Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Hvala Debeli za sve..
U mojoj verziji budućnosti, ti se vraćaš kući, da završiš šta si započeo.
Kad tad.
 

ukotta

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
379
Reaction score
51
Локација
Onamo 'namo, za brda ona...
Odrastao sam uz titule koje nam je doneo Dusko Vujosevic. Od svoje 12. godine, pa do danasnjeg dana kada imam 25. Pojam radost vezujem za ovog coveka, jer mi je doneo vise nego bilo ko drugi. Za mene ce on uvek biti simbol partizanske borbe, casti i postenja, kao i hrabrosti.

Od price o gradjanskoj hrabrosti i neposlusnosti redovno pratim, cesto posredstvom para MVP sa foruma Duskove konferencije za stampu, koje za nase danasnje drustvo imaju nesaglediv znacaj. Ko to ne shvata, to da je Dule mnogo vise od najboljeg kosarkaskog trenera u nas, taj ne shvata nista.

Ne slazem se vec sa prvom odlukom uprave, ali imam strpljenja za njih. Sto bi rekao Veliki Debeli, ako su ruze procvetace. U svakom slucaju ogresili su se. Pa sad kako nam je sudjeno.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Hvala generale! Nadam se da ces otici iz ove kvazidrzave. Ne trebaju nama pametni, vrijedni i casni ljudi.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.565
Reaction score
3.352
E, moj Dule... previse si ti netolerantan na kompromise da bi te ova Srbija zasluzila.

Ovo je doba kukavica, jbg, svuda je nemastina, pa tu su pogresne vrednosti, laka i brza zarada, politika, politika, politika, kolektivno medijsko zamajavanje, ulizavanje, sendvic botovanje, platica od 300 evra u drzavnom preduzecu... "Cuti, moze biti i gore"- pristup.

Nisu na tebe navikli, plasili ti se svi- i psiho i njegova govna, a kako kazu neki nesrecnici, cak i tvoji najblizi saradnici, koji siroti nisu nista mogli protiv tebe, a ni sa tobom. Oprosti im, Tosa im opet malo vise sapce kako mu odgovara, ali nista novo od njega, znam da mu ne zameras i da znas da je igra veca od njega.

Ali ti si i previse uradio i rekao, da bi te oni pravi, koji umeju da cene, brzo i lako zaboravili, iako je to omiljena disciplina u kraju. Vrtece se tvoji youtube klipovi jos dugo, pamticemo tvoj kez dok karas ciganku na hiljadu nacina, o trofejima i nacinu stvaranja novih timova svake godine, iznova i iznova, o toj alhemiji je sve (al nikad dovoljno) receno, pamticemo borbu do poslednje kapi krvi, sa 4-5 pravih kosarkasa protiv tima u kom su upumpani milioni pa su reprezentativci koristeni samo da prave faulove nad tvojim igracima... i onu samarcinu u prolazu, tek da znamo koliko je i tebe zabolela nepravda, kao i sve nas.

Nisi se dao pasjim sinovima, ali protiv svojih sinova nisi ni mogao da se boris. Znao si kako su obradjeni i od koga, znao si da kad pricas sa Pekovicem da je bio pun ciljano doziranih informacija, pa ti cak i na tvoje pitanje dali je Pera vec prihvatio, nemusto odgovorio da jeste (a nije bas takva bila istina, uslovio je to Pera prethodno sa tvojim dobrovoljnim odlaskom, a i to znas). Gledao si u coveka kog si od treceg centra koji svoju sirovu snagu koristi da napravi tri faula u napadu kad mu das prilike na 5 minuta, pretvorio u glavnog igraca Evrolige kako ti nesto kao nudi, a ni sam ne zna sta... shvatio si sve u 10 minuta i nisi njemu zamerio nista. Pekmen je to, dusa od coveka, a o ostalim karakteristikama, znas ti bolje od svih nas ovde, necemo o tome.

Odmori matori... al' stvarno odmori. A onda pogledaj KK Partizan ponekad, makar na kratko, makar zbog Vanje. Sve ce se ovo lane zvati, pa drzi jedno oko na svoj klub, mozda mu opet pritrebas, jaci i odmorniji.

I hvala ti... mozda neki partizanovci imaju ispunjenije zivote, pa im nije toliko stalo, ali znam da si mom zivotu dao puno smisla.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Ko prvi vidi andreju mladenovica,da ga prebije kao dzukelu!
Izdajnik,dupeuvlakac!
 

