Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Sto se mene tice, treci nam uopste ne treba - crno-bijeli, bordo-plavi i cao.
Crno-bijeli bez egzibicija, a sa bordo-plavim moze da se eksperimentise...


Sto se utakmica tice, sa ta dva dresa mozemo da igramo protiv svakoga, a finansijski svakako nemamo neke koristi od treceg.
Idiotizam sa tri razlicita dresa u dvije boje je samo ovim nasim specijalcima mogao pasti na pamet.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Odgledah malopre snimanje spota za dres I iskreno meni je dres vrh.Drugaciji je nego inace ali mi deluje bas onako retro, top.Da gazimo u njemu sve pred sobom.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Meni izgleda kao su ga pravili neki Kinezi u nekom podrumu.Mada bi i oni napravili bolji i lepsi.Ovo je...ocaj.E sad,ako je ova varijanta prva,koja ce biti 2-ga i 3-ca varijanta?Ne bi me cudilo ako ne izvade neke pomarandzaste ili roze.
PS Sreca sto saradnja sa Nike-om zavrsava 2022.Mada ko zna,ovi debili mogu da produze saradnju jos 5 godina.Sve je moguce sa retardima u Upravi.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.863
Reaction score
13.587
Ово уопште није питање недостатка новца или било којих средстава у том правцу већ једноставно курцобоља, недостатак ентузијазма, недостатак осећаја за клуб, непознавање традиције и менталитета армије навијача. Много мањи клубови од нашег и у много лошијој финансијској ситуацији имају бољи маркетинг и знају да одаберу клупски дрес пре свега у складу са својом традицијом који ће да буде допадљив навијачима по дизајну. Ако се овако настави следећи дрес ће бити са водоравним пругама и блур ефектима. Ми као да јуримо неку препознатљивост али у негативном смислу.
Црно-Бели....ми смо Црно-Бели....какав је то Партизан без хоризонталних црно-белих пруга ? Не могу да сварим ни један дрес који није такав. Резервни десови могу да трпе неке промене и уметничке дојмове али главни дрес треба да има неку чврсту традиционалну подлогу коју неће моћи да угрози било који дизајн. Ево рецимо да овај дрес има црне хоризонталне црно-беле пруге мислим да би то био бољитак у односу на ову линију што је повучена као фломастером уместо пруга.
 
Последња измена:

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Pet navijača Partizana da sastaviš imaće različite stavove oko dresa.

1. Navijač, Bela dominantna? Jesu oni normalni to nije u duhu grobarstva!
2. Navijač, Crna dominira? To nije tradicija!
3. Navijač, Tanke pruge? Pa na šta to liči.
4. Navijač, Debele pruge e treba ih sve iz kluba oterati.

Jednobojan dres, svi u glas: Gde su pruge????
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.298
Reaction score
15.345
Локација
U pizdi materini
Bolje i jednobojan nego ova krpetina, izgleda ko' da si otšao kod kineza i kupio RL polo majicu a još i maši poentu indetiteta FKP totalno.

Nit' je retro, nit' je moderno i šik već je Nike basic sranje koje se naručuje kad napraviš lokalnu ekipu za termin pa vam trebaju dresovi.

Od prazita koji ne umeju ni Twiter nalog da vode kako treba (još i zaključali za komentarisanje) ništa bolje ne može ni da se očekuje. Motka.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.723
Reaction score
29.460
Локација
Beograd
bolje izgleda uzivo nego na slikama

Pa...onako...sa onom smešnom kragnicom i pačvork našivenim crnim rukavčićima na belom dresu sa nežnim linijicama više mi je za neke pionirčiće, devojčice ili pripadnike ELBIDŽITI populacije, nego za ove naše fudbalera alfa muškarčine...ali o.k. pa mi Partizanovci smo ljudi širokog duha, pa što bi bila sramota u ovoj državi biti ELBIDŽITI, kad nam premijerka ima partnerku i sa njom recimo dobija dete? Ili što bi onda bila sramota reći nekom da je peder? Ili šta fali da jedne sezone i mi nosimo neke ELBIDŽITI dresove? Da podržimo drugove pedere, drugarice lezbejke i drugove/drugarice trandže...šta fali, sve su boje, boje, pa čak i one dugine, eli, eto, zadržasmo i tradiciju crne i bele! Lepo!

E sad bez zajebancije - ona bela kragnica me podseća više na bele kragnice koje su (samo neke!) moje drugarice imale na školskim bluzama, sedamdesetih prošlog veka, dok muške školske plave bluze to apsolutno nisu imale...
A ako su u Najkiju i Partizan hteli da to bude kao malo ,,retro,, kragna je morala da bude duža, veća...MUŠKA.

E sad bez trunke zajebancije: ako sezona bude uspešna, pamtićemo ove dresove u lepoj uspomeni, kao i one ,,nagorele,, iz doba Leonarda - jedni od najružnijih a najvoljenijih. Sezona za nezaborav!
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Nije los ali za drugu ili trecu garnituru. Partizanova prva garnitura je CRNO BELA sa prugama, ne sa crtama.
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Pa dobro menjalo se skoro svake sezone od 1945.... bela, pa onda bordo, pa plava, pa bordo plava dok nije došao crno beli dres. Uglavnom poenta je da je Partizan prepoznatljiv kao crno beli.
Sve ostale boje mogu da idu na druge i treće garniture. Ali očigledno da ljude u klubu mrzi i taj bordo plavi da odradi kao treću garnituru, pa sada izmišljaju nešto.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Malo je klubova na svijetu koji su od osnivanja do danas nosili iste boje. Prosto, prije 100 godina fudbal nije bio ono sto je danas, a vaznost boje odjece u kojoj se igralo nije dosezala puno dalje od pukog razlikovanja dvije ekipe na terenu.

Danas svaki klub ima svoje osnovne boje i prepoznatljiv stil dresa. Dres Arsenala jeste crveno-bijel, kao i dres Atketiko Madrida, ali ja ne mogu da zamislim Arsenal na pruge ili Atletiko sa crvenim dresom na kojem su samo rukavi bijeli.
Ne moze Fulam da ima prugasti dres, niti moze Juventus da ima Fulamov dres...
Vjerovatno ima i primjera gdje su veliki klubovi nakratko iznevjerili tu tradiciju i prepoznatljivost zarad nekog profita, ali to sigurno nije nesto sto se treba slijediti, pogotovo ako znamo da mi svakako nemamo nikakav prihod od ovih akrobacija.

Opet kazem, po meni sa osnovnim dresom ne bi trebalo biti eksperimentisanja, a sa drugom garniturom je sasvim ok da se uradi ovako nesto. Ne vjerujem da bi ljudim smetao ovaj isti dres u bordo-plavoj kombinaciji uz crno-bijeli sa normalnim prugama.
 
Top