Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.750
Reaction score
9.500
Milojevic je u intervjuima naglasavao da je Dangubic uvek najjace trenirao i kidao i u igri na treninzima. Nista se nije promenilo. Na nekom snimku iz svlacionice kada ih je Tegeltija davio, vidi se da je covek jos unapredio telo u odnosu na proslu godinu. Spreman je kao zmaj, kida i kidise neprekidno.

Zagorac Rade se na svakom snimku sa treninga isteze ili otaljava vezbe, ledja bole svakih 15 sekundi.

Jasno je zasto je data traka ovom drugom. Domaci igrac i u odgovarajucim godinama + pristup.

Moze da nam se dopada ili ne, naravno.

Sto ne znaci da ne moze da se desi da Zagorac vaskrsne, pa da mu se vrati traka.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Naravno da Zeljko nije bezgresan.
Koliko god se ja ne slagao sa nekim odlukama, a ne slazem se. Dangubica ne mogu ocima da vidim, i ja bih ga castio pravim epitetom, ali i ja sam dobio poene, pa ne bih da popijem ban.
Ne svidja mi se period u kome se nalazimo, od utakmice sa Huventudom, imamo kontinuitet slabih partija, plus povrede, plus porazi, plus ova desavanja u ekipi...a ide utakmica protiv Buducnosti koju moramo da dobijemo!
 

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Ljudi smesno je ocekivati da sad kidamo,druga stvar ovom timu treba jedan cistokrvni plej koji ume da kreira igru to je evidntno da fali,Koprivica bas napreduje to je ocigledno,svidja mi se sto je Zeljko malo zaveo red u vezi Zagorca,Trife i Kuruca,vidi se da nisu na nivou i kaznio ih je to bi trebalo da pokaze rezultate,Glas je sinoc nagovestio da ce biti pojacanje za nas.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Za Glasa mi je sve tako logično, apsolutno prijatno iznenađenje za sada.
Lik koristi apsolutno svaku priliku koja mu se ukaže, bilo to 3 ili 15, 20 minuta.
Ima odlične predispozicije, grize u odbrani, dobar šut. Očekujem sve veću minutažu za njega, pogotovo u ABA ligi.
Još je rano, ali mi miriše da smo iskopali još jednog Jana Veselog (ne mislim na poziciju, nego na talenat i potencijal).
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Sledeća utakmica u evrokupu je nenormalno bitna... Kad su izvučene grupe, jasno je bilo da treba sve dobiti kući i skoro sve na strani... Porazi mogu da se podnesu u gostima lokomotivi, andori i huventudu... E sad, sledeće kolo gostujemo baš tom najtežem protivniku, koji bi trebalo da se dobije, a gubiće tamo mnogi... Levoloa u gostima će biti utakmica koja će odrediti ko će sa koje pozicije u dalje takmičenje... Nadam se da se do tada saberemo, jer koliko loše igramo ceo novembar, fantastične skorove imamo za sada... A ova utakmica u subotu... Najbitniji meč u sezoni za nas u aba ligi, potpisujem... Najteži protivnik od kog u Beogradu ne smemo da izgubimo... Fali plej da razigrava ekipu, imamo broj asistencija po meču kao da sam ja prvi plej... Centar nedostaje zbog rotacije više nego zbog kvaliteta... Ne slažem se sa jednim delom Žocove izjave... Dovešćemo samo igrače koji mogu da prave razliku... Sada??? Pa što ih letos nismo dovodili kad ih je bilo koliko hoćeš??? Nego smo celo leto dovodili neke mlade anonimuse, koji su ozbiljnu košarku samo na tv gledali... Trideset godina gledam košarku, gledam evroligu, evrokup, nba i to ne samo naše ekipe... Za Madara, Mura, Balšu, Kuruca, sam čuo tek kad su potpisali za nas... Za trifunovića sam znao da nije za KKP i Žoca... Zagorac i Dangubić... Miletić... Nije loša selekcija, nego je nepotpuna, plej i centar na nivou pantera i ledeja su must have za bilo šta ozbiljno... Sa ovim rosterom možemo samo da se nadamo čudima...
 

Jovan80

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
90
Reaction score
138
Локација
Beograd
Ovde neki mesaju babe i žabe.
To što mu je Žoc dao traku ja ne komentarisem.cesto ,ako ne i uglavnom, kapiten nije najbolji igrac.
Ja pricam o igrackim sposobnostima.
Dangubic sa 28 i zagorac sa 26 godina su do sad trebali da pokazu i dokazu kvalitet o kom vi pricate.
Obojica su zavrsili kod nas kad smo bili u najvecem rasulu.
Ja ne znam sta oni rade na treningu i u svlacionici, ali vidim sta rade na terenu. Blagi uzas.pa dok je bio kod cigana jedva sam cekao da udje na teren.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Ovde su ljudi iskazivali neslaganje sa Duletovim odlukama, postavkom igre i mnogim stvarima kad smo bili najjači. I meni je to extra.
Dule nije bezgrešan, nije ni Željko.
Sa Željkom još ništa nismo osvojili, a ovde se stvara "mentalitet krda" u stilu "Željko zna najbolje". Ok, naravno da zna više od nas, ali gde piše da to mora da mi se dopada, pa čak i po cenu da sve osvojimo.

