Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.953
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Ispostavilo se da je Bata baš ubo sa "Šćepanom" :) Iskreno mi je drago zbog toga.
Treba nam još mnogo iskrenih Partizanovaca kao Bata.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Nemam neko misljenje o trenutnom treneru. Svi znamo istoriju, ali...svi znamo i sta se izdesavalo u poslednje vreme. No...hocu da prekopiram ovaj clanak ovde, i da pitam jednog od nasih najstarijih kolega, da nije on zapravo Savo Milosevic? :) Dok sam citao njegov odgovor na ovo pitanje, u glavi mi je bio samo nas kralj fanzina. Kao da je on pisao. Kapa dole za odgovor koji je doa jedan, i za filozofiju koju neumorno vec godinama na forumu forsira ovaj drugi. Savo Milosevic:

„Dok sam bio direktor reprezentacije, rekao sam da ne priznajem termin „stariji“ i „mladi“ igrač. To je amatersko gledanje na fudbal. Mogu da upotrebim težu reč - idiotizam. Šta znači podmlađivanje tima? Profesionalni fudbal podrazumeva da igra najboljih 11 igrača. Ako je tako, nebitno je da li momak ima 18 ili 38 godina. Više puta sam ponovio, a ljudi se čude. Posle analize, na početku mandata, bilo je jasno da klinci ne mogu da izvuku teške i komplikovane situacije, opredelio sam se za to da vratimo starije fudbalere, jer imamo kapacitet i mogućnost. Na kraju krajeva, logično je da oni povuku, a kad krene na bolje, lako je koristiti klince, o čemu svedoči podatak da smo završili finale sa trojicom mlađih od 18 godina. Kad je došlo vreme da ekipa bude jača, kad smo skinuli psihološko breme, može da se desi da Lazar Pavlović odigra utkamicu u Nišu, kad je ekipa „nameštena“. Ne mislim da sam ja uradio nešto spektakularno, to su bile zdravorazumske odluke. Nije bilo ničeg što se može nazvati naučnom fantastikom“.

Slucajnost!?!? Ne bih rekao :) :) :)
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
KUP JE NAS !
hvala igracima i strucnom stabu :respect

nasi su usli u mec sa vecom zeljom, uspeli smo da iskoristimo sto su cigani bili ocajni i uzeli smo kup u njihovoj rupi
objektivno gledano nismo mi pokazali nista sem borbe, musavi su bili zreli sa bar 2-3 komada, znaci dve kontre najmanje al jbg nema ko da ih zavrsi
i mislim da se tu video sav kvalitet nase ekipe tj koliko istog jednostavno nema

odlican primer je djordje ivanovic, znaci nek je on decko ziv i zdrav ali sine nemas ti kvalitet za sveti dres, jednostavno nema, on momak se trudi, bori, videlo se da mu je stalo hoce on al jbg mora nesto i da se zna, da smo imali krstenog napadaca na njegovom mestu bilo bi bar 0:2, 0:3 jos na poluvremenu...
cigani su bili bas slabi, jbt pa nisu nam za ceo mec krstenu sansu napravili ali brate nismo ni mi njima, bio je onaj sut pantica, ivanoviceva borba sa samim sobom, i dve tri neke kontre polukontre koje smo po obicaju zavrsavali jalovo, jbg musavi su bas bili zreli za jedno zestoko karanje

da ne bude da samo kritikujem
cini mi se da smo se fizicki dobro drzali, nije ni odbrana imala neke vece ispade sem kad je dal pavkov ostao sam kao duh u nasem sesnestercu al srecom nije bilo opasno... delovali smo pozadi koliko toliko smisleno, znao se neki red, dobro zatvarali...i sredina se trudila koliko je umela
ma momcima kapa dole na borbi, ako je savo tu imao uticaj u nekoj pripremi i motivaciji kapa dole i njemu, moram da priznam da je zavrsnicu kupa i finale odradio rutinski da ne kazem iskusno, aj videcemo jel ovo bila slucajnost ili savo stvarno ima slifa za trenera

kakav kraj za il capitano22, dize covek trofej u sred rupe, caoooo

jos jednom, za osvojen kup jedno veeeeliko hvala!
bas sam bio srecan
:šal
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Mislim da će ova tema za neki dan ,,pod ključ,, - a i vreme joj je... sezona je završena...ja sam je lično završio u oduševljenju a ne u bedaku, zahvalan sam igračima i treneru za to, ali...

