Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2016/17

Статус
Затворена за писање одговора.

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Samo da kažem da je jedan naš fudbaler jednom našem mlađem navijaču poslao novac kako bi ovaj otišao juče na derbi. :clap
Znam jer je moj komšija u pitanju, znači najsigurniji info :D
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Marko Jankovic cesto ima par dodira viska, jos cesce pada bez potrebe, ali se sve to moze dotjerati sa par cuski/treninga u sest/preskakanja metle bez da padne i sl.
Pogotovo ako se uzme u obzir da momak ima dosta dobru tehniku, solidan sut, finu brzinu, fin prekid i 10+ km na svakoj utakmici.

Sramota je porediti ga sa cupavim debilom.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.740
Reaction score
11.319
Локација
.
Marko Jankovic ima fantastican osecaj za igru, sto je pokazao nekim bas bitnim pasovima ka napadacima ove sezone. Taj potez-dva vise je nazalost osobina zbog koje nece moci da igra ozbiljan fudbal jer to se u modernom fudbalu ne trpi. Voleo bih da gresim ali tesko.
Nisam primetio da je neko pomenuo Jevtovica, decko je zakljucao sredinu na ovim bitnijim utakmicama. Uigran je u paru sa Evertonom, kako ovog povuce lopta napred, Jevta ostaje. I mnogo kvari igru protivnicima svojim kretanjem a to se nazalost nigde ne vidi. A mislim ili da Marko to jako dobro vidi i da ozbiljno racuna na njega
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.706
Jbt o cemu vi raspravljate!:-D na svadbi sam, i upravo na moj zahtev otpevan "igrajmo taj tango smrti", (kostalo me par iljada dinarcica) iznenadjujuce zvanice fenomenalno prihvatile pesmu, deo nas, u transu!:-D
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Na zalost, delim tvoje misljenje, trebace nam dosta upgrejda za neki rezultat u evropi.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Da se i ja upisem posto dodjoh do neta. Iskreno, smorio sam se na utakmici, pogotovo sto je trebalo da im damo par komada. Izgleda da se vise ne "lozimo" na komsinicu, sad samo na ove evropske :D. Mislim na cinjenicu da smo imali onoliko navijaca a nismo to iskoristili ili na onu skrtost medju nasim igracima pri zavrsnicama, ali dobro. Prosto nevjerovatno zvuci da nam je ovo tek sesta dupla kruna i ne smijemo joj gledati u zube. To prepustam Marku posto je i u ovakvoj situaciji kad smo svi bili ispraznjeni jos nakon utakmice u Nisu a pogotovo nakon slavlja titule da ipak dobije utakmicu, a mogao je i vecom razlikom.

Sto se tice igraca iz ovog tima, ja ne bih dao da se dira Ostojic i Everton, jer unose preko potrebnu sigurnost a ovaj drugi i motiv da i navijac i igrac da sve od sebe da dodje do pobjede tvog tima. Ostalo prepustam Marku. Pokazao se kao trener koji zna da saceka a igraci mu to fino vracaju. Jos samo mi da istrpimo, a uprava da mu dovede tamo gdje vidi da i taj maksimum nije dovoljan za Partizan.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.613
Ma rano je jos uporedjivati Milenkovica sa Savicem ali da decko ima potencijala da bude i bolji od njega ima itekako....

P.S. Mnogi navijaci Partizana nisu svesni kakav karakter i kakvu licnost predstavlja covek koji ceni 100% svakog ko je dao i najmanji doprinos tituli....mnogi treneri generalno u fudbalu zaboravljaju neke igrace koji su bili uz njih ali ne i Nikolic....kod Nikolica su svi isti i svakom podjednako dodeljuje zasluge sto moze biti odlika samo velikog trenera i jos veceg coveka...u mojoj skromnoj fudbalskoj karijeri nisam imao prilike da vidim to ni kod jednog trenera
 