Ili ćemo da zarad rezultata i neke titule, žmurimo na ono što nam se ne sviđa i ne komentarišemo?
Ja sigurno neću.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
994
Reaction score
3.679
Локација
Samo da se nadovežem za šut Glasa, Dangubića, Trifunovića i da iznesem svoju interpretaciju dobrog i lošeg šuta.

Konstatacija da neko ima dobar šut ili loš šut obično znači da pogađa (kada je dobar šut), ili promašuje (kada ima loš šut). Pa tako recimo za Ledeja možemo da kažemo da ima dobar šut, zar ne, pošto pogađa? Ne.

Dobar ili loš šut se ogleda u tehnici šuta. Neko sa dobrom tehnikom šuta može da ima partije 1/10 za 3 (Bogdan u nekim utakmicama dok je igrao kod nas, čovek sa savršenom tehnikom šuta), ali to ne znači da ima loš šut. Dobra tehnika šuta mora vremenom da postane oružje, iz više razloga. Možeš da šutiraš preko ruke, možeš da šutiraš iz driblinga ukoliko imaš solidan ball handling, možeš da šutiraš brže, odnosno da brže izbacuješ loptu. Sve je lakše kad imaš dobar, pravilan izbačaj.

Ledej ima katastrofalnu tehniku šuta, otuda i već 3, 4 blokade nad njim na trojci. Nisam uživo još uspeo da gledam naše košarkaše, ali rekao bih i da Avram nema neku tehniku šuta, visok luk, sporo se diže na skok šut.

Glas, Trifa, naravno Panter, ali i Smailagić imaju odlične tehnike šuta. Glas ima ogroman potencijal sa tim izbačajem, može da šutira iz driblinga, iz dotrčavanja, izlaska iz bloka sa bilo koje strane, može iz skok šuta sa poludistance nakon jednog ili dva jaka driblinga u punom trku kao sinoć. Trifa ima dosta brz izbačaj i puter ruku, ali još treba da navežba dribling i dizanje iz driblinga da bude prava pretnja, kao Panter.

Smailagić će u roku od par godina postati ubedljivo najbolji krilni centar u Evropi, a verovatno će ga put vratiti nazad u NBA. Čovek ima ball handling beka, izbačaj koji me podseća na Kobijev, neverovatne fizikalije i što je najbitnije muda. Zapravo mi je njegov šut najlepši i najefektivniji od svih naših igrača, ne računajući Pantera koji je usavršio svoju tehniku šuta.

Dangubićev šut neću ni komentarisati jer i totalnom košarkaškom laiku je jasno nakon što vidi njegov žablji stav prilikom izbačaja. Zagorac dobro izbacuje gore, ali previše sporo, iako je popravio stav nogu prilikom izbačaja vremenom. Njegov najveći problem je glava, koja je očigledno negde odlutala nakon Mege.



Što se tiče kapitenske trake, nisam za to da Dangubić bude kapiten. U ovoj ekipi se polako izdvaja lider u vidu Alena Smailagića, ali pošto je to i dalje još vrlo mlad momak, Željko očigledno ne želi da mu stavi dodatni pritisak na leđa sa trakom, još je rano za njega. Ja bih stavio Ledeja umesto Dangubića, najzreliji momak u ekipi, najodgovorniji, igra racionalno, pametno, može da se izdvoji kao lider. Međutim, očigledna je ideja Željka da domaći igrač bude kapiten, možda bolje onda Avramović koji se isto trudi i daje sve od sebe, ogromna želja je prisutna kod njega.

Puna podrška momcima i Željku, i dalje mislim da osvajamo sve ove sezone.
 
Последња измена:

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.846
Reaction score
7.576
Zamislite forum na kom se svi slazu o svemu, to je prosto neprihvatljivo i nezanimljivo.

Zeljko je najbolji i najveci trener i tu nema nikakve dileme. On se vratio zato sto istinski voli ovaj klub i zeli da uradi velike stvari.
Za sve to je potrebno vremena i strpljenja i to stoji.
Za svaki poraz se trazi razlog, makar to bilo i od Los Angelesa.

