Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

guzakom

Grobar
Учлањен(а)
15.12.2007
Порука
396
Reaction score
964
Локација
Pozarevac
Sto se tice zutih gaca protiv OFK-a mislim da smo pozajmili od nekog da bi se razlikovali od njih,cak mislim da su to bili njihovi sortsevi,mislim da smo i 89' u Rijeci igrali u njihovim dresovima.
 
  • Like
Reactions: BiP

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Ofkove valjda i jesu bile.

Meni je skroz ok bilo koja varijanta našeg dresa pa i skroz beo jer je i to deo istorije. A i šta god nosili to automatski postaje deo istorije.

Kappa nas je godinama drndala sa one dve debele linije i svi su u evropi nosili taj njihov dizajn, opet kad se setim tih dresova dragi su mi a sećam se dobro kakvi mi je mišljenje bilo i njima.
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.368
Reaction score
10.232
Локација
okupirana Srbija
mislim da smo i 89' u Rijeci igrali u njihovim dresovima.
Proleće '88. Bio na Kantridi. Igralo se nekoliko minuta, dok sudija debil nije odlučio da moramo da zamenimo dresove da bi lakše razlikovao igrače, i mi i oni igrali u pretežno belim dresovima, mi u belim sa crnim prugama, oni u belo-plavim. Dadoše nam Riječani neke dresove svetloplave boje, bez klupskih oznaka. Bilo 3:0 za nas na kraju.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
Ti plavi dresovi, koje smo nosili protiv Čuke, su bili njihovi plavi dresovi.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
због ове слике лево, мислио сам да су изабрали дизајн као што Ференцварош има. Њима је то гостујући, код нас би вероватно био бели квадрат за црни натпис мтс-а. Раније ми се није свиђало када су грбови једнобојни али било би интересантно да је бар једне сезоне био овакав дрес са скроз сребрним грбом
 

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.568
Локација
Planeta Zemlja
Cigani dobili i retro dres... Naši su toliko retardirani da im je trebalo 2 sezone samo prvu garnituru da promene, i opet nije nešto wow.
Druga garnitura nam je ista već koliko godina? Bar nisam primetio neku razliku u crnim ili belim dresovima.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Е, ово ти је сјајно!
Видим да имамо Гробаре Етиопија и Гробаре Јужна Африка, али одакле су ова прва двојица?
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.131
Reaction score
17.814
Локација
U Kinšasi
Gledam sad ovog Ivanovića i sećam se momka. Iako slabo pamtim, a još slabije povezujem događaje i datume, sećam se potpuno jasno tako nekih momaka koji su odigrali po par utakmica za FK ili možda nisu ni igrali, na primer Marko Zorić štoper, Ivica Francišković, Siniša Mulina, Dragan Čalija, Emir Plojović, a na primer Aleksandar Stanojević iz igračkih dana mi je potpuno iščezao iz pamćenja.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
837
Reaction score
2.870
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Ja mislim da nikad do sad u šopu nije bio da se kupi dres sa grbom lige šampiona ili lige evrope zavisi šta smo igrali te godine. Pa verujem da će i sad isto tako biti.
 

GoranMd

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
79
Reaction score
723
Локација
Modriča, Republika Srpska
Ja mislim da nikad do sad u šopu nije bio da se kupi dres sa grbom lige šampiona ili lige evrope zavisi šta smo igrali te godine. Pa verujem da će i sad isto tako biti.

U sezoni 2012/13 kada smo igrali LE sa Interom u grupi, ako se ne varam, isto sam ranije uzeo dres pa naknadno mi u shopu stavili amblem LE, zato i pitam...

U svakom slucaju hvala na odgovoru.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Ova varijanta koju smo nosili je danas protiv Trajala je baš gospodska, daleko lepša od osnovne...

PAR-TRA1-14.JPG


... pokojni stari koga sam više puta pominjao mi je često pričao kako je najviše voleo baš te bele varijante, a on je bio 1946. godište, pa je još kao dečak imao prilike da vidi sve varijante boja koje smo nosili...
 
Top