Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri Partizana po svetu

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.067
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Nije sija nego vrat.
Da li ti mislis da bi bili mnogo bolji da je on ostao? Da uprava ne bi rasprodala tim, i dovela bi mu dobra pojacanja? Da vucic sa poltronima na svim nivoima ne bi vrsio pritisak i ne bi svakako uzeli 2 titule zaredom?
Djukic je odlicno krenuo bio i odveo klub u drugu fazu LE, ti tvrdis da bi Nikolic uspeo isto to i jos i vise?
Mnogo pitanja na koja niko ne moze da odgovori tacno, jer su pretpostavke, ali stvarno nije posteno reci da je Markova krivica sto je od njegovog odlaska krenuo pad i dosli smo do ovde gde smo sad!
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.686
Reaction score
22.974
Локација
Академија
Нисам рекао а ни не мислим да је његова кривица. Када је Дуле видео какав се сценарио спрема за КК он је био спреман да остане и бори се до краја. Марко је отишао, не кривим га, али ми је то тада било велико разочарење. Надам се да ће у неким бољим условима и околностима добити прилику да настави где је стао 2017.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.270
Reaction score
10.660
Локација
underground
Marko je otisao iz istog onog razloga,iz kojeg Stanojevic,Ivic,a i ostali iole afirmisani treneri,nece da se vrate u Partizan.A to je stanje u srpskom fudbalu u kojem ne bi mogao vise da ponovi taj uspeh..Ni ja da sam na njihovom mestu,ne bih ostao,i to ne zato sto ne volim Partizan,nego upravo iz suprotnih razloga,zato sto ne bi mogao da mu pomognem,i ne bih zeleo da me zbog toga navijaci ili uprava teraju.O nacinu kako je Marko otisao mozemo da pricamo.Da je ovako rekao i otisao pre nego sto je dobio ponudu,bilo bi potpuno ok.Ipak otisao je tek kad je dobio ponudu,sto je ostavilo malo gorak utisak,ali svakako ne toliko gorak da mu ne bi bili zahvalni za ono sto je uradio.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.252
Reaction score
3.716
Vecina ljudi ovde nije mala deca, imamo porodice, poslove, realnije sagledavamo neke stvari... ne verujemo u idole... Pa opet, gde su jake emocije, a kod Partizana nam jesu, razum nam se malo i muti... Marko kad je otišao, tih dana sam bio da kažemo u najmanju ruku razočaran... "Kako je mogao da ode, a da nismo zajedno ušli u Ligu šampiona?" "Kako sa konja na magarca, sa Partizana na videoton?".... Hiljadu zašto, hiljadu kako...
U međuvremenu, naučio sam i još učim sebe da od igrača, pa i trenera, dok su tu očekujem da pružaju maksimum, poštuju klub na terenu i po mogućstvu i van terena, ako je moguće da ostanu tu za neki ciklus 2-3 godine i da ih pamtimo po lepom, kao i oni Partizan. Kao što je metar osnovna merna jedinica, a nije kilometar, tako ni Dule ni Sale ne mogu da budu merna jedinica grobarstva. Oni se javljaju jednom u 20, 30 godina, a ni njih takve ne prepoznamo iz prve ili im merimo svaki reč, svaki gest. Ja se ne slažem sa svakom reči koju je Dule izgovorio pa mi nije palo na pamet da na forumu ili u hali pametujem čoveku koji je zdravlje ostavio u Pioniru, jer je sve vreme radio u interesu Partizana.