Za sada mi nismo pokazali potreban kvalitet protiv protivnika koji su blizu kvaliteta naseg tima, ali siguran sam da cemo u nastavku sezone biti bolji, dali ce ruze procvetati ili ce biti doselekcije to ostaje da vidimo.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.752
Reaction score
14.118
Локација
Madagascar
Gore je ako se ne varam @Rade napisao da se Dangubić najviše trudi na treningu što je verovatno tačno, igra odbranu ekstra i ako se ne varam najstariji je u ekipi i što nebi dobio kapitensku traku, što se tiče Željka ja ne znam ni za jednu njegovu grešku, da mu nije greška što je iz patika preuzeo Partizan i postao prvak evrope, možda je greška što je Huventud preuzeo 94-te i sa njima postao prvak evrope
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ne znam druze, 'mentalitet krda' je gore prva pomeula koleginica... Poredeci potrebu jednog dela foruma da se suzdrzi od pljuvacine i to javno kaze sa mentalitetom krda. Kao da to stanoviste nije jedno od 'bezbrojnih razlicitih' misljenja, koja treba da cvetaju na forumu.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.752
Reaction score
14.118
Локација
Madagascar
Ja sam za taj izraz čuo da se upotrebljava kad je počela korona, ja u krdu nisam a u krdu su ovce, volovi i ostale životinje, ljudi u krdu nisu
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
417
Reaction score
2.737
Локација
Beograd
Ne, najbolje da se napravi mentalitet krda u stilu 'Cigan Dangubic, napolje!' U stvari, uveliko je formiran. Taj ti se mentalitet krda svidja...
Nije cigan Dangubić, možda je postao pa prestao da bude :) ... on ti je recimo bio protestant, pa imao koristi pa prešao u katolike, pa opet kad je imao koristi u protestante...
A baš je onako bio puritanac do koske i onda zašušta zeleno iz Železnika i ode čovek u katolike...
Obožavam floskule on je profesionalac, mora da se obezbedi... a sa tribine je otišao direkt tamo...to smeta većini grobara... jbg s preobraćenikom nikad nisi siguran.
A Rade jedini plus koji ima je što dva puta nije otišao kod njih kad je bio baš tražen.
 

malimiki

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
225
Reaction score
640
Локација
Beograd
Nije cigan Dangubić, možda je postao pa prestao da bude :) ... on ti je recimo bio protestant, pa imao koristi pa prešao u katolike, pa opet kad je imao koristi u protestante...
A baš je onako bio puritanac do koske i onda zašušta zeleno iz Železnika i ode čovek u katolike...
Obožavam floskule on je profesionalac, mora da se obezbedi... a sa tribine je otišao direkt tamo...to smeta većini grobara... jbg s preobraćenikom nikad nisi siguran.
A Rade jedini plus koji ima je što dva puta nije otišao kod njih kad je bio baš tražen.
Pa ovde se o Radetu prica kao da je minus sto nije otisao kod cigana, a ne da mu je to plus. :)
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.549
Reaction score
10.838
Ne, najbolje da se napravi mentalitet krda u stilu 'Cigan Dangubic, napolje!' U stvari, uveliko je formiran. Taj ti se mentalitet krda svidja...
Meni se taj mentalitet krda (ili kako god ga nazvali) svidja jer ga percipiram kao normalan i kao nesto sto bi moralo da se podrazumeva.

Imao si priliku da biras kod Coravog u kkfmpczv ili u Partizan, svesno si odabrao kkfmpczv zato sto je KKP bio u govnima. Otisao na stranu, nisi ni malo napredovao, ostao si na nivou talenta iako si u ozbiljnim kosarkaskim godinama, iskljucivo zato sto si sam donosio lose odluke i svom igrackom arsenalu nisi dodao bas nista sem onoga sto si vec imao i sa 20 godina a to su odlicne fizikalije.

Kad nije imao vise gde Misko ga je uvalio u Partizan. Isti onaj koji daje Zagorcu direktive da trazi jednokrevetne sobe i ponasa se kako se ponasa.
Svakome ko je u bilo kom periodu zivota i iz bilo kog razloga izabrao Nebojsu Covica pre Partizana, bi dozivotno zabranio prisustvo i na tribinama, a ne na parketu. Pa da mi je brat/otac/sin.

Eto ja jesam govedo, vo, bizon i priklanjam se tom krdu. I svasta bih socno kao stoka napisao o "Dangubi" da ne nosi forumske poene za sobom.

Izjednacavati to sa floskulom "Zeljko zna najbolje, tisina tamo" je bezveze. Podrazumeva se da Zeljko zna najbolje, ako je neko dokazao da zna najbolje onda je to on. I bespredmetno je pricati o tome zna li najbolje. Samo sto mi ovde pisemo iz ugla navijaca, jebeno je nenormalno da svi imamo isti pogled na sve i ponasamo se kao zombiji. Niti bi forumasi da budu sns sekta, niti bi ZOC da bude Vucic, pa da spremamo aplauz ne slusajuci ni sta izgovara.
Naravno da on najbolje zna, postujem to, isto kao sto i ja znam da licno ne mogu i necu da svarim Dangubica u crno-belom dresu, a ne kao kapitena.
Zbog toga sto ja najbolje znam kao forumas, a on najbolje zna kao najbolji evropski trener, ja sam stoka koja svira kurcu po forumu i tribini i ne pita se nista, a on je trener Partizana i legenda evropske kosarke.

Ako treba svi da cutimo jer nesumnjivo Zeljko zna, onda zakljucajte sve kosarkaske teme, nemamo o cemu da diskutujemo.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top