Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Bas sam to hteo da kazem da je bagra uz print "mts" isprintala i iglice.
To ce neki pobratim da radi tako da nam je dres pola Nike pola Pobra-print.
A ne bi me iznenadilo da je za dizajn iglica neko uzeo lovu.
Не вјерујем да би Најк то дозволио јер они ти шаљу. Могуће да уз неку доплату су урадили те линије. Мада видјеће се сјутра вече.
Ако су стварно наши само принтали онда боље да су узели дрес на штрафте из каталога.
Иначе на каталогу најкија овај дрес 19,95 фунти а на штрафте 21,95 фунти.
Мада ако будемо играли како треба биће најљепши.

едит:
Изашли на footyheadlines
 
Последња измена:

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
мислим да је Вокадов дрес ипак победа :)
Vocadov dres je romantizam, gotika, avangarda, egzistencijalizam i postmoderna u jednom naspram te Najkijeve blasfemije...

Milko-Djurovski-Vocado-CBN.jpg
(foto uzet sa Crno-bele nostalgije)

Kostim Doplerovog efekta Šeldona Kupera ima lepše složene boje nego Najki...

sheldon-doppler-effect.jpg
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Dres je takav jer ljudi koji su u klubu zaduženi za te stvari na znaju šta je Partizan. Oni ne osećaju Partizan i to je to. Dres kao dres nije loš ali za drugu,treću garnituru, ali za prvu nije nikako. Pošto dosta ekipa ima svetle dresove, većinu utakmica ćemo igrati u crnoj garnituru i kada tako gledamo pa ovo i jeste druga garnitura, a crna prva. A crno belo?
 

Veselin

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
36
Reaction score
102
Локација
Požega
Za mene je dres FKP = adidas. Ali...što se tiče ovog novog: meni nijedan dres FKP ne može biti loš, samo je manje lep ili više lep(prelep). Dakle, ovaj novi, je samo malo manje lep. A ako u njemu osvojimo šampionat ove sezone, biće sigurno istorijski.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Znači posle par pranje odoše "iglice" sa prednje strane? :)

Čuo sam primere da su timovi, bez tehničkog sponzora sami sebi pravili dresove, ali da je neko dobijao dresove od tehničkog sponzora pa onda printao/dodavao detalje na dresu još nisam čuo. Znači svako može da naruči ovaj dres iz kataloga Najkija, za 20 funti, ode negde da uradi štampu, i sve ispadne daleko jeftinije od 68 evra po koliko prodaju ovaj dres na crnobelibutik.rs.

Još će i Najki da nas tuži za povredu autorskih prava.

Nadao sam se da će ovo sve da izgleda daleko ozbiljnije, i da će domaći dres imati pre svega više crne boje, a i više unikatnih detalja. Stvarno sam mislio da će Najki da nam napravi neki unikatni dres, a ne ovo nabudživanje iz standardne ponude, putem printanja linija kod nas u klubu. Daj bože da im se sve poklopi pa da za jednu utakmicu sve te linije ispadnu isto na svim dresovima, inače će biti još veći cirkus. Kad su sami to printali, mogli su da ostave prostor za sponzora, i da ga napišu sa crnim slovima sa belim vanjskim linijama. Neka vide kako se radi u KK ako ne umeju sami da to izvedu.

Sa ovakvim domaćim dresom, totalno je nepotrebno imati još jedan rezervni beli dres. Ako su već u upravi toliko protiv bordo plavih boja kao rezervnih, zašto ne uzmu neku drugu boju za rezervne dresove koja nema sličnosti sa našim osnovnim bojama. Maslinasto zelena, žuta, bilo kakva...
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Баш због тих права чудно ми то да ми то штампамо, ја сам помислио да то Најки урадио наш захтјев, овако пошто кажете да смо ми вјероватно, имамо дозволу. Ми не купујемо дресове од њих него они шаљу. Знам да неки клубови нашег ранга плате да добију уникате.
 
Последња измена:

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Ništa meni tu više nije jasno, ni ti uslovi Najkija za unikatnim dresovima koji su navodno uslovljeni brojem prodatih dresova.

Minhen 1860 je ponovo dobio Najki za tehničkog sponzora koji im je uradio repliku dresova koje su nosili u sezoni 96/97 u Bundesligi. Trenutno su u trećoj Bundes Ligi, čisto da se zna renome tog kluba. Iste ovakve dresove Minhena 1860 Najki je napravio i nama u sezoni 96/97, ali nismo odigrali ni jednu zvaničnu utakmicu u njima, navodnu su bili previše beli za ukus naše uprave tada.

