Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2011/2012

Статус
Затворена за писање одговора.

Dr.Hofmann

Guest
Znao sam da smo kljakavi i jako loši igrački , to vidi i malo dete (pogotovo za ovu konkurenciju), ali sam se nadao da ćemo pobediti na frku u Pioniru. džaba nije ni to uspelo, navijanje je bilo nikakvo, mada ni ono ovde nebi pomoglo jer mi jednostavno nemamo igrače ,kada neko nezna onda nezna i džaba sva galama i buka.


Objektivno nismo ni zaslužili da idemo dalje,ovi su bili bolji i kraj priče!

Nebih da ponavljam već sam milion puta rekao ali moram Raduljica,Katić e ono je jako teško za gledanje, jako jako teško za gledanje onakva dva analfabeta košarkaška, a kad mi neko spomene onog LOA džigerica mi s eokreće, goreg pleja nismo imali u poslednjih 10 godina .

Šta je tu je iz ove se kože nemože, dali smo svoj maksimum ove sezone jer za bolje i nismo!
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Preveliki pritisak koji je uticao na očajno šutiranje slobodnih bacanja,nedostatak sreće i iskustva a naročito kvaliteta kao i očajno suđenje u poslednja 2 minuta(sa očiglednom namerom) su rezultirali porazom i bolnom eliminacijom.Imali smo svoje šanse,nismo ih iskoristili.Ovo što se desilo je realnost.Ovog puta nismo uspeli da napravimo čudo i prođemo dalje,a prolazak bi zaista bio čudo!
Sad pričati,šta i kako nema svrhe.Gotovo je i moramo ići dalje.Ne znam za pojedince da li su bar malo srećno zbog poraza jer su ga predviđali već nedeljama unazad.Da bili ste u pravu kad ste rekli da nešto ne valja i da ćemo izgubiti.Ne,niste na pravi način podrržali klub koji volite(Dule BG ovo se ne odnosi na tebe).
Ja više ne želim da diskutujem o ovoj utakmici.Ona za mene predstavlja suviše bolno iskustvno i ne želim da ga se prisećam.Kao što nikad nisam odgledao snimak Čildersovog zakucavanja u Parizu tako neću da se osvrćem ni na ovaj meč.

I za kraj ću vas podsetiti na moju poruku dan pred meč koja je glasila ovako:
Molimo košarkaše Partizana da pobede,ako mogu,a ako ne onda da bar izgube manje od 4 razlike.A ako ne mogu ni to onda ćemo biti malo razočarani i tužni ali ćemo ih voleti i posle toga!
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Da je moje dete igrao za njega bitnu utakmicu i izgubio,a pri tome dao sve od sebe, ne bi dobio batine nego podršku.Po guzi se dobija kada si nevaljao i kada nisi dobar,a ne kada je neko bolji od tebe.

Znao sam kao klinac da dobijem batine, zato što sam plakao kada izgubi Partizan,kako bih naučio kako se gubi.Mnogo je opasno ako se to ne zna od malih nogu.

Svaka ti cast za ovaj post!

Odigrali smo postenu utakmicu, naravno da ovaj poraz boli, naravno da sad sve izgleda crno, ali evo nekoliko reci utehe - mi bez Pekovica ne bismo imali sta da trazimo u top16. Zato mi sa sportske strane i nije toliko krivo. Sa finansijske i one po pitanju A licence bi mozda i trebalo da zalimo, ali se nadam da cena nece biti prevelika.

Previse sam tuzan i nemam snage za pljuvanje. Odigrali smo postenu utakmicu, borili se i jebiga. Cele sezone nemamo pleja i to je to. Idemo dalje, necemo se ubiti. Glavu gore, Grobari!
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Najviše me nerviraju ljudi koji misle da je na +11 u 3. četvrtini bila rešena utakmica. Alooo ljudi, opasuljite se, to je košarka, ne rukomet, vaterpolo. Lud je onaj i ko je mislio da je protiv Reala i Barselone na 10:0 bila rešena utakmica. Isto tako, uzmite u obzir mečeve protiv Armanija u Milanu i protiv Makabija u četvrtfinalu EL.

