Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.312
Reaction score
3.935
Локација
Kobasicarija "Venac".
pa zar morate i na danasnji dan:banghead

sve nam se poklapa, sve stima, a vi se vracate na stare rane. u fazonu ste ko' da vam je neko neko nekada odmerio ribu, pa bi sad da mu jebete kevu.
 

Mario 4c

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2009
Порука
1.228
Reaction score
39
Bio sam protiv Đure i pojeo sam što se ne jede za savu, ali treba nešto da se prizna, ova uprava ima rezultate, ima sreču ? Možda...ali onaj ko hoće - može da vidi da nam ide na bolje, trudi se da se uhvati korak sa Evropom za kojom po organizacionom smislu mnogo zaostajemo. Poštujem stav moderatora i neću o PR, još manje o imenima, dovoljno je reći samo da smo po svemu sudeči na dobrom putu da postanemo JAK evropski klub. Poseta AC Milan-u je extra potez i nije sramota učiti od takvih giganata. Ponosan sam da nas zovu u goste, ponasan jer mi je to dokaz da nas mnogo više cene i poštuju drugi nego što se mi sami.
 

Grob1983

Početnik
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
21
Reaction score
2
Originalnu poruku postavio Je-Ne-A
prodaja igrača: 50%-55%
sponzori: 20%
marketing (kompletan!): 20%
ostali izvori prihoda (TV, ulaznice itd.): 5%-10%

Prihodi od ulaska u Ligu Evrope Uefe tj grupnu fazu su sa prihodima od ulaznica na tri utakmice kod kuće oko 3.500.000 evra to je već nekoliko zezona tako!!! Može svako to da proveri ako malo provršlja internetom. Ako nam je bužet oko 10.000.000 onda je to 35%, što nije mala cifra, a ulazak u ligu evrope ne bi trebalo da predstavlja velik problem već minimum koji treba da ostvarimo u evropi. Ne stoji priča da mi bužet popunjavamo 90% od prodaje igrača jer ovi prihodi plus sponzori (ove sezone EPS 800.00 evra plus ostali koji su svi zajedno oko 1.000.000) su oko 50% godišnjeg budžeta, osim ako nam budžet nije kao Čelzijev!? Ono sa neba je Liga šampiona i prihodi od nje koji gotovo pokrivaju kompletan godišnji budžet. S obzirom i da smo ove sezone igrali Ligu šampiona i da smo u protekle dve (da se ne vraćam više u nazad) prodali igrače u vrednosti od oko 20.000.000 (isto se lako proveri prostim sabiranjem transfera) postavlja se pitanje gde je razlika u prihodima koji su takvi kakvi jesu i visini godišnjih budžeta koji sama uprava objavljuje, ta razlika nije mala i u najgorem slučaju je između 10.000.000 i 15.000.000 evra i zašto svi redom u upravi govore da nam budžet 90% puni prodaja igrača kada to apsolutno nije tačno .
To što je Je-Ne-A napisao je u suštini već tako samo to Đura i drugari moraju javno da priznaju i da teže još većem rasterećenju budžeta pogotovo kroz marketing i kvalitetniju tj. nama unosniju prodaju igrača, jer sa obzirom na sadašnju situaciju mi nikog ne moramo da prodamo minimum dve godine.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nije "u suštini već tako" (kako si napisao). Od prodaje igrača je procenat mnogo veći od tih "50%-55%" (koje sam pomenuo da bi bilo dobro za početak poboljšanja situacije). A kad su u pitanju sponzorstva i marketing, evo ti konkretnih primera:

Primer br. 1: Znaš koliko nam je marketing doneo procenata u popunjavanju budžeta recimo u 2009. godini? Nećeš verovati koliko mizerno malo - ni deseti deo jednog procenta! Znači manje od 0,1%! :banghead:banghead:banghead

Primer br. 2: Znaš koliko su nam sponzori doneli procenata u popunjavanju budžeta u toj istoj 2009. godini? 5%! :banghead

U 2010. godini se situacija samo neznatno poboljšala.