Evo šta je Najki napravio Minhenu 1860:
 

Прилози

  • Screen Shot 2021-07-21 at 4.11.46 PM.png
    Screen Shot 2021-07-21 at 4.11.46 PM.png
    223,2 KB · Прегледа: 83

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Ko nam je u upravi, ne bi me iznenadilo, da nam i promene boje dresa.
Prvi dres Partizana je, crno beli. Bio i ostao i uvek bi trebao biti.
Sa ovima, ništa me ne može iznenaditi.
Za sada izbaciše crne pruge, ubaciše "prugice".
Inače, iluzorno je očekivati jedinstven stav u vezi dresa. Nekima će se svidjati, nekima neće.
Inače, meni lično se ne svidja. Ne svidjaju mi se te tanke "prugice", ne svidja mi se kragna, generalno, ne svidja mi se novi dres.
Prethodni mi bio "original" i nesto na šta bi trebalo da izgleda dres Partizana.
Šteta što se niko nije setio da omogući navijačima pravo glasa. Da se recimo ponude, dve-tri varijante. Pa bi valjda na osnovu mišljenja il glasanja većine, došlo se do nesumnjivo boljeg rešenja.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
Meni je dres ok
Ja sam za to da se dres menja da bude drugaciji
Ja licno ne volim jednobojne dresove, nekako to mi ne lici na dres vise na majicu (onda se opet setim onog sivog od adidasa koji mi se na prvi pogled svideo)... ali eto i ovo sad mi ne lici lose uz crni sorc i stucne
Kao sto rekoh meni je bitno da se dres menja, na svake 3 godine mi je ok

Ono sto me najvise nervira kod dresa jeste kad stavljaju neke boje koje nemaju veze sa klubom, zna se koje su boje kluba zna se i koje su rezervne boje pa izvoli cepaj pruge vodoravno horizontalno pola pola daj i jednobojno ili samo rukavi ili neka pruga ili maskirno ili vokado ili mesaj boje ili ovo ili ono ali da sve to ima veze sa istorijom kluba postuj boje i postuj grb (isto me nervira kad grb ne urade lepo kako treba nego onako jednobojno)
Ukusi su razluciti
Na kraju krajeva igrac prodaje dres, uspeh, atmosfera, secanja, legende... naravno i marketing i cena... a mi nemamo nista
Zato kazem opet dres je najmanji problem
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Мени си дрес свидио другачији, промјена итд. могуће да и је то утицало. Свакако Најки да се одјебе. Мада опет све ове године могли су платити да се уради неки дрес а друге гарнитуре из каталога. Али када имамо дебиле у клуб шта друго очекивати. Ђура је био др за све њих.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
96-97 smo imali isti status sa tim istim Minhenom, a od tada su oni završili u trećoj ligi.
Na ovom videu koji su napravili za prezentaciju ovog novog dresa, svaki Najki dres ima pruge na sebi. Zašto nismo mogli reći dajte nam ovako nešto ili ništa? Pre 25 godina smo mogli reći tom istom Najkiju taj dres sa previše belog nam se ne sviđa, dajte nam nešto drugo.
Da li je ova situacija plod odnosa tehničkog sponzora ili kurcobolje ljudi iz kluba? Ako je do Najkija dajte taj ugovor na uvid?
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
Naravno da je kurcobolja ovih iz kluba. Razumem da nam nike neće dizajnirati dres, ali mi smo ti koji biramo ono što je u ponudi za tu sezonu. Mi smo crno beli, sa izraženim prugama na dresu, i mi smo dobili beli dres bez pruga i crni donji deo kao prvu garnituru:pop ovi iz kluba ili su bezobrazni, ludi ili se samo prave blesavi.
Eno ja sam pre za onaj dres od Kairata, samo umesto žute bela boja. Taj dres je u katalogu Nike.
Tako će nam i grb promeniti bez da pitaju navijače.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.250
Reaction score
6.831
Kupujete li dresove svake sezone (naravno kada izadje novi dres) ili imate neki omiljeni od prije koji furate sve vrijeme?
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
837
Reaction score
2.870
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Kupujete li dresove svake sezone (naravno kada izadje novi dres) ili imate neki omiljeni od prije koji furate sve vrijeme?
Ja kupujem svake sezone, a nosim samo dva-tri dresa zbog vezanosti neke za njih.
Jedan je npr beli Leonardov iz zadnje šampionske sezone.
Ovaj beli sad mi se sviđa ali da bude druga garnitura, prva strogo crno bela na pruge i treća isti model kao prva samo bordo plava.
Eto da se ja pitam ja bi tako.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Meni je dres skroz ok. Malo ne besmisleno sada imati onaj beli dres kao bilo koju garnituru a kada su već štampali linije na beli i golmanske mogli su i na crni.
 
Top