Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Uz rizik da me razapnete svi ovde za ovo sto cu napisati, ja prosto ne mogu a da ne istaknem jedan veliki argument u odbranu popljuvanog Kojica. Unapred zelim da se ogradim i da kazem da je covek izgresio boga oca, odigrao ocajno, i da sa prikazanim nema mesta ni na klupi, a ne u startnih 11. Takodje zelim da se slozim da je podjednako kriv za prosipanje bodova jer je promasio zicer nevidjeni kojim je mogao da stavi tacku na mucnu utakmicu.

IPAK!! Nesto razmisljam danas..pa se stavih malo u njegovu kozu! Znaci ovako, ja sam fudbaler odredjenog kvaliteta, igram za jedan Partizan. Prethodnu polusezonu se nisam terena nagledao pored "poludelog" (u pozitivnom smislu) Skuletica. I tako bio sam igrac koji je imao...koliko minuta za celu polusezonu?! Na pripremama se nastavila ista prica, do pre dve nedelje i dalje se ceo klub oslanjao na Skuletica. I bum tras niotkuda, ode "ludak" a ja evo nedelju-dve kasnije istrcavam na teren kao starter, a par miliona navijaca od mene od jednom ocekuje da resim utakmicu! Da nesreca bude jos veca, nemam pored sebe jednog Lazovica da mi bude pomoc, vec istumban vezni red, sa jednim Babunom...
Barem po mom misljenju, ovo je nevidjeni pritisak za jednog igraca koji je i sam svestan da nije neka vrhunska klasa...
Mislim da ima necega u tome, sta znam.

Sta hocu da kazem - ja barem smatram da se treba dati fore ovom momku, bar utakmicu - dve jos, da se malo skine pritisak, da i on sam skapira da su sada sve oci uperene samo od njega i da toliko toga od njega zavisi..da prihvati tu ulogu, da se na istu navikne.

Da li nam se smesi dodatno prosipanje bodova zbog toga? Da li je preveliki rizik cekati ga da proradi? Ne znam! Ipak nije ni na meni ni na vama drugari da o tome odlucujemo. Ima ko treba da mozga o tome, kome je to posao. Ali eto, recimo da se ja pitam, ja bi Kojicu dao jos neku sansu. Mozda ne cele utamice, ali barem ga ne bi potpuno uklonio iz 11, ne jos uvek.
 

milos87

Grobar
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
775
Reaction score
13
...

Mene je zabrinula ta grupa placenika sa zapada...Ustvari brine me cinjenica da gospoda iz loze neskriveno pokazuju svoju misiju u Partizanu. Dosli su da uniste klub,svesni su da ce neorganizovanu masu najlakse ucutkati organizovanim majmunisanjem grupice od dvadesetak dobro placenih i lose odgojenih omladinaca...Oni su i pre samog pocetka utakmice,ne znavsi prvu reakciju publike na dosadasnji rad,formirali odbranu isturivsi ispred svojih fotelja stranacke poltrone. Ne verujem da su u pitanju momci koji imaju previse dodirnih tacaka sa Partizanom,vec su u pitanju naprednjaci ( najbolji naprednjak - dobro placen naprednjak).
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Marko je izveo sastav koji sam ja napisao jos posle Djera izuzev Andrije, jer sam ja ipak ocekivao da pocne Kapiten, tako da ne bi ja imao tu mnogo stosta da dodajem.

Mislim da je bitnije da se prenese vas strucni stav o mogucnostima Babovica, posto mislim da on to ne zna, a plus ima mnogo napadackih opcija pa mu nece biti problem da vas stav prenese u delo.

Uostalom kolega Firestarter objasnio sve u par recenica.

To što si zamislio sastav koji je i Nikolić izveo na teren jedino znači da ste obojica pogrešili, a na tu grešku vam je uticala zabluda u vezi mogućnosti Babovića. Za čije dovođenje nema opravdanja ni potrebe.

U Partizanu postoji dovoljno igrača veznog reda sa dobrim ofanzivnim karakteristikama koji pravilno raspoređeni i organizovani mogu da dobiju svakog protivnika u JSL.

