Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
Samo kratko, nikad vise rec losu protiv Sume necu reci, mene je ovim golom kupio da nikad vise kakogod da igra necu mu zameriti.
Suma HVALA!!!

Tosic i Suma aut, ozbiljnost i borba je tu, kao i rezlultat... oni u igri nema rezultata... slucajno? Tesko...

Kakav Suma. Jedino da uđe sa klupe pa možda nešto promeni.

Kako bre kakav Suma, on posle Natka naš najbolji igrač ove sezone.Ne razumem o čemu pišete.Ne znam dal gledate Partizana uopšte.U dve najvažnije utakmice je bio najbolji, protiv musavih i sad protiv Manchestera.Pa je dao najvažniji gol protiv Moldea na 0-1, faktički izmislio onim šutem gol.Protiv Malataje isto odličan.Protiv Az isto dobar.Ima sigurno preko 15 asistencija i golova ove sezone(neko je to brojao, nek kaže tačan broj), ako je to za klupu, onda ja stvarno ne znam ko bi trebao da igra.

Ale, ale, ale, ale, Suma, Suma... :šal

Kako bi bez mog omiljenog umetnika i žonglera ovde bilo dosadno... :icon-rolleyes:

Dobar trener sastavlja tim od onoga čime raspolaže...ne odriče se sjajnih osobina nekog fudbalera, zato što taj nema i neke druge karakteristike - jer retko koji fudbaler ima SVE...niti ga tera da igra na mestu koje fudbaler ne može da igra, ili da radi ono što ne može da radi...
A nijedan fudbaler ne može svaku svoju utakmicu da odigra perfektno, bez greške, ili da na svakoj asistira ili da gol...to je nemoguće.

Ovima što bi Partizan bez Sume, samo da poručim da ovo što su Savo i momci do sada uradili ili ne uradili, sve je to njihova zasluga, a Suma je bio ,,mnogo bitan šraf,, u tome...da li ste baš tako sigurni da bi bez Sume sve bilo mnogo bolje...
Evo, recimo, da je, umesto njega igrao Laki Pavlović...ljudi bre, pa Suma je imao x golova, xx asistencija, i jednog Megajvera u statstici, pa da li ste uopšte sigurni da bi neiskusni Laki imao BOLJU statistiku?!
Da, može i Natho da igra prednjeg, a Suma da bude na klupi, i protiv Vojvodine je to dalo rezultat, ali - protiv Čukaričkog nije - svejedno što su u pitanju različita poluvremena...

Nego ovde neki reaguju uvek prema svom afinitetu za nekog igrača, a ne prema nekoj objektivnosti, ili poverenju prema našem treneru koji pokušava da pravi IGRU...a pravi je čovek i sa Sumom i sa Nathom, i sa obojicom u timu, i sa samo jednim...i sa svim ovim ostalim momcima na terenu...
Da, nismo sve utakmice odigrali perfektno, i nismo u svakoj pobedili, ali one koje smo odigrali kako treba, bile su NAJBOLJA igra Partizana u poslednjih xxx godina!

I sad bi vi da ,,maknete,, jednog bitnog igrača, te i takve igre, pa da onda navodno budemo još bolji?! I koji je to stav, imamo Natha, ne treba nam Suma? da li ste ikada pomislili da (daleko bilo), Natho može da se povredi, dobije kartone, bude umoran i da neko treba da ga menja 20 minuta, poluvreme, utakmicu, par utakmica?!

