Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri Partizana po svetu

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Fulham seljačka ekipa. Nek beži odavde već u ovom prelaznom roku. Parkirali autobus poslednjih pola sata, sve i da udju primaju 80+ golova koliko su jadni.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.393
Reaction score
4.584
Локација
Zemun
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Cestitam Mitre sad mozes u neki klub koji se bori za evropu mirne duse.
Pa nek ostane u Fulamu ako je zadovoljan tu, ne igra mnogo timova sa takvim špicom "teškašom" koga treba hraniti loptama.
Sreću je našao u Fulamu gde je zamenik kapitena i glavni igrač, pa, ako je on zadovoljan, ne vidim razlog da ide.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
"U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi" Nas Mitar
Živim za dan kada se bude vratio kod nas, cenim da je tu negde oko 30te-31ve. Dečko je lud za Partizanom. Želim mu sve najbolje sa Fulhamom, ali da bi došao do punog sjaja ovaj tim mora ili da pretrpi žestoke promene, ili će da bude Derbi Kaunti u PL.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Fulham seljačka ekipa. Nek beži odavde već u ovom prelaznom roku. Parkirali autobus poslednjih pola sata, sve i da udju primaju 80+ golova koliko su jadni.

Ne znam po čemu je seljačka ekipa? Pratim ih duže vreme zbog Mitra i ovo što Parker radi je fenomenalno. Savršeno igraju kada se uzme u obzir kakav tim imaju. Ova filozofija sa boljim igračima i Fulam lagano sredina tabele. I što se tiče primljenih golova i tu su bili čini mi se 3-4 u ligi. Njima je problem realizacija upravo zbog limitiranosti tima. Mitar je tamo car, uživa. Ostao je da ih vrati u PL, nije hteo da ode. Sada da se tim lepo izbalansira pa ćemo videti na šta će ličiti igra.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.984
Reaction score
15.738
Локација
Beograd
Nisi u pravu al ok, tvoje mišljenje i poštujem. Oni su možda korektni ovde, ali u PL ti garantujem zakuc za dno. Hektor je štoper u rangu Aleksis Ngambi, dečko teška kiksara.

Jednostavno je prerastao ovakvu ekipu i trebalo bi da ode u neki tim ili sa sredine PL (minimum) ili neki koji se bori za evropu. Tek tad bi došao do izražaja u PL.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.157
Reaction score
4.280
Meni se sviđa igra Fulama, Skot Parker radi dobar posao. Imaju posed lopte, jako dobru sredinu, odličnog Kamaru, Toma Kernija i Mitrovića, odbrana im je nešto lošija, tu mora da se pojačaju, u pregovorima su sa Banetom Ivanovićem. Mitar ima jaku ulogu i timu, i uz određena pojačanja mogu do sredine tabele.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Nisi u pravu al ok, tvoje mišljenje i poštujem. Oni su možda korektni ovde, ali u PL ti garantujem zakuc za dno. Hektor je štoper u rangu Aleksis Ngambi, dečko teška kiksara.

Jednostavno je prerastao ovakvu ekipu i trebalo bi da ode u neki tim ili sa sredine PL (minimum) ili neki koji se bori za evropu. Tek tad bi došao do izražaja u PL.

Ne razumem šta nisam u pravu. Napisao sam što i ti, loš tim ali igraju odlično (možda se oko igre ne slažemo) i Parker izvlači maksimum iz ovih igrača. Da je tim ok oni bi bili u PL prošle sezone ali ovaj sastav nema kapacitet za to. Zato sam i napisao da uz par pojačanja mogu do sredine tabele ako se nastavi sa ovom filozofijom trenera. Ne slažemo se oko toga da je seljačka ekipa i ne slažemo se oko toga da Mitar treba da ode jer ne kapiram šta to znači ˝prerastao sredinu˝? Mitroviću je tamo milina, uživa, glavi igrač, lepe pare uzima. Ako mu je lepo, što da ide.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
Može Mitar i više ali ovo je put kojim treba da ide.
26 godina, stići će da igra i u jačim klubovima.
Bolje da gradi ovako nego da sedi u nekom dvorištu na periferiji Torina ili Minhena do tridesete pa da nam se vrati nagojen i lenj.
Ove sezone neka se juri sa Vardijem i Sterlingom na listi strelaca, za godinu-dve sa momcima iz LŠ, posle što se mene tiče nek jebe ciganku sa Partizanom i više ne mora ništa :D
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Fulam ima katastrofalan tim. Mitrovic ih je vukao vecinom sezone. Dobili su Brentford na cisto iskustvo. Brentford nije pokazao mentalitet iako je igrama pokazao da moze u PL. Kad od poslednjih 5 utakmica 4 izgubis onda kao tim ne zasluzujes PL.

