Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
nadam se da ce Ivanovic da pokaze nesto, bar nesto... a ako nam on bude ponajbolji igrac, plasim se da ce onda u tom slucaju ono sto smo juce odigrali protiv zemuna da bude poezija...
99% ljudi ovde pise, da ne kazem vapi, da nam treba igrac na sredini terena, i to ne neka ne znam kakva misteriozna "desetka" nego neko ko je pre svega "musko bre", ko moze da skoci, da prekine igru protivnika, da ne ispada i da ga ima napred... pominjali smo Racu Petrovica, e sad ne znam da li on moze danas da igra kao pre neku godinu, ali igrac takvog profila nam treba, a onda ce i ostali da polako budu bolji, kako ko bude ulazio u formu.
ozbiljan igarc sredine terena nam nedostaje kao lebac, da daje sigurnost, da daje cvrstinu, onda ne bi bilo ni padova koje Mirkovic pominje da smo doziveli u oba druga poluvremena na utakmicama koje je vodio
imamo samo jednog napadaca koji lici na nesto (Rikardo), plasim se da Nikolic nema niti jednu karakteristiku kojom bi kod nas pravio razliku, premekan mi je, a sve sto pokusava da igra jednostavno nije dovoljno dobro... onog "treceg" necu ni da brojim, tako da smo i tu u problemu.
Sve ostalo manje vise se moze ispeglati da lici na nesto (naravno, ima dosta mana, ali mislim da se mogu dobrom taktikom kamuflirati...)
Zdjelar, Pantic, Smiljanic i Kosovic je i nedovoljan broj igraca za sredinu terena (stalno nam treba da igraju bar 3) a i kvalitet je upitan...
guranjem Djerleka ove sezone nam nece doneti nista previse pozitivnog na bilo kojoj zahtevnijoj utakmici (u nekim manje zahtevnim utakmicama i po nekoliko minuta u nekim jacim bih razumeo da igra)
 
Последња измена:

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Slazem se sa svim navedenim u prethodnom postu sem sa jednom stvari...Iako bi svakako bilo najbolje da u sredinu dodje neko musko sa znanjem fudbala, nije neophodno da bas takav dodje...Eno Krsticic kod cigana odlicno odradjuje posao u oba pravca, a ne bi covek rekao da je neki fajter...To je jedan od retkih njihovih igraca za kog zalim sto nije kod nas...
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Đerlek je odličan potencijal, nažalost "odličnim" radom struke zadužene za fizičku spremu on je sada na nivou petlića, tu negde...
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Pretpostavljam da Djerlek ima isti problem koji sam i ja imao kad sam se bavio fudbalom, a to je konstitucija uslovljena genetikom...Jednostavno, ma koliko da sam trenirao i jeo, nisam mogao da nabacim misicnu masu...Ustvari, ne mogu ni dan danas...Mogao sam ja da trcim, kao sto i on moze, ali dzabe kad te gromade odnesu u duelu i posle samo bezis...Bas se secam kad me je trener hvalio sto se brzo oslobadjam lopte, a ja mucenik se bojao da mi neko ne polomi noge :D Sto je najgore, stvarno sam bio talenat...Da sam imao gradju i nekog da me pogura, bio bih naslednik Sase Ilica jebes mi sve...E zato dajem podrsku Djerleku jer u njemu vidim mnogo fudbalskog znanja, ali i puno stegnutosti i grca...Molim se Bogu da ojaca pa da vidimo magiju na terenu...
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.193
Локација
Nickname
Samo što su ta dvojica uz sebe imali tim, trenera, iskusnije igrače koji su znali znanje i od kojih su učili, titule, navijače i bolju atmosferu.
Djerlek ima pritisak medija, navijača, vrv i uprave, uz to i nedostatak rezultata i trofeja.
Puna podrška momku koji igra uz Jankovića, Sumu i Ivanovića.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
djerlek je nespreman gurnut u prvi tim,

u fazonu "jao vidi ovog malog mozda ima nekog slifa daj da ga stavimo u ekipu pa za godinu - godinu ipo prodamo, valjda ce se neko upecati"

decko jos treba da ojaca, pre svega fizicki ali i psihicki medjutim nikog nije briga u klubu ni za njega ni za njegovu karijeru ni za partizan
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
802
Reaction score
406
Локација
Zemun
Ђерлека браним зато што је из неког разлога узет на зуб. Његова партија јуче је изнад просечног квалитета фудбалера Партизана ове и прошле сезоне, сад што нам је просек жалостан то је друга прича.

