• Registracije za nove članove su otvorene do daljeg. Svaki novi korisnik ovog foruma će prolaziti kroz sistem filtriranja od strane moderacije pre nego što mogu nešto da postave na forum.

1. Svaka registracija će biti ili odobrena ili odbijena od strane moderatora
    2. Ukoliko se korisnik registruje, njegovih prvih 15 poruka na forumu se neće odmah objavljivati dok ne prođe kroz prste moderacije.

Pravilnik
    Predstavite se
  • Rukometni klub Partizan je zvanično pokrenuo akciju prodaje sezonskih ulaznica za Sezonu 2020/21, sa ciljem da se prikupe novčana sredstva kao vid pomoći klubu.

Partizan.NET je odlučio da se pridruži pozivu, i ovom prilikom apelujemo na sve kojima je crno-bela boja na srcu da se uključe.

Oni koji su u mogućnosti, mogu izabrati jedan od dva načina:
    1. Kupovinom sezonske ulaznice preko sajta Ticketline, po ceni od 1,500.00 dinara (za sve koji žele da u svojoj kolekciji imaju sezonsku ulaznicu i nalaze se na teritoriji Srbije)
    2. Neposrednom donacijom u proizvoljnom iznosu na račun Partizan.NET. Sva sakupljena novčana sredstva će biti transparentno prikazana, da bi zatim bila iskorišćena za kupovinu sezonskih ulaznica na ime svih koji su pomogli.

Pozivamo verne navijače da prepoznaju trenutak, da se priključe akciji i pomognu u skladu sa svojim mogućnostima. Visina donacije nije ograničena.

Uplate na račun za osobe iz Srbije na ime:

Zoran Mihajlović
    160-0900100247365-41
    Banca Intesa
    Svrha uplate: Pomoć RK Partizan

PayPal račun za one koji nisu u mogućnosti da uplate preko računa:

webgazda@gmail.com
    Nakon uplate, molimo vas da se javite Uredništvu da bi se evidentirala vaša uplata, pogotovo ako ste član Foruma i ne želite anonimno da donirate.

Bokserski Klub Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
Imao sam ideju da ,,posetim,, klubove našeg JSD Partizan o kojima se manje piše i zna, pa da napišem bar nešto o njima i priložim poneku fotografiju...bio sam tako na utakmicama i mečevima rukometaša, kuglaša, vaterpolista, ragbista, odbojkaša, odbojkašica, košarkašica i posle ,,kačio,, fotografije i opisivao utiske sa njihovih utakmica ovde na Forumu...

...Na planiranom, ali ne i skroz ostvarenom ,,spisku poseta,, svakako se nalazio i naš Bokserski Klub - ali, pre nego što sam stigao da ih ,,posetim,, oni su se ipak odlučili da ,,izađu u javnost,, - večeras je posle višedecenijske ,,pauze,, večiti bokserski derbi, za koji se nekada davno tražila ,,karta više,, a stadion Tašmajdan je tada bio premali i pretesan da primi sve zainteresovane...i, novi kanal Arene posvećen borilačkim veštinama, startovaće od večeras upravo prenosom ovog meča!

1. UDRI ,,cigane,, 2340267_whatsapp-image-20201002-at-12.55.30_ff.jpg

Uvidevši da na ovom Forumu zapravo i nema posebne teme na kojoj bismo pisali o Partizanovim bokserima, za koje se nadamo da će od večeras i češće i sasvim uspešno biti u javnosti, evo ja otvaram novu temu, a za dalje...videćemo...

