Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.192
Локација
Nickname
Okej, neću praviti istu grešku.
Poenta je da je pas veoma loš ali ako je 70% uspešan onda je super kako nekad to izgleda.
Većina ekipa u jsl se brani zonski i pas na našoj trećini terena deluje besprekorno, međutim čim krenu napred pasovi su mnogo lošiji jer svi u napadu stoje u mestu okrenuti leđima golu bez otkrivanja i onda to neko preseče.
Zanimljivo je da je Pantić bio najlošiji u tom segmentu a on je taj koji treba da deli lopte.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Statistika je tu definitivno kao bikini. Mi se previse dodajemo izmedju sebe tamo gdje nas niko i ne napada a ponekad i tu pogrijesimo tako da, kad bismo uzeli da pogledamo statistiku tamo gdje ima neko da smeta, bojim se da bismo imali sta da vidimo.

A to sto je Pantic tu najlosiji moze znaciti i to da je jedan od rijetkih koji pokusavaju te pasove koji nisu igracu do sebe.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ja htedoh isto da napisem, lako je Jevtovicu i Zdjelaru da imaju visok procenat pasa, pa i Bambiju i Jankovicu kad loptu vracaju stalno nazad. Pantic jedini ume (osim Saleta) da gurne pas u prostor, da spoji sa golom nekog, ili da dobar pas koji prethodi zavrsnom.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Pa i kad pokuša igraču do sebe opet mu se često desi da je da direktno protivniku u noge.
Aaa, zato on Sumi ne da loptu kad mu je dotični do sebe! A ja reko' minira Sumu da sebi osigura sigurno mesto u timu, kad ono, tu su samo u pitanju izvesne tehničke (ne)finese, majstora Čelzija... :buhaha

He, he, nemojmo sad majstor Čelzija vs majstor Slovana, igraće nam ionako obojica u tandemu, gleda i majstor Đukić SP, poslušaće vas za 3-4-3 ili 3-5-2, a sve i da vas ne posluša...30 igrača ima a obrni-okreni opet mu je izbor (,,roster,,) nikakav...
A on čovek mekog srca, sve se nada neko će da se zaleti i pokupuje bar desetoricu, pa da ne mora on sam da im saopšti da su ,,prekobrojni,, u Parizanu, kad ono - jok.
Neće niko da se zaleti, mamu im njihovu, niko tako mekog srca kao ovi naši koji svakom pruže ruku spasa, nade, šanse i pomirenja...

Bilo kako bilo 4 ili 5 ,,veznjaka,, će nekako da se ,,nakrca,, u prvih 11, pa bili oni polivalentni (veznjak-krilo), ili samo valentni (veznjak-veznjak)...ali najgore od svega je to što nemamo i one ,,veznjake,, koji su navaletni...fali nam i veznjak-bezbednjak (defanzivna zver) a ne bi bilo lepo da napišem i da je neko veznjak-bezveznjak, al' se svakako rimuje...

Dakle...

Igraćemo sa 4 ili 5 veznjaka,
i još jedan špic,
čak možda i dva,
jedan golman svakako,
plus i odbrana,
eto draga deco,
takva nam je sudbina! :D

:napred-partizan: :šal :napred-partizan:
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Evo i Englezi igraju ovako kako mi hocemo. Znaci Vazura dovedi Lea i Bogosavca pa da cepamo 3-5-2 :pfc:
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
To sto igra Sterling u Engleskoj iza spica u 3-5-2 formaciji moze i Suma kod nas da igra iza Gomesa.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Sehovic je mlad, videcemo, a Bambi mi nije dobar ::)