Wizir

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
24
Reaction score
11
Локација
Бања Лука
Хвала ти Дуле за све! За срећно и испуњено дјетињство и за безброј "не пратим кошарку" од стране цигана толики низ година. И за све комплексе које си њима набио и сву срећу коју си нама донио.

Нестрпљиво сам чекао кад ће свака нова конференција да је погледам или прочитам јер су ми твоја излагања била вреднија од сваког предавања на факултету.Филозофија,антропологија,социологија,књижевност... напросто не знам чему више подучаваш.

И сада када ниси више тренер Партизана да држиш једном седмично независне конференције и да причаш о чему год ја би их даље пратио сваку.

Толико чекам да објавиш књигу о свом раду,приступу животу и кошарци да је ставим као Библију поред кревета.Ако не то онда макар да неко скупи и састави све твоје легендарне изјаве и медијске иступе и споји у неки вид књиге.
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Tako što je pravio trule kompromise sa upravom, dopuštao da mu Mišković dovodi igrače, ispao od Šamroka, oterao Moreiru kao psa. Na kraju kad je njegovo dupe popilo otkaz, onda je odlučio da ga niko ne može sprečiti da kaže istinu.
Stanojevića i Duleta nikada u isti koš. nemoj da truješ temu takvim upisima.

Dule, legendo, hvala ti za sve! Uvek ćeš biti sastavni deo Partizana, a Partizan je besmrtan.
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
E moj Dule, da si pre 2 godine ili bar sada pristao da udjes u vodjino dupe sad bi i dalje bio trener, mogao sida hvalis vodju na sva usta, KK bio dobio neku crkavicu da prezivi i da bude slabasna konkurencija FMPu i tako do propasti ali ne, ti si odlucio da su obraz i cast vazniji od prokletih para i tako si samo stvarao sebi neprijatelje evo sad si docekao i da te dobar deo navijaca Partizana pljuje i da ti tu borbu za tvoj i nas Partizan uzima za otezavajucu okolnost.
I zdravlje si svoje izgubio samo zato sto si pricao i borio se protiv nepravde umesto da si se lepo ususkao u vodjino dupe i tu lepo uzivao sa Covicem, Terzicem, malim covekom sa velikom torbom...

Ali ne ti si izabrao da budes covek, i HVALA ti na tome.


PS: Jedna anegdota, pre par godina pred pocetak utakmice izlazi Dule na parket muzika staje i vec dobro popunjena hala pocne da mu aplaudira, ja sedam na stolicu, pogledam oko sebe i vidim da sedimo samo ja i Jasmina T, pogledi nam se sretnu i jedno drugome "kazemo": Stanoja ti necemo oprostiti!!!

I tada kao i sada znam da je Dule najbolje resenje za trenera, kasnije kada je jedini stao na liniju odbrane PARTIZANA i kada je bio jedina opozicija ovom ludilu presao sam preko toga i te njegove velike greske.
LIcno mislim da je on svestan da je to bila greska ali je bio prinudjen da pojede govno jer je mislio da ce KKP posle te njegove odluke biti bolje.

DULE HVALA TI NA SVEMU!!!
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
174
Reaction score
7
Локација
Велика Србија
Читам редовно форум и избегавам да пишем а последња дешавања око Дулета ме терају да напишем свој последњи коментар.
Видим да Дулету није опроштено терање Шамрок стручњака експерта за кинеску другу лигу, човека који до Макабија није у животу осетио такву подршку до навијача Макабија и који у сваком прелазном року гледа да осакати тим Партизана џабалеску, као да други играчи не постоје на свету. И ја никад нећу тужити клуб па после га је тужио
Браво Astore за оно што си написао.
Прича коју протурају појединци о Дулету као лудаку свађалици и наравно похлепном човеку, је прича коју сам слушао од оног који смењује Дулета, кад је издао кума и основао своју странку. Дискредитација је иста.
Дуле Вујошевић није само тренерски маг, он је интелектуац, човек који прича оно што други шапућу он је једноставно ауторитет многи људи су се данашње време продали Господару али он не.
Ја му једино замерам то што не воли човека који се вратио из Хага :D али како он каже моја једина странка је Партизан и мени је на првом месту Партизан а после сви остали, и замерам му неке небитне ствари.
Нико подршком Дулету не престаје да воли и навија за ККП него само указује на џукаџки однос према Дулету већег дела управе ККП
Ја обожавам Перу Божића тако да јА не могу да будем против њега а он је изабран због тога што је љубимац Партизановаца да се не прави раздор међу навијаче, у маркетингу су чудо ови који смењују Дулета.
Надам се да Пековића и Берића неће отерати после 6 месеци као у ФКП како су отерали Тумбу и Ћирића па сад кадрови вршљају у ФКП и они као доводе играче.
Видећемо да ли ће Дуле остати председник ЈСД пошто ови који су га сменили немају везе са напредњацима како се тврди:roll:
Тешки дани долазе за ЈСД ПартизаН
:napred Partizan
Замоли би уредништво да избришу мој налог.
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Mozete da ga volite ili mrzite.