Uopšteno govoreći, boks je bio jedan od najpopularnijih sportova one Velike Jugoslavije, i, moja generacija dobro pamti one nezaboravne trenutke detinjstva i mladosti kada smo navijali satove da se obavezno probudimo usred noći da bismo navijali za Muhameda Alija protiv Frejzera i Formana, em zbog vrhunskog boksa, em što nije podržao rat Amerike u Vijetnamu...pa onda itekako pamtimo i sve one radosti i ushićenja koje su nam donosli jugoslovenski bokseri osvajajući za tu našu Zemlju medalje na evropskim i svetskim prvenstvima i olimpijadama, pa kasnije i titule evropskih i svetskih šampiona u profi boksu...kako smo samo tada bili ponosni i radosni!
Majk Tajson nam je bio nekako ,,generacija,, ali, najveći uspesi Bokserskog Kluba Partizan pripadali su zapravo nekim ranijim vremenima, i nismo ih lično pratili ili gledali, ali smo svakako znali za njih:

Partizanovi bokseri su osvajali ,,zlatne rukavice,, i bili pojedinalčni ili ekipni prvaci Jugoslavije, a svako je znao za imena kao što su Svetomir Belić - Belka...

1. BELKA.jpeg

...ili recimo Pavle Šovljanski, koji je imao tu čast da bude kapiten reprezentacije Evrope u susretu sa S.A.D, 1951.-e godine u Čikagu i Vašingtonu...

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
Изгубили смо у боксу, али тесном разликом, а и мушки смо се борили...
volimpartizan.rs/bokserski-spektakl-na-trgu-republike-95416/
Ово је био тек покушај да се ,,оживе,, два београдска клуба...видећемо како ће све то бити убудуће...

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
Bilo je dosta iskreno zainteresovane publike, veliki broj snimatelja, fotografa...

Ja sam fotografisao iz publike, preko nečijih glava i kroz konopce ringa, tako da će se sigurno pojaviti i neke mnogo bolje fotografije koje su napravili profesionalni foto-reporteri iz nekih boljih pozicija za hvatanje trenutka, ali...na internet portalima se obično objavi tek poneka fotografija, a ovde je moguće ,,zalepiti,, i koju više, tako da...evo ih još, da ,,častimo,, naše boksere bar foto-uspomenom na to, tek proteklo veče takmičarske obnove BK Partizan...

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
Evo još malo izveštaja, fotografija i snimaka sa boks meča Partizana i C.zvezde:

Inače, verujem da vam je poznato da se naš B.K.Partizan već duže vreme nije takmičio, ali da će se ove sezone takmičiti...
Ja sam zapravo čuo da su i Partizan i C.zvezda zapravo ,,pozajmili,, iliti ,,dobili,, boksere iz B.K. Sombor da bi uopšte imali ,,ekipe,, za prvenstvo, ali, ako nešto grešim, ili ako neko ima tačnije ili potpunije informacije, neka me ispravi i neka ih objavi...

Sve u svemu, taj revijalni meč pre neki dan u centru Beograda bio je zaista jedan poseban doživljaj i jedno prelepo veče - bokseri su stvarno posebni ljudi, ne samo zato što su dovoljno hrabri da ,,izađu na crtu,, nekome 1 na 1, trebalo je samo da ih vidite koliko oni imaju poštovanja jedan prema drugome, mlađi prema starijima, stariji prema mlađima, koliko se raduju pobedi ili koliko tuguju posle poraza, kao da im je meč bio za olimpijsku medalju, a ne samo revijalni...

Nadam se da će navijači Partizana shvatiti da je i ovaj sport i ovaj naš Klub itekako vredan pažnje, pa da ćemo početi da ga ozbiljnije pratimo...
A svim žestokim, borbenim i hrabrim ,,klincima,, sa asfalta Beograda koji navijaju za Partizan, preporučujem da taj svoj višak energije pretoče, recimo u neki sport, pa što da ne i u boks - da nauče da poštuju svog protivnika i da se bore sa nekim koji im je u svemu ravnopravan...
Momci, ako vam je već do ,,fajta,, raspitajte se da li je u nekom od naših klubova koji se bave borilačkim veštinama potreban neko vašeg ,,kalibra,, - možda i jeste?!

