Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.309
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Jbt koje su ovo gluposti da će neko da zapinje, ne zapinje ukoliko obezbedi, ne obezbedi mesto.
Svi hoće da pobede do kraja sve pa i PAO i Alba da se ne blamiraju. A da ne pričamo o ekipama sa nekim šansama ili sa ekipama koje mogu da biraju ili izbegnu protivnika u plej ofu.
To su vrhunske sve ekipe sa 15ak igrača, nikom ništa ne menja ni jedan rezultat samo je pitanje umora, forme ili neke inspiracije taj dan. Svi su oni motivisani da pobede do kraja, igraju EL, ne čelendž kup.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.686
Reaction score
22.983
Локација
Академија

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Od dosade kasno idu kalkulacije za nas manijake. Verovatno će ovo biti nebitno posle petka, ali eto, neka stoji. Velika slova su za mečeve kući.

NAJBOLJI ISHOD:
Ukoliko Monako, Fenerbahče, Makabi i mi svi završimo sa 20 pobeda, krug je:

4. Partizan
: 4-2 (+17 u krugu trenutno dok ovo pišem, bilo koja pobeda protiv Monaka bi nas održala na vrhu kruga). Ostali mečevi protiv: REAL, Monako, PANATINAIKOS. Mora skor 3-0.

5. Fenerbahče: 4-2, +16. Ostali mečevi protiv: Baskonija, EFES, fmp. Mora skor 2-1.

6. Makabi: 3-3. Ostali mečevi protiv: MILANO, Žalgiris, Real. Mora skor 2-1.

7. Monako: 1-5. Ostali mečevi protiv: Bajern, PARTIZAN, Efes. Mora skor 0-3.

DRUGI MOGUĆI ISHODI:
Makabi ima +1 (jebeni Bonzi Kolson u odnosu na nas), Fener ima +2. Imamo koš razliku u odnosu na sve od 8. do 10. mesta i u potencijalnim krugovima smo svakako najsigurniji tu za prolaz, tako da mi se čini da je 7. mesto relativno sigurna stvar.

U krugu Fenerbahče, Makabi i mi sa 20 pobeda

5. Fenerbahče: 2-2, +11
6. PARTIZAN, 2-2, -3
7. Makabi, 2-2, -10

U krugu Fenerbahče, Makabi, mi, Žalgiris, Baskonija sa 19 pobeda:

5. PARTIZAN,
5-3, +40

BASKONIJA: 4-3, +28(?); ostao im je meč sa Fenerbahčeom koji ne smeju da dobiju sa +12, ili bi nas preskočili za četvrtu poziciju. Mora skor 3-0 do kraja.
MAKABI: 4-3, -24(?); ostao im je meč sa Žalgirisom, ali s obzirom na razliku od preko 60 poena, nema neki uticaj na konačno stanje što se tiče nas. Mora skor 1-2 do kraja.
FENERBAHČE: 3-4, -14. Mora skor 1-2 do kraja.
ŽALGIRIS: 2-5, -30 (?). Mora skor 3-0 do kraja.

NAJGORI ISHOD:
Moramo dobiti barem dve da bi bili sigurni. Vidite da smo u krugovima u prednosti.

18 pobeda:
U krugu sa Baskonijom, Žalgirisom, Efesom - jedinim timovima koji mogu do 18 pobeda, imamo skor 5-1 i +59 koš razliku, dakle poprilično smo sigurni u toj situaciji za prolaz dalje.. Baskonija bi imala 4-2 kao jedina ekipa iole blizu toga da nas ugrozi..

17 pobeda:
Moguće je da svi od 7. mesta do 13. mesta imaju 17 pobeda,
mada malo verovatno. Dakle mi, Baskonija, Žalgiris, fmp, Efes, Milano, Valensija.

