Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
488
Reaction score
1.731
Uopste ne bi trebalo raspravljati da li treba sjesti na tudje sjediste, valjda se podrazumjeva da ne osim ako stvarno ima dosta slobodnih mjesta. Ako si iz bilo kog razloga uzeo to sjediste tu i budi. Nije isto gledati utakmicu sa nivoa 400-sredina ili sa mjesta iza kosa. Sto se mene tice, ja preferiram nivo 400 sredina, ali rjetko kad ugrabim ulaznicu pa sam u fazonu daj sta das (nemam sezonsku). Na nivou 400 je prava grobarstina sa istoka JNA, nivo 200 je vise za dublji dzep mada i oni znaju da podivljaju.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.997
Reaction score
13.676
Локација
Kipar
Nije mu zameriti jer ocigledno nije isao dalje od Srbije.
U normalnom svetu se samo dodatnom doplatom moze ostvariti pravo na 'premium seats' sto se razgrabi istog momenta kada se objavi.
Da ne pricamo o necemu sto se podrazumeva a to je da vlasnici sezonskih ulaznica imaju pravo prece kupovine istih sedista za narednu sezonu.
Rezervacija sedista je zakon u uredjenim drustvima I ligama.
Finansije su na prvom mestu bez pogovora ali ne treba zanemariti ni socioloski efekat jer isti ljudi godinama kupuju ista sedista I s godinama su kao familija.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Ja neću o numerisanim sedištima, ja ću malo o onome što mi upada u oči od utakmice sa Virtusom, a to je onaj prazan prostor ispred organizovanih navijača koji su organizovani popunili samo na prvoj domaćoj utakmici sa Armanijem...
Pa ako je već prazan, a potražnja za ulaznicama ogromna, ostavi 3 reda razmaka od ograde sa zastavama organizovanih pa napravi još 4-5 reda stolica, sve više ljudi zove i cima za karte, značilo bi im svakako... pustiti ih na dan utakmice sa onim kartama koje ostanu do pred utakmicu sa nivoa 400 za eventualne gostujuće navijače (413 desno, 414 levo - samo Makabijevi bili)...

Kvari mi dojam ona gola tribina ispred kopa, a očigledno nisu u stanju da je popune...
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.561
Reaction score
3.341
Jos kad su protiv cigana krenuli da obaraju ogradu ispred sebe i kao fol "osvajaju" taj prostor i glasnije navijaju (bukvalno 2 minuta, dok opet nisu krenuli sa uspavankama), da bacis peglu.

Cigani koji su bili na 20 metara od mene su im tada skandirali "Vi ste Grobari, najjaci ste najjaci", i na svu muku i mrznju ka njima, pomislih, bravo jbt, to je to.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
318
Reaction score
1.649
Локација
Панчево
Svakako ne očekujem da sednem na svoje mesto npr. na petoj utakmici Partizan BFC Ja ono u životu nisam video,možda idealizujem jer sam bio klinac tada, ali mislim da je tada bio najveći broj ljudi u Pioniru ikada (tu su negde Barsa i Makabi, ako nisam nešto zaboravio, mada je stvarno bilo gomila drugih ludih atmosfera), na glavama smo sedeli jedni drugima, poskidali se svi jer je bilo kao u paklu, sećam se odlično da je onaj beton sa kog se ulazi na tribine bio toliko mokar da smo se bukvalno klizali, kao da je neko polio vodom pod. U Areni aposloutno očekujem da sednem na svoje mesto. Em je drugo vreme, em smo nas nekoliko kupili sezonske baš da bismo sedeli zajedno i navijali, em je stvar principa.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Nije mi toliko strašno na JNA kad se ne poštuje numeracija sedišta, jer - realno - nije baš najjasnije obeleženo. Trebalo bi ispoštovati koliko se može i ući na ulaz za koji imaš karte . jer postoji i cenovni rang - nije isto bok i centar.
Ovo u Areni je druga priča - sektori i numeracija sedišta su jasno obeležni i razgraničeni cenovnim rangom. Stvarno nije normalno da kupiš 30. red, a sedneš u drugi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
E pa sve vam je to oko stolica i mesta na JNA i u ARENI, ono što bi stari Latini rekli de facto i de jure!

Nešto kao situacija između Srbije i naše južne pokrajine Kosova - de jure ono je teritorija Srbije, ali de facto naša vojska i policija ne mogu tamo, kao što i neke najmoćnije zemlje sveta priznaju to isto Kosovo kao samostalnu državu, ali druge moćne zemlje sveta neće Kosovu dati stolicu u Ujedinjenim Nacijama.
I šta ćemo sad?

Tante za kukuriku što bi rekli stari Srbi!
Ne može Jasmina da mi sedneš na moju stolicu na JNA, ali da tražiš da ja ne sednem na tvoju u Areni! :D
Ili-ili!

