Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Ne sećam se situacije u kupu, samo obrazlažem na osnovu pravila igre - faulom u napadu se smatra nedozvoljeni kontakt dok je lopta u posedu ekipe koja napada, ukoliko se ista odbije od obruča i bude faula pri skoku a najčešće sa leđa to se definiše kao posed lopte protivnika i faul odbrane pa samim tim i sl. bacanja na osnovu bonusa.

Edit: sećam se, prešaltao sam sezonu... i nisam pametan...
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.300
Reaction score
11.905
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ova ekipa pravljena da osvoji sve i odmah?

imas tri igraca koliko-toliko iskusna ali koji nista nisu osvajali, ostalosu decica Smajli, Balsa, Tristan, Uros, Madar...

prevelika su ocekivanja bila, nije se gledalo realno.

Lesor, Zek i Panter su jako tesko podneli poraz, Lesor najteze covek je skoro zaplakao...
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.667
Reaction score
22.482
Локација
Beograd
Koliko se sećam, i dobili smo loptu tad i imali napad kada je fauliran Pejdž za dva bacanja.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Verovatno su u kupu važila neka FIBA pravila. Pratim košarku dugo i to pravilo sa loptom sa strane u slučaju faula u napadu je relativno skoro ili sam nešto prespavao...
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Ja zamjeram što igrač Partizana nema normalno rezonovanje pa ide na pokušaj zakucavanja umjesto na siguran koš i zatvaranje utakmice, ja zamjeram što igrač Partizana koji je imao procenat možda 15% završava 75% napada u produžetku. Gdje je nestala timska igra u produžetku? Zašto se nisu igrale akcije za dva najbolja šutera za tri poena Pantera i Ledeja? Zašto su preko pola protivničkih poena bili otvoreni šutevi za 3 i laki poeni iz kontranapada? Možemo pričati o lošem suđenju, ali jedino lošije od suđenja je bila naša igra, užasni su bili danas, svi odreda su podbacili. Još jedna stvar, vidim mnogi pokušavaju da svale potpunu krivicu na SNS predsjednika, a drugi na trenera, nemojte se bezveze prepucavati, krivice ima u svima, jedna od većih je što smo "domaćini" u Areni a tek neki dan smo ušli tamo nakon nekoliko mjeseci, takođe ni trenera ne amnestira ovaj rezultat, dobio je jednu talentovanu ekipu uz par jako dobrih iskusnih igrača i u Evropi je napravio rezultat Saše Filipovskog (izvini Sašo). Nije da sam očekivao osvajanje svega ali sam očekivao bar polufinale Evrokupa. Tako je kako je, predstoji finale ABA-e u čije osvajanje čisto sumnjam, ali povjerenja u Željka i ove mlade momke i dalje imam.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ova ekipa pravljena da osvoji sve i odmah?

imas tri igraca koliko-toliko iskusna ali koji nista nisu osvajali, ostalosu decica Smajli, Balsa, Tristan, Uros, Madar...

prevelika su ocekivanja bila, nije se gledalo realno.

Lesor, Zek i Panter su jako tesko podneli poraz, Lesor najteze covek je skoro zaplakao...

JBG što su prcali raju sa "najvišim ciljevima"? Što odma nisu rekli od ove sezone ne očekujemo ništa... Prvo bi rasteretili igrače da nemaju šta izgubiti a ne bi se ni mi osećali ko majmuni /bar se ja tako osećam - dobro, malo više kao magarac/. Prevelika su očekivanja iz prevelike emocije.

Ali je upravi posao da radi a ne da se emotivno ponese. Ostoja nit se manje razume u košarku nit postoji neko ko je veći pritisak na ekipu pravio.

Željku skidam kapu a ova trojica /četvorica/ i treba teško da podnesu. Žoc nije skoro zaplakao već je ZAPLAKAO. Kod mene nije bilo "skoro zaplakao" već je više nekako bilo "skoro infarkt" sa titranjem donje usne i treskavim rukama uz suze, mučninu i nagon za povraćanje od nemoći, tuge i besa istovremeno.

Kako god da se sada osećaju, i treba tako da se osećaju /svi osim Žoca/.