7. BASKONIJA 8-4, +68
8. MILANO 7-5 (-29)
-----------------------------
9. PARTIZAN 6-6, +32
10. fmp 6-6 (+12)
11. ZALGIRIS 5-6, -58 (ostao mec sa Valensijom)
12. EFES 5-7 (+37)
13. VALENSIJA 4-7 (-70)

U sustini, bitno je samo da Milano ne dobije sve do kraja i da se nekako usunja u konacni obracun i mi cak i da izgubimo sve utakmice i da svi ostali koji su sad na 14 pobeda nekim cudom dodju do 17, opet bismo upali u plejof...

Sve u svemu, zajebimo kalkulatore, idemo po 3-0 i domaci teren... pa sta bude...
 
Последња измена:

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Petak deluje kao dan D.
Uzdamo se u sebe i zavisimo od sebe ali i pratimo situaciju u Baskiji i Kaunasu.

Ima prostora i za optimizam i za pesimizam ali je ovo sutuacija u kojoj i zelimo da budemo. Borba za TOP8 i stvari u nasim rukama

Ajmo da dohvatimo to
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.586
Reaction score
13.539
Локација
Yaoundé
Ja ne znam kakva je nacionalna sportska politika Španije, ali oni u svim sportovima izbacuju neke male prdavce, koji čuda rade sa loptom, imaju neverovatnu sportsku inteligenciju, motoriku, brzo misle, brzo rade, samo neke finte bacaju...
Ne znam za ostale sportove, ali u košarci ih je, koliko se sećam, poslednjih par decenija u vrh doveo rad ovog čoveka...


... a on je stalno isticao da se ugledao na jugoslovensku školu košarke.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.686
Reaction score
22.983
Локација
Академија
Општи утисак медијских написа је следећи - цигани, који максимално могу да имају 17 победа настављају херојску борбу за топ8 а Партизан, који тренутно има 17 победа и још три могуће, једва грца у надметању за топ8.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.307
Reaction score
37.308
Mi i dalje držimo SVE u svojim rukama, ne zavisimo ni od koga.

Ako ćemo o kombinacijama kojih i dalje ima previše, najrealnije su da ako ulazimo u krugove to bude sa Baskonijom, Žalgirisom i/ili Efesom, bilo koja kombinacija mimo toga bi bila malo verovatna, mada ne i nemoguća. Naravno, ovde mislim na ekipe ispod nas, ako uspemo da "dohvatimo" Makabi, Fener, pa i u nekoj suludoj kombinaciji Monako, onda smo sigurni za TOP8 i pričamo samo o što boljoj poziciji.

Ali, za one kojima je primarna borba za TOP8, onda mislim da su nam samo navedene 3 ekipe realni konkurenti i u SVIM mogućim duelima i krugovima smo na prvom mestu.

Edit:
I hajdemo sad malo "realno", ono naše omiljeno. Ko je na početku sezone mogao da pretpostavi da ćemo 3 kola do kraja da budemo na mestu koje vodi u TOP8, sa boljim međusobnim skorom od prva tri pratioca, od kojih je jedan aktuelni prvak Evrope?
 
Последња измена:

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Sinoc sam odgledao malo Real,jbt al su jaki. Mozda su i najtanji na playu,ali to pokriva Musa sasvim solidno u odsustvu povreddjenih.
Al ko ih jebe,ne mogu da upisu sigurnu pobedu protiv nas,cak sta vise mogu i da prsnu. U Monaku tesko, a Pao sigurica ako to uopste postoji.
Al da vam kazem nesto naravno da treba da udjemo u TOP8 i na F4,pa i da osvojimo :D ,al i ako nista od toga ne uradimo ja sam pravo da vam recem prezadovoljan sezonom u EL. Izmerili smo se sa najacima,i videli da smo itekako konkurentni. Svaka cast ekipi sa Zeljkom na celu,itekako smo zasluzili tu wild card,i stalno ucesce u najjacem takmicenju.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Od dosade kasno idu kalkulacije za nas manijake. Verovatno će ovo biti nebitno posle petka, ali eto, neka stoji. Velika slova su za mečeve kući.