Valjda je bitnije da na zimu nađemo nekog pravog centarfora koji bi mogao da menja Sadika, ili ponekad da probamo i igru sa dva špica, nego da ,,prodajemo,, Sumu...
Kao i svaki igrač, i Suma će jednom otići, nego mene brine, hoće li se tada dovesti BOLJI igrač od Sume za tu poziciju, ili bar isto tako koristan za našu igru, kao što je to Suma ove sezone...?
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Contador Pa juče sam napisao post koliko nam znači da defanziva kad se počne sa Šćekić,Zdjelar nazad ili izvrši izmena Suma-Šćekić pa Natko ode na ofanzivnog veznog.Skoro sve utakmice smo tada izgubili ili bar većinu.To je i poenta.Ne doprinosi ništa odbrani mnogo a gubimo u napadu.Tako da ta priča o nekom defanzivnom bloku nema veze sa ovim Partizanom.I svako ko piše o nekom defanzivnom bloku o ovom timu Sava Miloševića je daleko od ozbiljnog poznavanja fudbalske igre.
Šćekić nam je značio kada nismo imali Asana i Sadika napred da odrade presing, pa smo to vršili u centralnom delu manevra.Sada mi to radimo na protivničkoj polovini.Pa imamo drugi gol protiv Az Alkmara koji smo primili tako što je igrač Alkmara tako lepo fintirao Šćekića tako što je preskočio loptu i ovaj izleteo u prazno, što se kaže u fudbalu, otvorite mu kapiju, da prođe...Da je samo gledao loptu, to bi iseko i ne bi primili gol.To su neke finese i tvrdim da mi gubimo kada nemamo Sumu i Natka zajedno u igri.I da najviše gubimo kad su Ščekić i Tošić u prvih 11.
Izgleda je većina ljudi ovde na forumu slepa pa glasasmo Sumu toliko puta kao najboljeg na terenu.
Suština je da sa tandemom Zdjelar Šćekić ne dobijamo nikakav plus u defanzivi, možda mali ali beznačajan što se tiče rezultata.A gubimo brzinu, prodornost i sve u napadu.
 

Contador

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2018
Порука
31
Reaction score
24
Локација
Novi Sad
Odbrana počinje od napada. Ni jebeni Maldini ne bi zaustavio kontru kad suma i tošić ne isprate a kamo li zdjelar i šćekić. Ali očigledno je da ne gledamo istim očima pa je ova prepiska bespotrebna. Sreća pa se mi ništa ne pitamo već odlučuje Savo ko će da igra. Vrijeme je najbolji pokazatelj. Na kraju se podvlači crta.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
Nasa rotacija u veznom redu je tanka, a defanzivni posao koji se radi na tom delu terena u velikoj vecini slucajeva ostaje nezapazen pogotovo kad bude dobro odradjen. Izmedju ostalog Scekic je tu da ponudi sirinu u rotaciji jer ne mozemo svaku utakmicu da igramo sa istim veznim redom, nije izdrzljivo. Jedan prelazni rok nije mogao sve pozicije da pokrije i sve su to neki nedostaci za cije ispravljanje je potrebno vreme. Medjutim, ekipa raste u pozitivnom smeru, nedostaci su sve manji, a slagalica se polako slaze. Suludo je ocekivati da posle jendog prelaznog roka i par meseci provedenih u klubu neko stvori odmah ono sto je zamislio. To ni PSZ sa neogranicenim resursima nije uspeo za tako kratko vreme. Opet ponavljam, eventualni nedostatak strpljenja moze puno da nas kosta jer ovaj Partizan pokazuje potencijal dakle postoje opravdani razlozi za strpljenje jer svi vidimo da je ovaj strucni stab prvi nakon Nikolica koji zasluzuje poverenje.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ale, ale, ale, ale, Suma, Suma... :šal

Kako bi bez mog omiljenog umetnika i žonglera ovde bilo dosadno... :icon-rolleyes:

Dobar trener sastavlja tim od onoga čime raspolaže...ne odriče se sjajnih osobina nekog fudbalera, zato što taj nema i neke druge karakteristike - jer retko koji fudbaler ima SVE...niti ga tera da igra na mestu koje fudbaler ne može da igra, ili da radi ono što ne može da radi...
A nijedan fudbaler ne može svaku svoju utakmicu da odigra perfektno, bez greške, ili da na svakoj asistira ili da gol...to je nemoguće.

Ovima što bi Partizan bez Sume, samo da poručim da ovo što su Savo i momci do sada uradili ili ne uradili, sve je to njihova zasluga, a Suma je bio ,,mnogo bitan šraf,, u tome...da li ste baš tako sigurni da bi bez Sume sve bilo mnogo bolje...
Evo, recimo, da je, umesto njega igrao Laki Pavlović...ljudi bre, pa Suma je imao x golova, xx asistencija, i jednog Megajvera u statstici, pa da li ste uopšte sigurni da bi neiskusni Laki imao BOLJU statistiku?!
Da, može i Natho da igra prednjeg, a Suma da bude na klupi, i protiv Vojvodine je to dalo rezultat, ali - protiv Čukaričkog nije - svejedno što su u pitanju različita poluvremena...

