Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.385
Reaction score
4.310
Predstavnici vecinske samo traze bilo koju mogucnost da opravdaju ogromna i sa one strane zakona sredstva koju mi gradjani drzave Smrdije i finansiramo. Idealno predstaviti Vujosevica kao bolesnika koji je od bolesti skroz skrenuo i lupeta svasta, nazalost govorimo o vecini = "misljenje medija" = opravdanja za ukinuta sponzorstva... Promenom vlasti mi nismo mogli ni na koji nacin da se spasemo, oni su isli na unistenje i sve ovo nam se pravilo. Nisam sugaran da smo mogli bilo sta da uradimo...
Meni je Pera sinonim svih uspeha partizana sa Duletom, nekako imam veru u njega i njegov strucni stab, gde je ostavio Tadica i doveo legende Kecmana i Avdalovica. To su sve ljudi kojima mogu da dam sansu i da pretrpim neuspeh. Vreme ce pokazati da li smo i sta smo mogli...
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Duletov intervju za Radio Slobodna Evropa:

Duško Vujošević: Turbonacionalisti protiv petokrake


RSE: Da li se kajete kada je u pitanju KK Partizan, da li bi ste sada nešto drugačije uradili? Na primer, ako ne možeš da ih pobediš - pridruži im se, da bi klub opstao?

Vujošević: Klub je opstao. Ne bih ništa menjao. Stojim iza svake reči koju sam izgovorio.

RSE: Šta će sada biti sa Partizanom?


Vujošević: Ovog momenta izgleda da je on, kao i ostali klubovi sportskog društva, pristao na neku drugorazrednu ulogu kada je u pitanju Crvena zvezda. Ali dobro... Ljudi dolaze i prolaze.
RSE: Da li ste platili preveliku cenu za svoj angažman?

Vujošević: Platio sam cenu.

RSE: Koliku?


Vujošević: Onoliko koliko košta, a ne košta malo. Idem podignute glave, jer znam da nisam napravio nikakve moralne greške. S druge strane, žao mi je što to ima svoju skupu cenu jer mi praktično onemogućava da se bavim poslom koji volim.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.348
Reaction score
6.571
Локација
Tamo gde si ti!
Dule je i sam doprineo trenutnoj situaciji, možda bi bilo i gore (pošto je kod nas uvek gore), ali da onomad nije podržao đuru frizuru, ko zna u kakvom bi položaju danas bilo celokupno JSD.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Da nije podrzao djuru dosao bi neko drugi koji bi bio isti djura a mozda i gori.. Sve je to isto. Dok se ne podigne standard zivota i dok u srbiji ne krenu da se postuje zakon rad i znanje uvek ce isto biti..
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Da li bi bilo gore, ili ne, to niko od nas ne zna, ali svi znamo kako nam je sada!
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Pa znamo da nam nije nista bolje nego za vrijeme djure. A znamo i da je Pekovic podrzao Vucelica.
Dule je birao izmedju dva debila, a mogao je da bude i bez toga i ne pada mi na pamet da opravdavam taj potez. Ovi sada nisu birali izmedju dva zla, vec su odlucili da podrze vucelica umjesto da predloze, recimo, Drobnjaka.
Ovo drugo rijetko ko pomene, ali se zato Dule opljune svaki dan...
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Dule je i sam doprineo trenutnoj situaciji, možda bi bilo i gore (pošto je kod nas uvek gore), ali da onomad nije podržao đuru frizuru, ko zna u kakvom bi položaju danas bilo celokupno JSD.
E jebi ga.
Ja bih podržao Đuru,podržao i Vučića i Kurčića ako bi košarkaškoj sekciju dali pare, odnosno da idu onde gde je godinama dokazivano da se od jednog evra pravi 100 a od balvana pravi Avala.
Ovako pare koje dođu kao nagrada koračanja putem žutih cigla , ponovo dolaze u ruke istim ljudima koji su doprineli svojim graškama da se Partizan zaduži.
Sad oni vraćaju dugove ,sveci naši a Dule jebi ga kriv jer je podrškom Đure napravio ovo sranje.
E baš jebi ga.
Evo ja ću podržati ovaj put koji je predložio marketinški mag ove zemlje, strpljivo ću čekati privatizaciju koja će se desiti za 10 godina i tek tada odlučiti da se potrude oko postavljanja većih ciljeva
ali nemoj...Pobogu više, dosta sa tim zlim implementacijama koje samo prave kontra efekat
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.468
Reaction score
22.855
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Znaci, Dule je kriv :D

Umesto da je iskoristio sav uticaj i smenio predsednika fudbalskog kluba, on ga podrzao, i djura ostao zahvaljujuci toj podrsci, ostalo je istorija...

A, cek', koji uticaj, je li isti onaj koji je imao kad su ga smenili, pardon, nisu pruduzili ugovor, na obe funkcije?

