Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ne postoji dovoljna jaka rec da se pokaze velicina legende Sase Ilica, niti dovoljno emotivna da se pokaze zahvalnost.
Reci samo HVALA, veliko hvala, nije dovljno, ali ja ne znam sta druga da kazem sem toga. S jedne strane sam vrlo tuzan, a s druge mnogo ponosan da je neko takav igrao za moj Partizan.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Kad jedan covjek postane prva asocijacija na klub, sta jos tu da se kaze o njegovoj velicini. Fudbalski majstor i primjer svim saigracima u igrackom i ljudskom smislu. Nedostajaces Sale kad nas ne bude islo, kad bude trebao gol u finisu. Veliko hvala voljenom kapitenu.

Ziveo Partizan!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.152
Reaction score
14.402
Локација
Brdo Banovo
Hvala KAPITENU za sve godine i sve radosti u crno belom dresu!
Pre dvadeset i vise godina clan tada Partizanovih beba, Ilic, Ivic, Duljaj, Dj.Tomic. Kakva postava. Kakav srednji red.
Poslednji mohikanac.
Ispratio je u penziju stotine drugih igraca, ispratio je u istoriju i neke fudbalske klubove i drzave. Igrao i protiv Reala i protiv Surdulice. KAPITEN. SALE.

JNA se oprostio od broja 22. Da l je moglo drugacije da bude, vise navijaca ili ne, sada je manje bitno.
Licno, i pored svega, meni ce ova utakmica uci u top 5 kojima sam prisustvovao. Koji kurcevi Arsenali i museme.
Partizan- Proleter, cak i ne onaj pokojni iz Zrenjanina, kisa, provala oblaka, grad, vucic peder. ILIC SASA poslednji ples na terenu.
Vredelo je i vredi!!!

Naklon svima koji su bili, prepoznali trenutak, svim onim koji su se krili pod "krovom" Jna, pod stepenicama i svim onim koji su ostali po pljusku da isprate Saleta. Cekali 86. Cekali kraj jedne velike karijere.
Jos jedan krug atletskom. Kraj.

P.s. posebno veliko postovanje za jednu gospodju sa verovatno dve cerke, ostale su svih 90.minuta. Pored ulaza "O".
Bravo!

Ulaznica ide u istoriju :
IMAG0418.jpg
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.737
Локација
E-WEST
Sale je ceo svoj vek u Partizanu igrao na praznom stadionu, pa je završio na polupraznom. Simbolično uz neviđenu provalu oblaka.

Moja ulaznica se raspala od kiše. Simbolično ko Partizan ove sezone, a boga mi i prošle.

SALE HVALA TI, POSLEDNJI BASTIONU PARTIZANA! Više ništa neće biti isto.


Bolest 3 frakcije će uništiti klub gore od svih uprava. Mazohizam je odlazak na bilo koju utakmicu.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Iako je malo sebicno pisati iz licnog ugla, sve ovo sto se desavalo veceras je za mene bilo prilicno emotivno. Odavno ne nosim Partizanova obelezja na utakmice, makar ne od kada grobari biju druge grobare, i to ne iz straha, vec jednostavno drugacije to sve percipiram, ali veceras je bilo posebno vece, kao nijedno do sada... Dres #22, match worn, koji sam dobio na poklon - na ramenu, srce puno, oci u suzama i apsolutni potop i kataklizma na JNA. Nikada ovako pokisao, nikada me ovako nije 'izbombardovao' grad, ali sve je to mala cena u odnosu na ponos koji sam osecao, gledajuci poslednji ples svog jedinog istinskog idola na JNA.

Da napisem da mi je bio omiljeni igrac, da sam jedino njegove utakmice u reprezentaciji gledao, brojao golove i asistencije, da mi je njegov ucinak u Selti ili Galatasaraju ili Salcburgu ili Larisi bio jednako bitan, kao i onaj u Partizanu, da mi je #22 omiljeni broj, verovatno bih napisao ono sto je gotovo svako od vas iskusio, ali moja privrzenost prema njemu je prevazila i ustaljene okvire...

Secam se recimo Saleta dok je igrao jos za mladu reprezentaciju, i napada tadasnjeg "selektora" da je njegova pas igra iz proslog veka i mojih mladih dana kada sam, braneci Saleta, u lice sasuo sve sto sam imao, tom istom nesrecniku cije ime ne treba pominjati. Secam se i patnje zbog nepozivanja u reprezantaciju, iako je bio ubedljivo najbolji igrac. Jedan od razloga moje otvorene mrznje prema istoj je i taj macehinski odnos prema njemu.