Ovo je bio duel dva podjednaka tima (Partizan slabiji igrački ali uz pomoć sa tribina). U takvim duelima u jednom periodu jednoj ekipi krene šut, pa ode na 10 razlike, pa onda drugoj krene šut pa se vrati i povede 5 razlike itd. i postavljena odbrana koje ne kapitulira 3-4 napada se jako teško "probija". Zbog toga postoje veliki rezultatski preokreti u košarci.

Vratiće se nama ovo, pa ćemo razbiti neki Olimpijakos, Makabi, CSKA u gostima. Dobro zapamtite ovo!
 

Urije

Grobarčina
Учлањен(а)
03.05.2010
Порука
1.584
Reaction score
3.109
Локација
PRIJEDOR-CRNO BELI GRAD
Ovo se moglo i ocekivati. Takva atmosfera se stvorila da mi moramo da izgubimo, vec je to neko napisao. Lo je odigrao ovu utkmicu bez muda. On je dobar kosarkas, al' muda za ovu utakmicu nije imao. Vecini igraca je ovo prvo-drugo igranje u evroligi, i to da nose igru. Vladi nemam sta da zamjerim, ja vjerujem da on odlicno pripremi utakmicu, skautira protivnika, al' imamo manjak kvalitetnih igraca. Sad ABA, kup i nase prvenstvo, ja bih bio zadovoljan i sa dva trofeja. NAPRED CRNO BELI !
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
Kosarka ce i dalje da se igra u Hramu,pune tribine ce i dalje da budu pune,pojedinci ce i dalje dolaziti na male utakmice a ne kao neki samo na velike,igraci koliko god neki da su zasrali ili trener za mene ce biti svetinja dok god nose dres moje svetinje,a ja cu uvek biti VELIKI I PONOSAN STO SAM GROBAR,i deo istorije koji oni ispisuju.Znam sad ce neko da se nadje pametan pa da kaze koju su oni istoriju sinoc ispisali,e pa ja cu ti odmah odgovoriti.Kad budes 40+ uz voljeni klub shvatices koji deo istorije je sinoc ispisan.
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Stara dobra Srbija, stari dobri navijači, stari dobri forum... :D. Kao što rekoše i posle poraze život teče dalje.

Što se tiče te raspravke o Vladi, ja nekako mislim da to vezano za odluke koga češ kad da ubaciš dolazi sa iskustvom. Naravno da se desi da trener i na početku "pokida" (prim.aut. Željko Obradović), ali moramo uzeti u obzir da tu kad se lomilo, znalo se ko kosi, a danas je previše vodonoša, a kosač je otišao da bude grtalica u ledenoj Minesoti. :D

Tako da donošenje takvih odluka se odnosi na ono Duletovo da je čarobnjaštvo zajeban zanat. Treba iskustva,a da li ćemo mi imati strpljenja i da li mi u njemu vidimo šegrta dostojnog velikog majstora, to je već nešto drugo, al da je posvećen to jeste.
Opet, pitanje je da li samo zbog toga zaslužuje podršku, jer već sam ponavljao, i ja sam posvećen i mnogi navijači su posvećeni klubu, hajde mi da dobijemo šansu. I tako u krug.
Biće onako kako kaže veliki guru Toša, i kralj Danilo i to je to. Ja ću im verovati. Jer posle mnogo dobijenih bitaka, možda nekome deluje da smo izgubili rat za A licencu, i možda nekom deluje da sledi katastrofa i finansijski krah, ali snalazili smo se i u težim situacijama, a i tu je stara dobra MARFIN BANKA :D.

Šalu na stranu, kidali smo i bez A licence, znam da bi bilo lepo i da bi donelo bezbrižnost, ali ceo život bre živimo i radimo pod pritiskom, cela jebena država, i da nam sad ukinu krizu ne znam da li bi znali da živimo u blagostanju :D.

Tako da Evropo duvaj ga, Evro-ligo sisaj, ako posle svih podviga i hiljadu puta odradjenog SIZIFOVSKOG posla, mi ne zaslužujemo tu A licencu, dajte je Poljacima, dajte je nekome ko ima da plati, jer novac je sve...
Gurnite kamen da se kotrlja nazad, al mi ćemo biti ponovo tu da ga izguramo i da ti ga kad tad nabijemo u usta.
NAPRED CRNO BELI.
 