@marinho94
Brate nemojmo se zavaravati Suma moze da igra samo u kadetima.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Ne može u kadetima, ne ispunjava minimum visine za tu kategoriju... ::)
Suma je igrač za velike utakmice, derbi, Evropa, Zvezda, Olimpijakos, Dinamo Kijev... ::) ::)
Jednostavno neće ga lopta protiv boranije... :rolleyes:
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Са сајта моцартспорта, ово су пријављени играчи за Европу:
A LISTA
Golmani:
Vladimir Stojković, Marko Jovičić, Filip Kljajić
Odbrana: Miroslav Vulićević, Mark Valijente, Gabrijel Enake, Milan Mitrović, Nemanja G. Miletić, Nemanja R. Miletić.
Vezni red: Zoran Tošić, Marko Janković, Saša Zdjelar, Đorđe Ivanović, Sejduba Suma, Marko Jevtović, Saša Ilić, Nebojša Kosović, Danilo Pantić.
Napad: Leandre Tavamba, Nemanja Nikolić, Rikardo Gomeš, Ognjen Ožegović.
B LISTA
Aleksandar Popović, Svetozar Marković, Luka Cucin, Armin Đerlek, Jovan Kokir, Zlatan Šehović.

-Нема ни Јурија Вакулка ни Саула Драмана.
Резервни леви и десни бекови су у Б тиму док имамо 2 лева бека Вулићевића и Енакеја у А тиму. Опет понаваљм, што су доводили појачања ако ће играти Вулићевић. Нису сугрни да ли ваљају? Пре ће бити да ће стари играчи играти квалификације док се не продају а онда у нову сезону са тимом који није уигран. Невероватно! Баш ме занима ко ће му играти у првом тиму.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
B lista su igraci koji ne moraju biti prijavljeni (mladji od ne znam koliko godina..)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
...
... Опет понаваљм, што су доводили појачања ако ће играти Вулићевић. Нису сугрни да ли ваљају? Пре ће бити да ће стари играчи играти квалификације док се не продају а онда у нову сезону са тимом који није уигран. Невероватно! Баш ме занима ко ће му играти у првом тиму.
Pa malo je teže dovoditi pojačanja za ,,dž,, i po sistemu ,,dođem ti,,...
K'o što rekoh na drugoj temi obrće se velika lova u fudbalu i precenjeni su čak i osrednji igrači a kamoli neki koji bi odmah ,,pravili razliku,,...mi NEMAMO ozbiljnu lovu za ozbiljna pojačanja...

Doveli smo Rikarda uzdajući da će da se ,,raspuca,, i da ima ko da nam igra špica ako uvalimo nekome Tavambu...
Doveli smo Nikolića nadajući se da ćemo kasnije za njega uzeti bar neku kintu i nadajući se da neće valjda biti gori od Ožegovića nego bar nešto bolji...
Doveli smo odbrambeni ,,dvojac,, Rumun-Španac, ne kao izvesna i ,,pod odmah,, ili ,,pod hitno,, pojačanja (jer je izvesno da nisu u formi), nego da ima ko da nam igra odbranu ako se neko tamo povredi, dobije kartone ili nađe angažman negde pa nam ode pred neku utakmicu...
Na primer, vrlo riskantno bi bilo naći se u situaciji da nam kojim slučajem u odlučujućem meču za ulazak u LE gol brane tinejdžeri Marković, Cucin, Šehović...mada u kakvoj su formi ovi iskusni internacionalci, šta reći... :icon-rolleyes:

To nam je napad, to nam je odbrana, a ,,veziste,, stalno ,,peckam,, u postovima da su loši i da nemaju pojma ne bi li se naljutili na mene i pokazali na terenu kakvi su majstori, ali...nikako da se to desi...možda im u Nikšiću krene... :icon-rolleyes:

Kakav ćemo sastav tamo imati...? Priznajem da ni ja ne bih znao tačno koga da stavim u prvih 11, najviše zbog toga što ne znam u kakvom su trenutnom ,,stanju,, naši fudbaleri...da li neko ima neku povredu, da li je potpuno spreman, itd...?
Ne bih se smeo ni ,,kockati,, ŠTA bi Đukić mogao da ,,preferira,, - bez obzira na pripremne utakmice koje sam gledao, jeste on neke igrače tamo više stavljao kao ,,A,, tim, ali je i prilično ,,mešao karte,,...ubeđen sam da i on sam ima nedoumice, pa kako bih tek ja mogao da sad ,,potrefim,, ono što ni on sam još ne zna...?

