Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Blagoje Paunović, 14.06.2014.

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Blagoje Paunović, naš današnji sagovornik, je čovek koji je gradio istoriju FK Partizan. Dovoljno je reći - deset godina prvotimac Partizana, peti na večnoj listi po broju odigranih utakmica, reprezentativac Jugoslavije, i pre svega iskren i korektan čovek, koji je oduvek govorio iz duše, bez skrivenih misli. Legendarni Paun se rado odazvao na molbu za intervju za Partizan.net.

Partizan.net: - Poštovani Paune, pratite li Svetsko prvenstvo u Brazilu i imate li svog favorita?

Blagoje Paunović: - Pratim Svetsko prvenstvo, a favorit...zaljubljen sam u brazilski fudbal jer jedino kod njih još postoje jaki individualci. Sve ovo ostalo...ne igra se više fudbal, igra se ragbi, gubi se onaj fudbal koji je nekada postojao. Ako jedan Škrtel igra danas za Liverpul, šta dalje da pričam? Vidim, Hrvati se žale. Na šta, na penal? Pa kakve su protiv nas svirali penale, u reprezentaciji...

Danas su u centru pažnje treneri, skidaju taktike sa interneta, a nekada su u centru pažnje bili igrači i oni su bili centar svega. Ja sam kao igrač imao takve trenerske veličine kao što je bio pokojni Vujke, pa opet i tada, oni su bili u senci jer se fudbal igrao zbog igrača, a oni, treneri kao što je bio Boškov, su bili tu da nas usmere, daju pravi savet...

Partizan.net: - Da li ste definitivno rekli `zbogom` radu u fudbalu ili još postoji moguućnost da nekome pomognete svojim znanjem i iskustvom?

Blagoje Paunović: - Ja bih i sada radio, kad bih našao poštene ljude. Ali dok je ovakav fudbal u Srbiji, ne pada mi na pamet. Imam gorko iskustvo zvano BASK i Bojan Radovanović. Kažem, radio bih opet, da je zdravija klima u našem fudbalu. Ne zbog sebe, već da prenesem neko svoje iskustvo na mlađe.

Partizan.net: - Čitavu deceniju, od 1966. pa do 1975. godine ste nosili dres Partizana. Bili ste i kapiten Partizana, reprezentativac. Da li je, posle svega, ostala neka neostvarena ambicija iz vremena vaše karijere?

Blagoje Paunović: - Nije. Možda mi je žao što nisam bio prvi trener Partizana, ali uvek su tu postojale neke druge igre. Moj "problem" je što nemam brijač na jeziku, u lice kažem ljudima ono što mislim. Što se tiče karijere fudbalera, tačno je da nismo bili prvaci u vreme kad sam ja igrao, ali tada je Zvezda bila jača. Ne u fudbalskom, već u političkom smislu. Kao što je to bio slučaj prethodne sezone.

Partizan.net: - Sa reprezentacijom Jugoslavije bili ste vicešampion Evrope, 1968. godine. Smatrate li da je taj uspeh ostao zaboravljen, kao i ekipa koja ga je ostvarila?

Blagoje Paunović: - Ljudi se sećaju te generacije, sećaju se naše half linije Pavlović - Paunović - Holcer, ali šta je sa ostalima? Seća li se još neko golmana Ilije Pantelića, pominje li još ko pokojnog Trivića, Švabu Osima?

Kad smo kod Osima, Osim je veliki trener. Znali smo se iz reprezentacije, kao i iz vremena kad smo igrali u prvoj ligi, ja za Partizan a on za Željezničar, ali nismo bili posebno bliski. Onda se desilo da ja odem da "špijuniram" Inter koji je trebao da igra protiv Partizana, tamo sretnem Osima. Niko nije slutio da će on kasnije postati Partizanov trener. Rekao mi je, po dolasku, onako lukavo i šeretski, "Ti, brkati, ti ćeš me prvi sjebati i izdati". Odgovorio sam mu da ga ja neću izdati, već da ću biti prvi koji će skočiti u njegovu odbranu, i da mene ne mora da se plaši.