Secam se i gola Realu u Selti sa brojem #25 na ledjima, golova u dresu Galatasaraja, skandiranja sa tribina, gola na svetskom prvenstvu, gola Italiji za prolaz i svakog gola u derbiju, mnogih bitnih golova, ukljucujuci i onaj od prosle godine za prolaz u finale Kupa. Svaki zvizduk protiv Reala me je boleo kao da se meni zvizdalo, a secam se i izjave Bjekovica koji je rekao da je Sale uradio sve sto je bilo moguce, a da je jos postigao gol - bio bi Bog.

Ostaje jos ta jedna utakmica u Cetvrtak i nakon toga put u neprolaznost, legendu.
Secam se tog jednog dana, pre tacno 18 godina. Divno secanje... Nek se ponovi i za 4 dana, mada besmrtan je postao odavno. Etalon partizanstine, onog "MOG" Partizana, za kog mi srce kuca.

Vecni Kapitenu, hvala ti za privilegiju da prozivim deo zivota mereci ga tvojim nastupima u crno-belom dresu.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Dan kada legenda odlazi sa terena... Tužan dan, ujedno i srećan, jer imamo takvu legendu....
Sve je razbijeno do poslednje kore,popucali kapilari, tribine pocepane, čak sam čuo da nekima smeta, pazi sad: gtr. Ovo nevreme, mi udarili jedni na druge. Ne prestaje borba, ako je uopšte i borba. Gotovo svi pristali na kompromis sa životom, sa svojim emocijama, ne trošiti ih previše na sns zaostavstinu od kluba i usrano blatnjavo prvenstvo. Ne trošiti već pokidane živce, ne čupati preostalu kosu. Čekati sjeban usrane kvalifikacije za ligu evrope i par prelepih letnjih večeri u Humskoj, zaokruženi sa kafom u maksbetu za 70 dinara koja te vrati u život posle doziranja raznim alkoholnim supstancama. Nadanje da smo budemo povlašćeni u plej ofu žreba, onda nada da ne izvučemo bezbroj puta jači vulverhempton ili tako nešto... I tako u krug... Par puta zavrtis već si napravio kompromis... Već si ruke digo od cimanja, nadanja, vere... Ali čak i ako toliko okreneš glavu u stranu, dana kad legenda odlazi sa trave vade se emocije iz zamrzivača i plačeš ko kiša, plačeš za time što si dozvolio da se otuđiš, što nema drugara kao do pre par godina, što se ne ide vozom već možeš da se iscimaš za dž, što ima mnogo barjaka a malo golova, što puše tompuse dok imaš panične napade svakog vikenda, što ne znaš ko će sada biti bastion odbrane kada se sale povukao, što se nadaš da neće biti deo ove uprave a ujedno navijaš da ostane tu negde, što vidiš da se motaju lešinari i ne znaš kako odbraniti to što se braniti mora.... "...odbacuješ razum,okrećeš se ludilu i Partizanu"... Nadam se da će ovo danas ujediniti sve navijače Partizana! Legendo, ostani legenda, volimo te srcem svim.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.910
Reaction score
4.203
i ako sale zasluzuje pun jna, iskreno ja sam ocekivao i manji broj ljudi jer mi smo u velikom kanalu
ona govna iz uprave svaki dan upropascavaju klub, bukvalno sve cega su se dotakli a daleko od toga da su oni nasledili ne znam kakve uprave pa imaju mnogo toga za upropastiti
tokom sezone mislim da nam je procek soma ipo - dva ljudi po tekmi, veceras je bilo nekih mozda desetak hiljada

koliko god da smo losi na terenu, na tribinama smo jos gori, one gnjide sa juga desetak dana pokusavaju neku mobilizaciju, neki poziv protiv uprave, evo nas iz svih krajeva bla bla bla i trecinu juga ne mogu da popune ma sta trecinu cetvrtinu ?!

saletu hvala na svemu i sto dalje od bilo kakve funkcije u klubu, bar dok su ova govna tu (a sumnjam i da ce posle njih doci iko normalan) jednostavno mogu samo da te isprljaju i u flekave posto biti sa njima a ostati cist je ne moguca misija

u cetvrtak je poslednja sansa da ova sezona ne bude klasicno sviranje q, zato svi u rupu !!!

ps hvala svakom ko je veceras bio
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Ne može da se uđe u bus kod Sava centra, gužva kao nekad pred velike utakmice...doduše i nedelja je...nema dovoljno autobusa na ulicama nedeljom kada nam kojim slučajem zatrebaju...
Razmišlja li neko u ovom gradu o utakmicama i posebnim utakmicama, pa makar i da su u neradni dan...? Ne? A?

