Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.080
Reaction score
15.768
Локација
Храм фудбала
Izvini tebra.
Malo me je ovaj umobolnik izbacio iz takta.
A malo je do toga što smo mi zbog tog lošeg navijanja izgubili taj meč.
Osim prvih nekoliko minuta navijanje nismo imali. I najviše je bila kriva tribina. Generalno tribina je ove godine losa većinom.
Ali zadnjih nekoliko su baš ocaj.
Kao da nisu svestni sta se desava oko njih, u nekom svom svom univerzumu.

А добили смо све мечеве кад смо добро навијали?
Онда можемо вратити Врабца и дружину која ће играти за мање новца а ми ћемо појачати навијање и побјеђивати.

Људи говоримо о професионалним спористима, поготово у Реалу има пар играча који су прошли сито и решето, што су нам нажалост и показали на крају друге утакмице и очекивати од таквих играча да ће их држати трема/страх (или шта већ) свих 40 минута ма какво нвијање било је баш преоптимистично.

Начин на који смо их добили прве двије утакмице је показао да би метла радила и пред празном Ареном али са Пантером и Лесором. Али кошаркашки Богови очигледно имају неке друге планове са нама.
Можда овако буде све и слађе.

Едит: и да додам за мене "Правда за Гробаре" у овим временима мора да има своје мјесто без обзира на све.
То ми је у неком рангу "Вучићу педеру".
И сад да се то скандира неко би опет рекао е са тим кваримо атмосферу и не правимо притисак на противника који ће нам курац то.
 
Последња измена:

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.080
Reaction score
15.768
Локација
Храм фудбала
Може испасти да браним Југ али стварно није тако. То није она трибина од раније, једноставно подијеле, хапшења и остале ствари што су нас у међувремену снашле учиниле су своје и можда ми остали имамо превелика очекивања.
Има тога да репертоар може и треба бити бољи и прилагођенији, али исто тако када би барем 15000 од 20000 присутних пратило тај Југ и кад би се скандирало "Добар дан" било би зајебано за противника, а камоли са навијачким пјесмама ма колико погрешне биле.
 

ivana_011

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
763
Локација
Beograd
Nisam dugo imala priliku da se raspisem iako sam vas redovno citala...

Pravi emotivni rolerkoster od prve do cetvrte utakmice, sto je opet potpuno normalno za nas i tako - grobarski.
Ona prva utakmica i buzzer beater Kevina je dosao na kraju dana koji mi je bio blago receno sranje. Nakon toga adrenalin do 1-2 iza ponoci, ujutru ustajanje u 6 i elan kao retko kad u zivotu.
Isto tako vracanje u stanje sranja nakon finisa cetvrte utakmice. To je nacin na koji me radi ovaj klub i nesto bez cega ne bih mogla da zamislim zivot.

Koliko je sve izgledalo idealno na ona dva minuta do kraja druge utakmice, toliko smo izgleda sada poceli da sumnjamo sami u sebe nakon niza desavanja i okolnosti na koje smo mogli a i nismo da uticemo. Kevina ne krivim ni najmanje - ljudi reaguju impulsivno i manje ili vise nekontrolisano kada igraju fudbal/basket na poligonu, a kamoli u utakmici ovog nivoa sa ovolikim ulozima. Jeste, profesionalni kosarkas, mogao je da iskulira, ... sve to stoji. S tim sto njegova reakcija nikako nije mogla da povuce sve ono sto se izdesavalo. Stisnuta pesnica i to je to. Sa druge strane, igraci Reala isfrustrirani i ponizeni na svom terenu. Celu utakmicu jurili minus od 10-15 poena. Njima je onaj momenat dosao kao ventil za ispoljavanje cele te frustracije. To sto smo mi na kraju izvukli deblji kraj je zakon jacega.

Ovo u Beogradu je dosta kompleksnije za komentarisati iz vise razloga... Povreda Alekse, uz prethodno dugo odsustvo Koprivice. Danteova rovitost. One kontroverze oko prodaje karata. Tavares koji nakon izlaska iz povrede odigra na vrhuncu. I na sve to horori koji se desise u ona dva dana uoci druge utakmice. Jednostavno je sve bilo protiv nas - pa smo opet i u tome svemu umalo zavrsili posao u trecoj.

