Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.416
Reaction score
40.734
Локација
Žrnov
Nigde ne mogu da pronađem izjave posle jučarašnje utakmice. u prenosu nije bilo jer, naravno, nije bilo vremena, moralo se žuriti na skup u najdubljem stadionu, da se isprate dešavanja podno tenka :pop
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.720
Reaction score
29.441
Локација
Beograd
Nije sve do trenera, ima nešto i do igrača, ali nije sve ni do igrača, ima nešto i do trenera... :D

Duplokrunisani šampionski tim Marka Nikolića jeste igrao nešto ,,tvrđi,, fudbal, i ne baš u totalnoj ofanzivi, ali on je imao talentovanog Blekija pozadi, zver Evertona po sredini, ubice Lea i Đuku napred...dakle nigde ne srljaš, Evi će da pozatvara sve po sredini, a ova dvojica ubica će već da daju neki gol ili golove što je sasvim dovoljno za pobedu...
...a ako se ne varam i talentovani Bugarin Boža je igrao prvi deo te sezone, pa je i čak i on dao neki doprinos našim tadašnjim pobedama, osvajanjima bodova, itd, a i gorostasni Tavamba takođe, samo kasnije - u stilu - gde ja stadoh (Boža) ti (Tale) produži... :D

I, kao što to UVEK kod nas (Partizana) biva, šampionski tim je ubrzo rasprodat, tačnije oni najbolji i najznačajniji, a trener je otišao još pre te rasprodaje...
A Partizan je ostao da muku muči sa igrom, fudbalerima, trenerima...

...a onda se pojavio Sava...kup je uzeo...igrače koje ima je poboljšao, dao im da igraju ono mesto koje mogu da igraju, doveo neke nove igrače, okupio stručni štab koji nam je ,,ugradio,, motore, sačuvao nas u prililčnoj meri od povreda, napravio ofanzivnu, dopadljivu i efikasnu igru, odigrao jednu nadasve uzbudljivu Evropu, pobedio u derbiju...
Osnovni problem Partizana koji su imali treneri posle Marka a pre njega je rešio - Partizan em više ne prikazuje ono mučenje za gledanje od igre, em nema problem da stvara šanse i daje golove - ako grešim, ispravite me, ali od početka sezone smo valjda svakome (ili skoro svakome?) osim onih milijardera iz MU ,,uvalili,, gol (ili i više od toga)? A i za MU nas je od tog gola delila stativa i nedosuđen penal za nas u Beogradu...

Neki Savi ipak zameraju, a zašto nije prošao grupu LE, a zašto neke utakmice nije pobedio, a zašto nam ,,cigani,, beže u bodovima za toliko, itd...
Šta reći, a ne uteći?

Da, naravno, Bambi Tošić nije više u najboljim fudbalskim performansama, ali i ostali napadači nam imaju poneke svoje mane i ,,bubice,, u donošenju ne uvek baš najboljih odluka na terenu, ali naš NAPAD, da NAPAD u sastavu: Toške, Natho, Sadik, Suma, Asano, u stanju je da protiv bilo koga stvara šanse i daje golove...a kada bi još dodatno poboljšao realizaciju, petarde i ,,šestarde,, bi ,,prštale,, svaki čas...

No, gde nam je ta naša najveća snaga, baš tu leži i ta naša najveća slabost - akcenat je naravno na reči NAPAD - sa ovih 5 tako ofanzivnih igrača, vrlo je teško ,,zaključati,, neku našu defanzivu, ne samo zato jer su oni vrlo ofanzivni, nego zato jer jednostavno NE MOGU da budu i dovoljno defanzivni - tim nam nije tako ,,izbalansiran,, pa da smo podjednako jaki i napred i nazad, a opet, prava je greota da umre fudbalska lepota, pa da zarad defanzive izbacimo nekog od ovih momaka koji tu lepotu na terenu stvaraju kada su zajedno...
Jer, kada neko od njih ode ,,aut,, tako ipak smanjujemo i taj naš napadački potencijal - npr. kada ne igra Suma ili Natho, a umesto njih je npr. Šćekić na terenu...

