Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
SADIK ZA ESPRESO PROGOVORIO SRPSKI: Ne znaš ništa, brate! Oglasio se i o ostanku u Partizanu!

Da li si umoran posle ove teške nedelje i po dana priprema?
- Nije lako, znaš, ali to je normalno. Uvek je tako, moraš da budeš spreman mentalno, a onda će i telo lakše podneti.
Konačno dolaze utakmice, pošto ih nije bilo u prvoj nedelji. Mi im se radujemo, kako se vi osećate?
- Svima nam nedostaje da igramo, ali to je normalno. To su pripreme, pokušavamo da se spremimo što više.
Gde su teže pripreme, u Srbiji ili Italiji?
- Svaka zemlja ima svoj stil fudbala. Ali, na kraju dana, svugde je poenta izaći na teren i igrati. Pripreme su svugde teške.
Imao si veoma dobru polusezonu, kako se osećaš?
- Zahvalan sam na tome, iako nismo imali rezultate kakve smo očekivali. Ni u Ligi Evrope, ni u Superligi. Svaki poraz i svaki loš momenat koji nam se dogodio pomogao nam je da se bolje spoznamo, da shvatimo šta nismo radili na pravi način i učinio nas je boljim za budućnost.
Navijače si "kupio" još na onoj utakmici sa Malatijom, kada si posle gola datog u prvom poluvremenu, tokom drugog u jednom momentu pao, ali si onda na "sve četiri" istrčao i stigao loptu, posle čega je ceo stadion počeo da viče tvoje ime. Kako si se tada osećao? Da li si ikada pre to doživeo?
- Navijači Partizana su uvek tu za nas. Navijaju kako god da igramo, oni su nam zaista kao 12. igrač. Kada god igramo kod kuće ne plašim se nijednog tima, jer imamo dodatnu energiju. Oni nas motivišu i nadam se da će nastaviti to da rade na isti način.
Možemo li da se vratimo malo na tvoju epizodu u Glazgovu?
- Svi znaju da tamo nisam uspeo. Ne želim da krivim nikoga, to je fudbal. Nekada ti da radost, nekada tugu. Još uvek sam mlad, naučio sam iz grešaka i to me je učinilo jačim kada sam došao u Partizan.
Radio si sa Stivenom Džerardom, kako je trenirati pod komandom takve legende?
- Svi ga znaju kao fudbalsku legendu, a sasvim je solidan i trener. Koliko sam ja ispratio, sada mu ide sasvim dobro sa Rendžersima, tako da je počeo da pokazuje kvalitet i posle igračke karijere. Uvek želi da pobedi, takav mu je mentalitet, što mu sada umnogome i polazi za rukom.
Znaš li da su škotski mediji primetili kakvu si polusezonu imao u Partizanu, pa su se čak zapitali da li su se ogrešili o tebe?
- Ništa ne znam o medijima, ne čitam ih. Njihov problem, nije moj. Moj problem je da se bavim svojom karijerom, da radim na njoj, a ne da upirem prstom i tražim krivce za neke ranije neuspehe. Uvek gledam ka budućnosti.
Kakav je život u Glazgovu u poređenju sa Beogradom?
- U Glazgovu sam stalno bio kod kuće. Doduše, kada ne igraš dobro, nisi dobro raspoložen, tada ti se ne sviđa ništa oko tebe. Nije da je to ružan grad, iako je uvek kiša i vetar, ali jednostavno nije bio pravi za mene. U Beogradu stalno idem po restoranima, po tržnim centrima, uživam.
Koja srpska hrana ti se najviše sviđa?
- Ćevapi. Kad god naručujem neku srpsku hranu, jedem ćevape.
U Beogradu živiš sa ženom i detetom...
- Da, ćerka ima tri godine, zove se Ajša.
Zbog čega nisi prešao u Hrvatsku, a nije da nisi imao ponuda?
- Nikada ne znaš gde će te fudbal odvesti. Da mi je neko rekao da ću doći u Beograd, ne bih mu verovao, ali kada sad pogledam, Beograd mi je dao mnogo sreće. I meni i mojoj familiji.
Ko te najviše uči srpski u ekipi Partizana?
- Svi momci mi mnogo pomažu, ali ako moram da izdvojim nekoga, neka to bude Lutovac.
Možeš li da nam kažeš nešto na srpskom?
- "Razumem srBski". Ne želim da psujem sad. Ostoji sam malopre rekao "ne znaš ništa", ali to nije ružna reč, a-ha-ha. Znam i neke od tih reči koje se koriste na terenu poput "leđa", "levo"... Trudim se da razumem sve što treneri pričaju, ali kada ne razumem, uvek mi neko priđe i objasni o čemu se radilo.