Treba nam Evropa, treba nam titula, a za sve to treba nam jači tim...

Partizanu je učešće u Evropi ,,pod moranje,, kao JEDINI uslov da uopšte novčano možemo da preživimo - do sledeće ,,Evrope,,...
Da, tu je i ta nesrećna prodaja igrača kao drugi način finansiranja, ali SAMO prodaja (bez Evrope) ili SAMO Evropa (bez prodaje), to nije dovoljno, nama je u ovim sadašnjim uslovima NAŽALOST neophodno i jedno i drugo...
Svakako i dakako i dapače, mogao bi se i neki drugačiji sistem finansiranja uspostaviti, ali to je više za temu o upravi (ili nekoj Science Fiction temi), tako da ću ja ipak o realnosti u kojoj smo...

Evropa nam treba za preživljavanje a titula (u nekoj, a nadajmo se vrlo skorijoj, budućnosti) za nas nije samo neki običan sportski uspeh, nego i šansa da eventualno posle ulaskom u LŠ popravimo loše stanje finansija, a i da nam Zvezda ponovo ne odmakne sa još dodatnih 50 miliona evra u nekom njihovom ,,plusu,,...oni se sa LŠ bogate a mi preživljavamo...bitna razlika...

Ali, kako do Evrope i titule? (i preživljavanja!)

Naizgled, Savo Milošević je poboljšao performanse ovog tima (a i igrača pojedinačno), i očigledno zna i da koristi neke savremene metode meranja i premeravanja (otkud bi inače znao kilometražu svakog našeg igrača?), tim je u svakoj utakmici ,,grizao do kraja,, a na kraju sezone i uspeo je da ostvari ono čemu je težio...
Ali, postavlja se pitanje sve i da Sava pametna glava još poboljša svakog od naših igrača, da li će to biti dovoljno za Evropu pa zatim i za titulu?

Na primer - Đole Ivanović je svaku desetu, pa nek je i svaku petu, utakmicu odigrao kako treba...ali to svakako neće voditi ka tituli ili Evropi...sve i da ga dodatno ,,popraviš,, da je dobar na svakoj trećoj utakmici - ni to ne bi bilo dovoljno...jer da ga ,,opraviš,, da igra SVAKU utakmicu na nivou kakav je potreban jednom Partizanu, to je jednostavno nemoguće...

Nešto slično odnosi se i na Pantića, Tošića, Nikolića...teško da oni mogu još puno bolje od ovog nivoa na kome su sad...Nikolić umuva gol ne derbiju, pa ga posle i nema, Bambi zaigra pa se povredi, Pantić je priča za sebe...
Pa čak i da neko od njih ,,zablista,, na jednoj utakmici, niti može da ,,drži,, taj ,,blistavi,, nivo kroz celo prvenstvo, niti VEĆINA naših igrača može da ,,zablistava,, zajedno od utakmice do utakmice...
Blista Ćelavi, blista Rikardo...ali ne blista Zakarić, Nikolić, Đerlek, Urošević...

Finale kupa pokazalo je sve mane i vrline našeg tima, pozadi i na sredini smo sve ,,zatvorili,, i imali smo priliku da ,,cigane,, nakantamo sa 3-4 gola razlike...ali navala u sastavu Tošić-Pantić-Ivanović-Rikardo (Pavlović, Ilić) za 90 min.utakmice i brdo prilika za uspešnu kontru ili dobar precizan šut - nije uspela da postigne ni jedan jedini gol...