BeerBrain

Početnik
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
106
Reaction score
473
Локација
Novi Beograd
Ne pišem često, ali sam redovan pratilac dugi niz godina. Moja prva utakmica uživo seže u novembar 1991 i 6:0 protv OFK-e na Karaburmi, tako da mogu reći da solidan broj godina pratim naš klub, ali ovo što sam doživeo ove godine nikad nisam. Bilo je napetih trka za titulu, pobeda u zadnjim sekundama, velikih radosti, bolnih poraza...ali ova godina i ova titula su doneli nešto novo, nešto što će mi ostati za ceo život. A krenulo mi je kao i Partizanu, zbog loše finansijske situacije nisam kupio sezonsku i pratio utakmice uživo, menjanje poslova, gubitak ćaleta koji je i najviše zaslušan za ljubav prema crno belom, jer kao mali učen sam :) pa hvatanje u koštac sa novim poslom, velikom promenom u životu, zdravstvenim problemima...ali se uvek našlo vremena da se utakmica isprati preko tv-a, posebno kad se Marko vratio. Kako je odmicala sezona, tako se i nada polako budila, ne da bi ovo mogu slobodno reći čudo moglo da se desi, nego da pokažemo Grobarski prkos i ponos i da ako nas već guraju na marginu, da im barem zapržimo čorbu što više možemo. Dolazi utakmica na krovu, sve više kreće da zuji u ušima, adrenalin počinje da puca...da li je ovo san ili java, Javor se preživljava, za njima i Voždovac, dolazi Niš i opšte ludilo medju Grobarijom...emocije pucaju, adrenalin gori...sad je već izvesno da je titula naša...tako bi ga zagrlio kao 100 puta do tada, kada smo davali golove, koševe, slavili pobede...Na kraju se desilo da sam sticajem okolnosti na Mladost otišao sam, kada su naši istrčali na teren na zagrevanje po navici sam krenuo ka telefonu da mu otkucam sastav kao i mnogo puta do tada...kreće utakmica, kreću golovi, sudija svira kraj...osećaj kao kada sam čuo ono vreme nije isteklo, vreme nije isteklo KECMAAAAN i BUM u ušima zuji, dranje iz sveg glasa, na razglasu ide Dobro pamtim sve, prsti upereni u nebo, ona jedna najteža na obrazu...MATORI USPELI SMO, ŠAMPIONI SMO!!!
Šta mogu drugo da kažem osim hvala momci, hvala Marko, hvala Partizane i hvala matori moj, ne znam kad bi i dal bi ja ovo sve doživeo da nisam imao pravo vaspitanje i obrazovanje :)
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.313
Reaction score
3.943
Локација
Kobasicarija "Venac".
Uške je pokojni za mene.
Drugo, poverenje se stiče.
Izvini što sam ti secirao post, na to sam želeo odgovoriti.

dugo sam se pitao zasto ga nikada nema u klubu, na proslavama...tek juce dobih odgovor. lik je govno. kapiram ja da ti dete jede leba tamo, ali ne mos' imati "davanje ceteresnice facu" posle derbija u kom je pobedio tvoj bivsi klub.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.706
Retrospektiva sezone 2016/17

Koliko puta smo u zivotu slusali od drugih ljudi ili i sami rekli: da mi je neko pre godinu dana rekao da ce ovako biti ne bih mu verovao…