Последња измена:

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Пет година узастопног играња у топ 16 је довело до тога да пласман у исти постане некако уобичајна ствар,бар нама навијачима.Пред ову сезону смо очекивали и више од тога али...вероватно никоме ни на крај памети није било да поједини играчи од којих смо очекивали да буду појачања одиграју овако лоше,ја сам лично веровао да ће и Лучић и Милосављевић ове сезоне показати знатан напредак,међутим на крају се ништа од тога није десило.Прошле сезоне смо прошли даље уз доста потешкоћа,те победе над Прокомом су вероватно биле кључне,сада је Шарлроа била та коју смо морали добити оба пута,нисмо успели и ето,кад дођеш у ситуацију да играш под притиском да мораш да добијеш одприлике се заврши овако,дефинитивно не знамо да играмо мечеве у којим смо фаворити што синоћ сигурно јесмо били.
Е сад јбг није крај света,није срамота ако не прођеш у топ 16,добили смо на крају крајева и Реал и Макаби,већи проблем је игра коју приказујемо током већег дела ове сезоне али и прошле.Сад да ли је узрок томе лош одабир појачања или погрешан човек у погрешно време на месту тренера...вероватно и једно друго,грешке су направљење али оне нису толике да се не могу исправити.
После овог меча у недељу треба покушати исправити макар део тих грешака,тј извршити делимичне промене у тиму,променити плеја и довести још једног к.центра,то би требало да буде довољно да се одбране првенство и куп и да се дође на фајнал фор аба лиге,за даље отом потом...
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Jutro posle, shvatam da mi je ovaj poraz pao isto toliko tesko koliko i okidanje ispita, dakle skoro nimalo i vrlo kratkotrajno. Bice dana za megdana. Na stranu lose zagradjivanje i kontrola njihovog ofanzivnog skoka, lose izvodjenje bacanja, Jovanoviceve takticke greske i drugo, mozemo zvakati o krivcu/krivcima do sutra. Ima tu dosta pozitivnih stvari...

Meni je najveca satisfakcija to sto smo nasim ocajnim poluvremenom i generalno sa par vrlo losih utakmica sami sebe izbacili iz EL. Nije nas niko nadigrao cistim kvalitetom, razlozi poraza su iskljucivo nasa losa igra.

Svi smo se mi razmazili ovim kosarkaskim uspesima, vreme je da se malo spustimo na zemlju. Izgubili smo od tima koji u startnoj petorci ima jednog Burusisa, Focisa, Herstona, Nikolasa i Kuka, naspram nasih "limitiranih i neinteligentnih poluigraca"! A da ne pricamo tek o pojedincima Reala i Makabija.. Partizan je veliki, to je tek sada jasno. Sledece godine ponovo krvolocno napasti TOP16 kao da je prvi put, pokazati ono sto jesmo, gladni i besni Balkanci koji 3% ne fermaju milione sa zapada. Ovaj ""kiks"" mora da vrati ljude na pravi kolosek, pogotovo one koji su duboklo zagazili van okvira realnosti. Mi smo niskobudzetni tim, u rangu Fuenlabrade i Gravelina, ali mi imamo kult koji od nas cini druzinu ravnu spartanskim ratnicima. Ali taj kult je poceo da bledi i da se gubi.
Mit o Pioniru i kult Partizana su na najnizem nivou u poslednjih 7 godina, a ovaj poraz ce biti kao kofa hladne vode koja ce nas sve probuditi.

I za kraj, moramo ostati ponosni i dostojanstveni i sledeci put nase dzelate ispratiti aplauzom, a ne topovskim udarom. Jesmo stoka, ali cigani nismo.
 

Zagor

Guest
А идући пут када се уђе у врхунских 16, биће то опет она лепа и искрена радост... Унапред се радујем томе, немојмо бити нестрпљиви!
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Дан после

У препуном Пиониру синоћ се није смело изгубити!

Међу првима сам кренуо да критикујем нашег тренера и остајем при томе да је Влада Јовановић највећи кривац за све што нам се дешава.

Говорио је за Лоа да је најбољи Американац који је икада дошао у Партизан и да га треба сачекати! Ако је Ло то што Влада тврди, онда са Владом нешто није у реду, сви знамо да нас је тај играч завио у црно и упркос томе тренер му је давао највећу минутажу. Отићиће Ло, заиграће у неком другом клубу и биће бољи него код Владе, исто као Лафајет.