Marko je u prvom mandatu mučki oteran, vratio se naravno iz sopstvenog interesa, kockice su se poklopile i u tih napetih 9-10 meseci ostvareno je realno nemoguće. I nije mi teško da sa ove relativno kratke vremenske distance u potpunosti razumem želju da posle toga ode bilo gde, gde neće svaki dan biti tenzije, ko nam sudi, ko njima sudi, da li imam pravo na 2 kiksa godišnje, da li će plata meni i igračima biti na vreme, da li igrači prvo da odu do ove ili one frakcije, da li ćemo morati da nosimo majice ubijenog navijača, da li će u petak protiv Javora biti 1.000 ljudi.... Da li bi Marko da je ostao ušao u LŠ, nastavio da kara cigane, "postao fudbalski Dule" ili bi ga terali za 3 meseca pošto nije ušao u LŠ i igrao je nerešeno sa Čukaričkim, nikada nećemo saznati. Ali Marko je dok je bio tu pružio 200% za Partizan, u kasnijim izjavama je pokazao maksimalni respekt, da ne kažem i nešto više prema Partizanu i nadam se da će se u nekom trenutku vratiti i sa istim uspehom i strasti raditi svoj posao. Do tada, pošto zameramo svakome kako nije dovoljno grobar i partizanovac, na nama je da pokažemo da zaslužujemo ljude 100% predane Partizanu i neracionalne u pogledu lične naspram koristi Partizana. Što zvuči prilično naučno-fantastično u uslovima kada nas protiv Javora dođe 1.000, kada ne smemo da dignemo glas protiv uništitelja Partizana, nego samo laprdamo po forumu.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Нисам рекао да је он крив за то већ да је од његовог одласка уследио пад који, нажалост, још увек траје.
Пад је почео још пре његовог повратка у Партизан, па сети се само сезоне са Кизом, Друловићем и Томићем.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.686
Reaction score
22.974
Локација
Академија
Јесте али смо након тога под Марком узели дуплу круну. То је био преседан. Прва дупла круна после Јокановића. И тандем Ђурђевић-Лепонардо који тешко да ће да се понови ускоро.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Markova jedina greska je zato sto nije makar i u skrivenoj formi napomenuo da je bilo pritisaka, i da ga uprava sabotira za sledecu sezonu.
 

Ludwig

Grobarčina
Учлањен(а)
11.12.2010
Порука
1.964
Reaction score
907
Локација
.
Ne slazem se s vasim misljenjem, ali bih do smrti branio vase pravo da ga iznosite.

Diskurs na forumu nije, i ne moze biti, znacajno drugaciji od onog koji je dominantan u srpskom drustvu. Ljudi su iziritirani, razdrazljivi, i olako i u startu potezu za najtezim oblikom napusavanja neistomisljenika - i to ne na nivou misljenja, vec licnosti.
Konkretno, na forumu, je opsteprihvacen antivucicevski narativ kao neizbezno pravilo u imanju i kreiranju misljenja, i ako se u prvoj recenici necijeg posta ne prepozna takav narativ - brzopotezno se ta osoba okarakterise kao strano telo, snsbot, cigan itd.
S pravom je stvoren takav mehur misljenja, kako u drustvu, tako i na forumu. Ali je izrazena jedna jako losa karakteristika kod antivucicevski raspolozenih ljudi - a to je pravo na razlicito sagledavanje cinjenica.

Kakvu to bitnu promenu padom vucica zelite da vidite u srpskom drustvu, posledicno u sportu i Partizanu, ako vam je vladajuci narativ isti kao kod onih protiv kojih se borite?
 

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja
U vezi rasprave oko Marka Nikolica...

jedine tri stvari, koje su zajednicke njemu i FK Partizan,a dokazive su :

On se zove Marko Nikolic.
Uzeo je duplu krunu.
Celav je.

Sve ostalo moze da se svrsta pod rekla-kazala, tj., ne moze da se dokaze.
Svako ima pravo na misljenje, ali ne vidim raspravu u nedogled, oko stvari koje ne mogu da se dokazu....

Bilo je pritiska da ode - nije bilo...
Izdao nas je - nije nas izdao...
itd...

Ne vidim cemu dalja rasprava ? Napises svoje misljenje i ne trudis se da ga odbranis, prvo, jer imas pravo na misljenje, cak i ako je drigacije od svih. Drugo, cemu napadi na nesto sto ne moze da se dokaze i to napadi necime sto, takodje, ne moze da se dokaze ?!?
 