Mozete da budete za i protiv njega.

Ali znanje i trofeje mu niko ne moze osporiti.

Kao ni ljubav koji svaki Partizanovac oseca prema najtrofejnijem treneru JSD Partizan.

Sramota je da se na forumu navijaca Partizana iznose onakve lazi o Duletu .

Zaista sramota.

Samo da im porucim da im to necu zaboraviti.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Први и други боравак Вујошевића у Партизану не памтим.Када се по други пут вратио у клуб, мало сам знао о њему.Тачније, само то да је некад тренирао Партизан а у сезони која је предходила његовом повратку и Раднички.
С обзиром да је лета 2001. владала велика еуфорија око клуба, да су доведена озбиљна појачања а још нека и најављивана, некако ми је Душко још био и најмање звучно име од свих тих.У ствари, нисам ни био сигуран које му је право име, Душко или од новинара често помињано, Душан.
Утисак се нешто није променио ни после пар година без топ 16 фазе евролиге, убедљивих пораза на гостујућим теренима.Вероватно сам као и многи други мислио да треба да буде смењен.А и у себи скандирао исто оно што оних пар стотина када је Хауса послао у свлачионицу.Ипак, био сам тада још клинац.Данас, са више животног искуства и зрелијим размишљањем, не пада ми на памет да Вујошевићу било шта замерим а да је везано за терен, резултате и све остало што иде уз то.
Извукао је максимум у датим околностима.Није се дало да се иде и преко максимума у Паризу 2010. године.

Не замерам му ни то што је једну сезону био у Ц.звезди.Као ни ником другом из Партизана ко је повукао сличан потез.
Не замерам му ни подржавање управе ФК крајем 2011.Није он ту ништа битно утицао, нити могао да промени стање у фудбалском клубу.

Али га нећу ни слепо величати.Остаће нека блага горчина због неких његових изјава и поступака.
Не сматрам да је он највећа легенда Партизана, ни у ова тешка времена једини борац за ЈСДП.Јер као што већ рекох, Душко је велики али Партизан је неупоредиво већи.
Не сматрам ни да је он могао, све и да је остао у клубу да га одбрани од спољног непријатеља.Ако је неко зацртао да Партизан спусти на ниске гране, урадиће то са или без Вујошевића у клубу.Па у складу с тим не сматрам ни да је Партизан овиме изгубио душу, да су га издали људи који Дулету нису понудили нови уговор, да треба бојкотовати Пионир.

Да ли ће у Партизану кренути ствари набоље, видећемо.Али треба имати стрпљења, колико год то тешко деловало.Као што смо га имали и када са Душком није све ишло онако како смо ми то желели.


Kao ni ljubav koji svaki Partizanovac oseca prema najtrofejnijem treneru JSD Partizan.

Ово није тачно.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Uh, kada se setim sad već daleke 2002 godine kada smo osvojili prvu titulu (od 13 u nizu) i povratak trofeja u naše vitrine posle 5 godina! Ostao mi je u sećanju blaženi Duletov osmeh , kada smo svi uleteli na parket, posle furiozne serije u finalu PLAY OFF-a protiv favorizovane Budućnosti!