Радуљица је полуфабрикат! И као такав, он ипак зна и може боље. И он је назадовао код Владе Јовановића. Катић би данас кидао да је имао његову минутажу, а ни Бешовић не би био лошији. Ни овде не видим другог кривца осим Владе Јовановића.

Стекао сам узисак да је Мачван Гробар. Никада нисам нешто готивио тог играча, али никада му нисам спорио кошаркашко знање. Када је дошао, кренуо је сасвим добро, временом је и он почео да пада. Изгледа да је и он почео да назадује под командом нашег тренера.

И Лучић и Милосављевић иду у рикверц. У најмању руку, нису напредовали као ни "појачања" у ликовима Анђушића и Чакаревића. Опет видим Јовановића као кривца.

Капитен Пера, као и Рашко Катић, нису имали никакву минутажу тако да од њих није коректно очекивати добру игру, нису у такмичарској форми. Ко им није дозволио да играју, тај је кривац.

Никола Пековић је прича за себе. Сви смо знали, осим Владе Јовановића, да човек неће одиграти целу сезону у Партизану, да ће доћи тренутак када ће морати назад у Америку. Чак смо и ми, Гробари са овог форума, причали да треба дати већу минутажу Катићу, а и Бешовићу у утакмицама где је резултат био известан (неке утакмице АБА Лиге), али се то није дешавало. Сада се неки чуде како смо лоши на центарским позицијама.

Не знам како Влада ради на тренинзима, чињеница је да немамо уиграних акција, да нам је борбеност на много нижем нивоу, а о вођењу утакмица не треба причати. Најчешће је безидејно скакао поред аут линије, без снаге да нешто каже играчима, или изврши притисак на судије, да нешто преокрене.

Направљена је велика штета, материјална и нематеријална. Нисмо ушли у ТОП 16 Евролиге, а могли смо, и то без већих проблема. У АБА лиги не стојимо сјајно. Има још времена за поправни, али тешко да ће га бити, бар ја у то не верујем, једноставно, наш тренер нема ни знања ни ауторитет за тако нешто. Овде се отвара питање доласка других играча. До сада су сви радо долазили у Партизан, да би створили себи позицију за богатије европске клубове, да ли ће и даље бити тако?

Ако је систем Партизана да се, у току сезоне, не мења тренер, без обзира да ли зна, или не зна, онда је такав систем лош.

Није још све изгубљено, а да би се кренуло напред, неопходно је променити тренера, под хитно, иначе оде све у пропаст, све године великог рада и прављења имиџа достојног великог клуба какав је Партизан.
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
А идући пут када се уђе у врхунских 16, биће то опет она лепа и искрена радост... Унапред се радујем томе, немојмо бити нестрпљиви!

Kada prvi put kreses zenu, dobijes erekciju, kada 15 godina kreses zenu - dobijes glavobolju.
 

Randy Marsh

Početnik
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
66
Reaction score
3
Nazalost ocigledno je da je ovo nas maksimum u ovom trenutku,sta je tu je,zivot ide dalje...
Nadam se da ce se igraci brzo dici i da cemo se vratiti u pobednicku formu u Aba ligi.
Pojedinci su toliko navikli na uspehe,da su izgleda zaboravili da smo mi bukvalno jedini klub u EL koji pravi igrace,dok ostali nakupuju gotove.Imajuci to u vidu,i skor 4-6 u ovakvoj grupi je veliki uspeh...
 

Jegda

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2007
Порука
2.123
Reaction score
61
Локација
Autokomanda
Hladnnije glave, svezih emocija i dalje...
Ovoj ekipi fali lider definitivno, neko ko ce da povuce kad zaskrpi. Odlaskom Pekovica, potajno smo se nadali da ce to biti Law, medjutim....
Drugo, kos napadamo na isti nacin i od toga ne odustajemo. Centri prave sebi poziciju i spusta im se lopta, pa ako ode neka povratna za sut za 3... Nema izgradjenih akcija za sutere i centri se ne pozivaju na pik. Procitani smo davno, a to kad nema dominantnog centra ala Pekovic dolazi do izrazaja i pretvara se u agoniju. Trece, zonu izuzetno lose napadamo, takodje agonija, mucno gledati...
Sve u svemu na pocetku smo rekli, izuzetno teska grupa za prolaz dalje, imali smo realnu sansu, mec loptu jos u Belgiji....
I za kraj, Raduljica se po inerciji opljune kad god izgubimo. Sinoc je Radule bio medju boljima, imao je propuste, ali dosta toga je i korektno uradio...
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Ne bih sad da se hvalim :p salim se..

