Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Ne razumem.
Šta ima mi da dugujemo Nike ako su oni naš teh. sponzor?
Ova avantura sa Nike mi se sve manje dopada.
Više sam za nekog manjeg teh. sponzora proizvođača opreme koji bi se u detaljima i sa više pažnje posvetio nama.
Ovo ne liči ni na šta.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Mozda ovi iz shopa?


Fora sa Najkijem je da on da odredjeni kontigent dresova za sezonu i to je to, dok je adidas davao sakom i kapom, pa smo imali kamarub « igrackih » dresova na trzistu, koji su prodavali ljudi iz kluba.

Setite se u Markovoj sezoni da smo kraj igrali sa belin dresom i crnim sorcem.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
810
Reaction score
2.660
Локација
.
Nesto su da izvinite zasrali sa dresovima, vec peta utakmica u sezoni a nema crno belih dresova i to jos igramo sa ovim sto prezimena pisu cirilicom. Da se razumemo ne smeta meni cirilica nego su govorili cirilica u prvenstvu a latinica u evropi. Mozda sam vec pisao o tome da sledeci ugovor treba potpisati sa nekim "manje" poznatijim sponzorom, al dobro da ne trazimo dlaku u jajetu nek igraju ako oce i u potkosulji samo da pobedjuju.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Tek od play offa u Ligi Evrope važe pravila da dresovi treba da budu po UEFA standardima, do tada može da se igra u dresovima spremljenim za domaće prvenstvo.

Rekao sam ranije da se sigurno duguje Najkiju, a svi znamo kako ne domaćinski se posluje u FK Partizan, tako da ovo ne treba da čudi. Nikada zvanično nisu objavljeni detalji ugovora sa Najkijem, ali kod većine tehnički spoznora posoje dobavljači, koji dakle isporučuju i prenose robu od proizvodjača do u ovom slučaju FK Partizan. Takodje, dresovi koji se prodaju u shopu, moraju da se plate po odredjenoj ceni, i onda se prodaju po drugoj ceni, a profit bi trebao da ide u klub.
 
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
999
Reaction score
489
Локација
U igri
Ne razumem zasto je retardirano ako pisemo imena onako kako ih transkribujemo...

Retardirano je moguće preteška kvalifikacija, ali je u najmanju ruku nepristojno i nadmeno ružiti lična imena i pisati ih na način kako tebi ona zvuče. Ukoliko si kojim slučajem živeo u inostranstvu, onda imaš predstavu koliko je to nesuvislo. Poseban bold je na naprasnoj ćirilici, nakon predhodnih sezona i to u internacionalnom kupu. Šta time odjednom želiš da poručiš?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Да је за Ф.К. из Србије важније бити Србин него умеш ли да играш фудбал. Да прави Србин користи само ћирилицу.

Да покушавају да натуре неко ,,српство,, и одбрану ћирилице тамо где томе није место.
Да се понашају као да су им ,,цигански,, ставови ,,оно право,, и да покушавају да их достигну, по броју гледалаца, по броју освојених титула, по броју употребе ћирилице, по броју којекаквих кореографија, и по броју парола истакнутих на стадиону, које ,,бране Србију, Србе и српство.

Заборавивши да је важније бити човек а не број.
И заборавивши да је у Партизану одувек било важније какав си човек а не да ли си Србин. Људи, о фудбалу се ради, не причамо о историји или политици: нама су голове у четвртак дали С.А.С. - три странца, а да смо чекали да то ураде Срби, чекали бисмо до прекосутра - крај приче о ,,српству,, на фудбалском терену, тамо су - ФУДБАЛЕРИ (бар би тако требало да буде).

Иначе, већ смо писали о томе, нико нема ништа против ћирилице, само нам је сметало што смо то урадили после ,,цигана,, као да смо хтели да их копирамо у некаквом ,,српству,,...