Ludwig

Grobarčina
Учлањен(а)
11.12.2010
Порука
1.964
Reaction score
907
Локација
.
Napises svoje misljenje i ne trudis se da ga odbranis, prvo, jer imas pravo na misljenje, cak i ako je drigacije od svih.
Ne brani se misljenje jer se napadi odnose na osobu, a ne na misljenje te osobe. To i jeste poenta, zato i nastaju nepregledne rasprave koje uglavnom dodju do tacke gde se ne zna kako i zasto su pocele, niti sta je tema rasprave zapravo.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.571
Локација
CyberSpace
znam ja kako je ovo sad počelo, zajedljivim komentarom #6.165 u ovoj temi, ali o tome ću u temi odgovarajućoj za takve stvari :speechless:

a na ovu temu, moj je utisak ( dakle, nemam ni posredne informacije pa da mi verujete na reč) da je čoveku u jednom trenutku ( nakon kraja sezone) postalo jasno kakav će biti razvoj situacije u narednih par meseci te je potražio/izabrao ponudu koja mu je odgovarala i finansijski i nivoom stresa
šta god da je uticalo na to, desilo se nakon izjava koje je dao po završetku sezone i verujem da je tada to zaista i mislio ( ideje za tim, borba za ulazak u LŠ, itd.) a pošto podršku ( "leđa") u Klubu nije imao ( isti ti su ga prethodno džukački oterali na polusezoni radeći mu iza leđa) odlučio se na ovaj, ( slažem se) ni malo popularan potez
iz istog razloga ( nedostatak "leđa", ne u Klubu nego generalno) mislim da i dalje ne izlazi direktno sa razlozima odlaska - nije Mađarska preko sveta a u fudbalu se vrte ozbiljne pare da ne postoje "interesne grupe" i sa njima povezane "organizacije" da ne mogu i tamo da "utiču" na njegov ( profesionalni i svaki drugi) život :unsure:

to naravno ostavlja prostor špekulacijama, različitim mišljenjima, povređenim osećanjima, ali ( mislim da) bar ovde to može da se iznese bez ( većih) posledica od odgovora sa suprotnim mišljenjem, ako iznošenje tog mišljenja ne prelazi granice opšte kulture i pravila Foruma

sa poslednjim u vezi, mislim da bi određen nivo pominjanja bivšeg trenera Partizana Marka Nikolića trebalo da se održi, makar zato što je omogućio osvajanje najneverovatnije duple krune ( ikad?) dovođenjem Đurđevića ( za koga je, verujem, znao "odakle" je i kakav je) i "uparivanjem" sa Leonardom ( za koga je isto znao kakav je)
mogu da razumem sve osim da je nekakvo razočaranje čime god u vezi sa njim nakon te titule veće od osećaja osvajanja tog trofeja u takvim okolnostima kakve su bile u tih 9-10 meseci
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
- Uros Djurdjevic napokon pogodio za pobedu Hihona nad Ponferadinom (1:0) /18 utakmica, 15 kao starter - 3 gol u sezoni/
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.457
Reaction score
5.791
Локација
beograd
Gde je, sta radi, mutavi djukic? Ne provociram, ozbiljno pitam.. Voleo bih da ispratim karijeru coveka koji je uspeo da razjebe šampionsku ekipu koju je nasledio od gospodina Nikolica
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Nije bitno sta radi ali konstatacija da je nasledio sampionski tim jednostavno nije tacna. Bez Djuke i Lea to su kola bez motora. Ja nikada nisam video igraca koji tako dobro napada zadnju liniju kad je kod njih lopta,prosto im ne dozvoljava da je iznesu i tera ih na gresku. I Leonardo koji izmisli gol iz nemoguce situacije. Njima odbrana i ne treba.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Moram da se složim sa @dusan.petrovic
Nikolić je napravio šampionski tim, igru, disciplinu koji je španska mušica uništila za vrlo kratak period. Definitivno jedan od najgorih trenera u evropi u poslednjih 15 godina.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Nemoj da zaboraviš da je zahvaljujući njemu Suma okarakterisan kao žongler koji nema pojma. Uz to si doveo Bambija, Mitrovića, Ćelu, Uroševića. Gle čuda, neki od ovih koji su došli tada su kod Save doživeli procvat.

Nećemo da idemo u krug, šampiona ne čine samo 3 igrača. Svi igrači koji su došli kod njega su izgledali bedno kao i početak kraja naše igre i dobrih rezultata koje smo imali kod Gospodina. Slozićemo se da se ne slažemo. Živeo!
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.686
Reaction score
22.974
Локација
Академија
Рукавина је јуче по завршетку меча поново обукао црно-бели дрес. Осмех све говори. Надам се да неће каријеру завршити у Партизану као овај његов колега поред.

FKP-ASTANA-1903-01.jpgFKP-ASTANA-1905-01.jpg
 
Top