Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Dres Paoka tamo negde iz 2004., poklon od bivseg fudbalera Paoka.

5ItmZYG.png
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
Bolje da nam je i takav dres kao Paokov, nego sa par crnih crta kao sad...
Zamislite Juventus, Inter, Milan, Atletiko u našem sadašnjem dresu.. Jednostavno to nije to, i ne može biti prvi dres. Jer smo mi svi klubovi poznati po prugama.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Mi da imamo bordo dresove ili plave ova tema bi gorela. :D
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
E koliko smo pisali,pričali,pitali o tome.
Džabe kad nema ko da čuje.
Šta debili iz uprave znaju o bojama Partizana...
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Ne znaju ni mnogi navijači u tome i jeste problem. Ljudi zaboravljaju da do šezdesetih crno belo nismo ni nosili ali se zato godinama veća o debljini pruga na dresovima.
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
A do 60. smo skoro svake sezone menjali dresove.. Beli, bordo, plavi... Pa mix bordo plavo...
Poenta je da smo mi sa crno belim dresovima dobili neki identitet, po čemu smo poznati kao Partizan.. A bordo plavo bi svakako trebali da imamo u 2. Ili 3. garnituri jer su to naše boje takođe, čak i više nego crno bele ako ćemo gledati po tome kada smo počeli da ih nosimo.
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
Valjda je priča bila da ne prave dresove u tim bojama? Što se mene tiče, ne mora taj bordo-plavi ni da bude na pruge. Može majica plava, bordo šorts, to valjda mogu da nađu negde.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
A bordo plavo bi svakako trebali da imamo u 2. Ili 3. garnituri jer su to naše boje takođe, čak i više nego crno bele ako ćemo gledati po tome kada smo počeli da ih nosimo
Svi se slažemo da bordo-plava (crveno-plava, bordo-teget, teget-crvena) treba da nam bude rezervna varijanta dresova, iz tri važna razloga: deo je naše istorije, lepa je kombinacija boja, i bitno se razlikuje od naših standardnih dresova (crno-belih) što je vrlo korisno kad igramo protiv tima koji ima crno-bele dresove...
Ali moram da vas podsetim da smo, po osnivanju, u teška posleratna vremena, jednostavno nosili onakve dresove kakve smo mogli da nabavimo...tad nije još bilo reči o nekom ,,dizajnu,, niti je tad za tu reč ovde kod nas iko čuo...nosilo se ono što imaš...kakve god boje bilo...
Tako da...bilo je baš raznorazih kombinacija...a bordo-plava svakako jeste bila među lepšima...

Crno-beli dresovi su (dosta kasnije) i uzeti (između ostalog) da bismo i po takvoj kombinaciji boja bili bitno različiti od ostalih tadašnjih najjačih klubova u Jugoslaviji...koji su već nekako pre nas ,,ustalili,, te neke svoje kombinacije, Hajduk ,,bili,, Dinamo ,,modri,, a ovi ispod našeg Brda ,,crveno-beli,,...
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.120
Reaction score
32.382
Локација
vaginamandibularia
kad se setim zutih gaca sto smo nosili tamo negde 98-99 na utakmici protiv ofke cini mi se...
 
  • Like
Reactions: Dzo

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
IMG_20210729_183907.jpgIMG_20210729_183925.jpg

A tek ova kombinacija iz prvog kola prolećnog dela prvenstva 1996 godine, protiv tada novog prvoligaša čukaričkog. Iznenadila nas boje čuke pa smo postali plavi. Bili smo mi i zeleni na jednoj utakmici. Mislim da je jedno poluvreme u pitanju. Inače u gore pomenutoj utakmici dobili smo 1:0 golom debitanta Vukićevića na gornjoj slici, dok su na donjoj Ćira i kapiten Nađ
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Bio sam na tom mecu sa caletom jer sam bio klinac i secam se tih cudnih nasih dresova a i da smo umesto tribine sedeli na nekom brdu na travnatoj povrsini :)
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Moram da kazem da je dres na onom ofingeru izgledao jezivo ali nakon odgledane utakmice na igracima izgleda mnogo bolje. Ovo je stil 70 ih pocetak 80 ih a za 20 godina ce biti kultni. Kupujem.
 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
Погледајте прилог 12966Погледајте прилог 12967

A tek ova kombinacija iz prvog kola prolećnog dela prvenstva 1996 godine, protiv tada novog prvoligaša čukaričkog. Iznenadila nas boje čuke pa smo postali plavi. Bili smo mi i zeleni na jednoj utakmici. Mislim da je jedno poluvreme u pitanju. Inače u gore pomenutoj utakmici dobili smo 1:0 golom debitanta Vukićevića na gornjoj slici, dok su na donjoj Ćira i kapiten Nađ
То је то, плави дресови против Чукаричког уз скандирање бед блу клапклапклап бед блу бојс
 
Top