Da, da, drugo vreme bilo, Dule je tad vedrio i oblacio, uz pomoc borisa tadica, koji nam je pomagao i finansijski, blablabla...
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.172
Reaction score
2.370
Ako je Djurica trebalo uhapsiti, na ove sada bi trebalo da se baci atomska bomba. Meni je glupo u sadasnjem trenutku uopste spominjati Djuru Mutavog.
A, jos manje je potrebno u sve to uplitati Duleta, koji jeste pravio i pogresne poteze, ali pobogu, jel vi i dalje ne vidite da je jedini pravio bilo kakve poteze?!

Sa te tacke gledista, sadasnja uprava je pocinila mnogo veci zlocin. Rucala je sa osobom, za koju je Dragan Djuric istinska Majka Tereza.

U prevodu, ko radi, taj i gresi, a pogotovo ako jedini nesto radi.
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Veliki su izgledi da ce Njegovo Visocanstvo (ovo u inat mrziteljima) Dusko "Sugar"Vujosovic preuzeti Makedonsku reprezentaciju.Veliki se pritisak vrsi sa strane da se Dule isfrli iz igre ali on je prvi favorit aktuelnog predsednika Petra Naumovskog.

:respectako se ovo ostvari.

Posto nemogu da editujem zadnji post jebiga moram vako prastajtr.

Debeli odbio ponudu za selektora MK reprezentacije.
 
Последња измена од уредника:

Unkrauter

Grobar
Учлањен(а)
06.04.2010
Порука
418
Reaction score
75
Локација
Budva
Sutra u 20h na Areni gostuje Dule kod Edina i onog drugog.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.039
Reaction score
15.452
Локација
Храм фудбала
Vujošević: Rušen sam u svim prilikama

Trofejni trener još jednom se osvrnuo na odlazak iz Partizana, ali nije želeo da komentariše igre crno-belih ove sezone. "Zvezda ima najbolji tim u ABA ligi".
20151004mmPartiz19.JPG
Foto: MN Press

21

A- A A+

Duško Vujošević teško se miri sa svešću da je kao najtrofejniji trener u istoriji Partizana (mada je naglasio da je to relativna stvar i da su titule osvojene u staroj jugoslovenskoj ligi vrednije od ovih u novije vreme) morao da ode iz kluba ne zbog slabih rezultata, već zbog "nekih drugih faktora".

"U Partizanu sam doživeo toliko emocija, radosnih i teških trenutaka, kao neko drugi za pet života. Moj osnovni odnos prema Partizanu je da ga jako volim i ne identifikujem ga sa bilo kim lično. Srećan sam što sam toliko godina bio trener tog kluba", rekao je Vujošević gostujući u emisiji "U obruču" televizije Arena sport.

"Moj odlazak je vezan za to što sam iznosio činjenicu, da je košarkaški klub Partizan po odnosu sponzora - koji na ovim prostorima proističe iz navijačkog opredeljenja ljudi na vlasti - stoji puno lošije nego Crvena zvezda, a da to nema podlogu ni u rezultatima dva kluba, ni u broju navijača, ni u tradiciji. Tako sam se nekima zamerio, klub je došao u još lošiju finansijsku situaciju i stvorila se atmosfera da dok sam ja trener, Partizan neće imati sponzore. Klub je finansijski veoma teško mogao da ide dalje. Sa druge strane, došlo je do zamene teza, jer sam ja o tim stvarima počeo da pričam kada već jesmo bili dovedeni u neravnopravan položaj u odnosu na Zvezdu".


KAKO SE "GURA" MLAD IGRAČ"To nije nešto što treba da iznese samo trener. U mnogim klubovima se ponašaju neprincipijelno - hoće i razvoj igrača i pobede. Ako se proceni da je neki igrač lošiji od starijeg igrača, ali koji je dostigao limit, onda morate da date prostora mladom igraču, da bi on to jednog dana vratio sa kamatom. Ja sam imao talenat da procenim ko je talenat. Nisam doveo, recimo, Duška Ivanovića u Partizan, da ne bih zatvorio prostor Daniloviću. Morate u selekciji da planirate prostor za grešku tog igrača, da tu budu saigrači koji će u rezultatskom smislu pokriti njegov trenutni hendikep", odgovorio je Vujošević na pitanje o razvijanju talenata u situaciju rezultatskog imperativa.



Vujošević sa dosta gorčine u glasu priča o nekadašnjim saradnicima u Partizanu, mada je istakao da se sve događalo "pod pritiskom perfidne kampanje" i da život bez para nije mogao da bude lak i skladan...

"Ljudi koji su bili u klubu nisu imali hrabrosti za otvoren dogovor i pronalaženje rešenja, već su više od godinu dana svojim postupcima pokušavali da me isprovociraju da podnesem ostavku, jer bi im to najviše odgovaralo. Moji dugovi bi postali nenaplativi, ispunili bi želju ovima iz vlasti, a oni sami bi ostali na dotadašnjim pozicijama".

Trofejni strateg prisetio se situacije posle poraza od Crvene zvezde u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije 2014. godine (utakmica koja je posle tuče Nelsona i Milutinova završena igrom "tri na pet").

