Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bokserski klub Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Koliko god da imam dobru volju i želju da unapred saznam kada Partizan negde boksuje to u ovoj sezoni nisam uspeo...
Evo bar vesti o nerešenom rezultatu u meču protiv Radničkog, koji, izgleda, nama više odgovara...
I dalje vas pozivam da, ako imate talenta i zdravlja za boks, pristupite našem B.K. Partizan, pa nemojte da gubimo neke buduće mečeve zato što nemamo boksera u odgovarajućoj kategoriji!
Nadam se da ćemo u sledećoj sezoni biti u mogućnosti i da uživo gledamo naše boksere, verujte, to je sjajan doživljaj, a pretpostavljam da većina vas nikada nije ni bila uživo na nekom boks meču...

:napred-partizan: :action-smiley-070: :napred-partizan:


boks neresheno.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Tri beogradska kluba (među njima i ovaj naš) osnovali novi Beogradski bokserski savez...uz vest o tome, pominje se i predsednik Srbije...


Počela i regionalna liga u boksu (na prostoru nekadašnje Jugoslavije), a Srbiju će tamo predstavljati C.zvezda i Loznica...

...i opet se uz tu vest pominje (očigledno svuda i na svakom mestu, neizostavni) predsednik Srbije... :icon-rolleyes:

 

guzakom

Grobar
Учлањен(а)
15.12.2007
Порука
396
Reaction score
964
Локација
Pozarevac
Ja sam gledao uzivo pokojnog Sretena Mirkovica inace boksovo je i za Partizan,u vise navrata,a i kod nas u Pozarevcu je tradicionalno bilo polufinale Zlatne rukavice i moram da kazem da je jedinstven uzitak gledati boks uzivo,jos kada u hali ima par hiljada ljudi dozivljaj zagarantovan.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Jeste li znali da je nedavno opet bio boks meč Partizana i Zvezde? Niste?
Slabo pratimo boks, ili je boks premalo u medijima, čak i onima kojima bi to morali da nam saopšte?

Jeste li znali gde je meč održan? Sudeći po fotografijama, na ,,otvorenom,, - na košarkaškom terenu Partizana na Kalemegdanu...

Jeste li znali da je, sudeći po fotografijama, bar nekoj publici, tamo bio dozvoljen ulaz?
Toliko o ,,Korona-merama,, - uvode se i ukidaju kako kome kad odgovara...

Da vas podsetim, i onaj revijalni meč Partizana i Zvezde, sa kojim smo ,,otvorili,, ovu temu Foruma, takođe je, bez ikakvih problema, bio pred publikom...zato jer vlast uvodi i ukida Korona-zabrane kako i kad im se ćefne, bez ikakvog obzira na ,,mere,, - koje uostalom takođe baš oni donose...

No, nije ovde tema o Koroni, nego o boksu: nažalost, izgubili smo i ovaj derbi, ali prevashodno zato što u ,,lakšim,, kategorijama nemamo boksere koji bi tamo pobedili, ili zato što za neku kategoriju i nemamo boksera...

Ipak, i dalje, stvarno jedva čekam da ,,uživo,, posetim neki Partizanov boks-meč...

A evo i nekih tekstova i fotografija sa tog poslednjeg derbija:


Boks derbi večitih ukrasio Mali Kalemegdan

Spektal! Kako drugačije može biti ako znamo da događaj režiraju crno i crvenobeli. Mali Kalemegdan je praštao u razmeni udaraca večitih rivala u derbiju 6. kola Bokserske Lige Srbije 2020/21. u kome je Partizan ugostio Crvenu zvezdu u predivnom ambijentu mesta na kome je nastao Beograd.
Susret “večitih” prikazao je ne samo izvanredne borbe, žar za pobedom, hrabrost, već i pobedu plemenite veštine, sjaj boksa u srpskoj prestonici. Sam po sebi meč je nosio prefiks atrakcije jer je organizovan na otvorenom, na mestu gde su nekada srpski vitezovi bili bitke i branili našu prestonicu, a sve je dodatno začinjeno prepunim tribinama i duhom džentlmenstva koji je provejavao tokom celog susreta. Na kraju pobeda Crvene zvezde rezultatom 6:12, ali rezultat je bio u drugom planu. Ovaj put sudar crno i crvenobelih imao je važniju, jaču i snažniju poruku, a to je pobeda sporta, pobeda boksa.
Čar i draž plemnite veštine opila je masu, opila je sve one koji su se namerno ili slučajno našli na Malom Kalemegdanu i bili svedoci poštenog rivalstva dva boksera u ringu. Prethodnica ovkavom spektaklu su i pune trenažne boks sale dece u oba kluba što je znak da su se oba kluba ponovo počela razvijati i da su na dobrom putu potpune procvati.
BK Partizan (Beograd) – BK Crvena zvezda (Beograd) 6:12 (seniori: do 54 kg bez rivala i borbe Zenun Šerifović (BK Crvena zvezda) 0:2, do 57 kg Ilija Čolić – Kristijan Jovanović 0:2, do 60 kg Đuro Jelovac – Momčilo Janjić 0:2, do 64 kg Sava Mitić – Nenad Jovanović 0:2, do 69 kg Uroš
Drača – Džejlan Toskić 0:2, do 75 kg Igor Rogić – Novak Radulović 2:0, do 81 kg Aleksa Marković – Sandro Poletan 2:0, do 91 kg bez rivala i borbe Milisav Savić (BK Partizan) 2:0, +91 kg Miloš Veletić – Milutin Stanković 0:2)

(tekst je sa fejsbuka Bokserskog saveza Srbije)





 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Моје су небо везали жицом, по моме мозгу цртају шеме, желе још једну копију своју, да њоме врате нестало време, ал не дам своје ја идеале и јешћу снове уместо хлеба, ја своју срећу носим са собом, она је парче СЛОБОДНОГ неба...

Слобода је ствар избора пријатељу мој.
Али тај избор има неку своју цену коју мораш да платиш.

Ја сам уметник у души и не могу без слободе. Па и без слободног времена.
А што си старији, имаш све мање обавеза...али је питање и колико још имаш времена...
Чиста теорија релативитета.

А ако си помислио да сам био и на овом боксу, нисам, само сам пренео информације са интернета...а за то није потребно неко знатно време...а и како стариш, спаваш краће/мање него пре, па имаш неко ,,додатно,, време за нешто друго...

Не пијем, не пушим, не преждеравам се сваки дан, не дрогирам се, не тетовирам се, не коцкам се, не идем у теретану...е и тако се добија неко ,,додатно,, време за нешто друго...

Штета само што нисам млађи па да кренем на бокс!
Мада...никад се не зна... :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Evo u medijima i jedna nedavna vest o nekom bokseru Partizana:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
У Београду је управо отворено Светско првенство у боксу, што наравно, у неком ,,најужем смислу,, није ,,везано,, за наш Боксерски Клуб Партизан, АЛИ - да ли сте знали да је капитен Србије, Владан Бабић, члан нашег БК Партизан?

Уосталом, док ова тема ,,мирује,, није згорег да мало прочитате и погледате... :D
Па...можда вас, временом, ипак наговорим и да почнете да тренирате у Партизану... :action-smiley-070:





 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Ноћас је на неком од кабловских ТВ канала био филм ,,Суботом увече,, из 1957.-е године, а у њему се, у улози боксера ,,Слободана Ферића - Ферија,, појављује Павле Шовљански, једно славно име БК Партизан, али наравно и славно име бокса у Суботици, Београду, Југославији, Европи...

Цео филм ћу вам поставити на одговарајућој теми, а овде понешто што се о Павлу (па и о овом филму) могло наћи на интернету...










Dragulji-subotickog-sporta-Pavle-Sovljanski-Tihomir_slika_XL_117510533.jpg

D-sTg0fXYAEbG0j.jpg

D-sTh2eXoAAoghI.jpg

pavlesovljanskistevanenglebreht.jpg

thumb.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Најзад и нека вест о нашем БК Партизан! И то лепа!

Читајте, гледајте, слушајте, уживајте! :šal :action-smiley-070: :šal


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Poznati (nekadašnji) bokser Tadija Kačar, posetio je FK Partizan...