Saša Aleks

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
950
Локација
Brèko, BIH
Od boksera Partizana se jedino secam Mikana Popovica,umro je mlad,ako se ne varam krajem 80-tih godina

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
Nedavni bokserski duel ,,večitih rivala,, privukao je medijsku pažnju, međutim, posle toga, nigde nisam našao podatak da li je ekipno prvenstvo države već počelo, pa da pratimo šta se dalje dešava sa našim Partizanom...

E zato sam sinoć ,,svratio,, do Humske 1 da dobijem neku informaciju, a zahvaljujući ljubaznosti Bokserskog Kluba Partizan, trenera Marka Lojpura i naših boksera - na čemu im se svima ZAHVALJUJEM - ne samo da sam ,,svratio,, do njih, nego sam i ostao tamo da ispratim ceo njihov trening i da napravim fotografije za Partizan.net!

Kao prvo, rećiću vam da se ekipno prvenstvo još uvek planira, tako da ćemo na informacije o početku, rasporedu, itd, sačekati još neko vreme...obzirom da je već kraj oktobra, sasvim je moguće da prvenstvo počne tek u narednoj, 2021.-oj godini, ali ako bude nekih izmena, potrudiću se da to na vreme saznam...

Kao drugo, imam jednu veoma bitnu informaciju, a to je da se:

Svakog radnog dana (od ponedeljka do petka) u 18h možete prijaviti za treninge u našem Bokserskom Klubu, a ako imate ispod 18 godina ti treninzi su vam onda POTPUNO BESPLATNI!

Ukoliko od treninga koji bi vam mogao biti samo rekreacija, dospete i na neki ,,viši nivo,, - odnosno počnete i da se takmičite u boksu, onda možete dobiti još neke ,,benefite,, - ali...otom-potom...treba prvo trenirati...

A kako izgledaju bar neki detalji bokserskog treninga, pokušaću da vam ,,priibližim,, fotografijama, evo prve serije, a biće ih, ovom prilikom, ukupno dve:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
7.099
Локација
Beograd
inače, i ovom prilikom uverio sam se da su bokseri sjajni ljudi, fini, ljubazni, predusretljivi, lepo vaspitani...doduše, nisam ušao u ring sa njima da proverim kakvi li bi tamo bili prema meni, ali...mlad sam ja još, možda nekom drugom prilikom... :D

Posle treninga, zamolio sam ih da se svi okupe za jednu zajedničku fotografiju...

A zbog svih ,,posetilaca,, Partizan.neta, zamolio sam i naša dva ,,poluteškaša,, da napravimo jedan ,,specijal,, - levo je senior Đorđe Tasić, a desno je Relja Milović, koji je osvojio prvenstvo Srbije za juniore!

Stvarno mi je bila čast i zadovoljstvo da budem sa ovim finim ljudima sinoć u društvu, a sa trenerom Lojpurom ostadoh još i posle treninga - da se ispričamo o sportu i stvarima koje se u njemu mogu dešavati (i sportskim i ,,van,,sportskim), pa onda o boksu, o Partizanu...

Znate kako je, ja svaki put kada uđem u neki od tih naših eksterijera ili enterijera u Humskoj 1, osećam se nekako posebno, kao da ulazim direktno u neku istoriju, ne mogu a da ne pomislim na to da su neki ljudi pre nas sve to zidali, stvarali, organizovali, sa jednom plemenitom idejom sporta i raznih NAŠIH sekcija (klubova) pod ,,istim krovom,,...osećam poštovanje za te ljude, pa onda i za generacije i generacije onih koji su to napravljeno koristili, trenirali tamo, a posle se takmičili, osvajali nešto...

Ako odlučite da trenirate boks u Partizanu, ulaz u tu salu vam je otprilike ispod Istoka, sa spoljne strane JNA, ali prvo prođete pored one ,,kućice,, portira tamo gde se ulazi na parking, pa će vam on već objasniti, itd...
Nije teško ako se ima volje...