Jeste, kroz celu sezonu naš tim je i sebi i nama navijačima i jačim protivnicima dokazivao i pokazivao da sa njima (jakima) može da igra ravnopravno, ali to je bila igra ,,kratkog daha,, - jer mi smo zato ,,more utakmica,, sa ,,malima,, kiksirali i gubili bodove...
A kad se zna da Zvezda ,,ništa ne prepušta slučaju,, od Saveza, preko sudija, termina utakmice, terena, sklanjalica i sličnog, mi taj ,,luksuz,, da na ,,moru,, utakmica gubimo ,,more,, bodova jednostavno nemamo - ako želimo da im ,,dišemo za vrat,, do kraja sezone a ne da se od titule oprostimo u oktobru...ili septembru...

Evo recimo, Šćekić je bio odličan na nekim velikim utakmicama jer je imao koga da čuva i da kvari protivniku igru (sad dobija i zaslužene pohvale za finale kupa i taj trofej), ali s druge strane, kad igramo protiv njivaligaških ,,autobusa,, nemavši koga konkretno da čuva i da time kvari protivničku igru, on je često zapravo kvario i usporavao našu igru...
Zatim, ako je Musa tako brz, on bi u Evropi mogao da beži rivalu pa da izvedemo i neku kontru, ali protiv ,,autobusa,, brzina u kontri ne znači ništa jer kontre praktično i nema kad ovi i ne žele da napadnu, itd, itd...

Znači, treba nam istovremeno i ,,sakupljački-napadački-efikasni,, tim koji protiv ,,malih,, Njivalige sakuplja bodove bez kikseva i ,,ratnički-tranzicioni-brzanjački,, tim za Evropu i derbije, koji zna i da se tuče bez kartona i da se odbrani i da zada ,,munjevitu ubitačnu kontru,, i koji neće na takvim utakmicama da promaši ,,brdo, prilika, nego da iskoristi svaku koja mu se ukaže!

Na sve ovo što nam treba, najveća je šansa da nam odu najbolji, Rikardo, Pavlović, Ćelavi, Stojke...

Jbg, Riki, kakav god da je, sebičan i sebi samodovoljan da igra najviše za statistiku, on čovek uvali 20+ golova za sezonu, a može li to isto da uradi i onaj ko dođe da ga menja?
Odlaskom Valientea, Ćelavog i Pavlovića mi praktično ostasmo bez odbrane...ako ode i Stojke...jbg...pozadi...

Bez odbrane i golgetera, ostaje još samo da oslabimo i ,,sredinu,, koja ionako ofanzivno i nije bila tip-top kroz sezonu, i - i ostaje nam onda samo da verujemo u čuda - i da Partizan bude JAČI I BOLJI u sezoni 2019./2020. :D

A ja u čuda nekako teško verujem, ali na Partizan se UVEK navučem da želim da tako bude i da će to stvarno i da se desi, ne jednom, ne tamo daleko, nego odmah i što pre - već u nastupajućem letu! Pa, neka tako i bude!
Uh, pa k'o da nam je prvi put da ceo tim sastavljamo iznova, pa ovde je skoro uvek tako...

Dakle, napred Partizan! U nove pobede!

:napred-partizan: :šal :napred-partizan:
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ako ima pameti u strucnom stabu da pogledaju unazad Partizan koji je licio na ekipu i osvajao titule, igrao evropu da pogledaju strukturu ekipe. Ti bez kvalitetnog stranca ne mozes uraditi nista. Par povratnika, 2 do 3 kvalitetna stranca koja odskacu od domacih uz 2 3 klinca i od ove trenutne ostaviti Stojketa za prvu postavu i eto ekipe.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.506
Vojvodo vidis da preposteni Vazura najavljuje titulu sledece sezone, nova trava se radi bice i grejaca, uvodi se engleski stil vodjenja ekipe tj Savo ce biti menadzer i niko od nas da pohvali kako ce dve funkcije obavljati jedan covek i tako ustedeti platu.Uprava dobrae uprava dobrae :D

