Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.409
Reaction score
4.039
Локација
127.0.0.1
Пошто су се честитке слегле, ја бих да поменем неке ствари које мене у нашој игри ужасно нервирају и желео бих неко ко је стручнији од мене прокоментарише.

Прво желим да кажем да мени наша игра личи на анти-кошарку са превише нелогичности, значи само моје лично мишљење, колико год ми побеђивали итд. Да ли се то само мени чини? Елем:

1. Организација наших напада?
У 90% случајева се своди на исто, онај ко је плеј узме лопту, остали се рашире, центар покушава да нађе позицију. Напад је статичан, чека се да дође до 10 секунди до краја, без идеје, обично Лесор крене да изађе и направи блок и ту пик ен рол у 99% случајева не успе, лопта се шаље на страну и углавном се завршава неким шутем за три?! Проток лопте никакав, нека уиграна акција за лагане поене не постоји, све је неко солирање и идивидуално завршавање па како буде...

2. Напад на кош продором?
Ово се јако ретко дешава. Егзум је на гласу због овога али он дечко ипак ретко када успе да некога остави на првом кораку и положи лопту, мучи се често... Мадар је брз али физички не баш јак и он такође не доноси довољно поена продором. Пантер исто ништа, јако ретко...

3. Коришћење фаулова
Фаулове користимо невероватно идиотски... Зауставити противника да не постигне лаган кош за нас је мисаона именица из неког разлога?! Имамо НУЛА фаулова и нико се не сети да га направи да се не би примио лаган кош. Или, имамо НУЛА фаулова, пре тога пусте лагане поене неколико пута али онда направе фаул при шуту или улазу и противник иде на бацања. Ово се дешава константно и мене лично изузетно иритира. Код Дулета није постојао ЛАК поен за противника.
Следећа ставка је како користимо ситуацију када је противник у бонусу. Јуче је Басконија ушла у бонус на 7 минута до краја четвртине, ми смо мислим само ЈЕДНОМ отишли на бацања после тога?!?! Па јебем му матер сваки напад забадај се свим снагама доле и тражи контакт за пенале?! Много утакмица је било до сада да се ово дешава.

4. Грађење коша и генерално скок - јуче је било ок, али генерално трагично.
Za napad nisi u pravu, dobri smo jos od pocetka sezone.


Za odbranu si u pravu, to smo svi znali/videli, ali evo pocinje to da lici na ono sto se ocekuje od Zocovih ekipa. Sto se skoka tice, on se nesto pokvario bio u nekoliko kola, ali ne mislim da smo generalno losi u skoku ove sezone, ok smo. Malo losija faza sad.

Za koriscenje faulova ne znam sta bih rekao, Zeljko je vise puta pominjao da se to ne radi kako treba. Ja iskreno cesto ni ne vidim gde propuste da ga naprave (vidim one ocigledne o kojima svi pricaju) ali sa sinocnom utakmicom mi je izgledalo da i to pocinje da lici na nesto.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.039
Reaction score
14.062
Локација
Kipar
1. Организација наших напада?
У 90% случајева се своди на исто, онај ко је плеј узме лопту, остали се рашире, центар покушава да нађе позицију. Напад је статичан, чека се да дође до 10 секунди до краја, без идеје, обично Лесор крене да изађе и направи блок и ту пик ен рол у 99% случајева не успе, лопта се шаље на страну и углавном се завршава неким шутем за три?! Проток лопте никакав, нека уиграна акција за лагане поене не постоји, све је неко солирање и идивидуално завршавање па како буде...

I ovo sve si napisao za najefikasniji napad Evrolige? Ako je to tako zar mislis da na ovom nivou treneri I timovi ne bi citali tako statican napad sa slabim protokom lopte, bez uigranih akcija.
U redu je I kritika I sve ali dajte malo razmisljajte pre nego sto napisete kritiku.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.606
Reaction score
5.291
Пошто су се честитке слегле, ја бих да поменем неке ствари које мене у нашој игри ужасно нервирају и желео бих неко ко је стручнији од мене прокоментарише.

Прво желим да кажем да мени наша игра личи на анти-кошарку са превише нелогичности, значи само моје лично мишљење, колико год ми побеђивали итд. Да ли се то само мени чини? Елем:

1. Организација наших напада?
У 90% случајева се своди на исто, онај ко је плеј узме лопту, остали се рашире, центар покушава да нађе позицију. Напад је статичан, чека се да дође до 10 секунди до краја, без идеје, обично Лесор крене да изађе и направи блок и ту пик ен рол у 99% случајева не успе, лопта се шаље на страну и углавном се завршава неким шутем за три?! Проток лопте никакав, нека уиграна акција за лагане поене не постоји, све је неко солирање и идивидуално завршавање па како буде...

