Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Kad ekulipa pobedi- zasluga je igrača, kad izgubi- krivica je trenera. I to je tako u svakom kolektivnom sportu.
Da li bismo pobedili sa Lesorom ili bismo se samo diže nadali, a ishod bi bio isti - ne znam. Ali svakqlako znam da je govno Radovic doprineo pozamašno ovom porazu. Jer nije to samo do Leaorovih ličnih nego so još nekih drugih odluka koje au unele nervozu.
Zašti mi nismo ekipa koju tqkve stvari mogu dodatno da motivisu, da ae stegnu i odigraju jače- ne znam. Svakako je do karaktera.
Trifunovic čini mi se bez greške odigrao ono što je imao kao ulogu.
Smajli na srce, ali definitvno tu fali i malo mozga.

I dalje tvdim da nam je ABA prioritet. Jedino iskreno razočaranje i neuspeh, zamene kao navijača, ove sezone je što do sada nijedan dwrbi nismo dobili.
 

vojo.kecman

Početnik
Учлањен(а)
02.08.2018
Порука
29
Reaction score
77
Локација
Topolska 18
meni je samo krivo sto je evidentno da love imamo, ali po meni lova nije rasporedjena kako treba, vecinom dovedeni igracu koji su ofanzivno mnogo bolji a u odbrani skripi, osim Papapetrua koji je u odbrani ok, sad da li je problem do voljnog momenta ili do neznanja igranja odbrane, ne znam,
nama i dalje fali rezervni centar, znaci treba nam neko da zatvori reket i pokupi skokove, ne treba nam Jokic, evenutalno 4-5 igrac koji ce isto to da radi, posto Ledej nije siguran da ce uhvatiti skok a i nema neku visinu 201, Tristan je 209 ali on ni ne igra, a Lesor 206, trebaju nam neki igraci 210 i preko ili bar jedan, taj rezervni centar koji ce da donese sigurnost u skoku... imamo Balsu koij je cesto povredjen i zato je trebala biti dovedena treca opcija...
pravog plejmejkera nemamo vec drugu sezonu i to nam se obija o glavu, da imamo, ne bi se desilo da Pantera onako udvoje i otmu mu loptu i tu se izgubi utakmica, nego bi on cekao negde sa strane da dobije pas, iskusan plej ne bi to ni dozvolio, vec bi se oslobodio lopte ranije... i to ne samo ta situacija nego milion drugih kad krenemo da glavinjamo u napadu i igramo bezidejno, Exum nije plej niti to moze biti, on moze da iskreira poziciju za sebe da ide do kosa, ali da asistira, tesko, na stranu sto igra odlicno, mozda i najbolji igrac, posle Lesora, pricam o poziciji pleja ne o njegovom ucinku, Avram isto daleko od pleja a Madar nema dovoljno iskustva...
Naneli mi je jedno od najvecih razocarenja sto u napadu, u odbrani ga nema nigde, za te pare se mogao dovesti pravi plej ili centar i to bi bila druga prica...
sto se tice preuzimanja u odbrani, naravno da su ljudi nezadovoljni jer uvek ostane nas plej na centru a centar cuva pleja i tu nastaje haos, na strani obavezno neko sam na trojci pa taj i ako promasi, nemamo skok i tako u krug vec druga sezona, ako mi kao nestrucni to vidimo i iritira nas, onda jbg...