Дечко је знао да задржи лопту када је било потребно, делио је тачне пасове и није имао потез више сваки пут када прими лопту што је за наше вајне везњаке мисаона именица. Примера ради, не сећам се да сам икада имао толико сигурности када (5 година старији) Косовић има лопту као јуче док ју је Ђерлек имао. Или, није му се дешавало да нестане са терена 20ак минута, што се већ другу утакмицу у низу у другом полувремену дешава (4 године старијем) Пантићу, једноставно сам у обе утакмице заборавио да је уопште на терену.


Е сад, да ли је икада нешто значајно урадио за Партизан? Није, за ових 5 месеци колико је у првом тиму, али с обзиром да није прошло ни месец дана од како је напунио 18 година веће наде полажем у њега него у Пантића, Косовића или Јанковића (надам се да у њега ускоро више нећу ни морати да полажем).
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.298
Reaction score
3.860
Локација
Kobasicarija "Venac".
posle prve zvanicne utakmice, rekao sam da djerlek nije spreman za fudbal na ovom nivou. naravno, pre svega zbog fizikalija. da je brz, kao sto nije, bio bi dobro krilo. ovako kad je u centrali njegova duel igra je tempirana bomba. po meni, on juce i nije bio toliko los. vecina pasova su mu bila tacna, ali nema ga u kreiranju zavrsnog pasa i ne vidimo ga u sansi za gol. ali to je mozda posledica takticke postavke.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Cestitke i Bati i ekipi na jos jednoj pobjedi. Sumirali smo utiske ali je najvaznije da je Bata vidio sta ima i sta treba da popravlja. Nadam se da zna kako, a tu mislim i na ovo sto se tice kondicionog, a sto da ne i nadzora ishrane igraca (sto se moze vidjeti na onim testiranjima i slicno), ili, sto rekoste, da moze da jede sta hoce ako na treningu i na utakmici se to ni ne primjecuje.

Idemo dalje!
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
U sustini dobar text o Djerleku, on nije nista pogresno uradio ali njegov ucinak je premali za prvi tim FK Partizan.
Pazite mi ovdje pricamo o igracima koji igraju za FK Partizan, to je dres koji su nosili Bobek ,Cajkovski, Cigra, Vukotic, Bjekovic, Mance, Smajic, Kezman, Mijatovic...Pa nije se u prvom Partizana razigravalo i raslo nego si igrao kao GOTOV i FORMIRAN fudbaler koji odmah pravi razliku.
Jako puno ljudi na forumu zaboravlja tu cinjenicu.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Daj, bre, prestanite sa glupim poređenjima i nerealnim očekivanjima.

Armin treba da ima zacementirano mesto u ekipi Partizana kakva je ona trenutno. Tako i Pantić. Šta bi trebalo da bude, šta je i kako nekad bilo su kategorije za vidovnjake i za setne.

Đerlek je jedini igrač od svih koji nisu prošli partizanovu školu, a koga mogu da podržim. Odavno sam pisao da u Partizanu za "domaće igrače" nema mesta, a da nisu gazili travu Teleoptika. Milion je razloga.

Džigi, welcome back, kapitenu.
 

ZHOO

Grobar
Учлањен(а)
24.02.2008
Порука
231
Reaction score
580
Локација
Bijeljina
Pobjeda je najvažnije u ovoj utakmici protiv Zemuna. Da smo raštimani ko tambura, jesmo. Skoro svi dupli brojevi (osim 22 i 11) igrali 88, 44, 55, 77, 99 a najbolji bili 72 i 73. Dok je 77 bio na desnoj strani objašnjavao ljepotu jednostavnosti. Kad je ušao 10 i 77 prešao na lijevu i igra se raspala.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Djerlek je jos dete, pritom fizicki se jos nije razvio i glupo je porediti njega i recimo Mitrovica koji je u tim godinama i sa tom gradjom mogao da nosi u zubima svakog igraca trenutno u Partizanu, ali bukbvalno svakog. Drugo Djerlek je veliki talenat i ima smisla za igru, vidi se po kreaciji, ubacivanju u prostor, kretnjama pa i u defanzivi medjutim ima problem trenutno jer nema nijednu vrlinu kojom moze da pravi razliku. On je trenutno all-round igrac i nicime ne moze praviti razliku na terenu, sto ne znaci da u skorije vreme nece. Najveci problem mu je uz fiziku, sut kao i zavrsni pas mada taj zavrsni pas vise zbog nesigurnosti i neiskustva.