EDIT: Ja se jesam u gornjoj raspodeli malo zajebao što se tiče procenta od ulaznica (potcenio sam ga), ali samo zato što nisam "unapred" računao ekstremne prihode (pa i zaradu, kad odbiješ rashode) prouzrokovane igranjem velikih utakmica u LŠ...Ako to uopšte može da se računa kao "zajeb". Ako uopšte možeš unapred da računaš na takav sportski uspeh koji ti donosi tu vrstu prihoda.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
@Sensei014
@Mario4c

Sa vama se slazem takoreci u svemu. Necu da pljujem upravu dok dobro plivaju.
Ako nekada ne daj boze pocnu da grade vikendice od partizanovih novaca umjesto da dovode pojacanja i ulazu u klub ja cu da trazim NE ostavku, nego glavu na tacni sa jabukom u ustima.

Do tada imaju moju podrsku i neka dalje rade, uvijek moze naravno bolje.

Mislim da ce Krle biti veliko pojacanje ako stvarno postane tehnicki direktor. Ogromno pojacanje.

Toliko. Hvala na paznji.

Umalo zaboravih, neko je opet ostecen.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Hajde malo da se razveselimo, lepi su ovo dani za nas(iako je vreme danas uzas) http://youtu.be/jZBMcAgVsyc :)

Super, a i ti se razveseli sa 5 poena.

WebCrew edit
 

Grob1983

Početnik
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
21
Reaction score
2
Nisam ni rekao da si se zajebao, samo sam napomenuo da niko ne računa zvanične prihode od ulaska u grupnu fazu Ligu Evrope koji su negde oko 3.000.000 evra (tačnu cifru mogu proveriti ali me mrzi da tražim) ostalih 500.000 hiljada su okvirna cifra koju dobijemo od ulaznica samo na ta tri meča kod kuće u grupi i to ti je tih 35%. Za sponzore znam da je tako i to je problem, ako ne možemo da potpišemo dugogodišnje ugovore sa više sponzora (2-5 god) u iznosu od 1.000.000-2.000.000 sve ukupno onda bolje da stavimo logo Unicef-a kao Barselona, nego da brukamop ime sa sponzorstvima od 100.000-200.000 evra. Svake godine se ciganimo sa sponzorima i sve ukupno nikad nije prelazilo 1.000.000 osim sada kada je i EPS dao 800.000 evra, a ako se ne varam to je bilo samo za ovu sezonu. Marketing neću ni da komentarisem, jer mi marketing službu osim na papiru i onih par ljudi koji tamo rada (mada mi nije jasno kakve to ima veze sa marketingom, odnosno sa marketingom koji donosi prihode) i nemamo.
Jednostavna računica je da ako svake godine uđemo samo u Ligu evrope dobijamo zagarantovanih 3.500.000, kada tome dodamo i taj minimum od 500.000-1.000.000 koji uvek dobijamo od sponzora (ma koliko se složili da je malo) pa plus sitniji prihodi to je minimum 40% ukupnog budžeta, a ako kojim čudom uđemo u Ligu šampiona ili potpisemo malko veći sponzorski ugovor kao sa EPS-om onda taj procenat i raste. Kako god okreneš ogromna je razlika između onog što uprava priča i onog što se dešava u stvarnosti.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Ja ono sto Djuricu najvise zameram jeste situacija van terena.

Igraci i Sale Stanojevic zasluzuju sav moguci respekt i cestitke sto su odbranili titulu.

Znate koji je najveci poraz Partizana? Onaj van terena, onaj sto igraju mocnici.

Tu su nas cigani debelo pretekli. Ma koliko ja mrzeo Lukica, on se po ovim pravilima igre daleko bolje snalazi u odnosu na DJuru. Doveden im je Gasprom, Telekom je dragi moji vec ubacio pare u Zvezdu.

Jesmo mi ove godine prvaci, ali jako je malo falilo da ne budemo.

Fudbal je danas jednak ulozenim parama. Bojim se, da ce cigani sa bitkom van terena polako poceti i da nas ugrozavaju na terenu.

Nije zadatak predsednika da prica o igracima i ostale nebuloze, da spusta zvezdi. Zadatak je predsednika da nadje pare. Reci cete mozda cigani imaju politicare, ko je branio Djuri da ide tom linijom? Niko.. Ili nisu hteli, ili nisu znali... trece ne postoji...

