Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

BORBA ZA PRAVDU!!!

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
B92 piše da nema novog sudjenja ...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Prethodna vest obrisana!

Rekao sam da se sa njihovog sajta više ne postavljaju nikakve vesti, linkovi ili bilo šta drugo.
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Kruži informacija da je Stefan Veličković na slobodi od danas !

Ako je istina, konačno jedna lepa vest !

Padaj silo i nepravdo !
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Ako je neko trebalo da bude oslobodjen istog trenutka, to je on. Koliko je covjek badava trunuo u zatvoru, a nakon Pretpostavke pravde stvarno dodje covjeku da place...
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Ima li sanse da dobije neku naknadu zbog toga sto nije kriv a lezao je u zatvoru?
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Apsolutno. Za pet godina iza rešetaka bez pravnog osnova država mora da snosi materijalnu odgovornost.

Pitanje je samo šta radi, odnosno koliko je sposoban njegov advokat, jer za očekivati je da će država pokušati da sve zataška.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Pa za pocetak treba da dokaze da nije kriv, a kad su ga strpali u zatvor iako je imao fizicki dokaz i svjedoka da nije fizicki mogao da bude tamo tokom tuce, ne znam kako bilo sta moze. Davno su oni trebali u Strazbur.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ja sam odavno rekao da je sve ovo trebalo pokrenuti na evropskom sudu. Koja crna Smrdija... da te oni tuže i da ti sude. Bilo je jasno kao dan da je Tadić prodao te momke. OK, zaslužili su neku kaznu zbog tuče i nereda, ali 240 godina... ko tu koga zajebava. Jedino što mi nije jasno je zašto ti advokati odmah posle presude nisu tražili pravdu u Evropi, jer nije u pitanju samo Srbin, nego i građanin EU!
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Mislim da po nekim birokratskim procedurama tek kada istrošiš sve mogućnosti u svojoj zemlji tek onda možeš pred Međunarodni sud pravde. A to kao što vidimo traje 5 godina u ovoj jebenoj državi. Mislim da to uskoro sledi. A Stefanu će kad tad morati da plate debelu odštetu, iako to nije neka uteha za oduzetih 5 godina života.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
I meni se cini da su takve procedure, ali sad je odbijen zahtjev za ponovnim sudjenjem i ako misle da tuze, krajnje je vrijeme, iako ko zna i koliko sve to kosta...
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Nisam lepo citao vesti juce na b92,ali je bila neka vest da Apelacioni sud zahteva novo sudjenje.Ne zamerite,jos ne xnam lepo hijerarhiju sudova i ko sta radi,da li samo ponistava odluku.

Ne samo da ce on da dobije odstetu,dobice vecina njih i nadam se da ce ih za par godina pustiti.