NAJBOLJI ISHOD:
Ukoliko Monako, Fenerbahče, Makabi i mi svi završimo sa 20 pobeda, krug je:

4. Partizan
: 4-2 (+17 u krugu trenutno dok ovo pišem, bilo koja pobeda protiv Monaka bi nas održala na vrhu kruga). Ostali mečevi protiv: REAL, Monako, PANATINAIKOS. Mora skor 3-0.

5. Fenerbahče: 4-2, +16. Ostali mečevi protiv: Baskonija, EFES, fmp. Mora skor 2-1.

6. Makabi: 3-3. Ostali mečevi protiv: MILANO, Žalgiris, Real. Mora skor 2-1.

7. Monako: 1-5. Ostali mečevi protiv: Bajern, PARTIZAN, Efes. Mora skor 0-3.

DRUGI MOGUĆI ISHODI:
Makabi ima +1 (jebeni Bonzi Kolson u odnosu na nas), Fener ima +2. Imamo koš razliku u odnosu na sve od 8. do 10. mesta i u potencijalnim krugovima smo svakako najsigurniji tu za prolaz, tako da mi se čini da je 7. mesto relativno sigurna stvar.

U krugu Fenerbahče, Makabi i mi sa 20 pobeda

5. Fenerbahče: 2-2, +11
6. PARTIZAN, 2-2, -3
7. Makabi, 2-2, -10

U krugu Fenerbahče, Makabi, mi, Žalgiris, Baskonija sa 19 pobeda:

5. PARTIZAN,
5-3, +40

BASKONIJA: 4-3, +28(?); ostao im je meč sa Fenerbahčeom koji ne smeju da dobiju sa +12, ili bi nas preskočili za četvrtu poziciju. Mora skor 3-0 do kraja.
MAKABI: 4-3, -24(?); ostao im je meč sa Žalgirisom, ali s obzirom na razliku od preko 60 poena, nema neki uticaj na konačno stanje što se tiče nas. Mora skor 1-2 do kraja.
FENERBAHČE: 3-4, -14. Mora skor 1-2 do kraja.
ŽALGIRIS: 2-5, -30 (?). Mora skor 3-0 do kraja.

NAJGORI ISHOD:
Moramo dobiti barem dve da bi bili sigurni. Vidite da smo u krugovima u prednosti.

18 pobeda:
U krugu sa Baskonijom, Žalgirisom, Efesom - jedinim timovima koji mogu do 18 pobeda, imamo skor 5-1 i +59 koš razliku, dakle poprilično smo sigurni u toj situaciji za prolaz dalje.. Baskonija bi imala 4-2 kao jedina ekipa iole blizu toga da nas ugrozi..

17 pobeda:
Moguće je da svi od 7. mesta do 13. mesta imaju 17 pobeda,
mada malo verovatno. Dakle mi, Baskonija, Žalgiris, fmp, Efes, Milano, Valensija.

7. BASKONIJA 8-4, +68
8. MILANO 7-5 (-29)
-----------------------------
9. PARTIZAN 6-6, +32
10. fmp 6-6 (+12)
11. ZALGIRIS 5-6, -58 (ostao mec sa Valensijom)
12. EFES 5-7 (+37)
13. VALENSIJA 4-7 (-70)

U sustini, bitno je samo da Milano ne dobije sve do kraja i da se nekako usunja u konacni obracun i mi cak i da izgubimo sve utakmice i da svi ostali koji su sad na 14 pobeda nekim cudom dodju do 17, opet bismo upali u plejof...

Sve u svemu, zajebimo kalkulatore, idemo po 3-0 i domaci teren... pa sta bude...
Ja sam subotom u sred noci radio sve moguce kalkulacije za nas plasman u Top 4. na drugoj temi.