Kako je rekao, tada su mnogi igrači već bili rezignirani podrškom sudija Crvenoj zvezdi i pričama da je "red da Zvezda postane prvak i da će zemlja tada biti srećnija".

"Iako sam i sam bio nezadovoljan suđenjem, nisam želeo da se posle te utakmice pravi alibi priča, pa sam pitao igrače da li će da izađu kao muškarci na sledeću utakmicu, što je većina i uradila. Međutim, neki igrači su pod raznim uticajima bili za to da se druga utakmica ne igra", priča Vujošević.

"Hteo sam da izazovem mušku reakciju, a došlo je do toga da neki neće da igraju, čak je deo rukovodstva kluba hteo da se to odmah objavi. Ja sam predložio da ta odluka 'prenoći', jer imam iskustva iz nekih ranijih situacija, kao u Splitu krajem 80-ih, međutim, preko menadžerskih kanala sutra u novinama izlazi informacija da se mi nećemo pojaviti, a ja sam označen kao glavni zagovornik tog stava".

"Pisalo se da idemo ka prekidu prvenstva i da čovek koji to organizuje - a to sam ja - treba da se ukloni iz naše košarke... Sve to dok se ja jedini borim da se izađe na teren, uz pomoć Tepića, Milosavljevića i još nekih. Tu je unutar ekipe došlo do neke katarze (Partizan je napravio preokret i odbranio titulu sa 3:1 u pobedama - prim. aut), ali govorim vam o pokušaju da se svaka situacija iskoristi da bih se ja prikazao kao krivac. Dakle, odavno idu pokušaji da se ja sklonim iz kluba, iako su rezultati bili jako dobri u odnosu na materijalnu situaciju".

Prema njegovim rečima, uprava Partizana je pre septembarske Skupštine, na kojoj je za predsednika izabran Nikola Peković, imala ideju da ga eliminiše dajući mu nekonkurentan tim za aktuelnu sezonu.

"Jedna od strategija tih trač majstora bila je da se napravi neplaćen tim, vrlo 'tanak' po imenima i cenama na tržištu, pa da ja izgubim pet-šest utakmica velikom razlikom i da se moja smena obavi kao prirodna stvar. Normalno, znao sam šta se dešava i vodio sam borbu da ne napravim neki moralno pogrešan potez".

Vujošević je ponovo zamerio Nikoli Milutinovu što je "otišao za male pare, na način koji mu ne priliči" i dodao da je oko mladog centra želeo da pravi novi moćan tim Partizana.


305517-20090331mmVujose11.JPG
Foto: MN Press

O sadašnjoj ekipi, u kojoj je malo momaka sa kojima je radio prethodnih sezona, kao i njenim rezultatima, nije želeo puno da priča.

"Žao mi je što je Andrićeva povreda otišla u tom pravcu, mislim da je Marinković po potencijalu na nivou onih najboljih igrača Partizana i ja navijam za te momke, jer su se ponašali profesionalno u svim situacijama. Ipak, bilo bi nepristojno da sada pravim 'čas anatomije', šta bih ja i kako radio sa ovim timom".

Vujošević je ocenio da je ABA liga slabija nego ranije, pre svega zbog nezavidne finansijske situacije, a da će biti dodatno oslabljena ako njen šampion ne bude imao direktan prolaz u reformisanu Evroligu.

"Zvezda ima jaku ekipu, Cedevita je takođe dobar tim, ali Pulen i ostali nisu uvek u stanju da nađu potrebnu energiju za dve utakmice nedeljno. Sa više elana igraju Evroligu, nego Jadransku... Budućnost dobro gura, ali mislim da je po kvalitetu nešto slabija od ove dve ekipe".

Upitan da li je prednost Budućnosti za drugi krug takmičenja to što će posle ispadanja iz Evrokupa moći da se koncentriše samo na ABA ligu, Vujošević je odgovorio da "može" da bude tako, ali da to verovatno neće biti od presudnog značaja.

"Zvezda ipak ima najbolji tim u ligi i sve što treba to da prati. Jeste da imaju problem što moraju da putuju, da dele minutažu - verujem da će se plasirati u Top 16 fazu Evrolige - ali nemaju problem odnosa prema utakmicama ABA lige. Imali su utakmice koje su nenadano izgubili, ali onog trenutka kada su se kompletirali... Jednostavno, ljudi koji vode taj klub su u stanju da kod igrača izazovu svest o imperativu pobede", završio je Duško Vujošević
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
Nemam tu usranu "tv stanicu", ako moze neko da okaci nesto, negde, da se odgleda... Nedostaje mi visprenost, elokvencija, inteligencija, onaj pogled "ispod obrva"...
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.172
Reaction score
2.370
Melem za dusu. Ne moram da ga cujem, dovoljno je deo mene da mogu da osetim svaku rec koju je izgovorio.

Gospodine Vujosevicu, hvala Vam sto postojite. :respect
 

Belgija

Banned
Учлањен(а)
06.01.2015
Порука
406
Reaction score
58
Zato što ko laže taj i krade!
Gde su slike? Oh, wait!!!
 
Top