I nije samo stvar u numeraciji i poštovanju numeracija, nego i u tome da su (nekada davno) na stadionu postojala mesta za STAJANJE i mesta za SEDENJE...a ne kao sad, nekome se stoji i navija gde god da se zadesi, i onda onaj ko je star, ili ko je dete, ili ima nekih zdravstvenih problema pa ne može dugo da stoji, uopšte ne može da vidi utakmicu od ovih kojima se stoji i navija...iako je platio kartu i svoje mesto da bi tamo sedeo...

Ali to ti je tipično za Srbiju: poštujem sebe, ne poštujem nikog drugog, hoću da radim ono što mi se radi, baš me briga da li to drugome smeta, poštujem pravila ako su u moju korist, ne poštujem ih ako mi se više sviđa nešto drugo...

Ali, da, Arena je velika, uređena, numerisana, nek svako sedne na svoje mesto, a ako na neko drugo (lepše) mesto niko nije došao, šta fali sesti i tamo...

A na JNA decenijama može i ovako i onako, i niko od redara neće ti pomoći da ostvariš svoje pravo na svoju stolicu, a ako počne da te bije i mlatretira grupa huligana, onda će te policija izbaciti sa stadiona, jer im je lakše da izbace jednog pristojnog, nego 10 nabildovanih...

Ali, eto...večeras idemo u halu, na Novi Beograd, da bodrimo Partizan, svima nam je drag...i neće biti gužve za sedenje ili stajanje, jer apetiti su nam porasli pa nam ABA liga nije ništa naročito spram Evrolige...
Jer nekako i mi i ,,cigani,, sad mislimo da nam je mesto u toj Evroligi maltene zagarantovano i ubuduće, bez obzira na to hoćemo li osvojiti ABU ili ne...

A da li je?!

 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.573
Reaction score
5.193
Jos kad su protiv cigana krenuli da obaraju ogradu ispred sebe i kao fol "osvajaju" taj prostor i glasnije navijaju (bukvalno 2 minuta, dok opet nisu krenuli sa uspavankama), da bacis peglu.

Cigani koji su bili na 20 metara od mene su im tada skandirali "Vi ste Grobari, najjaci ste najjaci", i na svu muku i mrznju ka njima, pomislih, bravo jbt, to je to.
Ti vise mrzis Grobare.
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.132
Reaction score
15.423
Локација
Beograd
Današnja vest, mada nije nešto što ne znamo, citiraću da ne otvarate link.

Košarkaši Partizana najgledaniji su tim Evrolige.

Zaključno sa 17. kolom, utakmicama crno-belih u Štark Areni prisustvovalo 149.709 gledalaca po čemu je Partizan prvi u elitnom takmičenju.

Najveću podršku Parni valjak je u dosadašnjem toku sezone imao protiv Makabija, kada je kapacitet dvorane dodatno proširen izvlačenjem još tri reda južne tribine, pa je susretu prisustvovalo 19.011 gledalaca, navodi Mozzartsport.


Ovo je za sada najveća poseta u Evroligi u sezoni 2022/23.

Prosečna poseta na utakmicama crno-belih je takođe najbolja u Evroligi: 16.634 gledalaca. Iza Partizana je Žalgiris, koji je na tribinama Žalgirio Arene u proseku imao 14.626 fanova i ukupno 131.637.

Treći na listi je Anadolu Efes koji je ugostio 123.213 navijača zaključno sa 17. rundom, uz prosečnu posetu 13.690.