O.K. svi smo tokom sezone poželeli da Toške malo više ,,odmori,, ali i Fića Mercedes svakako nije neka ,,ala,, u oba pravca, neročito ne defanzivno...jeste, tu je i Lutovac, ali čovek je trenutno bio zauzet bekovskim poslovima...

Ostaje da vidio da li će nam (i kako) sledeći prelazni rok dodatno izbalansirati ili nabaždariti ekipu nekim ,,Evertonom,, kao rešenjem poboljšanja defanzive, ali i kako će se to odraziti na sastav naših prvih 11...
(Još kad bi taj ,,Everton,, imao, pored ,,evertonskih,, i po koju osobinu Žuke ili Natha... eh gde bi nam kraj bio... (doduše možda bi takav već igrao u Realu, a ne kod nas, ali...)

A opet s druge strane tih prvih 11 jesu bili umorni ,,jesenas,, pa da igraju podjednalo uspešno svaku utakmkicu na tri fronta, a s treće strane, tog trećeg fronta ovog ,,proleća,, više nemamo, tako da...(mojim) pričama o fudbalu, izgleda nikad kraja, al' evo, da završim bar ovo sad... :icon-rolleyes:
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Znaci od LE 7 miliona od prodaje Pavlovica 10, e sad da vidimo sta ce nasa sposobna uprava da uradi. Ocemo dovesti kvalitetna pojacanja za napad na tituli i pravljenje tima vec sad za kvalifikacije, da li se renovirati stadion,da li ce se smanjiti dug ili se nece nista uraditi,a silni milioni ce nekim cudom ispariti.
 

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013

Саво Милошевић и Милан Ђуричић,
предавање у хотелу Младост.
Ако је за неку другу тему,пребацујте.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.260
Reaction score
6.940
Nadam se da ce se barem 30% ovog iz Savinog intervjua za cigosport ostvariti.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70

Саво Милошевић и Милан Ђуричић,
предавање у хотелу Младост.
Ако је за неку другу тему,пребацујте.

ovo je za svaku temu! sto vise ovakvih izlaganja kako bi se mi “kafanski treneri” sto vise informisali i fudbalski opismenili.
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.061
Reaction score
4.226
Локација
Humska 1
Sad sam procitao - a ne znam da li je vec negde nesto bilo o tome na forumu - da cemo imati bas kvalitetne protivnike na pripremama (Spartak i Lokomotiva Moskva, Rostov a navodno pregovaramo i sa Galatasarajem). Ja bih rekao da ima na desetine bitnih indikatora koji itekako pokazuju i dokazuju da nijedne sekunde ne treba sumnjati u Savu i njegov tim.
 

Nebitan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
432
Reaction score
1.922
Локација
Zvornik
Sto se tice ovog Savinog izlaganja, a bogami i Djumijevog mogu vam reći da sam apsolutno uzivao! Sa velikom paznjom sam odslusao svaki minut i vjerujte odavno nisam imao nekog govornika "ispred sebe" koji me je toliko privukao svojim izlaganjem. Djumi svjesno apostrofira Savu kao "mozak operacije" i pojasnjava sve ono bitno...

Zaista sam se odusevio, treba ljudima pruziti priliku da imaju neki kontinuitet jer kako Djumi rece oni se ponasaju kao da ce narednih 5 godina biti tu, pa neka i bude tako, ja nemam nista protiv jer se vidi da znaju posao, zive svaki dan za to a bogami imaju i znanje.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Leo42 i stitarac zna o fudbalu i svemu ovome vise od svih nas zbirno, da li je uspevao to znanje da prebaci na ekipu (izvuce maksimum) to je nesto drugo. Upravo to odvaja uspesne trenere od neuspesnih. Procitao sam sve ikada od Ser Alexa, ljudi to su “naucno-psiholoske” knjige!
Pogledajte Avrama Granta - nije imao iskustva pa je stekao, ali nista spec nije uradio sa tim, Murinjo? nikad fudbaler pa CL sa Portom pa uspesi uspesi, pa neuspesi.. “cika crni” Vermezovic? uspesi neuspesi neuspesi nestao..