Madar i Avram mogu i za kitu da se ujedu ako hoće i mogu to da izvedu!
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Avramović nije igrač za Partizan. Ne zameram mu promašeno bacanje, ali glumljenje nekog pubertetlije nije za Partizan, niti ikad sme da postane. Posebno ne za nekog u zrelim košarkaškim godinama. Nema šta plej da kuca, nije on klovn da zabavlja publiku, posebno kad se lomi utakmica. I ono moronsko trčanje ka protivničkoj klupi da on kao zasmeta ili čuje šta se priča, pa kakvi su to ciganski fazoni? Može dva puta da bude iz Čačka, ali to nije partizanština.

Tip nema ništa rutinersko, niti lucidno u sebi. Za celu sezonu nije podelio pas za centra, niti odigrao pikenrol. I ne samo on lično.

Koprivicu nikad nećemo videti da pokazuje mišiće kad "brutalno" zakuca. E, zato će on biti igračina, fokusiran je, poštuje protivnika. A njega bih još i razumeo. Dok onaj trapavi što dele poziciju, posle 3 svađe sa loptom i 5 omašenih zicera, a sve istina za malo, glumi ludilo kad otrese duplo manjeg od sebe. Pa, bravo.

Jebi ga, teramo dalje. Željko je tu da zaokruži lični ciklus EL trofeja.

Puna podrška!
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Najteza stvar veceras mi je to da gledam Zeljka Obradovica kako izgovara da je bacio godinu dana zivota ni na sta! Mnogo sam tuzan sto se tako oseca.

Ja nisam neko ko posebno prati kosarku, ne znam dvokorak da napravim. Nikad mi se nije desilo da odgledam bukvalno svaku utakmicu u sezoni kao sad. Ja sam zavoleo mnogo ovu ekipu sa svim njenim manama. Prosto se takva energija odavala, gledajuci klince kako igraju. Ja mnogo volim ovu ekipu! Ne kao 'volim Partizan', pa volim i ovu ekipu po difoltu... Nego bas ovu ekipu. Dragi su mi ovako bangavi, jbg... Nisam ih zavoleo, jer sam se nadao povratku titula i evrolige. Osetio sam nesto pravo i pozitivno u svemu sto rade i taj osecaj me nije napustio. Zao mi je sto su svi tuzni veceras. I ljudi koji su dosli iz drugih gradova da gledaju i svi akteri utakmice...

Zato to meni nije NISTA! Ako sam zbog ove ekipe osetio novu i jacu ljubav prema Partizanu to je za mene licno DALEKO OD NISTA! To je NESTO!
Bilo bi mi draze da mnogo ljudi oseca nesto slicno kao ja, da ih neka rezultatska ocekivanja i traume i za SNSovske tiranije ne sputavaju u tome. Dugo se nisam osecao dobro prateci neki nas tim kao prateci ovu ekipu i, prosto sebe radi, ne mogu da se toga odrekenm zbog jednog, ma koliko bolnog i vaznog, poraza!

Fakat jeste da se pravim sampionima ne vezuju noge u cvor pod pritiskom sopstvene publike i ovaj tim nije sampionski. Nije jos uvek. Mozda nikad nece ni biti. ALi me, bas, zabole uvo za to!

Ja cu samo reci hvala Zeljku i momcima, sto smo podelili ovih 9-10 meseci, od Opatije do Burse! Meni, makar, jednom od ovih 15-20 hiljada ljudi od veceras, Zeljko nije nista ostao duzan. Meni je dao puno. I opet HVALA!

Zelim da naredne dve sezone, gledam naseg trenera kako radi i razvija ovo sto je zapoceo! JEBEM MATER SVIMA cija rezultatska ocekivanja i nostalgija za Duletovom dominacijom to ugroze za milimetar! Volim ove ljude koji su veceras igrali za nas, sve sa popularno nazvanim 'Cigancetom' i ludim Kurucom! Pucao bih u ljude koji iznose konstruktivne i destruktivne kritke, traze krivce i razloge, dok se Zeljko Obradovic od tuge smanjuje u onom sakou na konfenciji za stampu! Jebo ulicarsko poznavanje kosarke i cega sve ne! Sve ovo boli, ali nismo jebeni ljudozderi!

Osecam obavezu, da posto sam od ove ekipe nesto dobio ove godine, nesto i vratim. I zato ponavljam ovo nije bacena godina i ovo, makar za mene nije NISTA! Verujem da se masa ljudi koja je pre kraja utakmice napustila dvoranu ne oseca tako, i da veruje da je sve to sranje, ali to je njihov problem.

Svim srcem uz ekipu!
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.246
Reaction score
3.615
Mene više od samog poraza sinoć boli činjenica da mi sa najboljim trenerom evrope nemamo nikakvu igru, da se sve svodi na mrtvu improvizaciju...