Nego ovde neki reaguju uvek prema svom afinitetu za nekog igrača, a ne prema nekoj objektivnosti, ili poverenju prema našem treneru koji pokušava da pravi IGRU...a pravi je čovek i sa Sumom i sa Nathom, i sa obojicom u timu, i sa samo jednim...i sa svim ovim ostalim momcima na terenu...
Da, nismo sve utakmice odigrali perfektno, i nismo u svakoj pobedili, ali one koje smo odigrali kako treba, bile su NAJBOLJA igra Partizana u poslednjih xxx godina!

I sad bi vi da ,,maknete,, jednog bitnog igrača, te i takve igre, pa da onda navodno budemo još bolji?! I koji je to stav, imamo Natha, ne treba nam Suma? da li ste ikada pomislili da (daleko bilo), Natho može da se povredi, dobije kartone, bude umoran i da neko treba da ga menja 20 minuta, poluvreme, utakmicu, par utakmica?!

Valjda je bitnije da na zimu nađemo nekog pravog centarfora koji bi mogao da menja Sadika, ili ponekad da probamo i igru sa dva špica, nego da ,,prodajemo,, Sumu...
Kao i svaki igrač, i Suma će jednom otići, nego mene brine, hoće li se tada dovesti BOLJI igrač od Sume za tu poziciju, ili bar isto tako koristan za našu igru, kao što je to Suma ove sezone...?
Ne znam zasto me uopste prozivas...
to sto ti volis igrace koji odigraju jednu utakmicu pa ih nema nigde narednih bar pet, ili naprave jedan dobar potez na utakmici pa ih nema nigde 89 minuta, je samo tvoje poimanje fudbala a ne neka mera objektivnosti.
Ti navijaj za poteze, ja cu za pobede, a sa zonglerima u timu pobedices nekad ali stalno nema sanse.
Ja zelim ozbiljne igrace u timu koji ce igrati svaku utakmicu maksimalno koliko mogu (kao Natko npr) a ne one koji se sete da bi mozda mogli i da zapnu (ali samo na pojedinim utakmicama) u izlaznoj godini ugovora kako bi obezbedili sebi jos neki ugovor negde, a klub za koji trenutno igraju... koga briga za njega...
Da necu ga vredjati, hvala mu na golu ciganima, ali to ne menja sliku o njegovoj generalnoj neozbiljnosti i vrlo slabim igrama u bar 90% utakmica.
A to sto ti i tebi slicni volite da slepo verujete u nekakve bajke pa se onda cudite sto svaku drugu utakmicu u prvenstvu ne pobedjujemo je samo vas problem.
Jednostavno ne zelim zonglere u timu, zelim profesionalce koji se trude i izgaraju, prosto je ko zeli da razume i vidi, ko ne zeli...
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.805
Локација
Nedodjija
Sta je toliko tesko da se pazi tema u kojoj se pise.. pa dajte nemamo 1000 tema vec 20 tak..

mora li svakog dana da po 20 poruka premestamo, samo zato sto neko ne posveti 10 sekundi i postavi poruku na pravoj temi..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
Ja zelim ozbiljne igrace u timu koji ce igrati svaku utakmicu maksimalno koliko mogu (kao Natko npr)
Pa i oni koji su izloženi kritikama na Foruma takođe igraju maksimalno koliko mogu - u datom trenutku - Suma igra bolje ovu sezonu jer je mnogo bolje fizički spremljen nego što je to bio ranije, a to je već stvar ljudi iz Partizana zaduženih za ,,fizikalije,, igrača, Sadik sigurno ne želi da pogodi stativu Mančestera, ili da promaši zicer, nego pokušava da da gol, ali što se to ne desi svaki put, ne znači da nije hteo da pruži maksimum, TO je bio njegov masimum za to veče...isto kao što svoje maksimume daju i Asano, Ćelavi, Kalaba, Stojke, itd, nije to uvek dovoljno za našu pobedu ili za njihovu sjajnu igru, ali oni ljudi uglavnom ne mogu bolje u datom trenutku...da, nekad im zameramo da su ,,pospano,, ušli u utakmicu, ali i to je pitanje nečijeg ,,maksimuma,, ne samo fizičkog, nego i mentalnog, psihičkog, voljnog...nemaju svi taj ,,maksimum,, na istom nivou iz utakmice u utakmicu...