Ја сам за то да се имена играча на дресу (или њихови надимци) пишу онако како се пишу њиховим матерњим језиком... Глупо ми је и кад Србина у иностранству видим да му је на дресу презиме на иц, кад је оно заправо на ић (latinicom ic, ić)...
О.к. онда би дошло до ,,шаренила,, па бисмо имали ћирилична, латинична и јапанска писма и имена на дресовима, али...па шта фали...? :D

Или...могу (засад) и сви наши фудбалери ћирилицом на дресу у домаћим такмичењима, а латиницом ако то УЕФА тражи кад смо у Европи, мада...све те спортске асоцијације увек фаворизују само латиницу и само календар који је у употреби на Западу, а не фермају то што милијарде људи користе неко друго писмо и неке друге календаре...о.к. глупо је да дође до хаоса, али играч на дресу ионако има број па га је лако ,,идентификовати,, током утакмице, све и да му допусте да му име буде ,,на матерњем,,...а ако то код УЕФЕ и ФИФЕ није дозвољено у њиховим такмичењима (признајем да не знам?) онда би требало да буде! Једнакост за све!

А ћирилица или латиница на неком будућем Партизановом дресу...?
Мислим да је употреба писма на тако нечем као што је дрес ствар ДИЗАЈНА, а можда се у будућности томе буде озбиљније приступало...

Али је, могуће је, сад већ то и ствар прописа ове државе која одређује које се писмо где може користити...
Колико знам, покушава се да ћирилица истисне латиницу из Србије, и - по мени - свакако треба чувати и употребљавати ћирилицу, али не неким наредбама и уредбама, него васпитањем и културом, али и никако не избацивати латиницу, коју итекако користимо већ јако дуго и јако много...па што бисмо се одрицали нечега што савршено знамо, пуно употребљавамо, и користи нам у комуникацији са другим земљама, народима, на интернету, итд...
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Meni prica o imenima na dresovima vuce na kolonijalizam (ili kako neko ovde lupi civilizacijsku normu)... Vidite svi da pisem latinicom, i to osisanom, ali ne postoji niti jedan razlog da mi smeta nase pismo na dresu... Pri tom, ne da sam daleko nego ne mogu ni da prodjem pored turbo srbina, nacionaliste i slicno... Meni je turbo srpstvo onolika zastava na ledjima a ne cirilica... Ne mislim da su rusi turbo rusi zato sto njihovi klubovi imaju cirilicna prezimena na dresovima... Pa je tako Тошић био Тошич..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Nemojte da preterano žalite što sad nemamo crno-bele dresove...nema se, pa šta ćeš, dobro je da imamo bar neke...
Jer...
One sezone kada smo imali one ružne ,,zagorele,, osvojismo duplu krunu...
Moja malenkost sa radošću pamti i da smo utakmice davne sezone 1975./76. najčešće igrali u belim dresovima, pa osvojismo tu titulu posle prethodnih 11 sušnih godina...

Ne znači naravno da je dres neobičan većini Grobara garant titule, ali nadam se da ćete i ovu (po dresu čudnu) sezonu pamtiti po sve samim uspesima... :icon-biggrin: ...e to je najbitnije...dres, dizajn, sve o.k. ali fudbal je fudbal...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.087
Локација
Beograd
Beli dres, crni šorc?
Da, da, lepe uspomene za nas koji pamtimo tako nešto...


Ali, znaš kako je, ovi danas imaju beli i crni komplet pa dok je beli na pranju nose crni i obrnuto, ne mogu da stignu da operu i osuše oba (utakmice na svaka 3-4 dana) pa da ,,izmiksaju,, neku kombinaciju i crnog i belog... :D

A i plaše se forumske modne policije koja bi im možda zamerila na ,,mixovanju,, modnog jednobojnog kompleta... :D
 

NajboljiJeOn

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
245
Reaction score
351
Локација
Crna Gora
Procitah negdje da je Vuletic na twitteru objasnio situaciju oko dresova. Zna li neko mozda kako da ga nadjem na twitteru?
 

NajboljiJeOn

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
245
Reaction score
351
Локација
Crna Gora
Hvala na duhovitom odgovoru.. Htio sam da vidim sta debeli mlati o sramoti sa dresovima,ali ne mogu da nadjem.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.653
Reaction score
2.758
Локација
Humska ulica
Jel objasnio najvecu sramotu sa dresovima ikada??? Ovo nije bilo ni u vreme Djure frizure ,goveda jedna.Jebo ih najk da ih jebo i marketing da ih jebo nesposobnjakovici jedni. :banghead:
 

PFCT

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
204
Reaction score
663
Kad istekne ugovor sa Amerima da se lijepo okrenemo nekom manjem brendu.. Macron, Puma, NB, Under Armour, Umbro su svi bolja opcija od ovog sto trenutno imamo.
 
Top