A i kad stigneš tamo gde si naumio, sat pre utakmice ne može da se uđe na Stadion JNA...
Zašto ne može? Ne znam. Ne zna ni redarska služba - ,,čekaju da im jave da može,,...

Utakmica počinje, nebo se još drži, ali se i postepeno ,,mrači,,...Grobari čvrsto ušančeni u svoje frakcije, sa nadom da su baš oni, svaki za sebe, pripremili najbolju ,,koreografiju,, scenografiju, parolu i pesmu koju će stadion da prihvati...
Odlazi Saša Ilić i nebo počinje da plače...

Uprava napolje i Vučiću pederu, odavanje pošte preminulima, ubijenima...
Ali...zar nije ovo dan za Sašu Ilića, možda trenutak da se posvetimo samo njemu, a sve drugo da ostavimo za neku sledeću priliku...?
Ali...mi smo takvi kakvi smo...

Kiša, grad, kiša, munje i gromovi, pljusak, bare na terenu, vatromet...na mnogo utakmica sam bio, nikad nisam ovoliko pokisao...
Nije mi žao.
Odlazi Saša Ilić...

...ali...nije još otišao - ima zadatak da za neki dan podigne još jedan trofej u svojoj uspešnoj karijeri...

A čak i ako ne osvoji taj Kup to je mnogo manje važno od onoga čime je decenijama vaspitavao i učio navijače i igrače Partizana - igrač Partizana treba da bude klasa, kao što je on to uvek bio i, igraču Partizana Partizan mora da bude podjednako važan ili još važniji nego nama navijačima, kao što je to i Saletu bio.

A to je neuporedivo važnije nego jedan trofej više-manje...

Sale, klaso, majstore, legendo, HVALA TI za sve!



 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sta reci u poslednji trenutak se ukazala prilika da ipak dodjem na utakmicu, pre toga se nervirao sto necu prisustvovati oprostaju naseg crno belog deteta, oblacim dres sa brojem 22 i pravac put Beograda do naseg crno belog Hrama. Cekam ispred stadiona kao i obicno drugare kad ono autobus sa igracima a jedino iz njega izlazi Sale. Klinci pohrlili da se uslikaju, jedan dekica sa kartonom i natpisom za Saleta izgovara znam ga jos kao dete, takvog vise majka ne radja i stvarno takvog majka skoro nece roditi toliko utakmica, trofeja, elegancije, kreacije, prosto ono zbog cega ljudi dolaze na stadion. Opet zao mi je sto nije veci spektakl napravljen, sto najave nisu pravljene nedeljama unazad takav igrac je to sigurno zasluzio. Ali dobro i sam Sale ne voli neku halabuku i famu doslo nas je onoliko koliko je osetilo potrebu da dodje. Jos jedan detalj koji mi je ulepsao vece a ne tice se Saleta je taj da su partizanovci skandirali jasno i glasno protiv unistitelja naseg sportskog drustva. Jos jednom Sale hvala ti na igrama i ljubavi.
 

ld79

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
172
Reaction score
24
Локација
Beograd
Steta sto se SALE 22 kapiten oprostio od fudbala u ovoj fasistickoj okupaciji ,bilo bi lepo da odigra oprostajnu revijalnu utakmicu jos jednom u crno-belom dresu...
Nemam sta da kazem koliko ga postujem kao igraca i kao coveka ,Uz rame Bobeku i Moci...
VUCICU PEDERU !!!
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.309
Reaction score
3.915
Локација
Kobasicarija "Venac".
gospodski oprostaj za velikog gospodina.
bolje sto nije bilo neke vece halabuke i glamura. ovako kako je bilo, taman pristaje uz lik i delo naseg kapitena. obzirom kakvi smo, i na sve ostale okolnosti, pristojna poseta, i da...bas se lepo culo skandiranje psihopati.
nije gotovo, zivi smo!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top