Nisam to mislio bukvalno, vec upravo kao stereotipnu frazu...
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Evo gledam snimak na SOS-u i iako mi Vlado nije bio bas miljenik , definitivno zasluzuje nasu podrsku kao klub u globalu. Treba staviti prst na celo i razmisliti da kada dodjes nakon jednog DV , u klub koji je "nesto" u evropskim okvirima nije bas svejedno ,previse ovdje ima pritiska.
Na forumu se stvarala slika o mecu biti ili ne biti ,a kamo li u medijima.
Lijepo su Grba i Tegi rekli o Cakarevicu ,Andjusicu i Milisavljevicu ... oni su igraci za nasu ligu , do EL se treba dosta znoja i krvi proliti da bi se nesto napravilo od njih.
Law je podbacio ,to niko ne moze da ospori ali ja bih ga iskreno ostavio da se dobro namuci da popravi utisak ,Partizan nije to sto jeste zato sto tjera igrace iz kluba pa makar stranci bili .
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Шоне у прави си ти за први део поста,и то је оно што суштина приче око Владе Јовановића,притисак који он хтео не хтео има јер води један такав клуб и то после Дулета.
Дакле постављен је за првог тренера Партизана у моменту када је он био четврта сила у европским оквирима,кад су Вујошевић и Обрадовић преузимали клуб била је тотално другачија ситуација,знатно мања конкуренција у европској кошарци,мање лове се улагало,нба лига буквално била на неком почетку свог развоја а погледајте где је сада,од ње зависи на шта ће личити састав многих европских тимова,сетите се само какве играче су тренирали њих двојица а какве сада Јовановић.
Човек је реално добио врућ кромпир у руке,од њега сви од првог дана очекују да Партизан одржи на оном нивоу на који га је довео Дуле али јбг он је тренер почетник који то не може.Ево пред почетак ове сезоне амбиције су нам због добро одрађеног прелазног рока(што се до пре месец,месец ипо дана чинило да је тако) порасле,топ 16 постао реалност а топ 8 нешто ка чему треба тежити.
Наравно кад кажем амбиције порасле ту пре свега мислим на нас навијаче али и целокупну кошаркашку јавност у овој земљи,једноставно тренер није умео да изађе на крај са свим тим.Малом детету се не поклањају скупе играчке,као што се ни тренеру без икаквог искуства не даје на вођење један такав тим.Разумем ја да се жели добити тренер на дуже стазе,пример фудбалског клуба нам показује да се од честих смена тренера не може добити ништа позитивно али док Јовановић не стекне неопходно искуство и знање немојмо од њега очекивати велике резултате у европским оквирима.
 
Последња измена:

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
"Poraz jeste šokantan i odraziće se na ekipu, ali ipak moramo da se podignemo i pokušamo da odigramo dobru utakmicu, sigurno protiv maksimalno motivisane Zvezde. Bar da kalendarsku godinu završimo na pozitivan način, pa od januara da krenemo sa boljim radom i naravno boljim igrama", poručio je Kecman.

"Sezona nije završena ispadanjem iz Evrope. Život ide dalje, imamo da odbranimo tri trofeja..."


Izdvojio bih ovu izjavu Kecmana.
Idemo dalje, sto nas ne ubije to ce nas ojacati. Vec posle limenki, pocinjemo jedan novi ciklus.

Necemo igrati EL, najbolje sto se moze izvuci iz toga je da ekipa bude vise fokusirana na ABA ligu. Porazi od Zlatoroga i Buducnosti su bili, izmedju ostalog, i posledica fizickog i psihickog praznjenja posle meceva EL. Ne kazem da je bolje sto ne igramo u TOP 16, ali bar neke pozitivne stvari treba izvuci iz svega ovoga.

Kad se budemo vratili na pobednicki niz, ekipa ce vracati i samopouzdanje, sa pobedam ce doci i trofeji!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top