Kad smo već kod nedostatka napadača mogao je trener u mnogo utakmica jesenas da pokuša sa razigravanjem Kojića i Fofane da se ne nađe u ovakvoj situaciji. Ne bih se zakleo da je Škuletić morao da provede na terenu onoliko minuta. Silovanje statistike ume da se obije o glavu, pa se pitam da nam se to u Škuletićevom slučaju nije desilo?
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
....Sta hocu da kazem - ja barem smatram da se treba dati fore ovom momku, bar utakmicu - dve jos, da se malo skine pritisak, da i on sam skapira da su sada sve oci uperene samo od njega i da toliko toga od njega zavisi..da prihvati tu ulogu, da se na istu navikne.

Ne bi mu dao ni jedan jedini minut kamo li nekoliko utakmica. Imao je on dosta vremena da se dokaže, a pokazao je da je veća kiksara od Škuletića. Ovaj je bar ubo dvadesetak golova, što Kojić neće uraditi za sledeće tri godine. Doduše, Škuletić je to uradio iz 70+ prilika. Verujem da je Kojić sasvim OK čovek, ali mi od toga nemamo ništa. Nama treba neko ko će postizati golove!
 

Ivke

Banned
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
730
Reaction score
24
Локација
Kragujevac
Ja bih samo da pitam nekog od upućenijih je l' možemo mi bre da dovedemo nekog napadača iz Parme:D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Дан после, главна тема Бабовић и Којић...
Ајд и ја коју да кажем на те шлагворте...

Има играча који знају и оних који не знају,има оних који су константно у игри, и оних који играју ,,на потез,,...
Само што некад утакмицу одлучи константна игра, а некад и тај један једини потез...
Где су Бабовић и Којић у свему томе?

Рекли сте све, а и више од тога, али да резимирам и сублимирам - није да Бабовић не зна ништа, зна и он нешто, а Којић додуше не зна скоро ништа, али је ипак сарадња ,,на потез,, Бабовић - Којић, довела до нашег првог гола...а гол, није мала ствар у фудбалу!
Велика је и најважнија!

Дакле, од Бабовића сам очекивао нешто више него што је пружио, у припремама је више ишао ка напред, а у суботу опет, као некад, углавном у леву страну, у дефанзиви не постоји, али што се тиче напада...мислим да ће он и даље имати неких својих задовољавајућих момената, а да ли ће то бити довољно за победу у свим следећим утакмицама, једноставно - не знам...
Зависи доста и од тога да ли ће неку његову праву лопту на прави начин искористити, рецимо...Којић...
А да ли ће?
Не бих да нешто мрачим о овом поштеном момку, све сам ја, о свима њима, написао већ давно у хиљаду и нешто постова...

Али, од вишка глава не боли, што би реко наш народ, тако да је наш тренер могао и да понеки наш савет прихвати, сад би му било лакше...
Који савет?
Па на пример онај, да када му све добро иде, одмори мало Шкулетића и Лазовића и разигра Фофану, Којића, Шапоњића, па ако се деси да и они треба некад да заиграју...
Уосталом, ја сматрам да је баш Николић ,,пројектовао,, Којића као прву замену Шкулетићу...ако то, наравно, икад буде било потребно, јер, Фофана му је био непотребан, а Шапоњић премлад...
И, ето, сад има тог Којића...
И посао да од њега створи Шкулетића 2, или да се ипак одлучи за Шапоњића, или мало за једног, мало за другог, јер...трећег (углавном) и нема...

Наравно да се тим који побеђује не мења без преке потребе, али нико јесенас и није говорио о апсолутном мењању, него само о потреби да разиграва и друге играче, који би нам кад-тад могли бити потребни...
А што наш тренер није баш желео да ради.
Све да је Шкулетић и остао, ко може да гарантује да не би пролетос доживео, на пример неку повреду, дешава се и то, зар не, и, ко би онда играо?
Па, играо би Којић.
И, ето, Шкулетић није доживео повреду, али је отишао, а пре него што је отишао, већ му није било нидочега, јер су му новци у глави били више него лопта...
Међутим и одлазак играча који је имао успешну полусезону...не би се требао третирати као неко велико изненађење, у Партизану је то пре правило него изненађење, па чак и одлазак у ,,минут до 12,, није нешто што нам се први пут догађа...

Дакле, било како било, био Којић користан или некористан у утакмицама које следе, он ће на себе привлачити пажњу противничке одбране, јер нико није баш толико луд па да га пусти да се сам шета по терену...а на осталим нашим играчима је да пронађу неки празан простор и умувају понеки гол како знају и умеју на било који начин...