Isto tako, ovde se često ne shvata da Suma nikada neće imati ,,motoriku,, ili defanzivu jednog Evertona, ali se zaboravlja da i taj Everton (Šćekić, Zdjelar) nikada neće imati Sumino ,,žongliranje,, ispred i u 16m protivnika iz kojeg uvek može da se ,,izrodi,, nešto povoljno za nas...i daleko od toga da je Suma bio slab u 90% utakmica koje je odigrao za Partizan...

Kad se već pominje Natho, koji toliko znači Partizanu u građenju igre, u dubinskim pasovima, u golovima, itd, to niko ne spori, ali objektivno je posmatrati da mu je defanziva otprilike tu negde kao i Sumina...dakle, svaki igrač ima vrline i mane, i nije ovo moje pisanje rasprava Suma ili Natho, OBOJICA su nam preko potrebni!
zelim profesionalce koji se trude i izgaraju

Dobra ideja, samo mi kaži gde i kako da Partizan nabavi takvih bar 11, koji će biti bolji od ovih naših sadašnjih igrača koji će sutra početi utakmicu u Mančesteru?

Tako kao bi ti da igraju Partizanovi igrači, tako se igra u mnogo bogatijim klubovima nego što je to Partizan, jer takvi igrači koštaju više nego što mi možemo da platimo...zatim igraju u mnogo jačim ligama nego što je ova naša, pa iz utakmice u utakmicu vežbaju da budu u tom ritmu...
Ako misliš da možemo da dovedemo neke mlade igrača pa da ih ,,razvijemo,, u takve, skauting bogatijh klubova je mnogo razvijeniji nego naš, pa oni pre nas mogu da dovedu nekog Asana, Sadika, itd, a mi ih dobijemo tek ako njima tamo ne trebaju...
Ako mi sami proizvedemo nekog ,,talenta,, vrlo brzo nam ga uzmu bogatiji klubovi, ili ga mi prodamo da ostali mogu da dobiju plate...
Šta ostaje? Klinci iz Teleoptika? To da, ali dečaci muku muče i u Trećoj ligi, kako bi igrali protiv jednog Mančestera, npr.?

Jeste, uvek može bolje, ali da je to baš tako lako uraditi i napraviti - nije.

Mislim da Savo kao trener i Suma kao igrač koji trenutno vodi na forumskoj listi za naj igrača sezone, rade odličan posao ove sezone.
Da, Partizan nije pobedio u svim utakmicama, a nije ni sve utakmice odigrao najbolje što može, ali nije to krivica samo Sume, ili samo trenera...

Uostalom, koji to tim može da fantastično odigra svaku utakmicu u sezoni i da pobedi u svakoj od početka do kraja sezone?
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
U pravu si, nije 90 vec je vise 95+%...
Ne vredi, ako ne zelis da vidis njegovo setkanje, gubljenje lopte u skoro svakom posedu i nezalaganje u skoro svim utakmicama naseg prvenstva (ove jeseni je taj broj nesto manji ali je i dalje sramotno veliki) ja ti tu stvarno ne mogu pomoci...
Sadik, Asano se bar dobro krecu i ulaze u sanse, a on ni toliko... Natko je ozbiljan na svakoj (zapitaj se zasto je bas on ispizdeo na njega ili ces opet da "vidis" kako ga sada i on bojkotuje i ne dodaje mu loptu...) a on po 5 min na svakoj trecoj...
Jedini razlog njegove "bolje spreme" je sto mu istice ugovor, pa da se unovci jos jednom, a vi nastavite da verujete u nekakvo nerazumevanje i ne znam kakvo bojkotovanje... na trenutak pomislim (kako i koliko ga branis) da si ivica iliev...
Nema potrebe da me vise prozivas zbog njega, imas svoje misljenje, ja imam svoje i to je to.
PS. Nek on razbije sutra, pa nek se konacno unovci zimus, nemam nista protiv...
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.740
Reaction score
11.333
Локација
.
@Contador 25 godine sam igrao fudbal.Od toga sam igrao sadašnju prvu, tada se zvala druga liga, srpsku ligu i zonu.Bio kapiten dugi niz godina i vi meni pišete da ja ne razumem fudbal.Voleo sam da pijem, duvam kao i svaki Grobar i nisma ozbiljno trenirao, al je to dovoljno bilo za 3,4 ligu u to vreme.A gde ste vi to igrali fudbal?Inače tadašnji kvalitet druge lige je u rangu današnje superlige, tadašnji kvalitet srpske lige je u rangu sadašnje prve lige i tako redom, zona-sadašnja srpska liga, okružna liga-sadašnji zonski rang takmičenja.Pošto je očigledno da si neki rođak, komšija ili sugrađanin Šćekića, napiši jednu fudbalsku karekteristiku koju poseduje a da je bolja od Sumine, sem skoka zbog visine.