Da je Osim ostao, Partizanu bi bilo mnogo bolje. On bi školovao mnoge trenere. Kad smo trebali da idemo u Švedsku na Evropsko prvenstvo 1992, hteo je mene da vodi kao pomoćnika. Ali, Zvezda je uvalila svog čoveka, Popovića, a na kraju nismo ni otišli na to prvenstvo usled sankcija. Najveće priznanje koje sam u životu dobio, stiglo mi je od Osima. Rekao je da sam najbolji čovek, najodaniji drug i odličan trener. Nedavno sam se čuo s njegovom suprugom, ponovila je iste ove reči. A to prija, posle toliko godina...

Partizan.net: - Dolazite li u Humsku 1, pratite li Partizan uživo?

Blagoje Paunović: - Ne. Pratim samo preko TV Arene i ostalih kanala, kada ima prenos utakmice. Ne želim da dolazim dok ovi ljudi vode klub, ne želim da slušam gluposti oko sebe. Rekao sam prošle godine da idemo u ambis, a da će Zvezda probati da se izvuče. Tako je i bilo, mada oni imaju ogromne finansijske probleme. Ali, Zvezda nije moj problem.

Partizan.net: - Poznato je da se ne slažete sa politikom Partizanove uprave, radom predsednika Đurića i njegovih saradnika. Šta je ono osnovno što im zamerate?

Blagoje Paunović: - Osnovno je to što su sklonili fudbalske ljude iz kluba, i što klub vode ljudi koji nisu šutnuli ni mačku sa praga a kamoli loptu. Oterani su Bjeković, Cvetanović...u poslednje dve godine bio sam dva puta u klubu, i to odem kod koga ja želim. Ja ne pričam ovo iz interesa, ja samo hoću da budem ono što sam pre svega bio svih 55 godina koliko sam u klubu - navijač Partizana. A doživeo sam to da mi Sneža u hodniku uručuje rešenje o penziji! Niko da me pozove da sednem u kancelariju, da naruči kafu i kaže "Hvala ti, Paune, preko pedeset godina si u klubu".

A sećam se, još kad sam kao omladinac igrao protiv Zvezde, još im se gradio stadion. Padala neka kiša, na tom nedovršenom stadionu svuda neke kaljuge, kanali sa vodom...povedemo, u nekom momentu Vladica Kovačević promaši čistu šansu, meni se učini da je dao gol, poskočim, okliznem se i padnem u ono blato. Na kraju, izgubimo mi tu utakmicu. E, od tog blata i tih kiša sam ja u Partizanu, i onda zaboli kad se niko ne nađe samo da ti kaže hvala, da vidiš da neko ceni ono što si dao klubu. A kad su se neki drugi penzionisali, bilo je i svečanih ručkova, i fotografija...a ja ne tražim to, očekivao sam samo da se neko seti i kaže "hvala, Paune!"

Ima par legendi u klubu i oko kluba, koji valjda iz nekih svojih razloga ćute, verovatno im je lepo, imaju razloga zašto ne talasaju. Ja sam uvek govorio ono što mi je na duši. S Bjekovićem se ne družim privatno, ne posećujemo se, umeli smo da ne pričamo danima i nedeljama, pa se pomirimo. Ali je bio fudbalski čovek. Da ne misli neko da pričam iz nekih svojih interesa.

Partizan.net: - Vidite li, ipak, svetlo na kraju tunela?

Blagoje Paunović: - U ovoj situaciji ne vidim ništa osim ambisa. Retko sam grešio u proceni, i kažem - ako ne promenimo nešto, ako ne napravimo da Partizan opet bude fudbalski klub, a ne privatni klub, crno nam se piše. Kad su Đurića hapsili, čovek daje dva miliona evra za kauciju. Pa kad si tako moćan predsednik, što nisi ranije dao dva miliona evra u klub? Šta sve on priča...jednog dana kaže da je Partizan u plusu 24 miliona, sutra kaže da smo u minusu 8 miliona. Čekaj bre, pa gde su nestala ta 32 miliona?

Kad smo osvojili ovu poslednju titulu, sa Vukom Rašovićem, on reče "Što sad ne dođu da me smene"? A sećam ga se još dok je taksirao. Dragan Đurić je Nenadova greška, Nenad Bjeković ga je doveo, a on mu je posle zabo nož u leđa.