Џиги Нинковић? Можда, могуће, не могу да тврдим, али видећемо...
Џиги, ако икад планираш да нека полусезона буде твоја, не мораш више да чекаш - ево ти ова...

Додао бих још нешто:
Жао ми је што није било гласања за играча утакмице, радо бих Братку Бугију Банди дао свој глас, можда се преко ТВ-а све може објективније проанализирати, али мени је он онако ,,уживо,, за ,,два копља,, одскакао изнад осталих по томе колико личи на фудбалера (жеља, оштрина, чврстина, бескомпромисност, игра ка напред, центаршутеви - без икаквог килављења, жаљења, падања, кукања, мекоће, свилености, мршења муда, и других сличних непожељних појава - е тако се игра фудбал по неким мојим схватањима!)...

:napred Partizan
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.230
Reaction score
17.915
Локација
Kej Republika
Ja se samo plašim da ćemo mi dok čekamo vitez Koju da se raspuca, istopiti našu prednost nad kalafoncima. Ali to je što je, nema ni Marko previše izbora.

I meni se Bugarin svideo. Vidi se da ima štofa. Par puta se par igrača Voždovca odbilo od njega. Ali to je Partizan, dovede desnog beka sličnih kvaliteta kao Vule, a osakati ostale linije. Pa tako za koji mesec imas 2 top desna beka, i nijednog top špica
Do tada će skauting i sistemski rad retarda Tumbe doneti rezultate. Pa ne moramo da se brinemo.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
To što si zamislio sastav koji je i Nikolić izveo na teren jedino znači da ste obojica pogrešili, a na tu grešku vam je uticala zabluda u vezi mogućnosti Babovića. Za čije dovođenje nema opravdanja ni potrebe.

U Partizanu postoji dovoljno igrača veznog reda sa dobrim ofanzivnim karakteristikama koji pravilno raspoređeni i organizovani mogu da dobiju svakog protivnika u JSL.

Kad smo već kod nedostatka napadača mogao je trener u mnogo utakmica jesenas da pokuša sa razigravanjem Kojića i Fofane da se ne nađe u ovakvoj situaciji. Ne bih se zakleo da je Škuletić morao da provede na terenu onoliko minuta. Silovanje statistike ume da se obije o glavu, pa se pitam da nam se to u Škuletićevom slučaju nije desilo?

Odlican upis.
Ne bih se slozio da sa/bez sb#10 FK Partizan moze da dobije svakog protivnika u JSL, a narocito ne u serijama.
Partizan je slabiji 30% nego jesenas, novi kapiten je tu samo da pogorsa situaciju.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...За кашњење са уласком Капитена немам никакво разумно објашњење. Ситуација код 2:1 је просто подразумевала његово присуство.
Gol za 2:2 smo primili u 74. minutu, a Saša Ilić je ušao u 77. minutu. Da ne biste pisali svašta, napisaću vam da je Saša bio spreman da uđe u igru jedno 10 minuta ranije nego što je ušao (znači kod našeg vođstva od 2:1), dakle u trenucima kada smo apsolutno kontrolisali zbivanja na terenu (a jesmo ih kontrolisali još od početka drugog dela pa sve do 74. minuta) i da svojim mozgom i mirnoćom "zatvori utakmicu" (kao puno puta do sada), ali smo imali jednog igrača na terenu koji je bio "klimav" u zdravstvenom smislu i čekala se potvrda može li ili ne može do kraja. Zavarala nas je apsolutna kontrola dešavanja na terenu (Voždovac nam nije prismrdeo šesnaestercu sve do gola za 2:2), nismo reagovali u momentu. Kad je pao gol za 2:2 iz vedra neba, to je bio šok, trebalo nam je minut-dva da se vidi šta sad, pa su onda brzo izvedene obe izmene (Saša i Šaponja umesto Braša i Koje).
Zanimljivo, šef struke Marko Nikolić, koji zbog suspenzije FSS neće moći da predvodi ekipu u prve tri utakmice prolećnog dela prvenstva, utakmicu prati iz lože na istočnoj tribini. Dakle, ne sa upravom na zapadu, nego na istoku do novinarske. Dok se peo ka njoj, navijači su mu skandirali ime i prezime, što je jasan znak podrške u borbi protiv sumanutih poteza rukovodstva, koje je htelo i da ga smeni, krajem 2014. godine.
Tekst nema veze s mozgom. Marko najpre nije ceo meč pratio iz lože na istoku nego samo 1. poluvreme (i to ne celo nego na par minuta do kraja). A to što je pratio iz lože na istoku a ne na zapadu ima jedno sasvim racionalno objašnjenje koje nema blage veze sa smerom u kojem ide ovaj tekst gore - iz lože na istoku je bio u situaciji da se "za sekund" sjuri u svlačionicu na poluvremenu, a iz lože na zapadu bi mu za to trebalo 10 minuta.
Ne brini, igrace Koja, nece Marko tek tako gurnuti Saponjica iz mnogo razloga
Nikakvu rezervisanost naš trener nema prema Šaponjiću, tipa "mlad je, da ne izgori" i slično. Apsolutno nikakvu. Znači ne da ne postoji "mnogo razloga" već ne postoji nijedan jedini da Šaponjić bude "hendikepiran" ovog proleća u kalkulacijama trenera šta i kako u špicu napada (kad je u pitanju startnih 11). Neće biti nikakvo iznenađenje ako Šaponjić počne u subotu protiv Niša od 1. minuta.
 