Toliko....
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Sledeca sezona ce biti prekretnica.
Ove godine je usijanje povodom titule bilo najvece,ove godine ostacemo bez gro igraca,ove godine su nas cigani jednom pobijedili i do sad najozbiljnije zaprijetili u poslednjih 4 godine,sledece ce ponovo sa cijelom drzavnom kompozicijom iza pokusat srusiti zid dominacije.
Likovali su kad su odlazili Cleo,Moreira...odlazak Mladena Krstajica im je novi vjetar u ledja.
Ovo je pred upravom zadatak decenije,nece nimalo bit lako.
Neka im je bog u pomoc,trebace im.
 

dado PFC

Grobar
Учлањен(а)
09.05.2008
Порука
212
Reaction score
2
Локација
Нови Београд
Не знам, сваку сезону ми означимо као прекретницу, као "ударање последњег ексера" ал ја ипак мислим да им је тај задњи ексер још далеко, и ако узмемо титулу следеће године, опет ће они наћи разлога да кукају, опет ће претити"следећом сезоном" и опет ће сви медији и држава стати иза њих да нас скину са трона......тако да, док по квалитету не будемо 1000 светлосних година испред свих, они ће муљати, затварати утакмице и на све могуће начине покушавати да нас дестабилизују.....али свуда смо их затрпали, затрпаћемо и рупу, кад тад !
 

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
Ljudi, bez neke želje da nešto pametujem ali...nama je svaka naredna sezona najbitija! I samo takvim razmišljanjem ćemo ostati na vrhu!
Nemojte da poredite basket i fudbal...u basketu smo i pre ovih 9(10) uzastopnih titula mi imali uvek veću ulogu od njih! A pogledajte da oni ni posle 15 godina tuge ne mogu da se raspadnu...niti će...uvek se javi neko da im izađe u susret (evo i NLB će igrati naredne sezone)....
U fudbalu je još teže da se oni unište...dizaće se oni pred svaku narednu sezonu...i to na veštački dobro proverni način..."zarad Srpskog fudbala"...
Ono što je glavno i što može da napravi razliku, pored nastavka naših titula, je EVROPA!

EVROPA JE KLJUČ SVEGA!

Zato, uz dolazak Volkova, koji mislim da će biti odlično rešenje, potruditi se da se tim pojača sa još 4-5 kvalitetna igrača (desni bek, štoper, krilo, špic + još jedan...izaberite sami) i opet igrati evropu...a da vidimo kako će se gani tu izboriti...ako ih na jesen ne vidi evropa, a mi igramo LE ili LŠ, već smo im tad zadali jak udarac...

TEK ĆEMO MI DA VODIMO BITKE SA NJIMA! U SVAKOJ NAREDNOJ SEZONI!
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Polako bratac,trebala bi da bude.
Ako glavni i odgovorni uvide da tom covjeku treba dati autonomiju rada.
Onda se moze reci da smo na konju.
 

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu
ja ako sad trenutnu situaciju gledamo mladenu krstajicu bih dao protiv cuke i da se oprosti od fudbala(od svoje vise nego uspjesne karijere) i mislim da je nama veci vjetar u ledja sto cemo da imamo sa savicem jos 2 mlada stopera koja su mnogo dobra koja cine nasu buducnost(u slucaju da nijednog ne prodama mada stankovica necemo sigurnoa nadam se ni savketa) a u upravi ce da sjedi krle kazem ponovo uz svo duzno postovanje mnogo mi je mio igrac ali mislim da je vrijeme za penzisu i on je ostario dosta(da tako kazem) i vidi se da ne moze da istripi ovaj jak ritam utakmica. Znaci nije nikakvo pljuvanje da mi neko ne izvrce rijeci znam da ce bit dosta forumasa koja ne misle ovako i da ce reci da ga oce mngoi klubovi u njemackoj ali ovo je neko moje vidjenje stvari iz zadnjih utakmica.
 

srbaPFC

Početnik
Учлањен(а)
25.04.2009
Порука
95
Reaction score
1
Polako bratac,trebala bi da bude.
Ako glavni i odgovorni uvide da tom covjeku treba dati autonomiju rada.
Onda se moze reci da smo na konju.