Moje misljenje je da trenutno treba da bude rotacija, i nadam se da igramo Evropu, da uzima dosta minuta u JSL i po malo u Evropi.

Takodje mislim da bi mu najvise odgovaral pozicija box to box igraca sa tri u vezi 4-3-3 ili 4-1-4-1 da igra centralnog veznog. Tada bi mogao da igra a pritom da snosi najmanje odgovornosti u toku igre, sto bi mu koristilo da se razvije kao igrac. Trenutno mora neko da trci za njega pozadi a napred da mu drugi bude ispomoc, ima kvaliteta ali mislim da ternutno ne mozemo da se oslonimo na njega kao nekog ko moze da pravi razliku ili da nosi jednu liniju tima. Mislim da ne moze da izdrzi da igra krilo ili centralnog veznog ako su dvojica na sredini u 4-2-3-1.

Markovic, Sehovic, Djerlek (mladi igraci)... predstavljaju Partizan, za njih uvek mora biti mesta u prvom timu Partizana. Mozda se igra nece razvijati i graditi oko njih, mozda nece praviti razliku ili resavati utakmice ali bar kao rotacija (talenat,energija i sportski duh) mora uzimati mesto prvotimca u Partizanu.



Selekcija igraca je ocajna, na pocetku sezone se tacno mora znati oko koga treba da se gradi igra, ko ce doprineti iskustvom a ko kao mladi talenat energijom i kvalitetom. Nisu rasporedjene uloge igracima i to je trenutno najveci problem naseg tima. Za ovo su zasluzni i Iliev i Djukic. Porazavajuca je prodaja Djoleta radi ostanka Ozegola u prvom timu. (iako mislim da DJoletu nije bilo zalaganje na nivou na kom je trebalo da bude)



Jos jedna stvar koju bih spomenuo je Jankovic. Ja sam pisao jos dok su bili tu i Leo i DJurdjevic da je jedan od najboljih igraca, sto ternutno i jeste, ali odnos prema dresu i ne samo prema dresu nego generalno odnos prema fudbalu mu je katastrofalan bio prosle godine. Nadam se da ce ga Bata probuditi jer bi on bio najvece pojacanje ove sezone za Partizan. Bez dileme najbolji igrac protiv Nordsjelanda. Najagresivniji nas igrac na utakmici, i po meni najzasluzniji za ovaj rezultat. Kljucan razlog je jer je na utakmici jedini on osvajao prostor sa loptom i jedini on uspevao da zadrzi loptu u posedu sto nam je pomagalo u tranziciji, na stranu asistencija. Znaci ceo nas vezni red nije uspeo da zadrzi loptu duze od 2 sec, cim protivnicki igrac pritrci odmah su se oslobadjali lopte alibi pasevima. Jedini je probao Zakaric par puta da povuce loptu ali je i to bilo kilavo. Da Jankovic nije osvajao prostor sa loptom i zadrzavao je, ostali bi celo drugo poluvreme u krilo golmanu. Uz njega veoma dobar je bio i Gomes i Valijente, odlicne utakmice.
Jankovicu generalno odgovaraju utakmice gde ima prostora, sa puno tranzicije gde on moze da "mrsi" i da to bude korisno, medjutim ako se usmeri pravilno i ako se utice na njegov stav kako prema fudbalu tako i prema nasem dresu, moze on da pravi razliku i protiv bunkera mozda ne bas svaku utakmicu jer ima problem sa konstantnoscu (kod Mareta) ali veoma cesto.



