Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

BORBA ZA PRAVDU!!!

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.209
Reaction score
2.629
Jest da pise da je intevju dat Informeru, ali je bitna vijest

NOVI SVEDOK: FRANCUSKOG NAVIJACA NIKO NIJE GURNUO, PAO JE SAM BEZECI OD NAVIJACA
Slobodan Čenić (31), Srbin na privremenom radu u švedskom gradu Geteborgu, tvrdi da je francuski navijač Bris Taton (28) nastradao nesrećnim slučajem 17. septembra 2009. godine u Beogradu. Iako je sam okoreli Zvezdaš, kaže da prezire huliganstvo, ali istinu ne može da porekne, a ona, kako kaže glasi: Francuskog navijača niko nije gurnuo u smrt, pao je bežeći od navijača!
U ekskluzivnoj ispovesti za dnevni list “Informer” Čentić kaže da je lično video kako nesrećni navijač Tuluza propada u podzemnu garažu na Obilićevom vencu, bežeći od napada grupe “grobara”.
Prezire huligane
Kako ističe, nije mu namera da ikoga brani, posebno ne huligane koje, kako kaže, prezire iz dna duše. Želi da ispriča istinu zbog sebe, “pokojnog Brisa i nekolicine onih nepravedno osuđenih za ovu tragediju”!
- Prošlo je dosta od tog nesrećnog događaja i savest mi više ne dozvoljava da ćutim, iako znam da će se mnogi pitati gde sam bio do sada. Odgovor, pre svega, leži u mom nepoverenju u bivši režim s kojim je moja porodica imala dosta problema. Osim toga, već tri godine sam u Švedskoj i za to vreme bio sam u Srbiji tek par puta - kaže Čenić na početku svoje ispovesti.
Prema sopstvenom priznanju “okoreli je Zvezdaš, ali mrzi svaki vid nasilja”. O samom događaju s mukom, teško priča:
- Sedeo sam tog dana sa Vladom, menadžerom jednog kafića na Obilićevom vencu. Odjednom su sa dve strane dotrčali “grobari” , a neko od njih je u prolazu dobacio: “Eno ih Francuzi!” Sve se desilo za nepun minut. Upalila se baklja, napali su to društvo koje je bilo desetak metara od mene, oborili su konobara… nastupio je opšti metež, čuli su se krici - kaže Slobodan.
Čentić kaže da se uputio ka ogradi iznad podzemne garaže i svojim očima video kako prestravljeni Taton preskače i pada u ambis.
- Ne želim da branim huligane, jer taj nesrećnik ne bi ni stradao da navijači Partizana nisu napali Francuze iz čista mira. Ali istina je da ga niko od njih nije bacio, kunem se! Nisam ni sudija, ni porota, ali znam da su za taj događaj uglavnom osuđeni neki klinci, a ne inicijatori. ako treba, spreman sam i na poligrafu da svedočim - poruzčuje Čentić.
Poslednji pogled
Slika povređenog Tatona i dan-danas me proganja i, najviše zbog njegovih roditelja, smatra svojom moralnom obavezom da pomogne u rasvetljavanju činjenica:
- U tom momentu nisam ni sanjao da će taj pad biti koban po njegov život! Bris je bio živ kad sam ga poslednji put video, ali je njegova glava strahovito brzo otrcala u predelu slepoočnice. Onda je stigla Hitna pomoć i svi znate kako se završilo. užasno mi je krivo jer niko nije zaslužio takav kraj!
Novo suđenje na pomolu
Apelacioni sud je za učešće u ubistvu Brisa Tatona u januaru 2012. godine osudio 14 navijača Partizana na najmanje 123 godine zatvora.
Naknadno su advokati Zora Dobričanin i Svetozar Vujačić podneli zahtev za ponavljanje postupka na osnovu svedočenja dvoje očevidaca koji su, kao i Čenić, tvrdili da je Taton sam pao. Međutim, više od dve godine o tome nije doneta odluka. apelacioni sud je polovinom septembra peti put naložio Višem sudu da se konkretno izjasni o “kvalitetu novih dokaza”
Žrtve montiranog procesa?
Đorđe Prelić je kao organizator napada na Francuze osuđen na 15 godina zatvora. Izručen je iz Španije početkom juna ove godine, a nedavno je preko svog advokata zatražio ponavljanje postupka i javno se nudio da ide na poligraf.
I dalje je nedostupan samo Dejan Puzigaća, osuđen na 14 godina, za kojim je na snazi međunarodna poternica. U međuvremenu, zatvorsku kaznu je već odslužilo nekoliko osuđenih “grobara”. Poslednji je izašao na slobodu student Stefan Veličković, koji je takođe zatražio obnavljanje postupka tvrdeći da su svi oni žrtve “politički montiranog procesa”.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.508
Reaction score
13.064
Локација
Yaoundé
Ovo je, svakako, značajna informacija i zahteva dalju proveru.
Nadam se samo da su isto pročitali i advokati. A ako se ne varam, mislim da bi po službenoj dužnosti trebalo da reaguje i javni pravobranilac, ombudsman, ili kako li sad već naši nazivaju tu funkciju!?
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Full_Size_Render_5.jpg


