Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.789
Reaction score
7.557
Локација
25-i maj

Џими

Početnik
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
16
Reaction score
101
Локација
Novi Sad

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
993
Reaction score
3.674
Локација
Utisak večeri, poslednja četvrtina, Klajburn na 10-ak metara od koša predvodi napad, ne znam ko je na njemu, dolazi mu se u blok da ostane u "mis meču" da igra protiv Lesora 1 na 1. Pokušava nešto jedno 2, 3 sekunde, Lesor se spustio skroz u stav, fuck it, dolazi se u još jedan blok da se skloni ipak Lesor. :D
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
ПАРНИ ВАЉАК на путу ка Топ 8 и бесмртности
049a2ca9-2199-4e0f-92ea-070710c698c4.jpg

Иза нас је једна блистава седмица у којој је Партизан показао сав свој квалитет
и карактер. Екипа победника, која кроз историју пркоси противницима и задаје им
немилосрдне ударце. Неко ће рећи да овај Партизан није онај Дулетов. Не бих се
сложио - друго је време, друга су правила игре, али борбеност, жеља, хтење и
мотивација су красили и тада Дулета и сада Жељка.
Партизан је у само три дана победио 2 велика противника. У можда кључним
утакмицама сезоне, побеђени су приградски ривал после -20 поена у 18. минуту и
двоструки првак Европе, Ефес Пилсен, који је крајем прве четвртине водио 23:6.
Партизан је предвођен Жељком у оба меча направио мега-преокрет. У понедељак,
препуна београдска Арена је била поприште битке за прво место у АБА лиги. Наши
играчи су релативно лоше почели утакмицу. Мало под притиском, спутани превеликом
жељом, мало судијским критеријумом, где је Кампацо био заштићен чим уће у рекет,
Партизан је губио двоцифреном разликом цело прво полувреме. Мучили су се наши
играчи буквално за сваки поен, углавном преко слободних бацања због прегрубе игре
противника. Остаће забележено да је Лесор промашио пет бацања, постигли смо само
једну тројку - Нанелијеву. Кад се погледа резултат до полувремена и само -14, могли
смо бити задовољни.
А онда, у другом полувремену, на паркет је изашла једна друга екипа,
победничког карактера, која која зна шта хоће и жели то одмах. Жељко је на
конференцији објаснио да су играчи разговарали међусобно и рекли своје мишљење,
шта се мора променити. Кош по кош, одбрана по одбрана, разлика се полако топила, а
улазак Мадара уместо Алексе мења моментум утакмице. Борбени Јам, а прошао је
војну обуку, у џеп је ставио и Кампаца и Вилдозу. Пробудио се Зек, Лесор је већ био у
елементу. Нанели је почео вредно, као кртица, да скупља лопте и поене. Гробари су то
осетили и фантастичном подршком додатно погурали играче. А онда, пресечена лопта
Лесора и тројка Мадара за лудницу у Арени. Чини ми се да се та тројка прославила као
гол на дербију на ЈНА. Осетило се да су „цигани“ у нокдауну, судија им полако
одбројава до коначног нокаута. Серија 18:0, од 58:66 до 76:66 све говори - Парни ваљак
је самлео противника. Финиш утакмице, провоцирање Лесора и његова реакција која се
никако не може оправдати, али се може разумети. Партизан је први у АБА лиги и, ако
овако остане, имаће предност домаћег терена у плејофу. Велика победа која је и те како
заболела приградске момке, који су се одмах дали на муљање и ваљање ван терена. То
је њихов познати специјалитет и терен на коме се добро сналазе.
За то време саопштења, мислим да је у једном дану било укупно четири, док
Жоцова екипа вредно ради, опоравља се и спрема за пут ка Истанбулу, месту највећег
нашег успеха, где чека велики Ефес Пилсен, двоструки и актуелни првак Европе,
предвођен легијом фантастичних играча, који је само 2 дана пре тога савладао Реал из