Partizan.net: - Da li je ovo, tek završeno "zvezdino proleće", nadmašilo i ona komijska proleća kojima ste svedočili kao igrač?

Blagoje Paunović: - Oni su se bolje organizovali. Prvo su doveli Džajića, koji je fudbalski autoritet. Zatim, imali su političku podršku. Da li to sad kod njih štima ili ne, ja to ne znam. Ponavljam, Zvezda nije moj problem. Srpski fudbal je u ćorsokaku i biće i dalje dok bitange dovode trenere, preko njih prave svoje kombinacije, prodaju igrače preko svojih veza. Znam da je sve lova i interes, ali evo, ovi u Španiji dovedu Neimara, pa će sad da prodaju ko zna koliko dresova i zarade na tome. A od nas odlaze milioni evra. Našim fudbalom vladaju nefudbalski ljud. Slušam šta priča ovaj Milojko Pantić...kaže da treba 40% pozcija u upravi Zvezde dati navijačima. Dodvorava se navijačima.

Opšti je pad vrednosti u društvu. Sada, pošto sam penzioner, ne mogu fizički da radim iz zdravstvenih razloga i tako provodim dane, odmaram, sedim na terasi u ovoj mojoj Partizanovoj trenerci. Gledam tako, pre neki dan sekli neki ljudi drva, a posle njih prolazi starica i skuplja one suvarke i otpatke, one grančice, ne bi li skupila sebi za ogrev bilo šta. Strašno je sve ovo oko nas.

Partizan.net: - Vaš sin Veljko je trenutno trener omladinaca Srbije. I to, veoma uspešan. Kako ga vidite kao trenera za par godina?

Blagoje Paunović: - Veljko će biti veliki trener, ako ne poludi, hahaha. Preokupiran je fudbalom, stalno nešto kucka na kompjuteru, piše, analizira...elokventan je i prati nove trendove. Često ga tako prekinem, nešto ga pitam, a on me gleda belo i samo odgovori "A? Molim? Šta?". Shvatim onda da je u svom svetu, da radi, analizira, i da me u stvari i ne sluša pomno.

Sreću me ljudi, komšije, ili na ulici ili u prodavnici, čestitaju meni na njegovom uspehu sa mladima. A meni oči pune suza, drago mi je...

Partizan.net: - Puno Vam hvala na intervjuu, kao i na vremenu koje ste odvojili za nas! Želimo Vam, pre svega, dobro zdravlje!

Blagoje Paunović: - Hvala i Vama na interesovanju, sve najbolje!
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Права легенда Партизана. :clap
Свака част оном ко је урадио интервју.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Drugi intervju je urađen za blog "Crno-bela nostalgija", pošto su to bila pitanja koja se ne dotiču aktuelne situacije, već su više bila u duhu bloga. Uskoro će biti postavljen na temi PFC nostalgija i naravno na blogu.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Paun je legenda. Steta sto takvi pravi ljudi nisu u nasem Partizanu a ne ova bagra lopovska. Bilo je lepo procitati sta kaze ovaj covek. Hvala za intervju.
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Bilo je uzivanje citati. Svaka cast za intervju. :clap
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.473
Reaction score
13.187
Локација
tamo daleko...
Odlican intervju. Nego Crno-beli, reci ti nama da li je rekao kako slusa onog Milojka Pantica, ili onu budalu Milojka Pantica?:D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ostavljam da čitaoci zaključe... :D
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Какав интервју и на Црно-белој носталгији. :clap

Imao sam sedam puta potres mozga. Jednom, na nekom pregledu, pitam medicinsku sestru kroz šalu, da li ima bilo čega u mojoj glavi? A ona mi, smrtno ozbiljna, kaže da mi je glava puna šupljina i da mi je mozak oštećen. Kažem joj, "da ste vi udarali loptu glavom i podmetali glavu na tuđu nogu koliko i ja, Vi ne biste glavu ni imali".

:respect

Остатак обавезно прочитати, чисто да се види да ми функционишемо исто већ од свог настанка, а тек оно за генерала. :D
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Blagoje je legenda, sjajan intervju, ali jos dugo dugo takvi ljudi nece imati priliku da budu na bilo kojoj poziciji u ovoj smrdljivoj zemlji...
 
Top