Ja nisam 25, manje sam igrao fudbal. Profesionalno, poluprofesionalno i amaterski. Isto volim sve što vole mladi.

Evo recimo da lupam, ali da uzmem za primer. Koliko je golova Serhio Buskets dao i koliko je golova namestio? Mi smo od Barselone jedno svetlosnu godinu udaljeni a i Buskets mi je jedan od omrženijih igrača ali smatra se za jednog od najboljih defanzivnih veznih igrača na svetu ali je suština ista. Ovaj Partizan igra moderan fudbal gde svaki igrač ima svoj zadatak i kad svi ispune svoj zadatak mi imamo odlično izdanje. Šćekić je igrač zadatka koji on manje više dobro radi. Imaš mali milion primera, Gundogan, Kante, Kazemiro... Igrači koji su u napadu neprimetneli ali svoj defanzivni zadatak ispunjavaju i u napadu su neprimetni. Šćekić nikad nije nešto katastrofalno sjebao a imao je i nekih veoma dobrih partija, pogotovo u derbijima
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
Suma ne igra bas zonglerski, jeste da on ume fino da zonglira ali njegov ucinak ove sezone je veoma koristan za ekipu, a ne samo za fino oko posmatraca....pogotovo ako uporedimo sa ranijim periodom Suma od dolaska novog strucnog staba ima uzlaznu putanju, nikako silaznu. Kod djukica je npr bilo nezamislivo videti Sumu kao vrsi presing i kako iz sve snage trci da povrati loptu koju je izgubio. Los je on u defanzivnom startu na loptu, cesto pravi faulove ali se pojavio neki zar u njemu i samo neka se rasplamsava sve vise.....konacno se oseca kao deo ekipe. Mentalno uzdizanje je mukotrpan proces, a to je jedino sto Sumi fali jer ima vrhunsku tehniku i hitrinu. Postoje neki trenuci kao sto je derbi npr ili mecu u Nisu kad Suma "poludi" tako da kad to njegovo "ludilo" postane konstanta donece nam jos veci kvalitet.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
Ne vredi, ako ne zelis da vidis
E, tu se slažemo...ako neko ne želi nešto da vidi, on ne vidi...
I ovde se slažemo.
na trenutak pomislim (kako i koliko ga branis) da si ivica iliev...
Nisam Ivica Iliev, i branio sam ga kada mu se većina Foruma rugala, jer sam u njemu video ono fudbalsko što poseduje a što retko ko ima, šta sad ima da ga branim, čovek vodi na ovdašnjoj listi za najboljeg našeg fudbalera ove sezone...ali, eto, tebi i još nekima on i dalje ne valja...

Ne pričam ja samo lično tebi, pričam o fudbalu, fudbalerima, shvatanjima ovde na Forumu...tako i onaj momak iz Bara ne voli Sadika, i da Sadik sutra da 3 komada Mančesteru, on bi verovatno i dalje tvrdio da Sadik nema pojma...

Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali je to mišljenje ubedljivije kada se potkrepi nekim čvršćim argumentima...

Znamo koliko je Partizanu teško da osvoji titulu u Srbiji, a da nisu samo u pitanju fudbalski razlozi...
Znamo koliko je nekome drugome omogućeno brisanje dugova, višegodišnji ozbiljni sponzor, podrška svake vrste (od države, saveza, sudija, medija) na putu ka Ligi šampiona, šta je nama od svega toga bilo ili je sad omogućeno?
Mi se takmičimo u neravnopravnim uslovima, imamo (iz raznih razloga!) znatno manje para od večitog nam rivala, prihod od ulaznica nam je otprilike prosek 1000 duša po utakmici, ostali imaju sezonske ili uđu za džabe...