Ali ipak... uvek mi je zabavno da sastavljam tim Partizana... :D

1. je Stojke.

2. je Vule.
3. uopšte ne znam zašto je krajem sezone, posle ,,100,, uzastopnih utakmica Miletića, Sinjor odjednom počeo da forsira Antonova (koji i nije nešto bolji od Miletića), a koga inače sad uopšte i nemamo...dakle Miletić Kosati kao iskusniji i stariji je logičan izbor, ali sasvim je moguće da se tu pojavi i Šehović jer Rudar nije ,,ime,, koje izaziva strah...a Đukić ima neku ,,zvrčku u glavi,, da pušta klince na teren...

4. Zdjelar nije doveden da bi sedeo na klupi, dakle igraće...

5. Ćelavi Nema obično ima prednost nad Mitrovićem...
6. A Lepi Sveta stalno dobija šansu...
(eventualno ako Vule nije u tip-top stanju, Nema može na desnog beka a Mitrović će na štopera)

8. Pantić ima osigurano mesto u timu.
10. Suma je dobio zavidnu minutažu na pripremama, sasvim moguće da će mu se dati šansa da igra i ,,isplati,, nešto od love koju je dobio...
11. Rikardo će igrati obavezno...

9. Mislim da ćemo ipak ,,otvoreniju,, varijantu sa dva špica, dakle i Nikolić bi mogao na teren, jer se ne plašimo Rudara, i ne idemo da se branimo nego da napadnemo...

7. I, ostaje još jedno mesto u timu...razmišljao sam da li bi Đuka stavio negde Jevtu da se ,,osigura,, pozadi i dobije ,,visinu,,...ili da uglavi negde dete Đerleka ili dedu Tošića, ali znatne šanse da zaigra ipak ima Mesko, čovek je iz Crne Gore, stariji od Đerleka, mlađi od Tošića, desetka mu blista na dresu, pa đe će igrat, ako ne u Crnu Goru?!
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.632
Reaction score
4.659
Manite se ljudi formacija, sa dobrim trenerom i sd- om bi imalo smisla pricati o tome. Da ne pominjem upravu. Ovako - ko prebaci crkvu igra za selo i to je to.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
No ih nema mnogo koji mogu prebacit crkvu pa viđu otud našijeh problema... : )
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Међу лиценциранима за Лигу Европе нису чак ни Ђорђе и Страхиња Јовановић...Партизанови таленти.
Па баш тако @Goran Tomić, управу си за појачања, али и велики клубови направе погрешну процену, тако смо и ми са Пашеком нпр. Али кампови и школа нам добро раде, сигуран сам да се и скаутинг тим на челу с Ивицом залаже, али не иде ту она 'колико пара толико музике', већ баш као што си рекао - нису појачања за 'под хитно'. Не иде ми никако у главу, тим се спрема за нову сезону, прави се нова екипа, имају довољно времена на припремама а они сваку сезону почињу са играчима које су намерили да продају. Улог је велики, Лига Европе ће се исплатити, а за то се спремају као да нема никаквог значаја.
И мени је Вуле добар десни бек, али сигуран сам да нама екипа зависи од менаџерског успеха у продаји. Доведу неспремно појачање, за сваки случај уколико се појави понуда за неког.
Што се тиче формације, један колега са форума је горе лепо написао иако смо под утиском Светског првенства, да нам бекови не могу глумити крила, јер нису ни офанзивни довољно а немају ни шут.