Po zavrsetku sezone 2015/16, mislio sam, gore od ovog ne moze! Samo kad se zavrsilo.
Ali, pocetak upravo zavrsene sezone, je pokazao da je moguce da i od goreg ima gore. Prvi put, valjda jos od 1997 i kroacije, zavrsismo evropsko bitisanje u julu mesecu. A start naseg prvenstva je neodoljivo podsecao na mucenje prethodne sezone. “Pojacanja” u prelaznom roku su bila tiha jeza…Djurdjic uzas, Radovic pokazao da je pizdica, Leonardo sa Tomicem na klupi ni delic onog sto ce biti kasnije. Bez igre, bez rezultata, fizicki i psihicki u kanalu, najava jos jedne mucne sezone…Prilicno sam siguran, da bi tako i bilo, posto uprava nije ni pomisljala da smeni Tomica. Ipak, u poslednjem trenutku, Tomic je koliko toliko spasao svoju cast, cast kluba, i svoje grobarstvo podnosenjem ostavke. Iz ove perspektive, mora mu se odati i priznanje, jer je u njegovom trenerskom mandatu doveden Everton…i Leonardo…Ivane, kako god to zvucalo, ima i tvog udela u ovome na kraju sezone, I trebalo bi da imas mesto u klubu, uz Ivicu mislim da bi bili sjajan tandem. Uprava nije imala kud, pod pritiskom navijaca i uz zelju Ivice Ilieva, cinimo potez vredan ne spasa sezone, vec vredan titule prvaka, ciste kao suza, koliko god mandovi to zeleli da obesmisle. Iako je prva utakmica pod Markom Nikolicem, rezultatski prosla nepovoljno, bio sam ubedjen da je on taj tas na vagi koji nam treba! Ne mogu a da ne pomenem, kako smo ovde imali neke koji su plakali za Tomicem, kao da su znali sta ce se desiti, a dobrobit Partizana im svakako nije bila u prvom planu. Jos jedan kljucan dogadjaj za sezonu je dovodjenje Djurdjevica na Markovo insistiranje. Kako god se zavrsio pokusaj da ga dovedemo onomad u nase redove, kada nas je prilicno bezobrazno odbio nudeci se ciganki, on je svoje postovanje i ugled kod navijaca stekao na jedini moguci ispravan nacin: odnosom prema obavezama na terenu, fanaticnom borbenoscu i golovima! Nije bilo proseravanja, i velikih obecanja, stigao je tiho, necujno, iskreno rekao da je dosao zbog trenera Nikolica. Hvala ti Urose za sve ove sezone. Leonardo je posebna prica…te oce da dodje te nece, te ova klauzula te ona klauzula, a onda konacno dovodjenje i potpisivanje ugovora sa Partizanom. Na sta je to licilo svi se secamo. Retko ko se nije medju nama zapitao, sta ce nam ovaj cirkuzant. Pocetak sezone i njegove igre pod Tomicem, samo su pojacavali taj utisak. Ali, onda se pokazalo koliko u fudbalu znaci trener, pravi i na pravom mestu iako ne u pravo vreme. Leonardo je sigurno najbolji stranac koji je igrao u Partizanu…bar meni. Voleo sam i Moa, i Zuku, i Klea, i Dijaru, i Evertona, ali ono sto Leo radi sa loptom, u trku, iz mesta, iz slobodnjaka…uhhh…alal ti vera majstore! Na kraju krajeva sa odredjenim rotacijama u timu, sa maksimalnim koriscenjem onim sa cim raspolaze, Marko pravi Partizan koji igra nesto sto lici na fudbal. Kako vreme odmice, sve smo sigurniji. Derbi na JNA dolazi u pravo vreme, a pobeda uliva poverenje svima nama kojima je Partizan na srcu, navijacima, igracima, treneru i onima u upravi kojima je stalo, ako ih ima. Do kraja polusezone igramo sve sigurnije, i male utakmice koje su nam sezonu ranije bile mucenje, dobijamo lagano i rutinirano, uz sve efikasniju igru, i sigurniju odbranu. Ovde smo svedoci konstantne kritike na racun nekih “prosutih” poluvremena, ali jbt, pa bolje poluvreme nego celu utakmicu, a na kraju krajeva I poluseonu I celu sezonu. Naravno, da li treb podsecati, da igramo ligu u kojoj se mandovima sve namesta i tesko je imati motivaciju za dalje, ali ni igraci, ni Marko ni