2. Напад на кош продором?
Ово се јако ретко дешава. Егзум је на гласу због овога али он дечко ипак ретко када успе да некога остави на првом кораку и положи лопту, мучи се често... Мадар је брз али физички не баш јак и он такође не доноси довољно поена продором. Пантер исто ништа, јако ретко...

3. Коришћење фаулова
Фаулове користимо невероватно идиотски... Зауставити противника да не постигне лаган кош за нас је мисаона именица из неког разлога?! Имамо НУЛА фаулова и нико се не сети да га направи да се не би примио лаган кош. Или, имамо НУЛА фаулова, пре тога пусте лагане поене неколико пута али онда направе фаул при шуту или улазу и противник иде на бацања. Ово се дешава константно и мене лично изузетно иритира. Код Дулета није постојао ЛАК поен за противника.
Следећа ставка је како користимо ситуацију када је противник у бонусу. Јуче је Басконија ушла у бонус на 7 минута до краја четвртине, ми смо мислим само ЈЕДНОМ отишли на бацања после тога?!?! Па јебем му матер сваки напад забадај се свим снагама доле и тражи контакт за пенале?! Много утакмица је било до сада да се ово дешава.

4. Грађење коша и генерално скок - јуче је било ок, али генерално трагично.
Sve se slazem samo ovo oko Egzuma da ne retko koga prodje na prvi korak. Obrati paznju sledecu utakmicu kako mu odbrambeni igraci stoje daleko upravo iz tog razloga,jer ako mu pridju zavrsili su pricu. Cim mu pridju dovoljno blizu ne moze niko da ga cuva ako je sudjenje regularno
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.287
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Kolko poena i koliko akcija bi trebalo da se odigra da se prestane s pričom da nema akcije. Evo kako recimo Papapetru i Trifunović da ostanu sami na šutu za 3 kada oni šut iz driblinga nemaju?
Jebotebog na forumu je akcija samo ako se iz pika spusti centru i on zakuca.
Najbolje da protivnik ne igra odbranu i ne skautuje protivnika.
E da bonus informacija: i izolacija je akcija i nije isto što i igra 1 na 1.
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
847
Reaction score
639
Ma šta se ima izvinjavati, ko peva zlo ne misli.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.407
Локација
Beograd
I ovo sve si napisao za najefikasniji napad Evrolige? Ako je to tako zar mislis da na ovom nivou treneri I timovi ne bi citali tako statican napad sa slabim protokom lopte, bez uigranih akcija.
U redu je I kritika I sve ali dajte malo razmisljajte pre nego sto napisete kritiku.
Ma stvar je u tome što bismo mi da u svakom napadu damo koš, a u svakoj odbrani da ga odbranimo...a to nam baš i ne uspeva, i onda...
Ali stvarno ima momenata kada izgledamo kao da nemamo ideju, ili kada pravimo neke početničke greške...jeste da je ovo nivo Evrolige gde su protivnici veliki, jaki i brzi, ali mi nekako od KK Partizana očekujemo da pobedi svakog na koga se nameri...da uvek da koš i da ga uvek odbrani - ili bar u najvećem broju slučajeva.
Ali to je do nas, ne do Partizana. :icon-lol:
Šta je uradio Anđušić pa se izvinjava, poveo navijanje s nekom pesmom
Ovo je veći problem nego naša odbrana i napad - zaboravio je da mu supruga navija za...rivalski klub...a uz to je ,,laka na obaraču,, - samo tako. :icon-lol:
Ako Anđuša pretekne, vidimo ga na nekoj sledećoj utakmici...a ako ne...časno je pao, slava mu! :icon-lol:
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Plaši me samo ova igra Smajlija.
Tri puta ga Željko juče pušta. Prva 2 puta ga vadi bukvalno posle 2 minuta. Toliko smo loše izgledali da to nije normlano. Nekako ne ume da se kreće, niti da izbori poziciju. Čini mi se da svojim kretnjama sjebe čak i ostatak ekipe. Jer im napravi gužvu u reketu i onemogući prodor.
U trećem ulasku je barem uspeo da iznudi neke skokove u napadu, mada su ga tada sudije malo sjebale ne svirajući mu ništa u tim situacijama.
Nadam se da će uspeti da uznapreduje, i da će dobiji neku konstantonst. Inače će biti mnogo nezgodno gledajući da je Balša bolsetan.