Ovom prilikom da se zahvalim kosarkasima Zalgirisa sto ovoliki moj trud nije bio uzalud. :D

A sto se tice Top 4. ovo su moguce (preostale) racunice:
- Cetvorougao izmedju nas, Monaka, Makabija i Fenera izgledao bi ovako:
1. Fenerbahche 4-2, kos razlika +17, sve utakmice su odigrali;
2. Partizan 3-2, kos razlika +17, igramo jos protiv Monaka u gostima; bilo kakva pobeda nam igra da bi prestigli Fener u ovoj mini tabeli;
3. Makabi 3-3, kos razlika -21, sve utakmice su odigrali;
4. Monako 1-4, kos razlika -13, igraju jos protiv nas kuci;
- Trougao izmedju nas, Monaka i Fenera izgledao bi ovako:
1. Partizan 2-1, kos razlika +18, igramo jos protiv Monaka u gostima; bilo kakva pobeda nam garantuje prvo mesto u ovoj mini tabeli;
2. Fenebahche 2-2, kos razlika +6, sve utakmice su odigrali;
3. Monako 0-3, kos razlika -24. igraju jos protiv nas kuci;
- Trougao izmedju nas, Monaka i Makabija izgledao bi ovako:
1. Partizan 2-1, kos razlika +19, igramo jos protiv Monaka u gostima; bilo kakva pobeda nam garantuje prvo mesto u ovoj mini tabeli;
2. Makabi 2-2, kos razlika -10, sve utakmice su odigrali;
3. Monako 1-2, kos razlika -9, igraju jos protiv nas kuci;
Dakle svom snagom do 3-0 do kraja!
A Monako neka ne izgubi sve do kraja, ako ih nije sramota! :icon-smile:
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.065
Reaction score
3.974
Локација
Beograd
Dajte ljudi, nemoj da smo smešni, gde neko kalkuliše u EL? Da ne zapne protiv nas pred 20.000 ljudi gde im je to praktično najveća motivacija ili u bilo kojoj drugoj utakmici?

Mi prosto imamo imperativ pobede iz razloga da ne upadnemo u frku i paniku u poslednja dva kola ( više mi navijači, nego Željko i igrači) .
 

Данијелс

Početnik
Учлањен(а)
26.08.2018
Порука
185
Reaction score
1.257
Локација
Po
Nakon poraza od cigana iz Spanije, pocela me polako hvatati panika. Uhvatim sebe da se u sred nekog vaznog posla u glavi bavim kalkulacijama za top 8!
Obrni, okreni, najveci problem je sto Zalgiris ima najlaksi raspored do kraja pa nije nerealno da dodje do 19 pobeda. U tom slucaju, a imajuci u vidu da je nasa najrealnija situacija da dodjemo do 18p, molimo se Svevisnjem da Baskonija izgubi barem jednu (vrlo realno) i onda je to, to.
Ala brate... izludeh!
 
Последња измена:

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Od pocetka, od trenutka kad je to imalo smisla gledati (neko 10. kolo), osma pozicija na tabeli ima izmedju 52%-55% pobeda. Ne secam se da je ikad bilo 50%. Razlika u 2% i 5% je mozda zanemariva, ali to je 1 ili 2 pobede vise. To na preostalih 9 kola nije malo. Posebno ono sto je nama preostalo u tih 9 kola da odigramo (Efes, Oli, Real, Barsa...).

Ako nekim cudom bude 17 pobeda za prolaz to ce onda biti 7-8 ekipa izjednacenih za taj prolaz, sto je odlicno za nas posto nece moci da se kreira trougao ili bilo sta nego ce se gledati ukupna kos razlika a tu smo trenutno odlicni. U takvoj situaciji ocekujem gotovo sigurno da prolazimo.

Realnije je da sa 19 pobeda gotovo sigurno prolazimo bez bilo kakve brige (znam, mnogo sam pametan, tako prolazimo i sa 22 pobede), a u najgorem slucaju smo taman iznad crte da prodjemo. Sa 18 pobeda je takodje moguce da prodjemo, ali to je vec gotovo sigurno na neki trougao, medjusobni skor, ili kos razliku ako nas je vise. Dakle, moze biti sa 18 i da budemo prvi ispod crte, sa 19 to ne mogu da zamislim. Sa 17 ne verujem da mozemo igde.