Jug Bogdan

Grobar
Учлањен(а)
31.12.2014
Порука
627
Reaction score
54
Сале је требао да уђе на полувремену, постојали су сви предуслови за то, па и сам резултат.
Интересантан је био његов излазак са терена на крају меча. Толико је био бесан, само што неком није главу одшрафио. Читам, пишу новине да је очитао буквицу саиграчима у свлачионици. Е мој Сале, више је теби стало него многима који имају много мање година, трофеја и утакмица.
Са друге стране, поздравио би и нашег плејбоја Вову и честитао на средњаку показаном момцима који су стајали на огради истока. Следећи пут поведи и Стефана.
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
U Partizanu postoji dovoljno igrača veznog reda sa dobrim ofanzivnim karakteristikama koji pravilno raspoređeni i organizovani mogu da dobiju svakog protivnika u JSL.

Kad smo već kod nedostatka napadača mogao je trener u mnogo utakmica jesenas da pokuša sa razigravanjem Kojića i Fofane da se ne nađe u ovakvoj situaciji. Ne bih se zakleo da je Škuletić morao da provede na terenu onoliko minuta. Silovanje statistike ume da se obije o glavu, pa se pitam da nam se to u Škuletićevom slučaju nije desilo?

Teorijski sve je moguce, ne mogu da se slozim a i da se ne slozim

U svakom slucaju rano je za kritike, pruzi coveku sansu jos koje kolo da se malo kockice sklope, mislim na Marka naravno, nije mu lako.

Ma kakvo razigravanje, oni su fudbalski limitirani i nikakvo razigravanje tu ne pomaze, ostaje nam samo kao sto rekoh par puta vec da se nadamo da ce zicere koristiti, toga je Marko svestan otud i takva taktika, sve sto smo videli u ofanzivi Marko je ocekivao, ono sto nije ocekivao su defanzivne reakcije i tu ne mislim samo na Cirkovica.

E kad pomenu Volkova, bas steta koliko ga nece gol, vise puta je usao u priliku za gol nego Kojic, ali nikad mu lopta ne legne kako treba
 

Nemanja_1975

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
3.130
Reaction score
184
Локација
NBGD
“Sport”: Ilić revoltiran držao bukvicu posle remija s Voždovcem

DLS - Z. IVKOVIĆ | 23. februar 2015. 09:11 | Komentara: 0
Kapiten Partizana razočaran remijem u prvom prolećnom kolu: Izleti u napad su nas skupo koštali, dali smo rivalu prostora da uzvrati i prokockali dva vođstva






Saša Ilić posle meča sa Voždovcem foto: M. Vukadinović



Srljanje je skupo koštalo Partizan u prvom prolećnom kolu, u kome su crno-beli tokom većeg dela meča imali kontrolu nad utakmicom, a onda su u poslednjih 20-tak minuta krenuli „grlom u jagode” po potvrdu pobede i - ostali bez dva boda. I, to se može podvesti po srećnu okolnost za izabranike Marka Nikolića, jer su u jednom trenutku hazarderski atakovanjem na „zmajeve” ugrozili čak i remi, pa su navijači strepeli do poslednjeg trenutka.