U sportu gdje su mogućnosti za razvijanje timske igre velike.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Ova ekipa pravljena da osvoji sve i odmah?

imas tri igraca koliko-toliko iskusna ali koji nista nisu osvajali, ostalosu decica Smajli, Balsa, Tristan, Uros, Madar...

prevelika su ocekivanja bila, nije se gledalo realno.

Lesor, Zek i Panter su jako tesko podneli poraz, Lesor najteze covek je skoro zaplakao...

Da se ne lazemo i opravdavamo, ekipa jeste napravljena za finale EC plus finale Aba. Osvajanje trofeja ili igranje sa konkurentima koji hoce u EL, spanci, italijani i cigani.

Ekipa je za ovaj, drugi nivo evropske kosarke jaka kao crna zemlja. Po imenima svakako. Panter&Ledej, pojacan Lesorom, proslogodisnjim osvajacem EC, reprezentativcem Avramovicem, "Dangom", Zagorcem, Trifunovicem. To nisu mladi igraci i samo oni bi pola ovih utakmica trebali lagano da privode kraju. Uz to, superpotencijal u vidu Smailagica i Tristana, uz energiju Balse...

Jedini zeleni su mozda bas Balsa i Madar, ostali, bez obzira na godine, nisu. Pa Trifunovic igra dve sezone ovaj kup, Smailagic nasao put do Nba, a Tristan skola Real Madrida.
Sve njih vodi ZELJKO OBRADOVIC!

Da je ispadanje u 1/8 El pa i da se brani. Ovako, tezak tezak poraz. Nesto tu (jos) ne stima, da kuci jedva pobedjujes Slask, u gostima da te jebe Lietkabasket i pred 20000 zavrsis takmicenje protiv Burse.

Bili projektovani za finala, igra od pocetka nije bila za to,jbg.
Ostaje jos jedna, sportska nada, osvajanje Aba.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Realno u ovom sistemu na jednu utakmicu teško da ne bi kiksnuli jednu od 4, mnogo je ovo zelena ekipa.

Evrokup je teško sranje od takmičenja, ako bude morao da se igrao opet, odjaviti.

Evroliga je još veće govno samo sa boljim klubovima. 40 nebitnih i dosadnih utakmica, je u 8 nema šanse da se uđe bez mnogo novaca koje mi nemamo. Serem se na EL. Ima smisla samo ako se osvoji, za istoriju.

Ni u poslu, ni sportu, ni bilo čemu u životu, ne može se na vrh, ako ne padneš jako više puta. Zaslužena pobeda turaka, bolje oni, nego oni odvatni konjušari da nas izbace.

Idemo dalje!
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd
Volim ovaj tim i verujem u njega, problem je što igrači ne veruju dovoljno, što je 20 hiljada ljudi većini njih teret, ne vetar u leđa. Jedino je tu cinjenica kada sam sebe pobediš, bar ostaje želja da ispraviš greške i pokažeš da možeš. Ovakvi porazi ujedinjuju ekipu ili je razbijaju, sad je sve na igračima... ajd da vidimo kakvi su posle padanja na dno.
 

ivanra

Grobar
Учлањен(а)
14.02.2007
Порука
358
Reaction score
2.405
Локација
Pozega
Ogroman je "problem" napravila citava atmosfera pred i na samoj utakmici. Jednostavno na pojedince je uticala stvarajuci ogroman pritisak a opet na neke druge da zele i hoce vise nego sto mogu. Sve u svemu bolna lekcija za sve, a nama ostaje isto sto i do sada DA GA VOLIMO SVAKIM DANOM SVE VISE I VISE.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.300
Reaction score
11.905
Локација
Tu, odmah iza tebe
@ulaz "O"

nije bas sve i odmah, potencionalno sve i odmah da, ako nas krene. Uros je igrao pod Scepanom i onim makedoncom, pod Trinkijem je polako ulazio u igru...

Da je Panter dao kos za pobedu slavili bi ovde i pricali o kartama za finale, da je Aleksa polozio umesto pokusao da zakuca isto bi bilo, da Madar nije napravio faul u napadu takodje...

hvala ti Zeljko sto si doveo do toga da opet mislimo da mozemo da osvojimo sve i odmah.

Ekipa da ostane i sledecu sezonu uz doselekciju i moze svasta da bude.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top