Poludeo sam bio sad u toku utakmice protiv Zemuna kad smo imali posed, i loptu u nogama je imao Djerlek a u liniji (po sirini terena) sa njim na nekoj razdaljini od 7-8 do 10 metara je bio Lola, i Djerlek trazi vertikalni pas do spica ili ofanzivnog veznog i kako nije nasao ugao za pas, on je vodio loptu i priblizio se na metar-dva od Lole. To su neke osnove koje ne smeju nikad da se dese, da igrac sa loptom pridje svom igracu na manju razdaljinu od par metara, jer ukoliko ne moze da izvrsi pas ka napred imao bi opciju vise (Lolu) u tom slucaju, ali posto mu se pribliizio na metar-dva on vise nije bio opcija za pas. Protiv Zemuna to nije problem ali protiv svakog jaceg ce biti. Pritom nije Djerlek (njemu moze da se progleda) jedini koji to radi, mnogo iskusniji od njega isto to rade. Zato se u svetu na treningu koriste tereni sa oznacenim zonama, gde nijedan igrac ne sme uci u zonu svog saigraca u toku vezbe.



I za kraj, Bata mora svu energiju da usmeri ka fizickoj spremi i kretnjama igraca u odbrani. Moramo bar sto se defanzive tice da odigramo u kontinuitetu utakmicu, sto se tice trke, presinga, markacije... a ne da se raspadamo oko 60og minuta (zasluga Djukica). Do 60og minuta se mi drzimo, malo vise energijom i stavom, malo nekim iskustvom i dogovorom pre utakmice ali se onda vide sve posledice treninga. Znaci sve da se usmeri ka fizickoj spremi, defanzivi, prekidima (ofanzivni i defanzivni) i osnovama u napadu. Dace Bog prolazimo Dance, pa ce nas verovatno cekati Besiktas, a sa ovakvim raspadima u igri posle 60og (previse slobodnog prostora), njihov individualni kvalitet ce nas sastaviti sa zemljom. Ako budemo spremni za trku i kontinuitet u defanzivi za 90 min (a bice jako tesko) mozemo mi da se macujemo itekako.



Pozdrav! :napred-partizan::partizan-fan::šal
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
802
Reaction score
406
Локација
Zemun
Армин Ђерлек у потрази за бројевима

"Или шта су до пунолетства у дресу Партизана радили Јоветић, Љајић, Марковић, Живковић..."


U sustini dobar text o Djerleku, on nije nista pogresno uradio ali njegov ucinak je premali za prvi tim FK Partizan.
Pazite mi ovdje pricamo o igracima koji igraju za FK Partizan, to je dres koji su nosili Bobek ,Cajkovski, Cigra, Vukotic, Bjekovic, Mance, Smajic, Kezman, Mijatovic...Pa nije se u prvom Partizana razigravalo i raslo nego si igrao kao GOTOV i FORMIRAN fudbaler koji odmah pravi razliku.
Jako puno ljudi na forumu zaboravlja tu cinjenicu.


Да га продајемо значи? Зато што то до пунолетства није имао учинак (голове и асистенције) као претходници, а човек је играо у једној од најгорих полусезона у историји....садашња ситуација тешко може да се пореди и са Кежмановом, а камоли са осталим "праисторијским".
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
Gledajuci danas Trnavu, pomislio sam da ovako Partizan izgubi nista im ne bi zamerio. Nemaju kasu da se mere sa vucicevim galaktikosima, nemaju cak ni koliko je Ivica bombas spiskao za svog mandata. Ali zato su radilice i ratnici! Ti cesi, slovaci i poljaci nam godinama objasnjavaju da ko nema talenat, duplo duze u teretani ostaje a duplo krace na splavovima i to je to.
Filozofija kojom je Dule palio i zario evropom vredi za sve sportove. Mozda nemozes da ga predriblas, pretrcis ali mozes da ga prebijes i oduvas, spljostis. Zasto to kod nas nikako da se primi? Zasto umesto krvi na terenu mi moramo da slusamo zeljka pantica i njegove baljezgarije, alternativnu realnost, vredanje zdravog razuma i pipe dream o mozda potencijalno najboljem sastavu u poslednjih 10 godina?
Bato uzimas toliku platu? ima da si pod obavezom min 40 sati nedeljno da radis, sto na terenu, na travi, teretani, blatu..da vodis strog rezim ishrane. Tek kad postanes krvolocni pitbul da pricamo o izlasku. Za primer bih svake nedelje po jednog slao na tribine da razmisljaju Zasto.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top