Kad pomislim da sam na početku godine kada sam čuo vest da će Baskonija da otera Vanju mislio koj će nam on moj, nije za ovaj nivo košarke. Trenutno ispada da bi nam bio mnogo koristniji nego Andjušić, ali jbg. Zadržaše ga.

Nekad bre majku mu naši bivši igrači nisu divljali protiv nas. Sećam se Krstić kad je igrao u CSKA. Ubija sve redom, dođe u Bg, ne zna ništa ko tele, mi ih nakantamo.
Sad svakom našem bivšem igraču kad igra protiv nas se digne patka i odigra 2-3 puta bolje nego što je igrao do tada....

Što se tiče Lessora, pokazao je da srpski priča super. Mislim da je zaslužio pasoš, da se ne cimamo kog nećemo da vodimo na kup.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.064
Reaction score
15.643
Локација
Храм фудбала
Исто мислим, нешто ми говори да неће минуту добити против МЗТ-а.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
800
Reaction score
4.230
Локација
Beograd
Razumeo bih da smo igrali protiv kluba koji nosi ime pokojne zvezde, ali ne vidim smisao da se ova pesma peva nakon utakmice protiv Baskonije i time im davati na nekom znacaju. Medjutim, ako je vec pevao, jos manje ima smisla da se izvinjava ovima sto se prave da navijaju za zvezdu a ne za fmp zbog najnormalnije pojave u sportu, vredjanja rivalskog kluba. Koga briga za to sta covicevci misle i da li su se uvredili.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Plaši me samo ova igra Smajlija.
Tri puta ga Željko juče pušta. Prva 2 puta ga vadi bukvalno posle 2 minuta. Toliko smo loše izgledali da to nije normlano. Nekako ne ume da se kreće, niti da izbori poziciju. Čini mi se da svojim kretnjama sjebe čak i ostatak ekipe. Jer im napravi gužvu u reketu i onemogući prodor.
U trećem ulasku je barem uspeo da iznudi neke skokove u napadu, mada su ga tada sudije malo sjebale ne svirajući mu ništa u tim situacijama.
Nadam se da će uspeti da uznapreduje, i da će dobiji neku konstantonst. Inače će biti mnogo nezgodno gledajući da je Balša bolsetan.

Kad pomislim da sam na početku godine kada sam čuo vest da će Baskonija da otera Vanju mislio koj će nam on moj, nije za ovaj nivo košarke. Trenutno ispada da bi nam bio mnogo koristniji nego Andjušić, ali jbg. Zadržaše ga.

Nekad bre majku mu naši bivši igrači nisu divljali protiv nas. Sećam se Krstić kad je igrao u CSKA. Ubija sve redom, dođe u Bg, ne zna ništa ko tele, mi ih nakantamo.
Sad svakom našem bivšem igraču kad igra protiv nas se digne patka i odigra 2-3 puta bolje nego što je igrao do tada....

Što se tiče Lessora, pokazao je da srpski priča super. Mislim da je zaslužio pasoš, da se ne cimamo kog nećemo da vodimo na kup.
I naše najveće legende Partizana Đorđević i Danilović su šiljili patke na Partizanu do mere da su me izluđivali.
Peković, Tomašević...bilo je puno njih sa 20+ poena protiv nas.
Pa i taj Krstić je jedini igrao protiv nas kad ih je Bogdan prcnuo čini mi se da je imao 30p
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.214
Reaction score
3.980
Локација
Uvek uz Partizan
Koliko se meni čini jedino Mića Berić kada je u dresu Skavolinija dobio na zagrevanju majicu Mnogo smo jaki (u njoj se i zagrevao), na utakmici bukvalno nije pogledao koš. Sam na trojci on doda saigraču u lošijoj poziciji.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.844
Reaction score
9.825
Ako nekom treba da se izvini, treba nama, sto spominje nebitne likove dok slavimo pobedu nad Spancima :D

@gurtang

da se taj covek zove prezimenom treba pravilima zabraniti :D Bice da nije pruzio dobru igru zbog manjka petlje i borbenosti, a ne ljubavi prema klubu, koju je kasnije mnogo puta dokazao :D
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.185
Reaction score
15.720
Локација
Beograd
Stalno mi moramo govnima nešto da se izvinjavamo, ko im jebe mater pokvarenu, ako si se već izvinjavao, ne moraš javno čoveče, moliti cigane za oprost, neverovatno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top