Jos ako se dokaze da je zatvoren a nije kriv,em ce dobiti odstetu za dusevni bol,imace placenu rehabilitaciju,odstetu i to ne malu,vec vise desetina hiljada evra,a da je neka drzava,mogao bi da trazi i parmiliona evra.Jednom ce sve biti dobro sa njima,bili su zrtveni jarci.
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Sve stoji,odsteta rehabilitacija i ostalo... I iako zivimo u drzavi gde je na snazi pravni brlog verujem da ce se izboriti za to...Drugo je pitanje,mozda i mnogo bitnije da li neko moze da ti vrati 5 godina zivota u najboljim godinama...I koliko treba da budes jak da izdrzis psihicku totrturu u mardelju,pritom znajuci da nisi apsolutno kriv.U svakom slucaju zelim da oderu drzavu za kes,i da opet slobodno navijaju za svoj klub.Pravda za Grobare
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
U celoj ovoj priči oko Stefana jedno mi je promaklo. Na osnovu čega je pušten? Mislim na formalno-pravni osnov. Osim toga, nema on šta da dokazuje svoju nevinost. Jedan od osnovnih principa na kojima počiva pravosuđe (kakvo god ono bilo :puke) je prezumpcija nevinosti - svako se smatra nevinim dok se na sudu ne dokaže suprotno - što praktično znači da čak i u slučaju ponovljenog suđenja nije na njemu da dokaže da je nevin, već na tužbi da dokaže da je kriv.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Пуштен је на основу варијанте да у случају доброг владања осуђеник може да буде пуштен после одлежане 2/3 казне.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Kad sam čuo šta se desilo Stefanu, izlaganje njegovog oca na radio stanici u emisiji koja je bila kasnije na "youtube" pa smo je tu slušali, bilo mi je jako teško. Osećao sam se kao da mi je najrođeniji, svima sam pričao o tom slučaju "Taton", ali samo da bi ispričao o Stefanu, dečku koji je svi znamo kako završio u zatvoru. Svi su otvorenih usta i u neverici slušali tu priču, verovatno i razmiljali o njoj narednih sat ili dva, i zaboravili. MI NEĆEMO DA ZABORAVIMO! Zato što i dan danas to što se njemu desilo može da se desi bukvalno svakom od nas, ili sutra nedaj Bože našoj deci... Pre svega zbog Stefana i ostalih mladića ali onda i zbog nas i budućnosti, ovaj slučaj je važan i ima veliku težinu.
Baš sam srećan od pre par dana kad je ovaj čovek ugledao opet slobodu, nadam se da će biti i presudom dokazano da nije kriv, kao i ostali momci koji su tamo.
Pravda je spora, ali je dostižna! Ne postoji na svetu ništa moćnije od pravde!
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Ako je pušten zbog dobrog vladanja, odnosno posle delimično odslužene kazne, onda je to sasvim druga priča. Da bi bio rehabilitovan i dobio bilo kakvu odštetu, trebalo bi da on sad pokrene postupak (pretpostavljam da bi to moglo biti ovo što je Lampaš pominjao Apelacioni sud), ali će u tom slučaju na njemu biti teret dokazivanja da je neosnovano osuđen. Da parafraziram svoj prethodni post, nadam se da njegov advokat zna šta radi...
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Vuce, pa on je bio u zatvoru bas zato sto je osudjen, a da bi nekog osudio, moras to nekako i dokazati. Svi znamo kako je to proslo, ali kazem samo da se nadam da imaju dovoljno i para i zivaca da idu i u Strazbur posto vjerujem da nista od toga nije besplatno...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Shvatam te potpuno, samo napominjem da je problem u tome što u eventualnom postupku koji bi Stefan pokrenuo, predmet dokazivanja ne bi bilo njegovo činjenje/nečinjenje već prvobitna odluka suda. A ako bi se radilo o ponovljenom suđenju, e tada bi teret iznošenja dokaza ponovo bio na tužiocu. Iako se, materijalno-pravno gledano, radi o jednom istom, formalno-pravno gledano u pitanju su dve različite stvari! Kada to posmatraš čisto zdravorazumski i iz Stefanovog ugla to izgleda grozno, ali nažalost, tako je...

Zato i kažem da se nadam da advokat zna šta radi, jer eventualna proceduralna greška bi mogla skupo da košta Stefana, ako već i nije u prvobitnom postupku. Koliko sam pratio ceo slučaj, dokazi koje je tada iznela odbrana bili su uglavnom zanemareni, što mi je potpuno neshvatljivo (šta je, kog đavola, radio advokat, pa sve i da su ga državni organi opstruirali, a u šta verujem), pa bi to pretpostavljam i bila karta na koju bi trebalo igrati.

Takođe, kada se radi o Sudu u Strazburu, mislim da tamo zaista nema šta da radiš ako prethodno nisi pokretao postupak na svim sudskim instancama u svojoj zemlji. Da bi bilo potrebno novca, nerava i ponajviše vremena, u to ni ne treba sumnjati...Iskreno, ne sećam se kada je naše pravosuđe tako brzo ''rešilo'' neko pitanje... Nedavno sam bio svedok u nekom prekršajnom postupku. Od trenutka dešavanja, do donošenja odluke prošlo je nekih devet meseci, a zatim je još tri meseca u odvojenom postupku koji se odnosio na isti događaj rešavano pitanje odštete. Pa, sad ti vidi...
 
Top