Tacno je da treba gledati utakmicu po utakmicu. Ali to sto neki drugi igraju pa kao mozda i izgube, ili sta vec, ne menja nista. Jer ako neko i izgubi, neko drugi ce da pobedi. Ili ako neko izgubi u ovom kolu, pobedice u sledecem. Potpuno je nebitno kako ce da igraju, jer obrni-okreni gotovo sigurno ce 8. mesto imati 18-19 pobeda. Da li ce to biti FMP i Virtus, ili mi i Efes, ili Monako i Baskonija... nebitno je. Poenta je da ce na 8. mestu biti neko sa toliko pobeda. Ono na sta mi trebamo da se koncentrisemo nije na to kako drugi igraju jer svi imaju svoje losije i bolje rasporede, nego da se koncentrisemo da kako znamo i umemo uzmemo 6 pobeda iz preostalih 9 kola i da idemo iz kola u kolo u svaku utakmicu kao da nam je zadnja, bez gledanja kako drugi igraju. Inace ce nas, gledajuci Makabi i Valensiju, iznenaditi Virtus.

Pobediti 6 utakmica iz preostalih 9 kola je jako puno. Ja iskreno ne vidim gde mozemo da nadjemo tih 6 pobeda, cak i kad bi dobili sve utakmice kod kuce (khm, khm!) opet je to tek 5 pobeda. Ne znam, ali verujem, blesavo se nadam, i eto navijam ko lud. Sta drugo... vecita borba izmedju srca i pameti.
Molim vas da ne sumnjamo vise u moje statisticke magije. :cool:
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Ova sezona ukratko:

Od "ABA je za nerviranje, EL za uživanje", preko "ABA je ok, ali ne mogu da se ne nerviram zbog EL", pa sve do "ABA je uzeta, u EL nam odgovara da budemo 6,7 ili 8, pošto ako budemo 5. to nas smara jer nam lepše da idemo na gostovanje u toplije krajeve..."

A zapravo nam je većini počela sezona sa željom da budemo tvrd orah u EL pa ćemo sledeće sezone da se vratimo i bijemo za prolaz.

Mene iskreno najviše brine koja pesma može da se peva u sezoni nakon što Uzme Željko Evro Titulu?

Biće zajebano...
 
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
244
Reaction score
1.108
Локација
Trebinje
Mi i dalje držimo SVE u svojim rukama, ne zavisimo ni od koga.

Ako ćemo o kombinacijama kojih i dalje ima previše, najrealnije su da ako ulazimo u krugove to bude sa Baskonijom, Žalgirisom i/ili Efesom, bilo koja kombinacija mimo toga bi bila malo verovatna, mada ne i nemoguća. Naravno, ovde mislim na ekipe ispod nas, ako uspemo da "dohvatimo" Makabi, Fener, pa i u nekoj suludoj kombinaciji Monako, onda smo sigurni za TOP8 i pričamo samo o što boljoj poziciji.

Ali, za one kojima je primarna borba za TOP8, onda mislim da su nam samo navedene 3 ekipe realni konkurenti i u SVIM mogućim duelima i krugovima smo na prvom mestu.

Edit:
I hajdemo sad malo "realno", ono naše omiljeno. Ko je na početku sezone mogao da pretpostavi da ćemo 3 kola do kraja da budemo na mestu koje vodi u TOP8, sa boljim međusobnim skorom od prva tri pratioca, od kojih je jedan aktuelni prvak Evrope?
Иако су ме кошаркаши навикли на немогуће, након утакмице против мутаната из Подгорице, ја први нисам могао да вјерујем да постоји таква могућност. Али сам се и поред тога надао освајању Аба лиге.
Често цитирам Жељкову изјаву од претпрошле године када је рекао да ништа не вриједи ако се не буде прави у времену кад је то потребно, а то је на пролеће кад се ломи сезона и освајају трофеји.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.087
Reaction score
5.043
Локација
vezenemam
Статус
Затворена за писање одговора.
Top