dosta mi je prica - sta uradimo u euroligi, uradimo, naravno da svi zelimo uspeh koji i nije nemoguc, nemamo mi neiskusne igrace, a bogami su fino i placeni, vidite da svako svakog moze da dobije u euroligi i mi to ne koristimo i visi nam prolaz u top8, ali na kraju sta da ocekujemo od tima koji nema rezervnog centra i klasicnog pleja, ovih 9 pobeda su nam premija
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Nakon jedva prespavane noci, i dalje sam razocaran, ali ajde, necu vise da mracim. Neka bude da sam preterao. Najvise od svega bih voleo da nas igraci razuvere, da se trgnemo i odigramo ljudski. Eto, samo toliko.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.171
Reaction score
9.882
Локација
underground
Kao sto sam i rekao na pocetku sezone 10 do 14 pobeda u evroligi uz par velikih skalpova je realnost i sasvim ok za prvu sezoni u evroligi u ovakvom formatu. Top 8 je preveliki zalogaj. Sve ispod toga je podbacaj a sve iznad toga je prebacaj. Sad sto su nasi apetiti veci to je drugi problem , i to je legitimno ali ne i realno. Imamo mi mnogo vecu i vazniju borbu (a to je da postanemo redovni ucesnici evrolige), nego sto je eventualna pobeda u Valensiji, pa cak i plasman u top 8.
 

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
50
Reaction score
325
Što se tiče ulaska u top 8, i dalje je sve u našim rukama.

Nadam se da smo sinoć ispucali sve gluposti i neinteligentne odluke i da smo spremni za veliku pobedu u sledećem kolu.

Umesto da smo razočarani zbog ove utakmice, setimo se da nam je to tek 2. poraz u 7 utakmica u Evroligi. Imamo još 14 utakmica do kraja. Ako bismo po 2 puta ponovili seriju od 5-2, kao što smo uspeli u poslednjih 7 utakmica, skoro sigurno bismo išli u top 8 (možda čak i sa jednom pobedom manje).

A nije da nam je raspored nešto pretežak - u svih narednih 8 utakmica imamo i te kako realnu šansu da pobedimo.

Idemo dalje.
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
352
Reaction score
2.217
Локација
Kraljevo
Ne znam u kojem momentu se krenulo sa ovolikim kalkulisanjem za top8 ovde?
Ovo nam je prva sezona u EL, nismo istu igrali igrali 8 godina. Ja mislim kad bi ljudi znali koliko stvarno imamo(nemamo) novca za pojačanja u odnosu na neke timove koje otpisujemo u startu i računamo da moramo da dobijemo i kući i u gostima, bili bi realniji u svojim kritikama. Kao da je cela Srbija potpala pod uticaj rsb prigradskih botova o platama, našem budžetu, Željkovoj plati, Zoranu Saviću, itd.
 

vojo.kecman

Početnik
Учлањен(а)
02.08.2018
Порука
29
Reaction score
77
Локација
Topolska 18
ne kazem da imamo para kao drugi nego da su neki igraci tipa Naneli placeni verovatno odredjeni novac za koji se mogao dovesti igrac na drugoj poziciji, ne vidim sta bi Zagorac manje doneo na toj poziciji... ok, resio je onu utakmicu protiv Efesa ali ovo ostalo je sve tanko... igraci nemaju konstantu i evidentno da nemamo pravog lidera, Panter je kapiten ali covek nije konstantan sto bi morao da bude za pare koje prima... ne kazem da treba da resi 20 od 20 utakmica, ali sve je ovo tanko,
a sto se tice borbe za Abu koja nije tema, ali nam je bitnija od Eurolige, pa i tu smo dozvolili sebi da izgubimo od Cedevite a i derbi nismo smeli izgubiti sa onolikom razlikom, ne znam sta je onda poenta nase kosarke ove sezone, cigane necemo dobiti sigurno sa sve plus Kampacom u ekipi, ja ne vidim da mi to mozemo... nadam se da gresim, ne zbog toga sto nemamo kvalitetne igrace, nego zbog nase same igre i sto nam fali 2 igraca da popune roster, a oni su natrpali 15ak igraca iskusnih, Petrusev mladji igrac, poceo da kida, a mi na klupi imamo Smajlija koji pravi haos greske, Tristana koji je mlad, slabo dobija sansu, Balsu neiskusan dovoljno, Andjusica koji ima samo sut, Madar koji nam je jedini klasican plej je neiskusan i ne moze to da nosi...a ovi iskusniji nisu konstantni, tako da sta onda da ocekujemo... plus odbranu igramo katastrofa... da na klupi imamo Gagija Milosavljevica, Lucica, Jaramaza, nekog kao sto je Novica i tako neke igrace, to bi bila skroz druga prica...
 