Full_Size_Render_8.jpg


Full_Size_Render_8.jpg


Full_Size_Render_11.jpg


Full_Size_Render_13.jpg


Full_Size_Render_18.jpg


Full_Size_Render_19.jpg
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Dzaba milion svedoka. Usrana drzava nikada nece priznati da je sve to laz!
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.209
Reaction score
2.629
A ljudi istrunuse u zatvoru. Imam jednu teoriju, ne mora znaciti da je tacna. Sve mi se cini da je to uradjeno da bi nam se urusila tribina, kao i ono sa Brankicom. Koliko znam, dosta ovih je bilo prilicno cijenjeno medju navijacima a potom se desi ovo... Ko ce ga znati.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.209
Reaction score
2.629
I sta cemo sad? Ovaj covjek je bio tu od prvog dana i govorio isto ovo. Kad su ljudi pitali da ste postave snimci kamera, niko nista, a sad ovaj rece da niko dosad nije ni trazio. Jadno.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nije bilo političke volje da se traži istina nego je Tadiću i drugima trebao incident da opet pokažu Jevropi da su oni njihovi.

Nadam se da je i tome došao kraj i da će pustiti momke na slobodu. Odležali su i više nego što su trebali, a da se ne lažemo, trebali su (deo njih, a ne svi) da odleže bar nešto, jer ipak su izazvali tuču gde je jedna osoba izgubila život.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.209
Reaction score
2.629
Zna li se gdje je emitovano ovo sto pricaju ovi Francuzi? PRvi put cujem i nije mi jasno kako sam propustio.
 

A_Grobar

Banned
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
856
Reaction score
36
Локација
Beograd
Kad zagine, ko je vlasti, bilo kojoj mio, to je kolektivno zastranjenje naroda, u pravcu suprotnom, volji sportskih klubova, navijackih tribina.
 

pfcgrobar

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2007
Порука
7
Reaction score
5
Bio sam na licu mesta... dzaba sve sto pricamo, ista slika mi je i dan danas pred ocima. Pravda taj slucaj nikada nece dotaci. Ortaci su nam osudjeni bez razloga a ni krivi ni duzni za tako nesto. Prihvatam da je bilo divljanja sa nase strane ali su ti isti francuzi provocirali, dobacivali pa se umirili kada su shvatili sta se desava. To je samo bilo pitanje vremena kada ce se nesto tako desiti jer je u to vreme grad bukvalno goreo od uzarenosti drzavne atmosfere a da ne govorim o ostalom. Taj dan je dosla dojava da francuzi po gradu prave njihovu domacu atmosfericu a to se naravno nikom nije dopalo, i brate iskreno, ko se kurci mora da bude spreman i na najgore. Par klinaca ih je prosmekalo i to je bilo to. Upali, polupali a tog momka su jebeno polomili od batina neki sasvim drugi likovi koji nisu ni videli sudnicu! Svi koji su se zadesili tu su privedeni, uglavnom,... sve to sad na stranu, da se oni nisu kurcili i da nije bilo divljanja i lupanja,... decko je izgubio zivot kada je, zbunjen od batina i adrenalina preleteo preko tkz ogradice a svi su to videli, cak je jedan stariji covek stajao skoro pa direktno gde je on skocio a nakon toga, sve je suvisno pricati. Kada smo dosli na jug, saznali smo da je navodno umro, ubijen,... to je bilo to. Grupa nekih likova je sve sjebala, da se oni nisu pojavili on bi ostao ziv. Svi koji su osudjeni nisu krivi vec je bukvalno proces politicki namontiran a zasluzni su ostali cak i bez opomene.
 

pfcgrobar

Početnik
Учлањен(а)
27.10.2007
Порука
7
Reaction score
5
A kad smo kod politike, kod nase brace u RS-u je ubijen decko koji je ziveo za Partizan i bio veran Grobar. Njegovo ime je David Dragicevic i imao je 21 godinu kada su ga u samom centru grada Banja Luke kidnapovali drotovi u civilu a nakon toga mucili danima, ubili, pa ga nakon toga bacili par dana kasnije pored gradske kanalizacije. U tom slucaju je direktno upetljan Milorad Dodik, ministar policije Lukac, i ostali. Sada me zanima jedna stvar. Ko je od Grobara uzeo pare od Dodika licno da se ne postavi transparent PRAVDA ZA DAVIDA - PRAVDA ZA GROBARE? Zna se, nema veze, pozdrav za bracu SHADOWS i dobru volju. SOUTH WILL RISE AGAIN! A transparent za sve ubijene Grobare ce se kad tad zavijoriti Juznom tribinom a vas placenika tada vise nece ni biti!
 
Top