Sta je tu je - nazad za Madrid, i po pobedu. Ako je neko zasluzio da se veruje u njega i njih onda su to Zeljko i cela ova ekipa od prvog do poslednjeg. Od Kevina koji je vodja i lider do nesrecnog Andjusica u kojeg cu i dalje verovati makar svaku utakmicu podbacio i razocarao. Svi imaju moju podrsku i jedva cekam tu sredu.

Grobarski je to sto smo sa 2-0 dosli do 2-2. Ali je i Grobarski srusiti onu 15-0 tradiciju za domacina u petoj utakmici.
 

jucaantonello31

Početnik
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
47
Reaction score
153
Локација
Užice
Navijanje u dve utakmice je moglo biti bolje, ali...mnogo je kurti i murti doslo na ovu utakmicu, mnogo ljudi koji nisu tu inace. Ja sam licno za dve utakmice prepoznao 15ak ljudi koje poznajem a da znam da nemaju veze sa nama. Kada je veliki Zeljko rekao da je stvar prestiza gledati uzakmice, tako je svi zivi su hteli da budu u areni, da gledaju nas, i real takodje. Cak sam i decka jednog prepozao za koga znam da je cigan, kaze dobio karte preko firme. E zamislite koliko je takvih i jos raznoraznih doslo do karata. I turista ima na svakoj utakmici. Mnogo brace grobara nije imalo opciju da dodje do karte, pogotovo unutrasnjost. Ja sam licno odrao grlo, i ljudi oko mene. Nije samo ni do jt, ali opet kazem svakakko je moglo bolje.
Sto se srede tice, verujem u pobedu. Samo hrabro, borba za svaku loptu i bice to dobro.
Ne dajte se grobari! Pozdrav
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Може испасти да браним Југ али стварно није тако. То није она трибина од раније, једноставно подијеле, хапшења и остале ствари што су нас у међувремену снашле учиниле су своје и можда ми остали имамо превелика очекивања.
Има тога да репертоар може и треба бити бољи и прилагођенији, али исто тако када би барем 15000 од 20000 присутних пратило тај Југ и кад би се скандирало "Добар дан" било би зајебано за противника, а камоли са навијачким пјесмама ма колико погрешне биле.
Lako je to reći. Da svi pevaju bili bismo moćni.
Ali onda trebaš da staneš i razmisliš, zašto ostali ne pevaju s nama?

Ja sa negde između standard 2 i juga, uvek. Na ove 2 utakmice dobar deo koji je na jugu nije pevao.

Jbt, doveo neki lik ćerku, devojka možda 14,15 godina. On joj kaže ne igraju Panter i Lessort, a ona ga pita "A što?".
Znači dolaze ljudi na jug koji na tvu nisu odlgedali meč.

Druga stvar, kad je 20 sekundi do kraja četvrtine i oni imaju napad, mora da se zviždi. Oni to nikad nisu uradili ove godine, možda dva puta.
Ali su zato zanjda 4 minuta u drugom meču krenuli da zvižde, samo su se malo kasno setili.

Treće, i na zadnjem meču, a i na 2-3 mečeva pre toga se desilo da krenu neku mrtvu pesmu, i ona sa severa ili odakle već neko krene "Partizane Napadaj!" i cela hala ih samo potopi tom pesmom. To se barem 3 puta desilo ove godine. To je bruka za tribinu, da toliko vodiš da te drugi drugom pesmom zgaze, a ti drugi nisu organozivani.

Svestan sam ja da su mnogi od njih hapšeni, i da su se x puta ove godine promenile vođe koje vode navijanje na meču. Ali brate, ne možeš da staviš idiota koji ima iq50 da vodi navijanje.

Pa svi na toj tribini mu psuju sve po spisku kako ga usrano vodi, a kamoli ovi ostali u hali.