Мадрида и потпуно се вратио у трку за Топ 8. Опоравили су се сви битни играчи,
Атаман је утегао екипу до максимума. Гори им под ногама, нормално је ће одиграти
као да им је последње. Улазак у меч, још гори него против „цигана“. Апатија, лењост,
али и умор. Жеља упитна, Ефес води 23:6, пола нас се већ опрашта од утакмице.
Жељко миран, мења петорке, тражи идеалну. Опет нам Зекавица Ледеј држи главу
изнад воде. Мало он, мало моје срце - Егзум, кош по кош и некако се догурасмо до
краја првог периода са -12. Екипа се полако буди, Ледеј игра као сингерица, придодали
су се Лесор и Нанели, улазак Алексе видно је поправио одбрану. Његова жеља је била
фантастична, неколико украдених лопти, добра додавања и огромних 14:28 у другом
периоду, за вођство 37:39 на полувремену.
Осетило се већ тада да их имамо. Уморан је био Ефес, нон-стоп пресинг на
Ларкину и Мицићу давао је резултате. Чекали смо капитена и ето њега у другом
полувремену. Сипао је из свих позиција, разлика је ишла до +7 (37:44), па се
смањивала и тако у круг. Били смо у мечу, играли смо карактерно, отворио се и шут за
три поена: Пантер, Алекса и Нанелица. Лесор се тукао за сваку лопту, Егзум је радио
оно што најбоље зна. У последњи период улазимо ипак са -1. Кош за кош до 72:71. А
тада креће да пљушти са свих страна. Тројке Пантера и Нанелија, Лесор под кошем,
сјајна одбрана Смајлија, који је одиграо на четворци и закључао центре Ефеса. Серија
16:0 за 72:87 на 3 минута до краја. Карактер победника, карактер екипе, то је Партизан.
Да се никада не предајеш, док има наде. Рутински финиш и велика победа над
двоструким прваком Европе.
За само 3 дана Партизан је остварио две историјске победе. Када се сагледа
укупна разлика, ми смо своје противнике савладали са укупно 62 коша предности.
После великих преокрета од -20 и -17. Како сезона одмиче, екипа је кликнула, сазрела
у смислу да знамо шта хоћемо и то желимо одмах. Имамо лепих 8 дана одмора до нове
велике битке, против грчких „цигана“. Креће финиш лигашког дела, ми смо у доброј
форми. Мало ће нас спутати казна Лесора за АБА лигу, али ту су Смајли, Зек и
Тристан, уз помоћ Папе да закрпе рекет. Борићемо се и даље најбоље што можемо.
Играчи на терену и навијачи на трибинама. До наредне победе и великог успеха.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ima tu istine, ali je pitanje zašto ga nije iskontrolisao pre godinu dana. Pa zbog saigrača. Nije bilo koga da se kvalitetom meri sa njim. Ja sam više puta pisao koga smatram vođom i najbitnijim igračem tima pogotovo u 4/4 koju cigani ne igraju, i otprilike Panterova racionalizacija se poklopila kad je shvatio i on da ne mora sve sam i da ima ko će da preuzme i povuče uz naravno Željkovo usmeravanje kapitenskih dužnosti.
Ali kažem da je on samo divljak koji to radi na svoju ruku još prošle godine bi ili prestao ili dobio šut kartu.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.254
Reaction score
3.267
Локација
Beograd
Mnogo toga ce biti jasnije nakon ovog kola, barem sto se tice nasih konkurenata.

Ne znam za vas, ali meni mnogo smrdi duel izmedju jednedrzave-jednog kluba i baskonije. Cinjenica je da nam odgovara pobjeda rekreativaca, medjutim imajuci u vidu na sta su sve spremni i da su vec ispunili svoj zamisljeni cilj - top16, jer jel da, nisu se palili na fajnl ejt sa sve tangoargentino, vjerovatno ce odigrati u laganeze ritmu.

Opet sa druge strane nas ovo ne treba da zanima, sami od sebe zavisimo, ali evidentno je da se moraju poklopiti i drugi rezultati obzirom na nas raspored. Kakav nas samo spektakal ocekuje do kraja marta…
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top