1. Partizan - 149.709 / 19.011 / 13.776 / 16.634

2. Žalgiris - 131.637 / 15.254 / 11.024 / 14.626

3. Anadolu Efes - 123.213 / 15.290 / 11.976 / 13.690

4. Fenerbahče - 82.026 / 12.476 / 8.622 / 10.253

5. Olimpija Milano - 79.765 / 12.336 / 7.500 / 9.970

6. Olimpijakos - 77.733 / 11.632 / 0 / 8.637

7. Baskonija - 74.315 / 15.504 / 6.036 / 8.257

8. Alba Berlin - 74.283 / 13.166 / 6.545 / 9.285

9. Makabi Tel Aviv - 72.244 / 10.622 / 9.961 / 10.317

10. Real Madrid - 67.358 / 9.123 / 6.512 / 7,484

11. Panatinaikos - 65.170 / 14.700 / 5.125 / 8.146

12. FMP - 57.570 / 7.500 / 6.453 / 7.196

13. Barselona - 54.700 / 7.511 / 5.066 / 6.077

14. Valensija - 54.379 / 7.906 / 4.978 / 6.042

15. Bajern Minhen - 53.439 / 6.500 / 4.377 / 5.937

16. Asvel - 43.162 / 5.560 / 4.897 / 5.395

17. Virtus Bolonja - 42.529 / 7.619 / 3.648 / 5.316

18. Monako - 28.269 / 4.521 / 3.655 / 4.038
 

Bili

Početnik
Учлањен(а)
09.07.2022
Порука
49
Reaction score
92
Локација
Beograd
Nije mu zameriti jer ocigledno nije isao dalje od Srbije.
U normalnom svetu se samo dodatnom doplatom moze ostvariti pravo na 'premium seats' sto se razgrabi istog momenta kada se objavi.
Da ne pricamo o necemu sto se podrazumeva a to je da vlasnici sezonskih ulaznica imaju pravo prece kupovine istih sedista za narednu sezonu.
Rezervacija sedista je zakon u uredjenim drustvima I ligama.
Finansije su na prvom mestu bez pogovora ali ne treba zanemariti ni socioloski efekat jer isti ljudi godinama kupuju ista sedista I s godinama su kao familija.
Da si ti ziv i zdrav ja od ukidanja viza 2,3x mesecno sam u inostranstvu na utakmicama, sto zbog posla sto zbog privatnih obaveza sam stalno na putu i ne propustam prpriliku da obidjem neki stadion ili halu gde nisam bio.
Samo se vi borite za vasa numerisana mesta pa ce nam se atmosfera svesti na spansku.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.389
Reaction score
4.344
Da si ti ziv i zdrav ja od ukidanja viza 2,3x mesecno sam u inostranstvu na utakmicama, sto zbog posla sto zbog privatnih obaveza sam stalno na putu i ne propustam prpriliku da obidjem neki stadion ili halu gde nisam bio.
Samo se vi borite za vasa numerisana mesta pa ce nam se atmosfera svesti na spansku.
e svasta... sta sve covek ne procita...ali da atmosfera zavisi od toga da li se sedi na svojim sedistima?! Kao bolje navijas ako sednes na tudje mesto :buhaha:buhaha:buhaha
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
207
Reaction score
1.294
Da si ti ziv i zdrav ja od ukidanja viza 2,3x mesecno sam u inostranstvu na utakmicama, sto zbog posla sto zbog privatnih obaveza sam stalno na putu i ne propustam prpriliku da obidjem neki stadion ili halu gde nisam bio.
Samo se vi borite za vasa numerisana mesta pa ce nam se atmosfera svesti na spansku.
Sto u tom inostranstvu ne probas da sednes na tudje mesto, a onda kad covek sa kartom dodje , ti da mu lepo kazes: “aj ne smaraj, sedi na neko drugo mesto”.
To da sednes na svoje mesto kada udjes u halu je stvar kucnog vaspitanja i kulture , a obrnuta situacija je uvek nedostatak tih osobina.
I da, kao sto kolega pre mene vec napisa, kvalitet navijanja ni najmanje ne zavisi od toga sedis li na svom mestu ili ne.
Ponavljam, za sve koji sedaju na mesta za koja nemaju kartu, civilizujte se.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.507
Samo se vi borite za vasa numerisana mesta pa ce nam se atmosfera svesti na spansku
Ajde što ovo nema veze sa životom, to je druga priča ali... Šta fali? Je l' si gledao Huventud-Partizan prošle godine? kako su ti ljudi ispratili utakmicu, reagovali na svaki detalj na terenu, aktivno učestvovali, zviždali svaki put kad su naši napadali...To je nešto što mi imamo samo na momente.
 

Bili

Početnik
Учлањен(а)
09.07.2022
Порука
49
Reaction score
92
Локација
Beograd
Da ne citiram svakog ponaosob sto od drveta ne vidi šumu iliti sto bi englezi rekli think out of box kad vam kop zauzmu ovi sa "numerisanim mestima " videcete ko je u pravu.
Od arene pionir nikad necemo napraviti, a polako cemo da skliznemo ka spancima ili ne daj boze nba "atmosferi".
Zivi bili pa videli.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.507
Sjebaće nas numerisana mesta zato što ______________? Poenta je da obrazložiš, na forumu smo pa kaži šta misliš. Ovako samo ponavljaš jednu te istu stvar bez ikakvog objašnjenja.
Imam sad neke karte za objektivno rečeno gora mesta i stvarno bi me bilo sramota da nekog dovedem u situaciju da me pomera sa svog mesta jer se meni tu više sviđa.
I ko uopšte kaže da treba da napravimo pionir?
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.751
Reaction score
9.500
Najnormalnije je da se sedne na mesto koje je naznaceno na karti. Ne razumem diskusiju oko toga. I na gostujucim se, naravno, numeracija postuje, a atmosfera im nije propala zbog toga :D

Sto se trenutne situacije tice, od starta sezone sam isao sa tudjom sezonskom na nivo 200 i sa kupljenim pojedinacnim kartama u golubarnik. Na nivou 200 je uvek neko sedeo na mom mestu, ali je, takodje, uvek bilo slobodno ,,bolje'' mesto u blizini, pa nisam pravio pitanje. U golubarniku se postovala numeracija. Ja je nisam ispostovao protiv FMP-a (radnicki basket), prebacio sam se pred utakmicu na centralni deo golubarnika kada vec nije bilo ljudi.

Generalno bih uveo neki vid kaznjavanja za to bahacenje.

Pored toga, gazio bih ove sto puse u hali kada bi to bilo zakonski dozvoljeno :D Dodjes da urlas u zatvorenom prostoru, jos muflon dimi neku krdzu.

Generalno, da ne sirim previse, sav debilizam bih kaznjavao novcano u visim iznosima. Ali, nista od toga ne moze da kontrolise redar od 65 godina.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top