Голмани: Стојковић је стандардан, волео бих да буде ту целе сезоне. Свесни су били да ће га неко након СП-а тражити па су решили да за сваки случај обезбеде замену - одлично! Довели су Кљајића - нисам задовољан.

Бекови: Имамо 4 лева бека. Иако се Г. Милетић одомаћио у тиму, није лош али највероватније ће га продати. Ако не успеју вућиће се тако до полусезоне. По мени једина предност у односу на Субића је што је ту, иако је Субић мало бољи. Пре бих волео да видим њега на тој позицији, а Шеховића као измену. Десно Енаке и Цуцин измена.
Штопери: Митровић - Милетић може, уз Валијентеа и младог Марковића делује солидно.
Такву одбрану су требали тренирати, Бошњака и Урошевића након припрема на позајмицу, а Г. Милетића и Вулићевића да су на време продали. Свакако се неће опарити од њих. Остојића ни не спомињу.

Задњи везни: Имамо Здјелара и Јевтовића. Косовић и Пантић су за позицију испред а не да крпе уз Здјелара. Нити задовољавајућег задњег везног, а вишка на другим позицијама колико хоћеш. На Драмана не рачунају. Ту нам треба неко као Жука, Дуљај или Евертон. Имали смо Лукића ког су давно шутнули, данас би можда био стандардан. Највероватније ће Косовић играти јер је играо солидно задњег код Ћелавог.

Средина напред/предњи везни: Вакулка су поново одбацили и неће му дати шансу у Европи, мислим да је то штета, јер оставио је утисак креативца, неког ко би могао бити и десетка (ситуација почиње да изгледа као и са Фофаном). Вероватно желе више Ђерлека. Пантићу би то место легло мада видим да је тренер дао Суми шансу.
Лево: Сума може играти и лево, то исто може и Ивановић.
Десно: Јанковић и Јовановић кога су одбацили - не разумем.

Напад: Шесторица. Дао бих шансу Рикарду, Николићу и Јовановићу. Тавамбу, Ожега и Ђиласа на трансфер листу.

Тошића нисам рачунао јер тражи нову средину, уколико је не нађе служиће као испомоћ, а опет ће нас имам осећај Сале капитен вадити из блата у мају.

Мислим да је такав састав требало уигравати на припремама и спремни би дочекали почетак квалификација.

Пошто се то неће десити, да и ја мало маштам :D

Стојковић/Јовичић
Субић/Шеховић-Валијенте/Митровић-Милетић/Марковић-Енаке/Цуцин
Здјелар/Драман-Јевтовић/Косовић
Сума/Ивановић-Вакулко/Пантић-Јанковић/С.Јовановић
Рикардо/Николић
или:
Стојковић/Јовичић
Субић/Шеховић-Валијенте/Митровић-Милетић/Марковић-Енаке/Цуцин
Здјелар/Косовић
Сума/Ивановић-Вакулко/Пантић-Јанковић/С.Јовановић
Рикардо/Николић-Ђ.Јовановић

Вакулко може и бити и на крилу па би се могло десити да и он и Пантић буду истовремено на терену
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Đukić ne vodi Mitrovića u Crnu Goru, Vakulko odlazi iz Partizana


Poznat je kadar kojim će se crno-beli suprotstaviti Rudaru

d96922ced8b95d33c4841e8b5d293c925be56ee8.jpg


Ne malo iznenađenje na spisku Partizanovih putnika za premijerni susret nove sezone. Milan Mitrović neće biti u kombinaciji za sastav crno-belih protiv Rudara u Nikšiću.

To je odluka stručnog štaba, na čelu sa trenerom Miroslavom Đukićem, koji se opredelio da na prvi duel početnog kola kvalifikacija za Ligu Evrope povede 23 fudbalera, ali među njima neće biti nekadašnjeg člana Zemuna, Rada i Mersina, minulog leta angažovanog na Topčiderskom brdu. To znači da se novajlija iz belgijskog Eupena, Mark Valijente, ozbiljno primakao statusu startera, koju zajedno sa Svetozarom Markovićem može da pokrije još i Nemanja R. Miletić.