Mnogo se priča o navodnim ponudama za tebe. Da li razmišljaš o njima, utiču li na tvoju psihu?
- Tek sam došao, ali u fudbalu, kao što sam već rekao, nikada ne znaš. Bilo je nekih glasina, priča, ali sve je to normalno. Tako je bilo i kada sam debitovao za Romu, tada me je to izluđivalo, ali sam sada već navikao, pa mi ne pomućuju razum. Odrastao sam, nisam dete kao pre tri godine, fokusiran sam samo na teren.
Ako bi samo ti bio taj koji se pita, gde bi nastavio karijeru? Da li je to Partizan?
- Naravno. Ovde sam, srećan sam, nadam se da ću produžiti ovaj momenat koji mi veoma prija.
Priča se da ne želiš da napustiš Evropu, iako je bilo ponuda iz Katara. Zašto je to tako?
- Ne znam, ovde sam, na pozajmici sam iz Rome, u junu svi odlučujemo zajedno, a ponavljam, u fudbalu se stvarno nikada ne zna. Trenutno uživam, kažem vam.
Pretpostavljam da bi želeo još bar jednu Ligu Evrope ili Ligu šampiona sa Partizanom?
- Naravno. Radost koju mi je to donelo je ogromna. Ne samo meni, već svima, posebno mladim momcima. Tako da, odgovorio bih vam sa što da ne...
Osećaš li potrebu da se zahvališ Partizanu ili Savu Miloševiću jer ti je cena skočila sa 1.600.000 na 12.000.000?
- Ako kažem hvala Partizanu, samim tim mislim i na Sava Miloševića.
Stiven Džerard je jedna legenda Premijer lige sa kojom si radio, Milošević druga
...
- Očigledno je da sam rođen pod srećnom zvezdom, pošto sam pored njih dvojice radio i sa Alesandrom Nestom u Peruđi, i on je legenda.
Napadač, vezista, defanzivac, ostaje ti još samo neki legendarni trener koji je golman. Murinjo je bio golman, zar ne?
- A-ha-ha, svi su oni sjajni. Mene je u Glazgov zvao upravo Džerard.
Kako je raditi sa Miloševićem?
- Da budem iskren, otkako sam došao, svaki dan naučim nešto novo od njega. On je bio napadač, pomaže mi oko kretnji, pomaže mi da naučim kako da se otvaram, da pronalazim otvoren prostor, da se prezentujem na terenu. Dao mi je sve što sam ikada mogao da tražim, tako da je na meni bilo da odrastem. Ne znam kako je na drugim pozicijama, ali kao napadač moraš da naučiš šta su tvoje odgovornosti.
Da li si slao neke majice, dresove, opremu Partizana kući u Nigeriju?
- Bilo je i toga. Dosta prijatelja je dolazilo da gleda moje utakmice, tako da su poneli i uspomene.
Ko ti je najbolji drugar u Partizanu?
- Svi smo kao porodica, tako da ne mogu nikoga da izdvojim. Cimer sam sa Sumom.
Na kom jeziku se sporazumevate?
- Na engleskom.
Videli smo da voliš muziku, pevao si u emisiji Biljane Obradović na Jutjubu.
- Da, volim nigerijsku muziku, kao što vi Srbi volite svoju.
Da li si naučio neke srpske pesme?
- Nisam ih naučio, ali sam ih dosta slušao sa saigračima.
Gledaš li neke utakmice Superlige na televiziji?
- Da budem iskren, možda ponekada kada smo u karantinu, ali ne volim da gledam rivale protiv kojih igram. Čak i kada sam bio u Italiji, nisam voleo da gledam Seriju A i B, već sam birao neke druge lige iz drugih zemalja.
Koji je najveći problem srpskog fudbala prema tvom mišljenju. Duga putovanja, sudije, loši tereni?
- U svakoj zemlji imate duga putovanja, tako da moram da kažem da je to kvalitet terena. Moraju da ih naprave da budu bolji, ali ni na šta drugo ne mogu da se požalim.
Očekuješ li poziv za reprezentaciju?
- Ne znam, Nigerija je zemlja koja je blagoslovena velikim brojem talenata, kao Brazil, ali na meni je da se trudim, pa će i to da dođe.
Kako se živi u Nigeriji u ovom trenutku?
- Život je dobar, kao i uvek. Naravno, kao i u svakoj zemlji, ima onih koji žive teže i onih koji žive lakše.
Osećaš li nekada rasizam u Srbiji?
- Iskreno, nimalo. Osećam se kao kod kuće, nikada ne bih igrao negde gde bih se osetio ugroženo zbog boje kože. E, sad, ne znam da li ste ranije imali neke probleme, ne znam tačno uvek šta mi ljudi pričaju, jer ne znam jezik, ali mislim da nemate problem sa rasizmom. U drugim zemljama ga ima, ali u Srbiji stvarno nije tako, pošto čak i kada smo igrali protiv Crvene zvezde nisam imaio takvih problema.
Znaš li da je nekolicina novinara nazvala tvoj i Sumin tendem Su-Sa? Sviđa li ti se?
- Nisam znao, ali nas nije samo dvojica. Tu smo četvorica. Tu su Tošić, Asano, Suma... Tako da, morate da promenite to ime u A-Sa-Su-Šić - rekao nam je Sadik kroz smeh.
Sviđa li ti se novo srpsko prezime Sadiković?
- Da, kul je.