Umetnost je naći momemtnum i uklopiti publiku sa navijačima, u jednom momentu ove sezone se činilo da smo to uspeli, i onda se ponovo desio pad. Jednsotano kada nađu ljude koji imaju osecaj za to, trebaju njih da forsiraju da vode svaki put.
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
364
Reaction score
2.274
Локација
Kraljevo
Ja mislim da nije problem u navijanju u početku i samoj završnici meča, tada mislim da se svi aktiviraju i naprave dobru atmosferu za nas (pritisak za protivnika). Meni je najveći problem cele sezone što u trenucima naših padova u igri (najčešće je to bilo kraj 2. i početak 3. četvrtine) na tribinama je maltene muk. Deluje da to uliva toliku nervozu igračima, jer meni deluje da se svaki uzdah i psovka usled neke greške našeg tima čuje i na samom terenu, i deluje da igrači to osete. Uvek se to prekidalo nekim izmišljenim poenom Pantera ili trojkom Nanelija, ali meni to generalno najviše smeta.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
@Alfred the Great Veoma moguće jer je prošli put pauzirao par meseci zbog greške doktora. Probali su da puste ruku da sama zaraste,a ne da ide na mikrohirušku intervenciju, i nakon par meseci kada su na kontrolnim snimcima videli da to ne ide po planu poslali su ga na operaciju. Poučeni tim iskustvom sada su ga odmah poslali na operaciju.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Sve u svemu o povredama je tesko i nezahvalno govoriti jer se samo stvaraju nerealna ocekivanja i pritisak na samog igraca. Aleksi samo treba pozeljeti brz oporavak i da se opusti jer svi mi vjerujemo u njega.

Fokus treba staviti na onome ko je spreman i ko ce istrcati na teren u sledecoj utakmici, a za razliku od nekih ranijih meceva to su i Lesor i Panter-zajedno! Na drugoj strani fale dva ozbiljna pojedinca sto je veliki plus za nas.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.065
Reaction score
3.973
Локација
Beograd
Nekada jednostavno lekari zaseru do te mere da nešto što bi trebalo da se reši za mesec dana recimo, pogrešnom dijagnozom ili terapijom, reši se za 5-6 meseci.
Edin je u onom njihovom podkastu barem 2-3 puta pričao o tome da jednostavno mora da se uradi operacija ako se želi kompletan oporavak i za daleko kraće vreme, navodio je primere nekih igrača iz EL i NBA, a čini mi se da je rekao i da je on imao istu povredu šake i da su mu svi lekari odmah rekli da treba da to operiše.

Nekako mi deluje da je taj medicinski deo, najslabija karika trenutno Partizana. Znam, nisu oni postavljali dijagnozu i terapiju, ali nekako dobrih 15 godina imam to mišljenje.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
466
Reaction score
2.592
Malo me brine to sto se previse uzdamo u Pantera, kao da ce on sam pobijediti Real. Istina je i da se Real uzda u Tavaresa vise nego mi u Pantera, i on nas je zaista sam pobijedio (pogotovo u trecoj utakmici), ali oni imaju srece sto njegov stil igre tesko moze da omane, jer se bazira na kosarkaskoj inteligenciji i fizickim predispozicijama. Kako god da odigra, on ce imati 10+ poena i 10+ skokova. S druge strane, ako Pantera ne krene sut, a svi se uzdaju u njega za to probijanje zone, onda smo nadrljali. Primjer toga smo vidjeli sa cigansturama u polufinalu kupa. Ne treba nam, dakle, samo da se Panter pojavi na utakmici, nego nam trebaju i Ledej iz cetvrte utakmice i Dante i Naneli iz druge i Smajilagic iz trece. Bice tesko, ali nikako nemoguce.

A zaista, kako god da se utakmica zavrsi (a zavrsice se nasom pobjedom), ova serija ce apsolutno opravdati ocekivanja. Nije dzaba komentator sa EuroLeague sajta jos na pocetku prve utakmice rekao "uz duzno postovanje ostalima, ovo je ipak daleko najbolja i najzanimljivija cetvrtfinalna serija." A Zeljku i igracima hvala na tom osjecaju da smo opet tu negdje pri vrhu i da niko protiv nas ne moze unaprijed upisati pobjedu, i da imamo pravo da se nadamo s kim god da igramo. Ovako nestrpljivo nisam cekao utakmice jos od one istorijske sezone kad smo posljednji put igrali F4, sa Veselijem, Boom i Aleksom Maricem.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top