Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sve u svemu umesto da Bleki i Kalaba budu tandem kod nas jos bar dve-tri sezone oni u ovoj dimenziji u kojoj zivimo nisu ni prosli jedan pored drugog..
Da li ti misliš da je realno da klub koji živi od prodaje igrača zadržava bisere toliko dugo? I koji je interes igrača da igra ligu koju je prerastao i u kojoj više ne može napredovati? Pavlović je već sad prerastao ovu amatersku ligu i on kad bi ovde ostao sezonu dve samo bi nazadovao. Ako je istina 10 miliona plus 20 posto od sledeće prodaje odlično.

Nama kad bi biseri toliko dugo ostajali to bi značilo da bi igrali četvrtfinale lige evrope i da bi u klubu imali 4 stranca kao što su Leonardo, Natko i plus domaći povratnici u vidu Sulejmanija Jojića tog kvaliteta. E u tom slučaju bi imalo smisla da ostanu sezonu više.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Samo mislim da je bolje da ostanu duze pa da ne uzmemo nista za njih nego da odu odmah pa da ne uzmemo nista za njih. Do sada je bila praksa da klub jedva prezivljava koliko god para da uzmemo od transfera i da najbolji igraci odlaze kao na traci bez obzira koliko para uzeli od transfera da ne podsecam sad ko je sve otisao posle prodaje Milenkovica i evropskog proleca......e sad ako ova uprava napravi revoluciju i deo novca od transfera ulozi u cuvanje najboljih igraca to je vec druga prica ali se bojim da oni tako ne razmisljaju jer u svakom drugom scenariju osim tog od tih para cemo imati onoliko koristi koliko smo imali posle prodaje Jovetica, Ljajica, Markovica, Milenkovica......
Prodaj jednog najboljeg pa zadrzi dva-tri najbolja...a ne prodaj jednog najboljeg....pa jos jednog...pa jos jednog...sve prodaj i onda svakih sest meseci pravi novi tim....
 
Последња измена:

C_o_A

Početnik
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
73
Reaction score
28
Локација
Crno-beli svet
Pavlovic se prodaje nekih 10 dana pred mec u Hagu, izgleda da su poranili mediji ovaj put. Svakako prva ponuda koja dodje za njega ce biti prihvacena jer su oni i Milenkovica prodali u Martu Fiorentini za 5,1 miliona(ta cifra je predstavljena). Lutovcu dati priliku u prvenstvu jer od Tosica je Partizan za ove 2 godine dobio(gol Skenderbegu u Beogradu,Borcu u Cacku u nadoknadi i Bibrasa Natka) sto opet govori o ozbiljnosti da igrac mora da ti glumi skauta.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
A za koju tacno cenu Spejs? 10 ili 12 miliona? Ja sam cim su objavili vest odmah pomislio da cena i procenti sigurno nisu toliki...Malo mi to prenapumpano delovalo...Cenio sam nekih 9-10 miliona i plafon 10%, a izgleda da tako i jeste i to je po meni skroz ok prica...Kao sto sam pricao da je pljacka prodati ga za 5 miliona bez procenata, tako i sad kazem da nije bas jednostavno prodati igraca iz nase lige za vece pare od ovih...E sad, druga strana price je sto verovatno necemo moci da vidimo sta ce biti ucinjeno sa njima...
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Obzirom da su "naši izvori" ™ prenijeli da je riječ o 13 miliona, a juče čitamo u Telegrafu od Ivkovića za 12 miliona, nisu se se samo procenti izgubili u međuvremenu. :)
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Nista rvatska liga nije jaca od nase, bbgirls su nesto bolji u jevropi u od nas, a repka im je ipak mnogo uspesnija i igraci im igraju konstantnije u mnogo vecim klubovima.
Opet, onomad Mamic da Modricu milion po sezoni pa ga umesto 17m samo godinu kasnije proda za 25.

Pavlovic nema 25 godina, nego 18.. i da ostane u Partizanu jos 2 god, vredece vise.

Bacen resurs, kao mnogo puta do sada.
 
  • Like
Reactions: BaX

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Nisam upoznat kako stoje finansije Dinama iz Zagreba, ali pretpostavljam da je obrt novca od višegodišnjeg igranja u LŠ i od prodaje igrača po znatno višim cenama nego što mi prodajemo naše uticao na to da je teško porediti šta rade oni a šta radimo mi...

Stavi na jednu stranu naše godišnje troškove, plate, hoteli, putovanja, pripreme, gostovanja, kosturi iz ormara, a na drugu stranu stavi naše prihode, od UEFE, od prodatih karata, sponzora, TV prava...i, šta će da ,,pretegne,,? Onda stavi na ovu drugu stranu i godišnju prodaju naših igrača...

A onda probaj da izračunaš kako stoji ,,balans,, prihoda i rashoda kada godinu-dve ne bismo prodavali igrače... Misliš da bismo bili ,,u pozitivi,,?

Ja znam da mi ionako dugujemo te dugujemo, ali nisam siguran da je neko voljan da nas još dodatno finansira i kreditira dok mi čekamo da Partizan dogura bar do polufinala nekog evropskog takmičenja i da cena našim mladićima usled toga skoči...i, kako bi se obezbedile plate za te kvalitetne igrače koji bi dogurali minimum da polufinala LE ili LŠ?