I onda, nekome ne valja Suma, ne valja Sadik, ne valja Stojke, ne valja ovaj, ne valja onaj...pa ko da nam igra?!
Da kupimo ove iz Totenhema, možda su oni bolji? Sigurno su bolji, daju ,,ciganima,, više golova nego mi što im dajemo!
Samo što koštaju malo više nego Suma, Sadik, Stojke, itd...
I jedini nam je problem što mi nemamo to ,,malo više,, para pa da možemo da ih pokupujemo...

I zato ćemo sutra da izađemo na Old Traford sa ovima što ih imamo i da se nadigravamo sa Mančesterom sa sve nedovoljno dobrim Sumom i smotanim Sadikom, i Asanom van forme pa ćemo da vidimo čija nana crnu vunu prede!
Ja verujem u ove momke i cenim to što rade, uživam u njihovim dobrim igrama, potezima, asistencijama i golovima, i lepše mi je tako, nego da tražim njihove mane i na Forumu pišem šta im sve fali...Fali im, isto kao što nešto fali i onima iz Mančestera, pa ni oni nisu savršeni, videli smo to u Beogradu! Zujala je lopta i oko njihove mreže u više navrata!

Volim da budem pozitivan pred jednu važnu utakmicu! Stvar izbora. Neću sad da potenciram mane naših igrača! Biram da mislim da će im sutra vrline prevagnuti nad manama!
Rezultat? Jebeš rezultat, videćemo ga na kraju.

Ma u redu je biti realan i objektivan, ali sa ,,1000,, ljudi na utakmici u tri frakcije i trista frustracija u glavi svakog pojedinca koji nije u frakciji, šta mi imamo pravo da zamerimo ovim igračima? Ništa. Šta uopšte smemo da tražimo od njih?
Kad su bolji su od nas. Mnogo bolji.