novosti.rs

Kapiten Saša Ilić ni dan kasnije nije mogao da se pomiri sa činjenicom da je tim kiksnuo pred sopstvenim navijačima, a kao razlog navodi slabu igru u odbrani, ali i neke propuste u završnici napada, u ključnim momentima meča.
- Videli ste i sami, nismo dobro prošli u prvom prolećnom meču sa Voždovcem, a s obzirom na činjenicu na kakvom se terenu igralo, mogu slobodno da kažem da smo i mi i rival pružili sasvim solidnu igru. Što se konkretno Partizana tiče, ponovili smo neke greške iz pripremnog perioda, jer tim na našem nivo mora da zna da sačuva pozitivan rezultat i mora u svakom momentu da ima rezon na terenu. Ne smemo da srljamo i dopuštamo rivalu kontre da se vraća u igru i to kada imamo kontrolu nad utakmicom. Tada mora da se „stane na loptu” i mudro traži rešenje za gustu odbranu protivnika, a ne pošto-poto tražiti gol, što onda otvori problem na drugoj strani. E, to se nama desilo – kaže za “Sport” Ilić.
Legenda kluba iz Humske smatra da je odbrana igrala previše ležerno, kao i da je defanzivni blok kompletnog tima bio „tanak”.
- Odbrambeni blok celog tima nije bio na pravom nivou. Činjenica je da smo postigli tri gola, ali primiti tri na domaćem terenu je previše za Partizan i tako nešto ne sme da se dešava. Jednostavno smo morali da razmišljamo drugačije, takmičarski u nekim situacijama, jer su nas izleti u napad skupo koštali. Dali smo rivalu prostora da uzvrati i prokockali dva vođstva, pa smo na kraju mi bili ti koji spasavaju kožu.
Ruže nisu cvetale ni u napadu. Jasno je da se odlazak Petra Škuletića i Danka Lazovića i te kako oseća.
- Uz dužno poštovanje svim momcima u ekipi, jasno je da smo ostali bez dva dominantna igrača, koja su pravila razliku. Nosili su Partizan u prethodnih godinu dana, postigli mnogo bitne golove. Ne mogu da kažem da nismo bili efikasni protiv Voždovca, postigli smo tri gola, ali smo imali prilike da stavimo tačku na meč pri vođstvu od 2:1, kada smo promašili nekoliko zicera. U fubalu je tajming veoma bitan, no, u subotu i to nije bilo na našoj strani.
Hoće li poraz uticati na dalji razvoj takmičenja?
- Ne želim nijednim gestom da osporim rezultat Voždovca, ali kiks je ogroman i nešto što je nedopustivo za veliki klub kakav je Partizan. Ali, prvo je kolo, tek smo izašli iz priprema i biće tu još borbe svakako. Bitno je da izvučemo pouke i shvatimo da su za uspehe jednako potrebni snaga, fudbalska veština, ali i pamet na terenu. Zato već sledeće sedmice moramo da se potrudimo da primenimo sve tri stavke na terenu - jasan je Saša Ilić.

KAPITEN ODRŽAO BUKVICU
Kada Saša Ilić govori, svi ostali fudbaleri Partizana ćute, a kada kritikuje - ne čuje se ni muva. Revoltiran izdanjem saigrača u meču sa Voždovcem Ilić, koji inače važi za omiljenog u ekipi, nekoga ko retko, baš retko, podiže glas, izgubio je živce i održao bukvicu ekipi već u svlačionici, piše “Sport”. Tako da se čulo i kroz zatvorena vrata.
Kapiten, čija reč se izuzetno poštuje, najviše je zamerio defanzivcima, tačnije mladom Lazaru Ćirkoviću, čija igra u duelu sa „zmajevima” je bila ispod svakog nivoa i komentara, ali i iskusnijem Branku Iliću, koji takođe nije blistao. Iliću je zasmetala činjenica da poslednja linija nije imala dovoljno koncentracije u birnim momentima, a posebno to što su pomenuti igrači u nekoliko situacija bespotrebno srljali u napadu, u želji da tim pošto-poto postigne i treći gol, ne uspevajući kasnije da se vrate na svoje pozicije, dok je najiskusniji fudbaler smatrao da je pri vođstvu trebalo smiriti igru, čuvati rezultat i čekati savršenu priliku da se protivnik dotuče.
Ni ostali u timu nisu pošteđeni kritika Ilića, kome je izuzetno teško pao remi sa Voždovcem, što se videlo još dok je izlazio sa terenu, jer je već tada iskritikovao saigrače,