Ali...meni se još uvek nije ostvarila želja da uživo gledam borce BOKSERSKOG KLUBA PARTIZAN kako se negde takmiče... :action-smiley-070:
...i dalje mi je nejasno kakav je uopšte sistem takmičenja kod nas, gledao sam malopre nešto na sajtu BSS, ali...

https://www.bokserskisavez.rs/календар-такмичења-2022


Evo uskoro počinje turnir BEOGRADSKI POBEDNIK, pa je to možda prilika da uživo vidim nekog od boksera Partizana, ako će učestvovati na turniru...pod uslovom da u vreme kad on boksuje ja ne moram na posao...ili da znam u koje vreme on tačno boksuje...
Uostalom...Zemun mi i nije baš tako daleko, pa...možda u Pinkiju imaju neki tačan raspored...ili će ga valjda neko negde objaviti za koji dan...


A dok ne vidim uživo boksere (i bokserke) Partizana...evo bar nešto sa interneta:




:napred-partizan: :action-smiley-070: :napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Ako se vratimo malo unazad, videćemo kako se u javnosti najavljivao povratak Partizana u bokserska takmičenja...videćemo i kako su ostvareni određeni uspesi...






1. shampio 4328962116332f3816812a310118715_w640.jpg

2. shampoion 8992300526332f381558dd270339110_w640.jpg

uskoro počinje turnir BEOGRADSKI POBEDNIK, pa je to možda prilika da uživo vidim nekog od boksera Partizana

I...
BEOGRADSKI POBEDNIK je bio i prošao, ja sam bio tamo, još jednom se uverio u plemenitost ovog sporta, divio se ozbiljnosti, skromnosti, posvećenosti i hrabrosti boksera i bokserki...napravio neke fotografije...
Crnke su bokserke iz Italije, plavuše boksuju za Kazahstan, crnoputi momci su iz Brazila...





Turniru su prisustvovale sve generacije, kako oni koji malo hodaju ali još uvek vole i da puze, tako i oni kojima je za hodanje potreban štap...bilo nas je iz raznih zemalja, sa raznih kontinenata...




I...
Ja sam naravno potražio boksere Partizana, koje znam sa ovih prethodnih fotografija, izveštaja, snimaka...

Našao sam ih, zamolio ih da se svi okupe za jedan zajednički snimak za Partizan.net...oni su uslišili moju molbu...
Zahvalio im se na tome...



ALI...

I saznao sam da niko od momaka sa ove fotografije NIJE VIŠE u Partizanu, osim možda trenera, Kubanca Pedra...ali nisam siguran ni za Pedra - jer moj Španski nije baš na nekom nivou...

A zašto ovi ŠAMPIONI nisu više u Partizanu...pa šta da vam kažem...
Da pogađamo, nagađamo, pretpostavljamo, pitamo nekoga...?
Ili je možda ,,matrica,, događanja slična...kao i u nekim drugim klubovima našeg JSD-a?

Dođu ljudi koji znaju svoj posao, ostvare rezultate, i...šta posle? Nema novca? Nema interesa? Kako za neke druge ima?

Nisam želeo da gnjavim momke sa nekim mojim pitanjima, jer su se oni spremali da ulaze u ring, ali duša me je bolela što je na BEOGRADSKOM POBEDNIKU bilo domaćih učesnika u opremi svoje reprezentacije ili kluba, ali nikoga u dresu Partizana, ili u statusu boksera Partizana...
Iako su do nedavno bili baš u Partizanu...

Napravio sam nekoliko fotografija kako se Igor Rogić i Pedro spremaju za meč, kako Igor boksuje, i...još neke fotografije sa ovog turnira koje ću vam, vremenom, postaviti na nekoj drugoj temi...

A šta se to tačno dešava sa našim BK Partizanom...saznaćemo valjda nekom prilikom...











 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Dok ne stignu neke nove vesti o BK Partizanu, postavljaćemo ono što nađemo iz prošlosti:


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Verujem da mnogi navijači Partizana ne znaju da neki od nas, našeg fudbalera, Kristijana Belića, zovu ,,Belka,, zbog nekadašnjeg BOKSERA PARTIZANA, Svetomira Belića, koji je imao taj nadimak...

U prve dve utakmice ove fudbalske sezone, fudbalski ,,Belka,, je ,,pokidao,, pa mi je to povod da se malo podsetimo na to ko je bio bokserski ,,Belka,, koji je oduševljavao navijače Partizana u nekim proteklim decenijama...










 
Top