:napred-partizan:
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Ja se nisam javljao od one noći kad je jedinstvo iz engleskog Leskovca bilo na kolenima ali nema smo ni znanja ni sreće da ga pošaljemo kući sa par golova u mreži. Sutra izlazimo na stari traford gde se mnogo teško dobija ako niste domaća ekipa, a ja imam neki predosećaj da se nećemo obrukati. To može svašta da znači, od dosadnih 1-0 za crvene djavole, neku nerešenu utakmicu koja je malo verovatna ili senzaciju sa pobedom crno belih što bi svi mi rado prihvatili. A da bi se ovo zadnje obestinilo treba samo ponoviti utakmicu iz Bg, hrabro, bez visokog presinga jer smo tako i primili većinu golova u ovoj grupnoj fazi. Savo će se odlučiti za iskustvo, to je uradio i u prvoj utakmicu pa bi mu ja preporučio da ipak ostavi Tošića na klupi, daj nam Savo naše Grobarske mladosti, nek počne Filip od početka, nije se naigrao u LE do sada, igrao je sa dosta respekta ali ja verujem da može da odigra bolje od Tošića . U tom slučaju bi Asano išao na desnu stranu, Suma i Natko po sredini, Filip na levom, Asano na desnom, Sadik u špicu i da im je Bog na pomoći. Obrukati se nećemo, a spremni smo za jedan poveći skalp. Možda je pritisak bio preveliki u Beogradu, možda ova ekipa bolje igra na strani u Evropi.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ipak jesi Ivica... bar neki njegov deo...
cuj vodi na forumu... pa? to je dokaz za sta?
ja ne sporim 1 njegov dobar potez na 10 utakmica, al ti sporis njegov ocaj na ostalih 9 , od kojih bar na 3 izgubimo bodove... al da, on "ima" nesto fudbalsko pa bi opet da cekas 1 od 10.
e pa ja ne zelim da cekam tu jednu i da li je ustao na desnu nogu, i da se protivnik otvori da bi on imao prostora inace je beskoristan... zelim igraca na svakoj, tacka.
to sto vas 10ak zeli da veruje u bajke pa mu stalno dajete glasove tesko da je merilo objektivnosti.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@MaliDzin nije suština u tome da zadnji vezni da gol, nego što gubimo napred mnogo a ne dobijamo ništa nazad.Moramo se složiti da Natko isto daje golove sa pozicije centralnog kad je u paru sa Zdjelarom.Daje i kad je na Suminoj poziciji.Ali se moramo složiti da je naša igra i tečnija i bolja i ništa rizičnija kada je tandem Suma-Natko u igri.A ovde je pisano da je opasno i da ćemo biti bušni ako se tako igra.To rezultatima nije dokazano.Više golova primamo kad smo defanzivniji sa Ščekarom i Zdjelarom nego sa Natkom i Zdjelarom.Tih 25 godina je samo odgovor na tvrdnju čoveka da nikad nisam igrao u životu fudbal, ništa drugo.
Mene najviše nervira spominjanje nekog defanzivnog bloka.To je smišljeno od Bata Đorine škole fudbala.To je ono kada postaviš špica samog da se vrti između 2 štopera i bekova, pa postaviš još dve linije sa po 4 i 5 igrača na svojoj polovini.To se u Srbiji smatra defanzivnim blokom.To niko ne igra u Evropi.Ko bi dolazio da gleda neku utakmicu Verdera ili Evertona a da ovi igraju sa 10 nazad i Ala Miloje zglobni autobus taktikom.Gde je neko od vas vido da proisečan Evropski tim igra jebeni defanzivni blok?Imali smo preksinoć jednu Slaviju koja je držala protiv Barse na Kamp Nou prvu liniju na 40m od gola.Nisu primili gol.Prvi put u životu sam vido da neko igra tako visoko protiv Barse.Svaki naš igrač mora da pogleda kretanje Slavijinih igrača kao i svaki trener.U fudbalu je najvažnije da jedan fudbaler ima najmanje 2 do 4,5 rešenja kada ima fudbal u nogama.Da li će se to dobiti kretanjem više igrača i praviti romb ili manje u jednom delu i praviti trougao, mnogo zavisi od kretanja saigrača.Ja smatram da je neki stručnjak kao stručni konsultat spomenuo taj izraz i on je ostao i ovde među nama Grobarima a klasičan je ciganski i oslikava cigansku igru pod ovim kvazi stručnjakom koji je dobio najviše penala u istoriji svih liga na svetu zadnje 3 sezione.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Procitajte u dnevnim novinama Danas tekst pod nazivom Moranje na poslednjoj strani.
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Sada da kažem malo o našoj budućnosti, tj. omladinskoj školi. Sinoć mi je utisak utakmice bio koliko su samo djeca Mančestera i fizički i taktički superiornija u odnosu na naše igrače, kad smo mj izbacili jedno takvo naše dijete? Ja se sjećam samo Mitra, Lazara i Jovete. A slušamo priče kako nam je škola druga po jačini poslije Ajaksove, malo sutra! Iz naše škole izlaze samo nedovršeni igrači koji tehnički možda i dobro stoje, ali fizički i taktički su druga ili čak treća klasa evropskog fudbala. I nije čudo što jedan Marko Janković grije klupu u SPALu, što o Ninkoviću bruji italijanska štampa ali zbog temperamenta. I na kraju, koji će nam đavo omladinska škola ako iz nje u Partizan dolaze samo nedovršeni igrači? Ugasite je, ako ste nesposobni. A ako ste sposobni i stalo vam je do fudbala i Partizana, pošaljite perspektivne trenere na školovanje u Holandiju, Englesku, Njemačku, Španiju, pa neka dođu i pokažu djeci nešto novo a ne taktike i fudbal iz 19-og vijeka!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
Kontrola lopte je sustina fudbala, a prevelika fasciniranost fizickom pripremom i taktikom je cesto veoma ogranicavajuci faktor. To je svakako veoma bitno ali nije presudno. Spanci bi vladali Evropom i bez stranaca jer neguju sustinu fudbala, a englezi bi pali par nivoa ispod. Nije nas problem omladinska skola vec sto plodove nase skole ubira neko drugi, a ne mi.
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
Sinoć mi je utisak utakmice bio koliko su samo djeca Mančestera i fizički i taktički superiornija u odnosu na naše igrače, kad smo mj izbacili jedno takvo naše dijete? Ja se sjećam samo Mitra, Lazara i Jovete.

Dodao bi tu i Milenkovica, Ljajica i Nastasica, to je u poslednjih 10 godina najbolje sto je nasa skola izbacila.
Nadamo se iz ove generacije da ce im se pridruiti Stevanovic i Pavlovic.
Od mladjih Vlahovic, eventualno Sveta Markovic i Saponjic.

Nije to ni tako mala brojka za jedan klub iz banana drzave sa godisnjim budzetom od ~10 miliona.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top