novosti.rs
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Potpuno su ravnopravni. Sve je do detaljne analize Radničkog iz Niša, rada obojice na treninzima ove sedmice, a učinak protiv Voždovca jednog i drugog će biti treći i poslednji faktor u odlučivanju. Nema četvrtog faktora.
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Veselo, sta ti je prava konkurencija u timu, sezona pocela a mi jos ne znamo ko nam je prvi spic, stoperski par, igracemo ko City, a i treneri su nam slicni onaj rasista ne voli Balkance, ovaj nas tamnopute.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.560
Reaction score
1.040
Прво коло смо бацили, остаје још 14 утакмица где има простора за само још један кикс! Само једна од тих 14 сме да се лелемуда као она у суботу. Очекујем већ против Нишлија неке промене, да они убедљиво најгори против Вождовца се преселе на клупу. Што се мене тиче, уместо Лукача Живковић, уместо Ћирковића Балажиц, уместо Бабовића било ко.

Од несрећног Којића знамо шта можемо да очекујемо, тако да слободно може Шапоњић да почиње утакмице, са офанзивним Нинковићем.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.088
Локација
Beograd
Al zato tamnoputi vole nas, Odita nam ga je uvalio, samo tako... :roll:

Zbog Odite se i javljam - zaista sam bio razočaran što su neki (doduše ne toliko brojni) naši navijači ,,ispljuvali,, Oditu po završetku utakmice, neki čak i imitirajući majmunske krike...stvarno nije fer!
Čovek je pošteno odradio svoju rolu u Partizanu, onoliko koliko je mogao, znao i umeo, a mislim i da je fer i sportski da isto to radi i za bilo koji klub u kome se nalazi...
Nije on kriv što je jak ko stena (on je i Rnića polomio na nekom našem treningu), ili što Ćirković ne zna i ne može da ga zaustavi...
Fudbal nije za mekušce, nego za snažne momke, pa bili oni tamnoputi, ili ne...Doduše pravi fudbalski znalac posao može da obavi i ako nema toliko snage, ali takvi se retko rađaju...

Uvek ću biti za to da nema potrebe da nam se neko ,,sklanja,, (pa ni igrači koji su nekad bili naši) pa da mi pobedimo, samo zato što se nekom drugom klubu svi ,,sklanjaju,,...

Taj ,,drugi klub,, je nešto drugo, a mi smo nešto prvo, ako smo mi pravi, onda ćemo biti i prvi na tabeli, ako nismo...

U svakom slučaju, ako bi se svi ,,sklanjali,, nama, i svi ,,sklanjali,, njima, fudbal bi izgubio potpuni smisao, šta bi onda odlučivalo, gol-razlika?
Onda bi verovatno rezultati nekih utakmica bili po 5-6:0, a ako to ne bi bilo dovoljno, pretvorile bi se u 10-15:0, a kasnije možda i 80:0, samo ako zatreba...

Pa bi se zato ubrzo došlo do zaključka da samo derbi može da donese pravednu odluku ko je novi šampion...

Znači, ostale utakmice ne bi trebale ni da se igraju, igramo jednu utakmicu godišnje, derbi, i ko bude pobednik, taj je i prvak...ako bude nerešeno, produžeci pa penali...da, može ipak i dve utakmice godišnje umesto prvenstva jedna na JNA, druga u ,,Rupi,, i to je to...

Scenario iz naučne fantastike, ali ma šta se dešavalo, nikad neću biti za opciju, da treba neko da nam se ,,sklanja,, iako mi se i ne sviđa kako se protiv nas ,,gine,, a protiv nekog drugog ,,lade muda,,...realno, čovek ipak nije robot, pa nekad zapne više, nekad manje, ali...

Ipak, čast i dostojanstvo se trebaju negovati i čuvati, iako to možda sad većini izgleda glupo...
Radovaću se kad god Partizan pobedi, ali neću biti oduševljen ako se uverim da je ta pobeda posledica toga što nam sudija namerno svira nepostojeće penale, što protivnik namerno pušta da ga pobedimo, i slično...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Postoji samo jedan krivac a to je Kojić! Pri vođstvo je imao dve prilike da nas digne na +2 ali oba puta je pucao preko gola. Prvi put glavom, kad je golman isplivao i ostavio praznu mrežu, a drugi put kad je mogao da bira gde da šutne a izabrao je preko gola.

Bilo bi 3:1 i SIGURNA pobeda. Kraj diskusije .... sve ostalo je mlaćenje prazne slame!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top