Са друге теме...
Одлучи да ли се спрдаш са управом или не.
Ко да доведе 2-3 квалитетна странца? Кога да врате, Бабовића из пензије?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sprdam se naravno da se sprdam. I prvi i drugi komentar su sarkazam. Pa plata koju davaju Bambiju za te pare dva kvalitetna stranca mozes navatati ili umesto Sume da nisu bili moroni i uzeli takvog stranca mogao si 3 do 4 kvalitetna uzeti. Postoji nesto u svetu fudbala sto se zove skauting mreza i gde saljes svoje skaute po svetu. Eto nasi ne moraju po celom svetu mogu po evropi i juznoj americi. Prica se od kojih para a spucalo se u Tosica i Sumu basnoslovne pare. Onda ovaj novi Musa jednu utakmicu nije odigrao od pocetka do kraja a ima platu 300 hiljada godisnje. Eto na primer Ivanovic solidan je ali po meni previse placen. Bambiju bih dopustio da ostane ali uz osetno smanjenje plate, njegova plata nije srazmerna njegovom doprinosu na terenu. I mogao bih jos par igraca da nabrojim i eto para.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.255
Bravo!

SVAKA ČAST! Poznati sportista donira svoje organe, želi da pomogne deci!
Zoran Tošić jedan je od sportista koji važi za velikog humanitarca, iako se trudi da to sakrije od javnosti!
Poslednji u nizu njegovih humanih dela jeste to što je Bambi nakon reklamne kampanje koja za cilj ima promovisanje dobrovoljnih davalaca organa i sam postao jedan od njih.

Kako kaže izvor „Alo!“, iako je Bambi u kampanju uključen kao sportista zarad buđenja svesti kod ljudi bez ikakve obaveze da donira svoje organe, fudbaler se odlučio na human gest nakon što je upoznao ljude koji godinama čekaju organ za transplantaciju.

- Kada je sa ostalim sportistima pozvan da učestvuje u donorskoj kampanji, bez razmišljanja je pristao da bude deo nje. Kao i uvek kada je reč o humanim i važnim akcijama, sa zadovoljstvom je uradio šta se od njega zahtevalo i uživo u tome što na neki način pomaže drugima. Iako nije imao u planu da potpisuje donorsku karticu, sve se promenilo kada se susreo sa decom i mladim ljudima kojima zbog nedostatka organa život visi o koncu - kaže izvor i objašnjava da je upoznavanje sa njima Tošića mnogo potreslo.

Sportisti podržali kampanju Ministarstva zdravlja
Ministarstvo zdravlja pokrenulo je akciju podizanja svesti o važnosti donorstva, koju su podržali brojni ugledni srpski sportisti. Kampanja je simbolično nazvana „I ja sam donor. Jer navijam za Srbiju“. Osim Zorana Tošića, koji je potpisao donorsku karticu, akciji su se priključili Maja Ognjenović, Branko Lazić, Dejan Savić, Nenad Zimonjić i mnogi drugi…
- Tokom snimanja reklame i fotografisanja, sportisti su se uglavnom upoznavali sa decom i mladim ljudima koji su u teškom stanju i kojima su hitno potrebni organi. Budući da Bambi ima četvoro dece, izuzetno ga je potreslo kada je video koliko klinaca uzrasta njegove dece vodi bitku za život i ne zna da li će doživeti naredni dan. Posle emotivnog susreta sa najmlađima, pozvao je organizatorku kampanje i pitao gde može da potpiše papir kako bi i sam postao donor – priča naš izvor i ističe da gotovo nikog nije iznenadio ovakav gest.

- Tošić spada međ one ljude koje ni silni milioni nisu promenili i koji ne zaboravlja odakle je došao i koliko mu je bilo teško da se izbori za to gde je sada. To što je postao donor organa, iako je, kao i većina, mogao samo da učestvuje u kampanji, govori o tome kakav je čovek. Ne znam da li prođe jedan dan a da on ne uplati novac siromašnima i bolesnima. Jednostavno je takav i bilo bi lepo kada bi postojalo više tako dobrih i plemenitih ljudi - zaključuje izvor za „Alo!“.
„Alo!“
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top