Sto je vise kod nas to ga vise gotivim. Vidi se da je dobrica, odrastao u siromasnoj sredini zbog toga je i ovakav verovatno :)
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.396
Reaction score
4.603
Локација
Zemun

hahahahhahahhah, pre neki dan smo se sprdali na ovu temu, a evo, Savo ce ipak da testira. @Стојанче Ристевски
 

MiM

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2018
Порука
164
Reaction score
971
Локација
JNA
Fino , u ovoj fazi priprema od mladih igraca sasvim korektno. Pavlovic pored njih kao da je decko 10 godina stariji.
Lola se uklapa sa klincima :-D
Savo koji ne reaguje u ling long ligi , stao je u zastitu mladih igraca , mozda prestrogo prekid meca pred sam kraj , ali on je sef i najbolje zna .
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.007
Od Pavlovića očekujem više nego od Stevanovića. Može da bude paklen igrač i to se odavno vidi.

Rećiću i jednu jeres, mislim da Asana treba prodati ako naiđe dobra ponuda, imamo mi koga na njegovo mesto.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.421
Reaction score
40.751
Локација
Žrnov
Asano je top igrač! Već sam sto puta rekla da Urošević izgleda bolje kao bek od Miletića/bilo kog drugog, samo zato što na svojoj strani ima Japanca, a ovaj drugi bek Bambija.

Ne bih ga ja minimum još godinu dana prodavala, a i onda ako baš bude moralo.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.684
Reaction score
22.969
Локација
Академија

Исту тактику применити и у домаћој лиги а не само на пријатељским утакмицама!
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.246
Reaction score
3.615
Pogledam ovog Ivanovića i klince iz naše škole i pitam se kako jbt neko može da gura tog Ivanovića pored klinaca, koji su nekoliko godina mlađi, a više doprinose igri od njega.

Nama trebaju 3 igrača visoke klase, pogotovo na desnom beku, da bi podigli nivo igre.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Šteta za primljen, Brežančić kanal na beku. Suma ludak, Sadiku mogu da oprostim promašaje ali ovaj Ivanović je isti Bogunović, nesreća u navali.
Meč smo kontrolisali sve vreme, bravo!
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
klinci me raspametili!!! bravo bre deco bre!
jos jedna generacija zbog koje cu plakati sto ne igraju zajedno i kukumavciti nad vlaznim snovima sta bi bilo da igraju zajedno 10 god u Partizanu..

(pavlovic-bleki stoperski tandem i vec sam orgazmican.. a gde Stevanovic Lazar Pavlovic.. a gde Vlahovic.. )

napred Partizan!! jebi Krakovije (bore se za titulu u poljskoj, a vitroul za evropu u rumuniji)..
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.160
Reaction score
4.322
Статус
Затворена за писање одговора.
Top