Niko od nas tada nije ni sanjao kakva se dominacija našeg KK-a sprema! A evo, nažalost, i tome je došao kraj sa Duletom na klupi! Hvala ti Dule! Legendo!
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.413
Reaction score
3.318
Локација
Krcunija
Hvala Vam gospodine Vujoševiću na svemu.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Одлазак Вујошевића из Партизана, на начин на који се догодио никако не може бити срећан тренутак за Партизан. Чак и ако на то гледамо као на неопходну ампутацију руке, како би се сачувало тело.
Али нека буде да другачије није могло бити. Не зато што тако кажу тајанствени и упућени тумачи , већ зато што је то једна могућност да идемо даље.
Ако се покаже да је била добра, онда остаје свакако простора за макар извињење што је ампутација морала да боли.
Ако се пак покаже другачије, онда не вреди ни извињавати се, јер у том случају више ништа не значи ни евентуална добра намера, пошто онда све поприма неке друге димензије и значења.
Најмање што сме да се догоди после свега, јесте да се евентуално питање његове зараде, претвори у добар изговор.
Немој сад да неко тражи тај рудиментирани патрљак са Кадињаче у виду захтева за опрост дугова, када је Кадињача од јуче уредно избетонирана, а са њом и све те безвезне партизанске форе и фазони, како се у њеном блату не би искаљали сви ти нови, фини чланови УО са својим годишњим квотама обећања.
Људи који су преузели одговорност за будућност Партизана су поступили тако како су мислили или били саветовани да је најбоље. То је њихово легитимно право и одговорност за оно што ће из такве одлуке проистећи. Могу да се не слажем, али не могу да им то право оспоравам.
Али у сваком случају, оно што је Душко Вујошевић постигао у Партизану и за Партизан је апсолутно изван домашаја свих тешких речи које су овде изречене протеклих дана и недеља.
Превелико је да би га унизили, превисоко да би до њега уопште досегли.
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Људи који су преузели одговорност за будућност Партизана су поступили тако како су мислили или били саветовани да је најбоље. То је њихово легитимно право и одговорност за оно што ће из такве одлуке проистећи. Могу да се не слажем, али не могу да им то право оспоравам.

Ako uzmemo u obzir da je odgovornost temelj svake ozbiljne porodice, firme, drzave, a kao takva u nasoj zemlji je skrajnuta na marginu, bojim se sta cemo mi uopste imati od pozivanja na odgovornost..
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Secam se k'o juce da je bilo, igramo cetvrtinu finala nase lige sa Radnickim u Sumicama, na nasoj klupi Darko Ruso a na njihovoj Dusko Vujosevic... Hala krcata, seo skroz dole pored prvog reda na stepenice, pored sve one stare old school semenkarske njuske i jedan rece: Suska se da ce se kumovi zameniti na klupi posle plej off-a i da je vec dogovoreno, a ja pomislio kako bi to dobro bilo...

Sad posle prespavane noci sam se pomirio sa odlaskom. Tacno mi je jasno da Mica i Pekovic nemaju autoritet da pricaju, pregovaraju sa njim, do 'juce' ih je terao na klupu i pickarao i sada treba o njih da slusa... no way, izgubili smo najveceg borca, radnika, strucnjaka u klubu, nema mesta patetici, Dule neka se odmori, ojaca fizicki, obnovi italijanski ove sezone i preuzme neki klub u palakanestru, to je zemlja rodjaci, jeste da je on kao sto kaze endemska biljka i da se najbolje oseca u Beogradu, ali tamo su toliko dobri uslovi za rad, trening i ono sto njemu treba da bi sa nekim prosecnim klubom za par sezona napravio novo cudo... Neka iskoristi ovu sezonu da se posveti sebi, zdravlju, italijanskom i zaboravi psiha, vlast i ostala sranja i nema zime za njega, jednostavno mora tako... Samo ako izadje i klub i on jaci posle ovoga ima rezona i putevi mogu da nam se ukrste cetvrti put...
Druga varijanta je da preuzme cedevitu(koju ne mogu da smislim kao i drugi instant klub) kada onaj nesretnik dobije otkaz na polu sezoni i usere se u zivot ciganima dok se mi ne sastavimo jedno sezonu, dve....

Nikad te posle ovih sranja sa Stanojem i Zabranjenim nisam pitao je l' imas jos onu sliku iz Novog iz 2004, jer sam se distancirao ali sad ce biti prilike...

Sta je bre ovo, probi X 1, kontra napad, skok u napadu, BORBA BRE.....
https://youtu.be/8xyeiG9_3N4

Mislim da ne moram posebno da ti se zahvaljujem za sve sto si uradio za nas jer smo to vec uradili kada si isao u Cska, a to se i podrazumeva od svih nas koji nismo objektivni Grobari....
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Ako uzmemo u obzir da je odgovornost temelj svake ozbiljne porodice, firme, drzave, a kao takva u nasoj zemlji je skrajnuta na marginu, bojim se sta cemo mi uopste imati od pozivanja na odgovornost..

Није ту реч о некој формалној одговорности која би можда подразумевала какве санкције на пример, па да постоји нека сатисфакција.
Одговорност у овом случају је ствар неке етике, морала, принципа и постојања свести да држиш у рукама једну такву реликвију као што је овај клуб.
Или другачије речено, немамо ништа од позивања на одговорност, ако се ствар упрска, то је више питање за сваког из управе када остане сам са собом.
 
Top