navijaci, ne pomisljaju na odustajanje! Jebes, sudije, savez, vidljive i nevidljive pomagace ciganke…Vraca se Partizanstina, ona najcistija, iskrena Partizanstina! Zimski prelazni rok je bio prilika da se oslobodimo nepotrebnih, pre svega Bozinova, da zadrzimo tim, i dodatno ga pojacamo. Da, ovde mislim na Tavambu. Jbg, posluzio je svrsi! Medjutim, i tada na ovom forumu pojedini govore kako zale za Tomicem,, kako se treba oprostiti od titule i kako bi bilo najbolje prodati Evertona i Leonarda, i osloniti se na domace snage. Tada sam bas bio siguran da je potrebno ovaj dvojac zadrzati!
Pocetak proleca donosi nase promenljive igre, ali sto je najbitnije, donosi pobede. Prvi prolecni derbi u rupi je pokazao sa cim sve moramo da se borimo. Nevidjena kradja u istoriji derbija, zbog cega nam se smejao ceo fudbalski svet. U stvari ne nama, nego njima, da se ispravim! Od kritika na Markov racun na tom derbiju, iskreno uz duzno postovanje prema nekima, povracalo mi se! Tada je medju nama navijacima zavladala melanholija, ako ovako sude i kradu u derbiju, sta dalje da ocekujemo. Srecom, Marko i igraci su na tu situaciju odgovorili bas kako treba, pojacali gas do daske. Ok, imali smo i mi praznih minuta, nerealno je da u svakoj utakmici prvi postignete gol, ali je to doslo kao odlican izgovor ciganiji kako su stvari neregularne i sumnjive. Uvek se setim naziva filma “Vidi ko mi kaze”. Da, ko o cemu kurva o postenju. Njihovi prelazi, penali, sklanjanje protivnickih odbrana…sve je to ok, ali Partizan krade…Ciganski gadovi!
Kako se blizio drugi prolecni derbi, to smo mi navijaci postajali sve nestrpljiviji, kao i igraci, jednostvano smo znali: bolji smo, pobedjujemo sigurno! To je osecaj koji ne vara! Tako i bi! I tada krece sveopste grobarsko ludilo! Iako su se iz petnih zila trudili da nam ogade i fudbal, i Partizan, i sport uopste, napravili su sebi medvedju uslugu i postigli kontraefekat. Kao nikada u poslednjih ko zna koliko godina, navijaci staju u odbranu svog kluba. Poseta na nasim tekmama raste! To je signal za paniku druge strane, i koriste navijacku pesmu(?!) kojom ce nas kazniti! Ali kasno, grobarski bunt se ne moze vise ugusiti! Hvala im na tome! I onda neocekivano, zaista, Vozdovac cini nemoguce! Velika zahvalnost kompletnom FK Vozdovac! Nova realnost je Partizan na prvom mestu! Da li je moguce? Ali posle opste euforije zbog veleobrta, oprez zauzima svoje mesto u nasim redovima. Revans kupa protiv ciganke 2, donosi nasu sigurnu i odlicni igru, spektakularan gol Djurdjevica, puno promasenih sansi…Ista ta ciganka 2 nas je godinama unazad mucila, i to je bio jos jedna dokaz koliko je Partizan napredovao u svakom smislu. Poseta iako je radni dan, i ne bas sjajan termin, preko 22000 ljudi! Ne to se vise ne moze zaustaviti! I pored sramne kazne…I bas na utakmici protiv Vozdovca na kojoj izdrzavamo prvu utakmicu kazne bez publike, sudija na intervenciju cetvrtog iskljucuje Marka…Dzaba vam sve…Invazija Nisa i siguran Partizan, festa protiv Mladosti, proslava titule, zasluzene, ciste kao suza!
I nista to nece pokvariti, ni saopstenja iz rupe, i ocajnicki pokusaji lica sa interpolove poternice, samo ce nam titulu ciniti jos lepsom.
Kup, dupla kruna, kruna istorijske sezone, najdraze u istoriji kluba, dok smo zivi svi mi koji smo bili savremenici i svedoci istorije, moramo prenositi n a buduca pokoljenja navijaca Partizana ovaj svetli deo, ma najsvetliji deo istorije naseg kluba! Sve ostalo je nebitno…ni saopstenja, ni vanredne pres konferencije, ni kukumavcenje…
Sve na kurac, PARTIZAN JE SAMPION!

