Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Rodio se jedan ovakav u jednom klubu do sada u istoriji fudbala...zvao se Dragan Mance. Tada i vise nikada - legenda za sva vremena....

Stadion treba da se zove Dragan Mance zato sto ova legenda nije ispricana do kraja....sve legende su imale priliku za celu pricu Manceu je to uskraceno i zato treba stadion da se zove po njemu i tacka.

Jedan od poslednjih igraca koji je stvarno "igrao srcem", a time se na zalost dicu mnogi koji pojma o tome nemaju....negde usput je zaboravljeno koliki je to kvalitet i ostade samo fraza....
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Најгоре у тој трагичној околности да се наш Манце преселио на небо, јесте што смо данас бескрајно далеко од тог неба. И са сваким новим даном та раздаљина је све већа.
Почивај у миру Драгане. И опрости.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Није ово одговарајућа тема. Постоје огласи, евентуално нуклеарни отпад, можда занимљиви линкови.
То је комерцијални пројекат и не може се промовисати на теми која баштини сећање на легендарног фудбалера.
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
"KAD PORASTEM, BIĆU MANCE!"

http://mondo.rs/a1009440/Kolumne/Nesa-Petrovic/Dragan-Mance-kolumna-Nebojse-Petrovica.html

Dragan Mance. Legendarni fudbaler Partizana koji je prerano otišao. Pročitajte kolumnu Nebojše Petrovića o Partizanovoj "devetki" i saznajte koliko o Manceu znaju Ješić i Vermezović.

Svako vreme ima svoje junake. Nekada se klicalo Draganu. Danas Saletu i Marku.

"Bili smo deca. Damo gol i odmah na kolena. Što duže klizaš, više podsećaš na Mancea. Svejedno da li igramo na travi, betonu ili šljaci. I sada me zaboli kada se setim krvavih kolena. Pamtim njegove golove protiv Dinama, Zvezde i Kvins Parka, ali je to radovanje imalo neki poseban šmek".

"Ja sam još mlađi od Saleta. Varga mi je pričao o Draganovoj energiji, pozitivnoj drskosti i posebnosti. On je neobjašnjiva pojava. Daleko ispred svog vremena. Prototip modernog špica koji agresijom napada dubinu. Strast ga je definisala kao idola. Jug i danas odjekuje njegovim imenom. Za takve heroje ne postoje utabane staze. Harizmom ispišu istoriju, završe tragično i steknu status legende", kaže Nikolić.

Mit o Manceu. Nisu samo Sale i Marko odrastali uz urbanu legendu. Mnogima je to prva asocijacija na mladost. Karakteristična scena. Crvena devetka na beloj pozadini crno-belog dresa. Obe ruke visoko u vazduhu. Pesnice stisnute, glava blago povijena unazad, pogled uperen ka nebu. Jeste na kolenima, ali u zanosu sreće.

kolega bio brzi :)
 

ricpe92pfc

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
157
Reaction score
92
32 godine prosle, Legenda i dalje zivi!

ON SAM JURISA, SAM STVARA SANSE!
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.468
Reaction score
22.855
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Legendo pocivaj u miru, dok je Partizanovaca neces biti zaboravljen!

Na kolenima klizi po travi, podize ruke, golove slavi, on sam jurisa, sam stvara sanse, nas Dragan Mance!
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.172
Reaction score
2.370
Jedan od najtuznijih dana u mom zivotu bese taj 3.9.1985. Ali i jedan od najznacajnijih, jer sam tada video kolika su cigani govna.

Dragane, neka ti je laka crna zemlja, jos uvek ima nas koji te nikad nece zaboraviti.
 

House

Grobar
Учлањен(а)
15.10.2010
Порука
679
Reaction score
133
Легенда живи.
Никада те нећу заборавити легендо, и моја деца и моји унуци ће знати за тебе.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.121
Reaction score
4.412
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Sećam se kad majstor zabije golčinu na severu okret i 100 metara trk prema starom Jugu i baca se na kolena sa podignutim rukama:respect:respect:respect
Danas manekenčići trče u zagrljaj treneru,menadžeru....

Počivaj u miru Legendo
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.123
Reaction score
4.570
Локација
hiperboreja
Zbog njega sam ponosan sto sam iz Zemuna...
Neces nikad biti zaboravljen,legendo!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Posle onoliko žarkog leta, posle toliko vreline, toplote, Sunca, svetlosti...danas u Beogradu neki sumoran, tmuran, tužan, hladnjikavi dan...neka tišina svuda unaokolo...
Kao da je jesen odlučila da ovde dođe baš danas.
Na dan kada je otišao Mance...
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
У дану кад је Манце отишао:

"...добро,
све гробаре на баштовански курс,
можда ћемо научити
на кости да калемимо цвет..." Мика Антић
 
Top