Voleo bih i ja u napadu Mitrovića i Leonarda, a u odbrani Blekija i Kalabu, ali odakle nama milion za Kalabinu platu plus milioni i milioni za plate ove trojice? Odakle, kako?
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Da je ova Uprava jaka kao što nije, pa da su lepo ugurali Pavlovića u A reprezentaciju (za koju me iskreno zabole) i ova cifra od 12-13 miliona bi bila mala za ono što smo mogli zaraditi od Kalabe. Govance Tumba treba da bude banovan za stadion JNA! S obzirom da se iz dana u dan cifra za koju Pavlović odlazi smanjuje pravo je pitanje kakav je ugovor sklopljen ali svakako neće biti u maksimalnu korist Partizana. One prve informacije koje smo imali, 13M + 20% od transfera su izgledale suviše lepo da bi se na tome završilo. Izgleda da ipak može još neko da se omrsi o ovaj transfer zato se i cifre menjaju.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
66-e je nasa draga uprava rasprodala tim pre najvaznije utakmice u istoriji i od tada do danas svi njihovi naslednici se vode istom politikom. Najveca manipulacija svih nasih uprava je kad kazu da Partizan zivi od transfera. Ne, oni zive od transfera, a Partizan prezivljava. Jedini nacin da se Partizan pomeri sa mrtve tacke je da raste iz sezone u sezonu, a ovakvom transfer politkom gde prodajes najbolje igrace to nije moguce ni da ti na klupi bude konzorcijum najboljih trenera danasnjice. U redu je da ti prodas nekog igraca da bi stvorio uslove da zadrzis ostale najbolje igrace ali ako ti kao na traci prodajes sve sto vredi i svaki sest meseci pravis nov tim i nalazis nove nosioce igre to znaci da te ne zanima dugorocan status Partizana.

Ova ista uprava je rasprodala ceo tim koji je osvojio duplu krunu. Milenkovic, Leonardo, Djurdjevic, Everton, Tavamba....u roku od 12 meseci svi su isparili i ne samo najperspektivniji igraci i nosioci igre vec i neki koji su vredeli bar nesto kao Kosovic, Jankovic, Jevtovic....sigurno sam jos neki transfer izostavio....sve sto su mogli oni su prodali i plasim se da ce opet isto uraditi. Zato mi nije jasno zasto se ljudi gadjaju i zadovoljavaju nekim ciframa kad svi znamo da prodaja nekog igraca nije uvod u stvaranje jake ekipe na konto tog transfera vec je uvod u rasprodaju iste.
Opet kazem, ako ova uprava napravi revoluciju i pomocu transfera Pavlovica pokusa da zadrzi najbolje igrace na duze staze onda je to druga prica ali s obzirom da nisu do sada pokazali takvu tendenciju ja se ne nadam da ce nam ovaj transfer doneti bilo sta dobro.
Ljudi moji samo malo strpljenja da je bilo i dugorocnog planiranja danas bi imali tandem Pavlovic-Milenkovic...mozda najperspektivniji tandem stopera na svetu i ne znam koja ekipa na svetu bi imala mladji i perspektivniji tandem stopera od nas. Jedan je levak, drugi je desnjak.....savrseno uklopljeni, a pri tom nasa skola, nase bebe......dusa me boli kakav potencijal imamo, a koji uvek neko drugi koristi
 
Последња измена:

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.056
Reaction score
4.203
Локација
Humska 1
Sve je to lepo kada ljudi krecu da pricaju kako ce nekom mladom igracu da raste cena sa vremenom i negde budu razocarani kada cuju tu neku prvu cifru. Ali mnogo bitan faktor u svemu tome vecina zaboravlja: Sredina zvana Srbija svaku zdravu logiku pogazi u svakom pogledu. Igrac moze da napreduje (a sa njim i cena) samo u zdravoj sredini, gde postoji sistem, gde znas da ces recimo da pojacas konkurenciju u timu i da dovedes ono sto ti treba da bi bio bolji, da ces sebi postaviti jasne ciljeve, da neces lutati, itd. U sustinu mnogo toga moze da se upakuje u termin KONTINUITET. Ajde sad neka ovde neko pametan kaze, sta mozemo da ocekujemo od Partizana godine 2020? Titula opet daleko, u EL mozemo vec mozda sl sedmice da se oprostimo, iz Kup-a mozemo ispasti u svakoj utakmici... Pouceni zadnjim godinama, tesko je ocekivati neku "wow" transfer politiku na leto, ostaje opet nada da nam nece pasti neki teski protivnici za EL, itd.

Kako u takvim okolnostima moze bilo ko od nas da garantuje da ce u konkretnom slucaju Pavlovicu cena skociti? Evo ja tvrdim bas suprotno, da moze samo biti manja. I nemojte molim vas uporedjivati Dinamo sa nama. Dinamo je manje vise uvek imao uskladjen tim, rezultate u kontinuitetu, itd.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.789
Reaction score
7.557
Локација
25-i maj
Cigani guraju svoje igrace u reprezentaciju ali mislim da je izvesno da to u poslednje vreme ne donosi nista. Guraju Pavkova,Gobeljica i Rodica pogotovo koji i u ugovoru sa njima ima 70 posto vremena garantovanu minutaza u klubu i ne mogu da ih uvaljaju. Svi znaju da je nasa reprezentacija kombinacija i da tu nema nista sportsko i verujem da bi igranje za A reprezentaciju bilo kontra produktivno po cenu za Kalabu. Ima da nas izmore sa tom transfer sagom oko Kalabe i na kraju ce da ga daju za 7 miliona i da pevamo. Problem je sto na toj poziciji nemamo igraca iz nase omladinske skole da nastavimo tu tradiciju pravljenja stopera od nase dece za prvi tim. Rajkovic i jos jedan klinac,to bi bila prica.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top