Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Da vam objasnim zato sto radim u sportskoj industriji. Velike firme kao sto su Nike i Adidas rade iskljucivo SMU (special make up) specijalne dresove za klubove koji prodaju preko 100,000 dresova godisnje kao minimum. Tu im se isplati da dizajneri prave taj dres i da na osnovu kolicina neto cena proizvodnje pada. U nasem slucaju, mi prodajemo oko 3000-4000 dresova godisnje i od toga klub kupi pola i podeli porodicama i rodbinama... Znaci da bi smo imali dres od velikog proizvodjaca i imali mogucnost da nam naprave unikalan dres, to iskljucivo zavisi od kolicine koje porucimo. Dolazimo do zakljucka da nam je u interesu da radimo sa manjim porizvodjacem ali opet u skladu sa renomeom kluba. Mislim da je najbolji izbor za nas Kappa/Macron/Legea....
A kako je taj isti Najki pravio nama unikatne dresove od 1996-1999? Ili onomad ciganima repliku dresa iz Barija? Oni su bukvalno otišli u Najki i doneli uzorak kako hoće da im dres izgleda! A to pravilo o prodaji 100 hiljada dresova za unikatni dres niko još nije javno objavio, a i da jeste to bi trebalo da isključi Nike iz ponude. Ovaj ugovor sa Najkom nije direktno sa Najkom ni potpisan, uvaljuje nam se roba iz Nike outleta koju možda klub i plaća, ko zna kome, mada se u Srbiji i zna kome se šta plaća.
Problem kod nas je javašluk i nemar u klubu. Marketing kluba ne može da shvati da klub koji ima crnu i belu boju na domaćem dresu treba da ima jednu rezervnu jednobojnu ili belu ili crnu garnituru. Treća treba da bude različita i ne crna ili bela ili siva.
Pošto im se gadi bordo plava, koja je svima nama Grobarima draga, dajte nam maslinasto zelenu onda, kao JNA nekada.
 

charlie sheen

Početnik
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
86
Reaction score
108
Локација
Србија
Zar ne postoji mogućnost da sam klub dostavi šemu dresa? Marketing kluba nam je velika 0. Pogledajte kako to rade cigani, sami navijači su glasanjem izabrali izgled grba, tj. raspored zvezdica na njemu. Toliko toga može da se uradi kako bi se podigla aktivnost navijača.
Zamislite da marketing kluba organizuje akciju u kojoj će sami navijači dizajnirati treću garnituru dresova, pa najbolje radove objaviti na zvaničnom sajtu kluba gde bi svaki pojedinac mogao da glasa za svoj izbor.
Osvrnimo se na stvari iz crno belog butika, "navijački rekviziti" nam izgledaju tako jadno i bedno da nije ni čudo što niko ne kupuje stvari u njemu, to je još jedan minus marketinga u klubu.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.413
Reaction score
3.318
Локација
Krcunija
Šta znači "šema dresa"?

Proizvođači sportske opreme imaju unapred dizajnirane "template-ove" za predstojeću sezonu koje onda "farbaju" u skladu sa bojama kluba koji ih koristi.

Posebna priča su veliki, kao što je objasnio kolega forumaš, tipa Barsa, Real, koji mogu da se drkaju i izvoljevaju specijalan dizajn samo za njih. Ostali mogu da izaberu neku kombinaciju iz unapred-definisanih šablona.

Mislim da bi nama pristajao neki Macron, New Balance, eventualno Umbro. Previše smo siromašni za Adidas i Nike.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Prvo što nam treba je statut u kome je jasno određeno koje su boje Partizana, kako dres treba da izgleda pa onda da se nađe ko može to na napravi.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Osvrnimo se na stvari iz crno belog butika, "navijački rekviziti" nam izgledaju tako jadno i bedno da nije ni čudo što niko ne kupuje stvari u njemu, to je još jedan minus marketinga u klubu.

Ziva istina.
U tom butiku kao da je vrijeme stalo. Nista novo ne dobijaju i kad dobiju neku novu majicu ona izgleda ocajno.
Svaki put udjem sa namjerom da kupim nesto i skoro nikad nista ne kupim jer su ocajni.