U odnosu na listu igrača licenciranih UEFA, za gostovanje u Crnoj Gori ne konkurišu ni Leandre Tavamba (odlazi u Saudijsku Arabiju), mladi golman Aleksandar Popović, desni bek Luka Cucin i talentovano krilo Jovan Kokir.

VOZDOVAC-PARTIZAN_36.JPG


Podsetimo, crno-beli za takmičenje na međunarodnoj sceni nisu licencirali napadača Đorđa Jovanovića, levog beka Slobodana Uroševića, vezistu Salua Dramana, štopera Bojana Ostojića, kao ni Jurija Vakulka. Štaviše, Ukrajinac bi do kraja ovog prelaznog roka mogao i da napusti Humsku. Ostaje otvoreno pitanje da li u vidu pozajmice ili bi raskinuo ugovor, ali je evidentno da ni posle drugih priprema sa prvim timom Đukić na njega ne računa.

A pre samo šest meseci govorilo se da je „ukrajinci Ozil“ oduševio sve u Partizanu...

SPISAK PARTIZANA ZA PRVI MEČ SA RUDAROM

Golmani: Vladimir Stojković, Marko Jovičić, Filip Kljajić;

Defanzivci: Miroslav Vulićević, Gabrijel Enake, Nemanja R. Miletić, Svetozar Marković, Mark Valijente, Zlatan Šehović, Nemanja G. Miletić;

Vezisti: Saša Zdjelar, Marko Jevtović Nebojša Kosović, Danilo Pantić, Marko Janković, Armin Đerlek, , Zoran Tošić, Saša Ilić, Sejduba Suma, Đorđe Ivanović;

Napadači: Rikardo Gomeš, Nemanja Nikolić, Ognjen Ožegović.

Napomena: Crno-beli u sredu putuju za Nikšić, a meč sa Rudarom na programu je u četvrtak od 20.15

( Mozzart Sport )
 

dominiramo

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
659
Reaction score
382
Mislim da ne postoji klub na svetu koji greši pri dovođenju igrača, daju basnoslovne sume novca i posle 6 meseci do godinu dana jedva čekaju da se otarase istih. Naravno da ni mi nismo izuzeti iz toga.
Ne pokušavam da opravdam naše ljude zadužene za to, nego mi je veoma zanimljivo što mi dovedemo zamene za te iste igrače koje nisu nešto bolje.
Koliko god Ozegović bio to što jeste, mi smo platili 300k za njega i sad je treća opcija, a doveli smo Nikolića za 350k za koga cemo videti da li je bolji, ali čisto sumnjam.
Dovedemo Mitrović kao pojačanje, sad pokušavamo da ga se otarasimo, a doveli smo Valijentea koji je veća mačka u džaku od njega.
Mislim da ne treba ni spominjati igrače kao što su Urošević, Vakulko i Draman koji su ukupno odigrali jedva nekoliko utakmica(Draman nije čak ni video teren).
Ne znam čemu vodi ovakva klupska politika, ali nadam se da vodi nečemu dobrom, jer mi to jedino preostaje.
Nek nam je sa srećom od četvrtka.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.231
Reaction score
17.918
Локација
Kej Republika
24.01.2018.

Ivica Iliev je kao i svi ostali u klubu prezadovoljan novim pojačanjem, a kako je istakao prvi put se dogodilo da i igrači tima insistiraju na dovođenju nekog igrača sa probe koga u reprezentaciji zovu Ozil.

- Retko se dešava da naši igrači jako žele da neko potpiše za naš klub. Kada su ga videli, pitali su me da li će i kada će potpisati. To dovoljno govori o njegovom kvalitetu, a nadam se da će Partizan njemu biti odskočna daska za veliku karijeru.

10.07.2018.

Znate i sami, da ne crtam bzv.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top