sasaqk33
Početnik
- Учлањен(а)
- 31.03.2010
- Порука
- 53
- Reaction score
- 221
"Idi gledaj boćanje!" E, pa sad možeš.
U subotu 12.04.2025. ispod teniskih terena Partizana, osvanuo je bulodrom (teren za petank - boćanje) Boćarskog kluba Partizan, inače osnovanog 13.06.2024.
Naš klub će se takmičiti u Petanque (Petank) ligi Srbije, koja se ove godine održava po prvi put.
U ligi učestvuje 6 ekipa, igra se dvokružni sistem, 10 kola, nakon toga će biti odigran Final Four.
Petank je, inače, francuska verzija boćanja, nastala početkom 20. veka, dok poslednjih nekoliko godina postaje sve popularnija širom planete. Obično se igra na tvrdoj podlozi ili šljunku. Može se igrati na javnim površinama u parkovima ili u namenskim objektima zvanim bulodromi. Francuski naziv pétanque (pozajmljen u engleskom jeziku, sa akutnim naglaskom ili bez njega) potiče od reči petanca u provansalskom dijalektu oksitanskog jezika, što potiče od izraza pès tancats, što znači „fiksirane noge“ ili „ukopane noge“ (na terenu).
Petank trenutno nije olimpijski sport, iako Svetska konfederacija kuglaškog sporta, od 1985. godine lobira u Olimpijskom komitetu kako bi se petank uvrstio u letnje olimpijske igre.
Što se tiče našeg kluba, od datuma nastanka odigrana su dva zvanična turnira, od kojih je jedan bio i medjunarodni turnir u Novom Sadu, gdje je bilo i više od 300 igrača.
Drugi turnir je odigran u Zemunu, gdje su učešće imale samo ekipe koje će i nastupati u ligi Srbije.
Liga Srbije startuje 26.04.2025. i u prvom kolu dočekujemo ekipu "PK Štrand" iz Novog Sada.
Naša ekipa je, uglavnom, sastavljena od grupe entuzijasta koji su i osnovali klub. Cilj za prvu sezonu je učešće na Final Four.
"Idi gledaj boćanje!"
U subotu 12.04.2025. ispod teniskih terena Partizana, osvanuo je bulodrom (teren za petank - boćanje) Boćarskog kluba Partizan, inače osnovanog 13.06.2024.
Naš klub će se takmičiti u Petanque (Petank) ligi Srbije, koja se ove godine održava po prvi put.
U ligi učestvuje 6 ekipa, igra se dvokružni sistem, 10 kola, nakon toga će biti odigran Final Four.
Petank je, inače, francuska verzija boćanja, nastala početkom 20. veka, dok poslednjih nekoliko godina postaje sve popularnija širom planete. Obično se igra na tvrdoj podlozi ili šljunku. Može se igrati na javnim površinama u parkovima ili u namenskim objektima zvanim bulodromi. Francuski naziv pétanque (pozajmljen u engleskom jeziku, sa akutnim naglaskom ili bez njega) potiče od reči petanca u provansalskom dijalektu oksitanskog jezika, što potiče od izraza pès tancats, što znači „fiksirane noge“ ili „ukopane noge“ (na terenu).
Petank trenutno nije olimpijski sport, iako Svetska konfederacija kuglaškog sporta, od 1985. godine lobira u Olimpijskom komitetu kako bi se petank uvrstio u letnje olimpijske igre.
Što se tiče našeg kluba, od datuma nastanka odigrana su dva zvanična turnira, od kojih je jedan bio i medjunarodni turnir u Novom Sadu, gdje je bilo i više od 300 igrača.
Drugi turnir je odigran u Zemunu, gdje su učešće imale samo ekipe koje će i nastupati u ligi Srbije.
Liga Srbije startuje 26.04.2025. i u prvom kolu dočekujemo ekipu "PK Štrand" iz Novog Sada.
Naša ekipa je, uglavnom, sastavljena od grupe entuzijasta koji su i osnovali klub. Cilj za prvu sezonu je učešće na Final Four.
"Idi gledaj boćanje!"