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
487
Reaction score
1.730
Stare boljke, isti krajnji rezultat. Ispadanje u odbrani, skok u odbrani, nerezonski potezi u napadu, njih isao sut kad je trebalo, nas nije i to je to. Dobro bi bilo drknuti cigane, ali bice vraski tesko sa njihovom formom i koliko su napaljeni plus ostale radnje van terena. Idemo dalje pa sta bude.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
377
Reaction score
3.427
Локација
Kući.
Ako tražite kontinuitet od Želimira i od igrača, zašto onda vaši postovi nemaju kontinuitet?

Je l Željko za penziju ili za evrotitulu?
Je l smo skup lelemuda ili ekipa sa hemijom i energijom?
Je l igramo taj F4 ove godine ili je sezona upravo završena?

Ironiju na stranu, i meni naše utakmice ove sezone izazivaju osećanja koja se nalaze u dve krajnosti, ali ako gledamo širu sliku - ovo je baaaaš očekivano.

Prva sezona posle dugo vremena, Željku tek druga sezona u klubu, nenanviknuti na ovaj format, bijemo se sa ekipama koje imaju jače budžete...i ovo je neki realan rezultat.

Ja se prvi nadam Top8, ali trenutno ne bih stavio više od 1000 dindži na to. Dok na osvajanje ABA lige, kada bih se kladio, može i 100 evra da se stavi. Ali 1000 ne može.
I onda sledeće sezone - 1000 dindži da osvajamo EL, 100 evra za Top8, 1000 evra za osvajanje ABA lige...

A ako se malo promeni klima u državi, ako nas niko ne bude sabotirao, a Željko ostane na mesto koje mu je najprirodnije - stavljaće i drugi pare na nas, i dobijaće.

Što se tiče tekme - jedan utisak je da smo 3-4 puta bili nadomak preokreta, drugi utisak je da ih ne bismo stigli još 16 četvrtina. Ali smo se bar pobili.


Teraj dalje, dobij cigane u nekadašnjem našem domu, a onda im se desetog marta useri u život u Areni i dobij ih većom razlikom nego oni nas. Toliko.
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
650
Reaction score
5.172
Локација
Nis
Uvek ista prica, kad pobedimo osvajamo sve, kad izgubimo teraj sve. Ne pisem cesto na ovoj temi ali moram izneti licni utisak od sinoc a to je da su se igraci borili i da kad su gresili nervirali su se kao i ja, ne mogu se oteti tom utisku da im je zaista stalo i imaju volju. Meni dovoljno, jebe mi se za poraz, karacemo cigane u Pioniru. Partizan i samo Partizan...
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.993
Reaction score
13.597
Локација
Kipar
ne znam sta je onda poenta nase kosarke ove sezone, cigane necemo dobiti sigurno sa sve plus Kampacom u ekipi, ja ne vidim da mi to mozemo..

Pa gde si bre vojo.kecmane legendo. Izvini sto sam iz tvog poduzeg briljantnog posta izdvojio samo jednu stvar. Nisam imao snage za vise.
14 poruka za 4 godine I razumem da ti je bas sad prekipelo pa si morao da napises jubilarnu petnaestu. Evo ne znam ni ja sta da radimo I kako da dobijemo cigane sa strasnim petrusevim I kampacom. Kao sto kazes, posto ih necemo dobiti mozda je najbolje da odustanemo I da se predamo. Sad jos samo da nadjemo nekog s foruma da prenese resenje problema Zeljku I timu.
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Top 8 je nesvakidašnji uspeh za prvu sezonu posle 100 god neigranja EL i pola igrača bez iskustva na ovom nivou.

Cenim ambiciju grobara, ali treba se načestitati 2023. buzdovanu koji je smislio 'Uzmi Željko evro titulu' i bacio u rasulo ionako kuknjavi sklonu generaciju (navijača) pa sad za svaku analizu tekme posle bilo kakvog poraza moram da pregazim dva metra naricanja i oproštajnih pisama da naletim na nešto pametno, na bilo kojoj mreži.