Izvuci maksimum iz ove ekipe u Cempionsipu i postaviti igru za PL su nebo i zemlja. Drugo imaju katastrofaalan igracki kadar i uz 100 miliona ulozenih tesko da ce imati sastav za prezivljavanje u PL. Po meni glavni kandidat za ispdanje su Fulam i Aston Vila (ako ode Grilis). Aston Vila ima isto tanak kadar plus im je Grilis pola ekipe. Slicno su ulozili kao i Fulam kad je usao sa Jokanom a slicno su i uboli sa pojacanjima, zato su i otpustili Sportskog direktora. Ako ne naprave bas neki prejak prelazni rok i Fulam i Aston vila su mi kandidati za ispadanje. WBA mi je nepoznanica, jer imaju tim koji mora bas da se nadogradi da bi opstali. Mnogo ce zavisiti od prelaznog roka i od pocetnog rasporeda. Bilic ide od sjaja do ocaja. Ako budu imali laksi raspored na pocetku i uvezu nekoliko pozitivnih rezultata imace sanse za opstanak ali ako krenu lose to je to po meni.

Inace Mitar je jako specifican tip igraca koji danas izumire. Target man, prejak, duel i skok igra fantasticna, igra glavom fantasticna ali mali radijus kretanja i igrac manje u polju (link up mu je slab). Tesko ce on ikada u tim koji ce igrati evropu jer danas sve ekipe u PL, Nemackoj i Spaniji traze igrace koji su ako ne jaki u polju onda bar pristojni. Kad pogledate igracne slicne njemu kao Wood, Mcburnie i slicni su jaci u polju od njega ili su pokretljiviji, Iako je Mitar neuporedivo bolji gol igrac od njih zajedno da se spoje. Tako da bi igrao u kontinuitetu u PL mora neko celu filozofiju igre da mu prilagodi ili da ostane u Fulamu. Tamo gde bi bilo manjih korekcija su Barnli i Sefild U (a oni nemaju para za njega) ostali bi morali velike promene u filozofiji da donesu ako bi ga doveli (Njukastl, West ham, Brajton itd). A opet kazem svi teze tome da i spicevi ucestvuju u igri. Sa druge strane Mitar se dokazao, i ima tu crtu da bude lider tima i da preuzme odgovornost (penal, sut) tako da ga ne vidim da negde predje a da ne bude prvi spic tima.

Ono sto je zanimljivo je da je na primer Mitar igrao 2000ih u PL kad su samo par klubova igrali sa svim igracima u polju (Wenger zapoceo), on bi bio jedan od boljih napadaca u ligi sigurno. Tad se dosta preskakala igra u polju a opet se igralo najvise na fizikalije. Mislim da bi ostavio trag u istoriji, sigurno ne kao najbolji strelac ili igrac lige ali kao neko ko je mogao da vodi tim golovima u Evropu (kup UEFA recimo) i sl.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ljudi potecenjuju championship u fazonu kao prerastao itd.
Ne postoji bolja liga na svetu. Taman ima dovoljno novca i navijača i organizovanosti i takmičarskog značaja, a nedovoljno zvezdi i nekog brutalnog novca da to prekomercijalizuje i obesmisli. Uslovi su top, igra se brzo i aktivno. Šta ćeš više.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Fali suvog kvaliteta. Najzahtevnija liga na svetu jeste, em su svi fizicki prejaki em je tempo na samoj utakmici jak em je raspored ubitacan. Ali fali samog fudbalskog kvaliteta. Premier liga je kvalitetom mnogo iznad Cempionsipa. Retki timovi su odskakali kvalitetom (Njukastl, Wolvsi itd) u Cempionsipu u poslednje vreme pa su nadogradili tim i postali kompetentni timovi u PL (da se ne bore uvek za opstanak). Sefilf U i Barnli su sprecificne ekipe.

Ono sto je bitno za sve koji udju u PL da dobijaju 190 miliona u naredne 3 godine ili 330 miliona evra (u narednih 5 godina) ako opstanu u ligi. Ta finansijskaa injekcija im daje mogucnost da se ulozi po 100+ miliona u transfere i da imaju tim dostojan da se bore bar za opstanak.

Velika je razlika u kvalitetu izmedju ova dva ranga. Da ne ulazu ovolike svote novca u tom prvom prelaznom roku velika vecina ekipa bi odmah ispadal i vracala se u Cempionsip. I to bi ispadal slicno kao i Noric ove godine, verovatno i ubedljivije.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.823
Reaction score
10.600
Боли их курац. Узели 200 милки, испали из лиге и узели поново 200 милки. Милина.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Noric je primer ekipe koja igra napadački u cs i onda na višem nivou ne može to da održi.
A meni taj manjak individualnog kvaliteta i jeste draž, pri tome da ima više individualnog kvaliteta bilo bi više i novca i tako u krug.
Ja se do imbecilnosti divim ljudima koji mogu da prate primeru ajde kad iskoči neki one hit wonder od ekipe, ali ja ne bih ono gledao ni da mi jedini izbor na tvu primera ili sabrina tinedž veštica.
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.274
Reaction score
15.132
Локација
U pizdi materini
Top