Pa ako on sam uvidi da je ukras ove uprave,neki pandan Nadju,tj. da se nista ne pita,onda treba odma da se odjavljuje sa novog posla.

Ne znam Mladena licno,ali mi se cini da je posten do koske,i da ce upravo tako i postupiti,ako uvidi da sa njim manipulisu.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
ja ako sad trenutnu situaciju gledamo mladenu krstajicu bih dao protiv cuke i da se oprosti od fudbala(od svoje vise nego uspjesne karijere)

Ako budemo igrali tu prijateljsku protiv Milana na JNA, nema bolje utakmice za oproštaj. Zaslužio je tako nešto.

Prema svemu što sam dosad video od njega, ne sumnjam da će umeti da se bori za svoj položaj i da neće da da na sebe, tako da očekujem dobro direktorovanje..
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Volkov tri godine crno-beli
V. T. | 08. maj 2011. 20:52 | Komentara: 0
Levonogi univerzalac moldavskog Šerifa završiće medicinske testove sa lekarskom službom crno-belih, a ugovor će potpisati, ako ne stigne u ponedeljak, onda najkasnije u utorak

sp-volkov_310x186.jpg

Vladimir Volkov (tamni dres)

NEMA više nikakve dileme, vest o kojoj je Srbija tokom nedelje brujala u ponedeljak će dobiti potvrdu: Vladimir Volkov postaće novi fudbaler Partizana! Levonogi univerzalac moldavskog Šerifa završiće medicinske testove sa lekarskom službom crno-belih, a ugovor koji će glasiti na tri godine, potpisaće, ako ne stigne do kraja dana, onda najkasnije sutra.

Da li će odmah biti i zvanična promocija ili će se sačekati kraj šampionata, odlučiće čelnici šampiona. Izvesno je da će prve dve laste u Humskoj 1 na startu letnje „pijace“ biti sadašnji i bivši „Borčanac“, Dejan Babić i Vladimir Volkov.

Koga zmija jednom ujede... Zato budući prvotimac Partizana Volkov i dalje ne želi da govori na temu prelaska u tabor „parnog valjka“.

- Rano je za priču, već jednom sam se opekao komentarišući unapred. Blizu dogovora jesmo, ali dok se sve ne završi ne bih ništa govorio o tome - uzdržan je Volkov.

Inače, on je krajem marta odigrao poslednji meč za Šerif i od tada je na „hlađenju“.

- Odbio sam da produžim ugovor, koji mi ističe u decembru, i tada su nastali problemi. Ne verujem, ipak, da bi to moglo da mi iskomplikuje transfer ovog leta - kaže Vladimir Volkov.

LIČNA KARTA
IME i prezime:
Vladimir Volkov
Datum rođenja: 6. 6. 1986.
Mesto rođenja: Niš
Visina/težina:
185 cm/79 kg
Mesto u timu:
levi bek/levo krilo
Klubovi: Radnički Niš (2006-07), BSK Borča (2007), Portimonense, Portugal (2008), OFK Beograd (2008), Šerif, Moldavija (2009-11).
novosti.online
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Nije mi bas najjasnije sta su to prihodi od marketinga sta u to sve spada a ako je ova informacija tacna onda je to porazavajuce.Ako se uzme da je budzet bio 10 miliona dodje se do cifre da nam je taj marketing mjesecno donosio oko 830 eura,ne znam dali je to dovoljno za platu jednog zaposlenog i onda se postavlja pitanje opravdanosti postojanja marketing sluzbe ili je onda bolje uzeti neku koja ce raditi na procenat.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Izgleda da momak stvarno dolazi. Bravo za upravu.

Mislim da necemo biti slabiji sljedece sezone definitivno. Krle ce sigurno biti zamijenjen s nekim, e sada da li ce biti isto zvucno ime to je ipak malo teze. Ali ljudi pa igrali smo 2003 LS bez Krleta. Nije smak svijeta, ako bog da biti ce sjajan tehnicki direktor.

Jebiga, fudbal je takav ljudi dolaze i odlaze, Partizan ostaje nama koji ga volimo.

Toliko. Hvala na paznji
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top