост према клубу,и да нас ресшектује,као што ми њега обожавамо...иако је ту тек мало више од пола године,показао је да је наша управа учинила прави потез његовим довођењем...тим еје на неки начин започета пркаса као и у кк да се пре свега доводе играчи,који пре свега поседују велике ЉУДСКЕ карактеристике,па тек онда играчке...међутим Жука их има све!!!
ЖУКА КРАЉУ!!!
14103.jpg
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Zuka otkako je u partizanu se satire na svakoj utakmici za razliku od nekih drugih. Ovo sto je odradio u derbiju je stvarno partija koju nisam odavno vidio od nekog igraca. Bas je odskocio od svih Partizanovih igraca, ali i od cigana.. Covjeku je trebalo dati da ima u statistikama svoj posjed lopte.. ono Partizan 32%, cigani 30% juca 38%... toliko je odskocio... Svaka cast... da su ostali igraci usli u igru kao i on, nabili bi cigane sa 5 razlike..
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Свака част на теми, КРАЉ је то заслужио

Морам да цитирам себе после првог кола и гостовања у НС-у
Жука!!! Каква играчина! Једини који може да се пореди са Салетом капитеном, а тек је почео да игра за Партизан. Када би остао пар година мислим да би постао легенда. Већ је миљеник Гробара, а то није мала ствар. Игра као лав, бори се, даје прецизне лопте, смири игру, пресече противнички напад...ма све. Као нека невероватно добра комбинација Дуљаја и Саше Илића. Жука нови идол југа
Мени је још тада а чини ми се и другима било јасно да је Жука нови идол Југа. Једноставно краљ, бори се у сваком моменту, свака лопта коју упути има смисао, прави је лидер на терену...ма све у једном. Дај Боже да га гледамо што дуже у светом дресу
 

japanac

Početnik
Учлањен(а)
20.02.2008
Порука
32
Reaction score
0
Локација
NIS
Znam da ce ovaj moj komentar obrusiti lavinu negativnih kritika[to mi nije namera],ali svako ima pravo na svoje misljenje.Sto se tice Zuke:NJEMU svaka cast i kao igracu i kao coveku!!!Kada stranac,uz to sa longetom na ruci [rizikujuci zdravlje i karijeru]ima onakav pristup igri:uklizava,baca se, skace i na kraju postize fenomenalan gol onda zasluzuje sve one ovacije na stadionu i najvece postovanje svih nas.Ali da bi neko postao IKONA juga mora da spoji min.2-3 sezone na vrhunskom nivou sa max. zalaganjem sto kod nas znajuci u kakvoj zemlji zivimi i kakav nam je fudbal nije moguce i zbog toga je Srbija vecini njih usputna stanica.Ovo sam pre svega napisao znajuci kakav smo narod,u slucaju da Zuka odigra 2-3 lose utakmice velika vecina bi pocela da ga pljuje!ZUKA postao si miljenik juga,idol jos uvek nisi ali ti zelim da ostanes sto duze i to postanes!
SAMO NAPRED ZUKA!!!
 

MRTAV ZVUK

Guest
Vec sam napisao,da nije jedan od onih ,ciji je "decacki san" bio da zaigra u Partizanu.Ali bas tim igracima sto su sanjali i drugima ,neka posluzi kao primer da ne treba da se zavrsi na ostvarenju sna,vec na odredjeni nacin da se oduze za taj ispunjeni san.

:clap Zuka
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Ljudi mislim da uopste nismo pogresili kada smo vec na pocetku zagotivili Jucu, i kada nam je postao omiljeni igrac... Mislim da bismo opet trebali da mu skandiramo kao na pocetku sezone...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top