Tako da nije ne znam kakav neuspeh ne ući u top 8 u jednoj od najkonkurentnijih EL do sad, sa klupom koju imamo, ovim bolesnicima na vratu itd.

Ono što jeste neuspeh recimo je da do kraja sezone ne uspemo da postanemo opasni i na strani.

 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Menjam Nanelija, Pantera, Smajlagica, Avramovica i Andjusica za Mozlija, Tomasa, Bircu, Gordica i Jaramaza. Jeste da mozda nisu kvalitetni kao ovi gore (upitno) , ali bar znam da ne bi dopustili da kojekakve ekipe silje k nad nama.
Evo usraću se u mokasine svoje.
Ovakve priče sam toliko puta pročitao da bi mogla zasebna tema samo da se napravi "menjam x za y", i po običaju u stvari ne menjam.
Jer sa ovom gore ekipom bi bili ubedljivo poslednji u El i onda se odjednom zaboravi "borba" i slične mantre. Kad te nabijaju 30 razlike redom onda nije baš bitno dal se boriš nego onda kreće priča da se "bruka dres", tako je i ono s Partizanom u beton ligu, pa kad DV dovede nesretnog Sinadinovića kuka i motika.
Kad god neko kaže da mu je bitno samo da se bore pa makar i izgubili znam da laže.
Bitan je rezultat, i kad se dobija onda su igrači borbeni a kad se gubi onda odjednom nisu. Ti isti igrači su izlizali parket protiv Efesa...
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.385
Reaction score
4.309
Borba po svaku cenu za top 8 ima smisla samo ako tim plasmanom ostanemo u EL sledece sezone... uzalud ako prodjemo u top osam a izvisimo aba ligu i ne igramo evroligu...
 

vojo.kecman

Početnik
Учлањен(а)
02.08.2018
Порука
29
Reaction score
77
Локација
Topolska 18
pa braco, onda najbolje da ne pisem nista, posto ovde ko god se pojavi da pise a nema puno poruka odmah je okarakterisan kao bot i cigan... ne kazem ja da mi treba da odustanemo nego ocekujem takav splet okolnosti, posto evo druga godina mi se nesto nadamo i ocekujemo, a ciganija opet bolja a vratio se i Zeljko i imamo solidan budzet, ne znam sta treba da ocekujem da budemo 12ti u euroligi i da pobedimo cigane jednom u 5 derbija... pa lakse mi je bilo kad smo igrali ligu sampiona, onda sam bar znao na cemu smo i nisam se nadao, sad se nadam ali izgleda dzabe... ja licno ne uzivam u utakmicama nasim, sve je to lepo, napadacki, dajemo puno koseva, ali samo na domacem terenu, u gostima nema ni toga, ali to jednostavno nije to, nije identitet Partizana, ne kazem da treba da igramo kao kod Duleta na 60 poena, ali gde je ta prokleta odbrana i borba i skok... nama se odbrana svodi na to da svi stoje i samo preuzimaju, pa jel ima tu neko da iscepa stav malo i da pokida protivnickog igraca... a neko ako ne primeti na kojoj poziciji nama fali igrac i igrac sa kakvim karakteristikama (ja ne kazem da sam ja kosarkaski strucnjak, ni da neko treba da prenosi Zeljku moje misli sa foruma, ali evidentno da nam fale neke stvari a ne radi se na tome)...
ovde se pljuje svako ko kritikuje i govori se kako eto kao nezadovoljni ste sto igramo euroligu, nismo je ni igrali do ove godine, pa nezadovoljan sam jer gubimo od ekipa koje bi trebali da dobijemo i koje mozemo da dobijemo, a gubimo zbog nekih glupih gresaka i neresavanja problema... mogli smo imati 3-4 pobede vise ali nemamo, zbog cega, ne znam, mozda samo nemamo srece....
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top