Hvala ti Marko!
Hvala ti Ivice!
Hvala momci!
Hvala Partizane!
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Da cestitam svim Grobarima na, ispostavlja se jednoj od mozda najlepsih i najgorbarskijih sezona. Kako je pocelo, kraj nije mogao biti lepsi. I opet smo, neko bih neiskusan bi rekao na dobrom konju i sada samo treba nastaviti sa kvalitetnim radom, mada istorija nas uci da to obicno ne bude tako. Ipak, imam poverenje u Nikolica i Ilieva.

Hteo da bih da se osvrnem na jednog igraca koje cini mi se najmanje pominjan ove sezone, a ne mogu da se otmem utisku da je jedan od "key" playera.
U pitanju je Marko Jevtovic.
Ako me secanje dobro sluzi, on je jedini igrac sto se sastava tice sta je Marko Nikolic promenio u odnosu na Ivana Tomica. Promenjeno je mnogo toga, da ne idemo sada u tu analizu, ali sto se tice samog pogonau startnih 11 je uvrsten on i Miletic zapravo umesto Bogosavca.
Nakon debija koji smo dobili u prvenstvu 1:3, odgledao sam utakmicu jos 2 puta i analizirao. Bio sam prosto odusevljen doprinosom Marka Jevtovica. Kao sto neki novinar rece "radnicka klasa", bas tako. Odradi uvek fantastican posao za tim. Defanziva je njegova primarna obaveza, ali igra u ucestvuje u oba smera. Iako to cesto nije tako upadljivo, preti i u napadu. Sve protivnicke ekipe mu u zoni suta izlaze u blok, u zoni ofanzivnog prekida ga cuvaju ponajbolji defanzivci (ako Marko nije toliko ofanzivno opasan glavom), ima dobar pas i u poslednje vreme kako se oslobadja i kao pojedinac dobija na ulozi i tezini sve vise koristi priliku da asistira.
U defanzivi je fantastican i rekao bih jedini defanzivni vezni igrac u nasem sastavu kolji je kompatibilan sa svim ostalima. Marku mozete pridodati i Evertona i Kicu i Radina i Sasu Marjanovica i nema problema.
Odlicno cita igru u defanzivi, iskace kad treba, drzi zonu i brani prostor kad treba. Na apsolutno svakoj degaziranoj lopti od strane protivnika je on i tu situaciju drzi pod kontrolom, pravi takticke prekrsaje i to su jedine situacija kada dobija kartone. Nikada nije napravio glupost, ako izuzmemo utakmicu u Borisovu, ali tada je bio i neiskusan i drugacije okolnosti.
Obucen i skolovan igrac koji ne cascava prisustvom, a ima takav karakter da je rako bih omiljen u svakom timu.

Bojan Ostojic, Marko Jevtovic, Leonardo, Marko Jankovic su igraci koji bi trebali biti oslonac u narednoj sezoni.
Nisam siguran koliko je realno da Leo ostane.
Duka je dao nemerljiv doprinos i zelim mu sve najlepse u daljoj karijeri, mislim da je njemu vreme za novu sredinu.

p.s. oko golmana ne treba brinuti, zaista nam Stojke nije potreban.

Sta je uradio Uske, nisam upoznat ?
 

A_Grobar

Banned
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
856
Reaction score
36
Локација
Beograd
Napredovali smo u saznanjima, da od razvoja dogadjaja na bliskom istoku, i narko kartelima, zavisi, prodaja fudbalera i Evropski rezultati Partizana.
Takodje, narednih godina, kako kvalitet srpskih vinarija nije na nivou Evropskih, i brokerski sukobi, datiraju od davnina, ne navijacki, ce izloziti.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.706
Evo korektnog pregleda finala kupa, sa sansama i Djurdjevica i Leonarda, koje na ciganskoj areni nisu bili detalji sa derbija vredni paznje nakon finala, pa osim naseg gola, i nesvestica mandova u nasem kaznenom prostoru, ispade da su mozgonje tvorzan i bosko bolek u pravu kada kazu da smo igrali kao nizerazredni klub! Posebno obratiti paznju na

1:16
2:22
2:51
3:46
5:38
5:50
6:28

https://www.youtube.com/watch?v=ssLIhPHQumU
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top