Poznavanje fudbala je samo deo, svi oni iz fudbala (struke) mnogo vise znaju od nas, kao mi svoj posao/profesiju od njih.. ali pedagogija i psihologija, metodika rada, pristup poslu pa izbor pomocnika (svih profila) pa podrska uprave, medija, javnosti, igracki kadar??? i na kraju sreca i tribine!

Zamislimo da je Savo imao navijanje kao Vermezovic protiv Artmedije??
Zamislimo da je Rasovic imao igracki kadar kao Nikolic?
Zamislimo da se nije desio jedinstven slucaj u svetu fudbala da se jedan trener otera sa 10bodova prednosti na polu-sezoni (Stanojevic)..

Mnogo je raznih faktora, mnogo!
Ivica Ilijev? Mislite da Savo misli da je on neznalica??? ili ceni njegovo misljenje vise od svih nas zajedno ovde?

Na nama je da ucimo, isto kao sto oni uce. Da ucimo citamo i gledamo vise fudbala uzivo.
Zasto @Goran Tomić zna vise od vecine nas ovde? Zato sto godinama gleda fudbal!! Zato sto se kroz gledanje i analizu uci (bas kao sto rece Djumi na predavanju).
Usput odslusao bi i “kentovo” predavanje sa jednakom radoznaloscu, i nije me sramota da to priznam.
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš
@kujblo70 naravno da zna vise o fudbalu od svih nas zajedno, covek je ipak bio vrhunski fudbaler, pa cak ima i zavidno trenersko iskustvo, ali kao sto kazes poznavanje fudbala je samo deo profesije. Mislim da se većina slaže da on ne može da bude trener ni Partizana ni bilo kog drugog kluba na tom nivou. Pa njemu se svaka konferencija pred utakmicu Partizana može sumirati rečenicom: Znači...mi smo Partizan...idemo po protivnika...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.859
Reaction score
13.554
Ono sto je najbitnije u celoj prici je da ce ovaj strucni stab svojim kvalitetom uticati i na nasu omladinsku skolu tj. na trenere i njihov pristup.

Evo jos jednog zanimljivog predavanja, ovaj put u glavnoj ulozi jos jedan vazan sraf ovog strucnog staba nas sportski naucnik Marko Stojanovic. Uglavnom se prica o tome kako kod klinaca razviti snagu u eksplozivnost i gde se to kod nas cesto gresi u radu sa decom kad je u pitanju fizika pa koga zanima moze da poslusa. Uglavnom se odnosi na kosarku ali princip je isti za sve sportove.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Znate li da je Abdulah Gegic u Turskoj zaista oslovljavan sa “doktore”
Znate li da je jedan od prvih trenera NA SVETU koji je insistirao da kondiciju struka radi odvojeno od taktike. Ono sto je kod njega najzanimljivije je projekat koji je napisao, ali nije sproveden u delo. Ideja je bila da se napravi internat koji ce se popuniti decom bez roditelja i da se kroz niz selekcija dodje do klinaca koji ce raditi iskljucivo na fizikalijama do 15te godine a tek onda poceti ozbiljniji rad sa loptom i kasnije taktikom. Motiv je bio da se naprave generacije igraca koji su fizicki pre-dominantni. FS Turske je odbio da podrzi i to iz nekih totalno drugih nefudbalskih razloga.

Sustina je da fizicka sprema direktno utice na koncentraciju i tu brzinu donosenja odluka, a u svemu tome i genetika igra ulogu.

20 igraca jakih kao Pavlovic, izdrzljivih kao Everton, brzih kao Lazar Markovic, to je ono sto gledamo u vrhunskom modernom fudbalu, sve ostalo ide iza toga ili kao posledica toga.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top