Trebalo bi im se sugerirati da porade malo na svemu u tom butiku.

Nek se barem ugledaju na KK butik.
U kk butiku obicne polo majice sa malim znakom partizana na lijevoj strani grudi, svi rasprodati odmah.
Ja ne ugrabih takvu majicu jer nisu imali broja za mene..

Marketing je cudo. Nasi u FK-u mrtvi sto se svega tice.
Ko da misli o marketingu ona svinja debela ili onaj matori politicar? Pas im jebo mater cigansku
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.203
roba je losa, gledano i estetski a ni kvalitetom se nisu proslavili
cenu su previsoke
na kraju krajeva, butik nema veze sa klubom sav profit odlazi sa strane
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Zamisli ovaj dres kod nas, sa belom pozadinom za sponzora :kokice:icon-biggrin::food-smiley-019:

Inače dresovi im izgledaju odlično. Još jedan dokaz da nam ne trebaju Addidas, Nike...
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
Што сам видио од дресова ове сезоне Макрон по мени убједљиво најљепше дресове направио, чини ми се сваки је уникатан. Штета што су код цигана, мада је њихов дрес ружан.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.203
ja nikad nisam voleo kad ovako oboje grb
grb je grb napravi ga u bojama koje su njegove i tacka
pogotovo sto danas prave dresove u nekim bojama sa kojima klub nema apsolutno nikakve veze
 

matkecar

Početnik
Учлањен(а)
20.06.2018
Порука
58
Reaction score
17
Локација
Sabac
Zato kazem da su manje poznati proizvođaci laksi za dogovor oko izrade dresova nego ovi nike, adidas..., za njih mi smo bitni toliko kakav nam dres i isporuce sto se vidi
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
300
Reaction score
353
Au, kakvi dresovi Paoka!!! Ne verujem svojim očima. Stvarno fantastično. Crno - beli savršen. Drugi, rezervni, crni, dokaz koliko imaš prostora za kreativnost i kad praviš uslovno rečeno jednobojan dres. E, moji drugovi, gde mi živimo... I plavi je odličan, mada naravno da nisu trebali obojiti grb. A reklama savršeno uklopljena. Doduše ne znam kako su smeli da je urade bez ušivene krpe kao podloge... Kroj odličan, sviđa mi se kako je odrađena kragnica , sa izrezom. Ovo treba svako da vidi. Ovo je 21. vek. A gde smo mi... Jebali nas i Nike i Adidas. Pijačarske firme.
 
Последња измена од уредника:

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
ja nikad nisam voleo kad ovako oboje grb
grb je grb napravi ga u bojama koje su njegove i tacka
pogotovo sto danas prave dresove u nekim bojama sa kojima klub nema apsolutno nikakve veze
92 ge kad je KK postao prvak Evrope, Nike nam je uradio dresove sa crno belo monohromnim grbom sa crnom zvezdom u našem grbu, mnogo mi je moćno to bilo tada.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Da li uopšte imamo dresove na pruge ove sezone? Sve utakmice do sada smo odigrali u jedno bojnoj kombinaciji, još od finala kupa!?
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Hmmm, dobro si to zapazio. Ja najviše volim dres sa crno-bijelim prugama, naravno. Nisu valjda psihički pukli ovi iz marketinga toliko da su ih izbacili.
Sto se tice crno-belog butika, preloša iskustva imam sa njima. Naručivao sam robu u CG poštom, dobro plaćao poštarine, neke trenerke i duksevi, to je bilo smeće, kakav nekvalitet. Duks mi posle 3 pranja izblijedio i raširio se a na trenerci slova otpala, tuga
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Potrošili su zalihe crno belih dresova, a sigurno i Najkiju sada duguju pare kao i svim drugim živima. Sigurno iz kluba im blam da pitaju Najki kad im duguju kintu, a Najki sigurno se poziva na kršenje ugovora i to je to.
Prst sečem ako nije tako.
 
Top